Fao

Fao

Son dakika FAO haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan FAO gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan FAO haber sayfamızda...

Fao

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 134 fao haberi bulunmuştur.
Gıda fiyatlarındaki artış tüm dünyanın kabusu
Gıda fiyatlarındaki artış tüm dünyanın kabusuKüresel gıda fiyatları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisini gösterdiği 2020 yılından bu yana yükselişini aralıksız sürdürürken, bu artış dünya genelinde artan enflasyonun itici güçlerden birini oluşturuyor.
7.10.2021Ekonomi
İsrafı önleyelim
İsrafı önleyelimTarım ve Orman Bakanı Pakdemirli “Her yıl 1.3 milyar ton gıda israfı kabul edilemez” dedi. AK Parti İzmir Milletvekili Çankırı, ‘Topraktan Toprağa Biyobozunur Atık Yönetimi’yle sebze meyve atıklarının önüne geçtiklerini belirtti
1.10.2021Ege
Dünya tavuk etini neden çok seviyor?
Dünya tavuk etini neden çok seviyor?Ekonomik Kalkınma ve İş Birliği Örgütü (OECD) ve Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) “Tarımsal Görünüm 2020” raporu kapsamında 2020 yılında dünyada 325 milyon ton et üretildiği açıklandı. Raporda toplam üretimin %40,6’sı olan 132 milyon ton kanatlı eti ise dünyada en çok tüketilen et türü olarak karşımıza çıkıyor. OECD ve FAO’nun projeksiyon çalışmaları kapsamında özellikle tavuk eti önümüzdeki yıllarda da birinci sırayı koruyacak görünüyor.
26.10.2021Bilgi
İSTİB Başkanı Ali Kopuz'dan gıda enflasyonu açıklaması
İSTİB Başkanı Ali Kopuz'dan gıda enflasyonu açıklamasıİstanbul Ticaret Borsası Başkanı (İSTİB) Ali Kopuz, özellikle gıda fiyatlarındaki artışın küresel bir sorun haline geldiğini belirterek, "Gıda enflasyonunun çözümü tarımda." ifadesini kullandı.
10.09.2021Ekonomi
Küresel gıda fiyatları yeniden yükselişte
Küresel gıda fiyatları yeniden yükselişteBirleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), küresel gıda fiyatlarının, son 2 aydır yaşanan düşüşün ardından şeker, buğday ve palmiye yağındaki güçlü taleple ağustosta yeniden yükselişe geçtiğini duyurdu.
2.09.2021Ekonomi
Akdeniz, Marmara ve Karadeniz için uyarı: Bu çok önemli bir sorun
Akdeniz, Marmara ve Karadeniz için uyarı: Bu çok önemli bir sorunTürkiye denizlerine giren ve Akdeniz'de sayıları 900'ü bulduğunu belirtiği istilacı yabancı türler konusunda bilimsel araştırma yapan Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV) Başkanı Prof. Dr. Bayram Öztürk, istilacı yabancı türlerin çeşit ve sayılarının artmasının biyo-güvenlik sorununa neden olduğunu söyledi. Öztürk, "Türkiye'ye gelen zararlı, zehirli denizanaları, balon balıklarının yanı sıra aslan balıkları, taş balıkları var. Bu türlerin izlenmesi gerekiyor. İkincisi balıkçılara, biyolojik çeşitliliğe, turizme ve dolayısıyla sosyo-ekonomik anlamda sağlığa verdiği zararlar var. Denizanası yaralanması veya zararından hastaneye giden insanlar, turistler var. İklim değişikliği ve yabancı türlerdeki gelişmenin iyi bir şekilde takip edilmesi lazım. Bu çok önemli bir sorun. Akdeniz, Marmara, Karadeniz'deki yerli türlerin korunması lazım." dedi.
23.08.2021Gündem
Küresel gıda fiyatları temmuz ayında da düşüşünü sürdürdü
Küresel gıda fiyatları temmuz ayında da düşüşünü sürdürdüBirleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), küresel gıda fiyatlarının temmuzda düşüşünü sürdürdüğünü belirtti.
5.08.2021Ekonomi
Küresel gıda fiyatları 12 ay sonra ilk kez düştü
Küresel gıda fiyatları 12 ay sonra ilk kez düştü Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), küresel gıda fiyatlarının bir yıl boyunca yükselişini sürdürmesinin ardından haziranda düştüğünü bildirdi.
8.07.2021Ekonomi
Küresel gıda fiyatları mayısta hızlı yükseldi
Küresel gıda fiyatları mayısta hızlı yükseldiBirleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), küresel gıda fiyatlarının, mayısta aylık bazda en hızlı yükselişini kaydederek Eylül 2011'den beri en yüksek seviyeye ulaştığını bildirdi.
3.06.2021Ekonomi
Gıda bankacılığı için yeni başlangıç
Gıda bankacılığı için yeni başlangıçGıda israfının önüne geçmede en etkili silahlardan biri olan gıda bankacılığına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan da destek veriyor.
25.04.2021Ekonomi
Ürdün'de ekonomik kriz sebebiyle gıda ürünlerinin fiyatı hızla artıyor
Ürdün'de ekonomik kriz sebebiyle gıda ürünlerinin fiyatı hızla artıyorYeni tip koronavirüsün (Kovid-19) de etkisiyle ekonomik bir darboğazdan geçen Ürdün'de birçok gıda ürününün fiyatları iki aydan uzun süredir önemli bir artışa tanık oldu.
7.04.2021Ekonomi
'Küresel gıda fiyatları Temmuz 2014'ten beri en yüksek seviyesinde'
'Küresel gıda fiyatları Temmuz 2014'ten beri en yüksek seviyesinde'Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), küresel gıda fiyatlarının Temmuz 2014'ten beri en yüksek seviyesinde olduğunu duyurdu.
