Faizsiz

Faizsiz

Son dakika Faizsiz haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Faizsiz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Faizsiz haber sayfamızda...

Faizsiz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.067 faizsiz haberi bulunmuştur.
Tarım Kredi'den Kurban Bayramı öncesi faizsiz yem kredisi
Tarım Kredi'den Kurban Bayramı öncesi faizsiz yem kredisiTürkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği (Tarım Kredi), yetiştiricilerin Kurban Bayramı öncesi yem ihtiyaçlarının faizsiz karşılanması amacıyla kampanya başlattı.
8.04.2021Ekonomi
Karz-I Hasen Nedir? Karz-I Hasen İle İlgili Ayetler Nelerdir?
Karz-I Hasen Nedir? Karz-I Hasen İle İlgili Ayetler Nelerdir?Arapça kökenli bir sözcük olan karz ödünç ve borç demektir. Hasen ise hüsn kelimesinden türetilmiştir ve güzel anlamına gelir. İslam'ın temel kavramlarından biri olan Karz-ı Hasen'in sözlük anlamı da güzel borçtur. Bu yazımızda karz-ı Hasen kavramını ayetler ile birlikte detaylı olarak derledik.
4.04.2021Dini Bilgiler
Kosgeb Destekleri Nelerdir? Kosgeb Tarafından Desteklenen Sektörler Hangileridir?
Kosgeb Destekleri Nelerdir? Kosgeb Tarafından Desteklenen Sektörler Hangileridir?Kosgeb tarafından desteklenen sektörler vardır. Bu sektörlere başvurarak kosgeb aracılığı ile devletten yatırım desteği almak mümkündür. Kosgeb destekleri ile birlikte pek çok kişi işini kurarak kendi işinin patronu olmaktadırlar. Kosgeb ile destek alarak kendi işini kurmak isteyen kişiler internet üzerinden de araştırma yapmaktadırlar. Peki kosgeb destekleri nelerdir? Kosgeb tarafından desteklenen sektörler hangileridir? İşte Kosgeb destekleri ile ilgili bütün bilgiler.
31.03.2021Eğitim
Tasarruf finansman şirketlerine ilişkin açıklama
Tasarruf finansman şirketlerine ilişkin açıklamaBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), tasarruf finansman şirketlerine ilişkin gündeme gelen soruları yanıtladı.
31.03.2021Uzmanpara
Faizsiz finans sistemini güçlendirecek adımlar yıl sonuna kadar atılacak
Faizsiz finans sistemini güçlendirecek adımlar yıl sonuna kadar atılacakEkonomi Reformları Eylem Planı'na ilişkin takvim kapsamında, faizsiz finans sistemini güçlendirecek reformlar yıl sonuna kadar hayata geçirilecek.
29.03.2021Ekonomi
Faizsiz finans adımları yıl sonuna kadar atılacak
Faizsiz finans adımları yıl sonuna kadar atılacakEkonomi Reformları Eylem Planı'na ilişkin takvim kapsamında, faizsiz finans sistemini güçlendirecek reformlar yıl sonuna kadar hayata geçirilecek.
29.03.2021Uzmanpara
'Türkiye'ye yatırımlar artacak'
'Türkiye'ye yatırımlar artacak'Gelişen 8 Ülke Ekonomik İşbirliği Örgütü'nün (D-8) Genel Sekreteri Büyükelçi Dato Ku Jaafar Ku Shaari, İstanbul Finans Merkezi (İFM) ve yapılan reformlarla Türkiye'nin daha fazla yatırım çekeceğini belirterek, Türkiye'nin, potansiyeliyle hem finansal sistem bağlamında hem de ülkeye yatırım çekmede rekabetçi kalmaya devam edeceğini söyledi.
25.03.2021Uzmanpara
Katılım Sağlık yıl sonu için poliçe hedefini yükseltti
Katılım Sağlık yıl sonu için poliçe hedefini yükselttiKatılım Emeklilik, 3 milyar 800 milyon lira fon büyüklüğü, 13 faizsiz fonu, 200 bin sigorta sözleşmesi ve 761 bin BES sözleşmesiyle 2021’de de büyümesini hızla sürdürüyor.
22.03.2021Sigorta
Reform paketiyle faizsiz finans sistemi güçlenecek
Reform paketiyle faizsiz finans sistemi güçlenecekTürkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) Genel Sekreteri Osman Akyüz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomi Reform Paketi'nin faizsiz finans sistemini güçlendireceğini belirterek, reformların Türkiye'nin bölgesel bir finans merkezi olmasına katkı sağlayacağını söyledi.
20.03.2021Ekonomi
Son dakika: Borcu olanlar dikkat! Yeni düzenleme yapıldı
