Gıda Güvenliği

Gıda Güvenliği

Son dakika gıda güvenliği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gıda güvenliği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gıda güvenliği haber sayfamızda...

Gıda Güvenliği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.819 gıda güvenliği haberi bulunmuştur.
Bakan Kirişci: Afrika Kıtası ile 50 milyar dolar ticaret hacmine ulaşmayı hedefliyoruz
Bakan Kirişci: Afrika Kıtası ile 50 milyar dolar ticaret hacmine ulaşmayı hedefliyoruzTARIM ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Afrika Kıtası ile ticari ve ekonomik ilişkilerimiz kazan-kazan ilkesi temelinde gelişmekte. Pandemi koşullarına rağmen, kıtayla olan toplam ticaretimiz 2003’te 5,3 milyar dolardan 2021 sonunda 34,5 milyar dolara yükselmiştir. Kısa vadede 50 milyar dolara ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.
27.05.2022Ekonomi
Son dakika: Zelenskiy felaket diyerek duyurdu! Tonlarcası depolarda bekliyor...
Son dakika: Zelenskiy felaket diyerek duyurdu! Tonlarcası depolarda bekliyor...Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya'nın Karadeniz ve Azak Denizi üzerindeki ana ihracat yollarını kapatmaya devam etmesi nedeniyle Ukrayna'nın tahıl ihracat arzının neredeyse yarısının şu anda durdurulduğunu belirterek, “22 milyon ton tahıl depolarda bekletiliyor” dedi.
27.05.2022Dünya
Kuru meyvede AB standardı
Kuru meyvede AB standardıÇekirdeksiz kuru üzüm, kuru kayısı ve kuru incirin verim, kalite ve gıda güvenliğini artırmak için çalışan Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, Avrupa Birliği ile işbirliği adımlarını sıklaştırdı.
27.05.2022Ege
Fao Nedir, Açılımı Ne Demek? Fao Ne İş Yapar?
Fao Nedir, Açılımı Ne Demek? Fao Ne İş Yapar?FAO, 1945 yılında kurulmuştur. Merkezi Roma'da bulunan FAO Gıda ve Tarım Örgütü olarak bilinir. Gıda güvenliğini sağlamak ve tarımla ilgili çalışmalar yapmak en temel görevlerindendir. FAO nedir ve açılımı ne demektir tüm detayları ile derledik.
26.05.2022Eğitim
Kirişçi: Buğday sorunumuz yok
Kirişçi: Buğday sorunumuz yok  Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, dünyadaki buğday krizine ilişkin “Bizim sorunumuz yok. Şu anda buğday hasadı başladı. Geçen yıla göre fazlamız var” dedi.
25.05.2022Ekonomi
Son dakika: Türkiye - ABD görüşmesi sonrası ortak açıklama geldi! Yakın ve birlikte çalışma vurgusu
Son dakika: Türkiye - ABD görüşmesi sonrası ortak açıklama geldi! Yakın ve birlikte çalışma vurgusuDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken arasındaki görüşmeye ilişkin ortak açıklama geldi. Açıklamada "Türkiye ve ABD, mevcut jeopolitik sınamalar karşısında birlikte ve yakın çalışma kararlılığındadır" ifadeleri yer aldı.
18.05.2022Dünya
Son dakika: NATO'ya yeni üyelik konusunda Türkiye'nin tavrını çok net belirtti: Garanti istiyoruz
Son dakika: NATO'ya yeni üyelik konusunda Türkiye'nin tavrını çok net belirtti: Garanti istiyoruzDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüştü. Çavuşoğlu, NATO’ya üye olmak isteyen İsveç ve Finlandiya’ya atıfta bulunarak 'PKK'yı kendilerine daha yakın görüyorlar. Blinken, Türkiye’nin güvenlik endişelerinin giderilmesi için gerekli mesajları vereceğini söyledi. Türkiye'nin güvenlik endişeleri sözle değil uygulamada giderilmeli. Verecekleri garantilerden emin olmak istiyoruz.' ifadelerini kullandı. Miçotakis'in ABD'deki açıklamalarına ilişkin de konuşan Çavuşoğlu, "Kimin nerde alkışlandığının bizim için bir önemi yok. 55 yıldır tüm çözüm önerilerini reddeden hep Rum tarafı oldu." dedi. Görüşme sonrası ortak açıklama geldi. Öte yandan ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Sullivan "Türkiye'nin güvenlik kaygılarının karşılanabileceğini" ifade etti.
18.05.2022Gündem
Bakan Çavuşoğlu, Türkevi’nde Türk-Amerikan toplumuyla bir araya geldi
Bakan Çavuşoğlu, Türkevi’nde Türk-Amerikan toplumuyla bir araya geldiABD’de bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, New York’ta Türkevi’nde Türk-Amerikan toplumuyla bir araya geldi. Çavuşoğlu, “ABD ile ilişkilerimizdeki yaşadığımız sorunları çözmek istiyoruz. Roma'daki toplantı, Cumhurbaşkanımızla Biden arasındaki görüşme, bu anlamda önemli bir görüşme oldu” dedi.