4.03.2021Ekonomi
Otel, restoran ve kafe sektöründeki gıda israfıyla mücadelede yeni iş birliği yolda
Otel, restoran ve kafe sektöründeki gıda israfıyla mücadelede yeni iş birliği yoldaBirleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), Tarım ve Orman Bakanlığı ile Metro Türkiye, otel, restoran ve kafe (HoReCa) sektöründeki gıda israfıyla mücadele etmek için bir araya geldi.
4.03.2021Ekonomi
Küresel gıda fiyatları 8 aydır artıyor
Küresel gıda fiyatları 8 aydır artıyorBirleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütünden (FAO), küresel gıda fiyatlarının, tahıllar, bitkisel yağlar ve şeker kaynaklı olmak üzere üst üste 8'inci ayda da artış gösterdiği bildirildi.
4.02.2021Uzmanpara
Küresel gıda fiyatları üst üste 8'inci ayda da artış gösterdi
Küresel gıda fiyatları üst üste 8'inci ayda da artış gösterdiBirleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütünden (FAO), küresel gıda fiyatlarının, tahıllar, bitkisel yağlar ve şeker kaynaklı olmak üzere üst üste 8'inci ayda da artış gösterdiği bildirildi.
4.02.2021Ekonomi
İki inekle başladı dev tesis kuracak
İki inekle başladı dev tesis kuracakManisalı Canan Kılıç, öğretmenliği bıraktı; iki inek ve karma makinesiyle çiftçiliğe başladı. Genç girişimci, süt sağım tesisi kurmak istiyor, “Amacım, istihdama katkı sağlamak” diyor
1.02.2021Ege
Böcek yemeye hazırlanın
Böcek yemeye hazırlanınKüresel ısınma, protein açısından zengin olan böceklerin sayısında artışa neden olacak. Ancak bu durum, yüksek sıcaklıkların etkisiyle gıda kaynakları azalacak insanlığın beslenmesine çözüm olabilir
12.01.2021Ege
'Koronavirüs açlık riskini artırdı'
'Koronavirüs açlık riskini artırdı'Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Genel Direktörü Çü Dongyü, “FAO’nun kurulduğu tarihten bu yana geçen 75 yıla dönülüp bakıldığında çok şey yapılmakla beraber, 700 milyon insan halen aç ve bu durum salgınla daha da kötüleşti” dedi.
20.10.2020Ekonomi
Dünya Gıda Günü nedir? Dünya Gıda Günü 2020 teması
Dünya Gıda Günü nedir? Dünya Gıda Günü 2020 temasıBugün Dünya Gıda Günü. Peki, Dünya Gıda Günü nedir? Dünya üzerindeki yetersiz beslenen ve aç insanlara dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak adına 16 Ekim 'Dünya Gıda Günü' olarak ilan edilmiştir. Peki, Dünya Gıda Günü ilk olarak ne zaman ortaya çıktı? İşte Dünya Gıda Günü ile ilgili merak edilenler...
16.10.2020Gündem
Bakan Pakdemirli Dünya Gıda Günü etkinliğine video konferansla katılacak
Bakan Pakdemirli Dünya Gıda Günü etkinliğine video konferansla katılacakTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yarın Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü'nün ( FAO ) Dünya Gıda Günü etkinliğine video konferans aracılığıyla katılacak.
15.10.2020Ekonomi
FAO'dan çiftçilere arazi tahribatının önlenmesi için eğitim
FAO'dan çiftçilere arazi tahribatının önlenmesi için eğitimBirleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen "Arazi Tahribatının Dengelenmesi Projesi" kapsamında Ankara, Eskişehir ve Kütahya'da, "Uygulamalı Çiftçi Okulları" eğitimi gerçekleştirildi.
2.10.2020Ekonomi
Terk edilen tarım arazileri çevrim içi toplantıda görüşüldü
Terk edilen tarım arazileri çevrim içi toplantıda görüşüldüTarım ve Orman Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütünden (FAO) uzmanlar, Türkiye, Azerbaycan ve Özbekistan'da arazilerin terk edilmesiyle mücadele için gerçekleştirilebilecek ortak çalışmaları çevrim içi toplantıda görüştü.
25.08.2020Ekonomi
Türkiye koyun sütü üretiminde ilk sıraya yükseldi
Türkiye koyun sütü üretiminde ilk sıraya yükseldiTürkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütünün (FAO) son verilerine göre, Türkiye'nin koyun sütü üretiminde dünya birincisi olduğunu, keçi sütü üretiminde ise 6'ncı sırada yer aldığını bildirdi.
11.08.2020Ekonomi
TGDF: Dünya sıfır açlık hedefinden uzaklaşıyor
TGDF: Dünya sıfır açlık hedefinden uzaklaşıyorTürkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu'ndan (TGDF) yapılan açıklamada, "Bugün yaşadığımız Kovid-19 pandemisi, bir yandan tarım ve gıda üretiminde belirsizliği artırırken, diğer yandan dünyada sıfır açlık hedefine ulaşmayı da imkansız hale getiriyor. Böyle giderse dünyada açlığı sonlandırmak, insanlığın bir büyük hayali olmaktan öteye gidemeyecek." ifadeleri kullanıldı.
27.07.2020Ekonomi
FAO'dan iki ilde arıcılara destek
FAO'dan iki ilde arıcılara destekBirleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütünün (FAO) Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğiyle yürüttüğü projede, Konya ve Karaman’da üreticilere 400 arılı kovan ve malzeme dağıltıldı.
25.06.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

gıdaküreselfiyatFAOege

Fao ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.