Son dakika: Borcu olanlar dikkat! Yeni düzenleme yapıldıSon dakika haberine göre koronavirüs salgını nedeniyle borcunu ödeyemeyen esnaf için yeniden yapılandırma geldi. Anapara borçları 18 ay taksitlendirilecek. Kalan taksitler de faizsiz 6 ay süreyle ötelenecek. 100 bini aşkın esnaf başvuruda bulundu. İşte alınan karar sonrası hazırlanan düzenleme ve borçlarla ilgili faizlerin silineceği hem taksit hem de erteleme imkanının getirileceği maddelerin satır araları...
20.03.2021Ekonomi
Esnafa kredi yapılandırma müjdesi
Esnafa kredi yapılandırma müjdesiTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnaf ve sanatkarların yüzünü güldürecek yeni bir borç yapılandırılmasını müjdeledi.
20.03.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan açıkladı! Faizler silindi, yeni yapılandırma...
Son dakika: Bakan açıkladı! Faizler silindi, yeni yapılandırma...Son dakika haberine göre Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnaf ve sanatkarlar için yeni bir kolaylık hayata geçirildiğini belirterek, "Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) kefaleti ile Halk Bankası kaynaklarından kullandırılan kredilerde TESKOMB’un alacağı gecikme faizlerinden vazgeçilerek ve anapara borçlarına 18 ay taksitlendirme imkanı sunularak yeni bir borç yapılandırılması başlatıldı." ifadesini kullandı.
19.03.2021Ekonomi
Türkiye'yi cazibe merkezi haline getirecek! Faizsiz finans...
Türkiye'yi cazibe merkezi haline getirecek! Faizsiz finans...Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi ve İstanbul Üniversitesi İslam İktisadı ve Finansı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Servet Bayındır, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomi Reform Paketi'nde, faizsiz finansa ilişkin atılacak adımların sektörde büyük bir boşluğu doldururken, yabancı sermayeyi Türkiye'ye çekeceğini söyledi.
18.03.2021Ekonomi
Bakan Kurum: Depremle mücadele terörle mücadele kadar önemlidir
Bakan Kurum: Depremle mücadele terörle mücadele kadar önemlidirÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Biz bakanlık olarak, depremle mücadeleyi sadece bir istikbal mücadelesi olarak değil, dahası istiklal mücadelesi olarak görüyoruz. Depremle mücadele terörle mücadele kadar önemlidir. Bir milli güvenlik meselesidir. Hatta terörün ve savaşların bile bu millete yapamadığını, maalesef deprem yapabilir diyoruz." ifadesini kullandı.
16.03.2021Siyaset
Son dakika haberi | Vergide yeni dönem! Bakan Elvan açıkladı: Kalıcı olacak...
Son dakika haberi | Vergide yeni dönem! Bakan Elvan açıkladı: Kalıcı olacak...Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Ekonomi Reform Paketi"nin ayrıntılarını paylaştı. Bakan Elvan "850 bin esnafa vergi muafiyeti istisna uygulamamız 2021 yılı kazançlarıyla başlayacak ve kalıcı olarak uygulanacak. dedi. Kripto para ve altın ile ilgili de açıklamalarda bulunan Elvan, "Dijital para ile kriptoyu karıştırmamak lazım. TL karşılığı dijital paradan bahsediyoruz. Kripto paralarla ilgili çok ciddi kaygılarımız var. Altına yönelik bazı tedbirler aldık, tüm aktörleriyle yeniden düzenlenecek. Piyasada kayıt dışılığın azaltılması konusunda tedbirler almaya başladık ve bunlara devam edeceğiz." dedi.
16.03.2021Ekonomi
Son Dakika Haberi: Kabine Toplantısı sonrası Erdoğan duyurdu! 'Devam' kararı çıktı
Son Dakika Haberi: Kabine Toplantısı sonrası Erdoğan duyurdu! 'Devam' kararı çıktıSon dakika haberine göre Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Şehirlerimizdeki mevcut uygulamayı bir süre daha sürdürme ve gelişmeleri yakın takip etme kararı aldık. Tedbirlere özellikle uyulmasıyla, ilgili denetimleri daha sıkı şekilde yürüterek süreci yakından takip edeceğiz." dedi.
16.03.2021Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş kısa çalışma ödeneği açıklaması