18.05.2022Siyaset
ABD ile ilişkilerde ‘stratejik’ buluşma
ABD ile ilişkilerde ‘stratejik’ buluşmaEkim 2021’de Türkiye-ABD Stratejik Mekanizması oluşturulması kararının ardından iki ülke Dışişleri Bakan yardımcıları 4 Nisan’da bir araya gelmişti. Bugünkü görüşme o toplantının bakan düzeyindeki devamı niteliğinde olacak.
18.05.2022Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: 'Türkiye olarak her şart altında kardeş Azerbaycan'ın yanında yer aldık'
TBMM Başkanı Şentop: 'Türkiye olarak her şart altında kardeş Azerbaycan'ın yanında yer aldık'Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Ekonomik İş Birliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi 3. Genel Konferansı’nda, "Türkiye olarak her şart altında kardeş Azerbaycan'ın yanında yer aldık" dedi.
17.05.2022Siyaset
Bakan Kirişci: “Üretmeden asla tüketmek mümkün değil"
Bakan Kirişci: “Üretmeden asla tüketmek mümkün değil"Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci “Üretmeden asla tüketmek mümkün değil. Tüketirsiniz ama başkalarının ürettiğini tüketmek durumunda kalırsınız" dedi.
17.05.2022Ekonomi
Fabrikası kapanan Kinder'den yeni hamle!
Fabrikası kapanan Kinder'den yeni hamle!Kinder çikolatalarında ortaya çıkan bakteri nedeniyle Belçika makamları, Ferrero fabrikasını mühürlemişti. Belçikalı yetkililer, fabrikanın kapatılmasının, "boşuna alınmış bir karar olmadığını" vurguladı. Kinder'den konuyla ilgili dikkat çeken bir hamle geldi.
14.05.2022Ekonomi
Son dakika: Putin'in en yakınları ve 'geçmişi' hedefte! 'Gölgeli ağ ifşa oluyor'
Son dakika: Putin'in en yakınları ve 'geçmişi' hedefte! 'Gölgeli ağ ifşa oluyor'Rusya-Ukrayna savaşına dair dünyadan yeni ve son dakika haberler gelmeye devam ediyor. İngiltere hükümeti, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yakın çevresine ve aile üyelerine yönelik yeni yaptırımları açıklayarak, Putin'in finansal ağının hedef alındığını söyledi. Öte yandan Almanya Başbakanı Olaf Scholz ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 75 dakikalık bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
13.05.2022Dünya
Milliyet’e ödül
Milliyet’e ödülTürkiye Veteriner Hekimler Birliği’nin “Dünya Veteriner Hekimler Günü” çerçevesinde düzenlediği etkinlikte yıl boyunca hayvan, gıda güvenliği gibi geniş bir alanda haber yapan medya mensupları da ödüllendirildi.
13.05.2022Gündem
Bakan Kirişci rakamlarla açıkladı: 207 ülkeye 2 binden ihracat yapıyoruz
Bakan Kirişci rakamlarla açıkladı: 207 ülkeye 2 binden ihracat yapıyoruzTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Türkiye, tarım ve orman sektörlerinde kendine yeten net ihracatçı bir ülkedir. 207 ülkeye 2 binden fazla tarımsal ürün ihracatı gerçekleştirmekteyiz. 17,7 milyar doları son 3 yılda olmak üzere, 19 yılda 85,3 milyar dolar dış ticaret fazlası verdik" dedi.
11.05.2022Ekonomi
Biden, İtalya Başbakanı ile Beyaz Saray’da bir araya geldi
Biden, İtalya Başbakanı ile Beyaz Saray’da bir araya geldiABD Başkanı Joe Biden ile İtalya Başbakanı Mario Draghi Beyaz Saray’da bir araya geldi. Liderler, ABD-İtalya ilişkilerini, Ukrayna-Rusya Savaşı’nı, enerji ve gıda güvenliği konuları ele aldı.
10.05.2022Dünya
Hasyurt Tarım Fuarı için geri sayım başladı
Hasyurt Tarım Fuarı için geri sayım başladıTürkiye’nin ilk tarım fuarı olma özelliğini taşıyan Hasyurt Tarım Fuarı, yedi yıl aradan sonra tarım sektörünü tekrar bir araya getirecek. 11-14 Mayıs 2022 tarihleri arasında “Eski Yerinde Yeni Yüzüyle” mottosuyla 25’inci kez kapılarını açacak olan Hasyurt Tarım Fuarı, bölge çiftçisini tedarikçileriyle, alıcılarıyla buluşturacak; paydaşlar etkinliklerde sorun ve çözüm önerilerini ele alacak.