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş kısa çalışma ödeneği açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan kritik Kabine Toplantısı sonrası ekonomideki son gelişmeleri değerlendirdi ve kısa çalışma ödeneği için flaş açıklamada bulundu.
16.03.2021Siyaset
TÜMSİAD Genel Başkanı Doğan'dan Ekonomik Reform Paketi açıklamas
TÜMSİAD Genel Başkanı Doğan'dan Ekonomik Reform Paketi açıklamasTüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Genel Başkanı Yaşar Doğan, "Ekonominin bütününe yönelik kapsayıcı bir paketin kararlılıkla uygulamaya geçmesinin ülkemizin ekonomik performansını artıracağına inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.
12.03.2021Ekonomi
Tarım Kredi üreticilere 3,3 milyar liralık "sabit oranlı kredi" kullandırdı
Tarım Kredi üreticilere 3,3 milyar liralık "sabit oranlı kredi" kullandırdıTürkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği (Tarım Kredi) Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, üretici ortaklarının tarımsal girdi ihtiyaçlarının uygun şartlarda karşılanabilmesi amacıyla 2019'da "sabit oranlı kredi" uygulamasını başlattıklarını belirterek, "Uygulamanın başladığı tarihten bugüne kadar yaklaşık 300 bin ortağımız 3,3 milyar lira tutarında sabit oranlı kredi kullandı." dedi.
10.03.2021Ekonomi
Tasarruf finansman şirketlerinin denetim altına alınması düzenlemesi yürürlüğe girdi
Tasarruf finansman şirketlerinin denetim altına alınması düzenlemesi yürürlüğe girdiFinansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
7.03.2021Ekonomi
Son Dakika Haberi: Faizsiz konut ve arabada yeni dönem! Yasa çıktı, 30 yıl sonra ilk...
Son Dakika Haberi: Faizsiz konut ve arabada yeni dönem! Yasa çıktı, 30 yıl sonra ilk...Son dakika gelen habere göre TBMM Genel Kurulu’nda, tasarruf finansman şirketlerinin denetim altına alınmasını da içeren düzenleme kabul edilerek yasalaştı. Yasayla vatandaşların konut, taşıt başta olmak üzere çeşitli varlıkları edinmeleri için finansman hizmeti sunan firmaların faaliyetleri yaklaşık 30 yılın ardından düzenlenmiş oldu. Sektörde halen 34 firma var.
6.03.2021Ekonomi
373 bin 615 müşteriye faizsiz finansta güvence
373 bin 615 müşteriye faizsiz finansta güvenceTBMM Genel Kurulu’nda, tasarruf finansman şirketlerinin denetim altına alınmasını da içeren düzenleme kabul edilerek yasalaştı. Yasayla vatandaşların konut, taşıt başta olmak üzere çeşitli varlıkları edinmeleri için finansman hizmeti sunan firmaların faaliyetleri yaklaşık 30 yılın ardından düzenlenmiş oldu. Sektörde halen 34 firma var.
6.03.2021Ekonomi
Son dakika:  Tasarruf finansman şirketlerine ilişkin teklif TBMM'de kabul edildi
Son dakika: Tasarruf finansman şirketlerine ilişkin teklif TBMM'de kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Tasarruf finansman şirketlerinin denetim altına alınmasını içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
4.03.2021Siyaset
Katılım Bankası Nedir? Katılım Bankalarının Çalışma Sistemi Nasıldır?
Katılım Bankası Nedir? Katılım Bankalarının Çalışma Sistemi Nasıldır?Katılım Bankası sürekli duyduğumuz terimlerden bir tanesidir. Ancak çoğu insan bu terimin ne anlama geldiğini bilmemektedir. Katılım bankaları cari ve katılma olarak iki farklı hesap ile fon toplar. Katılım bankası nedir? Katılım bankalarının çalışma sistemi nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
2.03.2021Ekonomi
'En fazla fiyat düşüşü patateste, en fazla fiyat artışı sivri biberde oldu'
'En fazla fiyat düşüşü patateste, en fazla fiyat artışı sivri biberde oldu'Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, şubat ayında markette en fazla fiyat düşüşünün yüzde 25 ile patateste, en fazla fiyat artışının ise yüzde 29,31 ile sivri biberde olduğunu bildirdi.
1.03.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

finansfaizsiztbmmreformekonomi

Faizsiz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.