10.05.2022Ekonomi
Tarımda yılda 26 milyon ton kaybın önüne geçilecek proje
Tarımda yılda 26 milyon ton kaybın önüne geçilecek projeTarım ve Orman Bakanlığı'nın desteğiyle Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından yaş meyve ve sebzelerin tarladan rafa kayba uğramasının önlenmesi amacıyla yeni proje geliştiriliyor. Kimyasal madde içermeyen yeni ürünün tarımda geniş ölçekli kullanımı test edilecek. Proje tamamlandığında yılda yaklaşık 26 milyon ton yaş meyve ve sebze kaybının önüne geçileceği belirtiliyor.
9.05.2022Ekonomi
Erdoğan’dan umre ziyareti!
Erdoğan’dan umre ziyareti!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mekke’de umre ziyareti gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki günlük resmi ziyaret için önceki gün Suudi Arabistan’ın Cidde kentine gelmişti. Cidde’de resmi törenle karşılanmasının ardından Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz El Suud ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman bin Abdülaziz El Suud ile görüşen Erdoğan daha sonra Mekke’ye geçti.
30.04.2022Siyaset
Suudi Arabistan ile yeni dönem
Suudi Arabistan ile yeni dönemCumhurbaşkanı Erdoğan, 5 yıl aranın ardından ilk kez Suudi Arabistan’a resmi ziyarette bulundu. Kral Selman ve Veliaht Prens ile görüşen Erdoğan, “İş birliğimizi artırmanın müşterek menfaatimize olduğuna inanıyoruz” paylaşımında bulundu
29.04.2022Siyaset
Son dakika: Suudi Arabistan ile yeni dönem! Erdoğan: İlişkilerimizi geçmiştekinin de ötesine taşıyacağız
Son dakika: Suudi Arabistan ile yeni dönem! Erdoğan: İlişkilerimizi geçmiştekinin de ötesine taşıyacağızGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Salman bin Abdülaziz El Suud’un daveti üzerine Suudi Arabistan’ın Cidde kentine geldi. Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Abdülaziz tarafından Al-Salam Sarayı'nda resmi törenle karşılandı. Erdoğan ve Salman salona geçerek heyetlerle bir araya geldi. Erdoğan daha sonra Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman’la görüştü. Erdoğan görüşmelere ilişkin yaptığı paylaşımda, "Tarihî, kültürel, beşerî bağlara sahip iki kardeş ülke olarak aramızdaki her türlü siyasi, askerî, ekonomik ilişkilerin artırılması ve yeni bir dönemin başlaması için gayret içerisindeyiz." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Terörün her türlüsüne karşı olduğumuzun ve bölgemizdeki ülkelerle teröre karşı iş birliğine verdiğimiz önemin altını çiziyoruz. İlişkilerimizi her alanda geçmiştekinin de ötesine taşıyacağımıza inanıyorum. "dedi.
28.04.2022Siyaset
Son dakika: Biden harekete geçti! Rus oligarkları için flaş talep
Son dakika: Biden harekete geçti! Rus oligarkları için flaş talepGelen son dakika haberine göre; Biden, yaptırım listesindeki Rus oligarkların mal varlıklarına el konularak, bunların Ukrayna halkına yardım için satılmasına yönelik Kongre’den yetki talep etti. Öte yandan Biden, yönetiminin Kongre’den Ukrayna’ya yardım için 33 milyar dolar talep ettiğini duyurdu.
28.04.2022Dünya
Türkiye'deki ABD-Rusya esir takasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama
Türkiye'deki ABD-Rusya esir takasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklamaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan'a hareketi öncesinde Atatürk Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu. Türkiye'deki ABD-Rusya esir takasıyla ilgili konuşan Erdoğan, "MİT'in devreye girmesiyle takas gerçekleşti, Putin teşekkür etmek için aradı." dedi. CHP'li Özgür Özel'in sözlerine de tepki gösteren Erdoğan, 'Adı Özgür ama soyadı çok garip olan bu zatla ilgili avukatlarımız davalarını açıp Türkiye'nin Cumhurbaşkanına hakaret edilebilir mi edilemez mi bakacaklar.' ifadelerine yer verdi.
28.04.2022Siyaset
Zelenskiy, G20 zirvesine davet edildi
Zelenskiy, G20 zirvesine davet edildiUkrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, G-20 zirvesine katılmak için davet aldığını açıkladı.
27.04.2022Dünya
Bakan Kirişçi'den 'şeker stoku' açıklaması
Bakan Kirişçi'den 'şeker stoku' açıklamasıSon günlerde herkesi ilgilendiren gıda arzı güvenliği konusu olduğuna dikkat çeken Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, şeker stokları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
16.04.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Gıda Güvenliği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.