Gıda Güvenliği

Gıda Güvenliği

Son dakika gıda güvenliği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gıda güvenliği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gıda güvenliği haber sayfamızda...

Gıda Güvenliği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.700 gıda güvenliği haberi bulunmuştur.
Yeni iş kapısı oldu! Tezgâhlardan inmiyor... Trabzon hurmasına büyük ilgi
Yeni iş kapısı oldu! Tezgâhlardan inmiyor... Trabzon hurmasına büyük ilgiMarkette ve pazarda tazesi, kuruyemişçilerde ve baharatçılarda ise kurusu satılan Trabzon hurması, son yıllarda altın çağını yaşıyor. Denizli’de kirazdan sonra ikinci ana ürün olarak yetiştirilen, Ordu’da ise Karadeniz’in zirvesine çıkan Trabzon hurmasının en çok üretildiği il ise şaşırtıyor.
8.01.2022Ekonomi
Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan: Doğru adımlarla tarımda Türkiye en başa oynar
Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan: Doğru adımlarla tarımda Türkiye en başa oynarTarımı hem bugünün, hem geleceğin sektörü olarak görüyoruz. Doğru politikalarla desteklenirse ülkemiz tarımsal üretimde dünyanın en ileri ülkelerinden biri olabilir.
Tercih edilebilirlikte kalitenin rolü büyük
Tercih edilebilirlikte kalitenin rolü büyükUşak Üniversitesi ISO 22000:2018 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı.
27.12.2021Ege
‘Üretimde birleşmeliyiz’
‘Üretimde birleşmeliyiz’Bayraklı Belediyesi, Dünya Kooperatifçilik Günü dolayısıyla panel düzenledi.
22.12.2021Ege
30 gıda işletmesine 652 bin liralık ceza
30 gıda işletmesine 652 bin liralık cezaAydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından kasım ayı içerisinde yapılan gıda denetimlerinde mevzuata uygun olmayan 30 adet işletmeye 652 bin lira ceza kesildi.
13.12.2021Ege
BAE'de tarihi zirve!
BAE'de tarihi zirve!İsrail Başbakanı Naftali Bennett, Birleşik Arap Emirlikleri'ne gerçekleştirdiği ilk resmi ziyaret kapsamında Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed al-Nahyan ile görüştü.
13.12.2021Dünya
Kuru meyve ihracatı 1,5 milyar dolara koşuyor
Kuru meyve ihracatı 1,5 milyar dolara koşuyorTürkiye'ye 2021 yılının ocak-kasım döneminde 1 milyar 403 milyon dolar döviz kazandıran, 2021 yılı sonunda 1,5 milyar doları aşacak Türk kuru meyve sektörü, en büyük ihraç pazarı Almanya'nın kuru meyve ithalatçıları ile online platformda bir araya gelecek.
12.12.2021Ekonomi
Tarımda yeşil devrim zamanı
Tarımda yeşil devrim zamanıMilliyet Gazetesi yazarı Dr. Hakan Tartan, tarımda yeşil ekonominin gelecek için olmazsa olmaz olduğunu belirtti. Yaşananlardan ders çıkarmalıyız” dedi...
8.12.2021Ege
Sağlıklı sanarak yiyoruz fakat içindekiler şoke etti! Gıdadaki katkı maddeleri...
Sağlıklı sanarak yiyoruz fakat içindekiler şoke etti! Gıdadaki katkı maddeleri...Gıdalardaki katkı maddelerinin yarattığı riskler pek çok kişinin eksik ya da yanlış bildiği konulardan. Sağlıklı sanarak tükettiğimiz yiyeceklerde bile birden çok katkı maddesi bulunuyor. Gıda Mühendisi Ebru Akdağ, muzun içerisinde bile görünmeyen gizli kimyasalları açıkladı.
29.11.2021Gündem
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KKTC çağrısı
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KKTC çağrısıCumhurbaşkanı Erdoğan, "Kıbrıs meselesinde Kıbrıs Türk halkının egemen eşitliğinin ve eşit uluslararası statüsünün tescil edilmesi çözümün anahtarıdır. Tüm dost ve kardeş ülkelerin KKTC'nin çözüm vizyonunu ön yargısız bir şekilde değerlendirmesini istiyorum." dedi.
28.11.2021Siyaset
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan küresel ekonomi mesajı
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan küresel ekonomi mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Toplantısı'na videomesaj gönderdi. Salgının ekonomiye etkisine ilişkin konuşan Erdoğan, "Arz talep dengesizliği fiyatları artırdı. Emtia fiyatlarındaki olağan dışı seyir de dünyada enflasyonu tetikledi." dedi.
24.11.2021Siyaset
‘Özel çevre koruma yaygınlaştırılmalı’
‘Özel çevre koruma yaygınlaştırılmalı’Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın, Karaburun-Ildırı Körfezi Özel Çevre Koruma Bölgesi Denizel Biyolojik Çeşitliliğin Tespiti Projesi, İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bayram Öztürk ve ekibi tarafından sürdürülüyor.
22.11.2021Ege
Lübnan Hint keneviri üretimiyle yıllık 1 milyar dolar gelir hedefliyor
Lübnan Hint keneviri üretimiyle yıllık 1 milyar dolar gelir hedefliyorLübnan Tarım Bakanı Abbas Hacı Hasan, Hint keneviri üretiminin ülke ekonomisine katkısının yıllık 1 milyar dolar olabileceğini belirterek, kenevir üretimi için ABD, İspanya ve Kanadalı şirketlerin şimdiden talip olduğunu söyledi.
15.11.2021Ekonomi
Her yıl 642 milyon ton toprak yok oluyor
Her yıl 642 milyon ton toprak yok oluyorHer yıl 15-21 Kasım Erozyonla Mücadele Haftası dolayısıyla erozyon sonucu toprak kayıplarına dikkat çekilerek, erozyonla mücadele öne çıkartılıyor.
15.11.2021Gündem
Bakan Pakdemirli: Hububat üretimimizi yukarıya taşıyacağız
Bakan Pakdemirli: Hububat üretimimizi yukarıya taşıyacağızTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, hububat üretiminin son 19 yılda yüzde 20, son 3 yıllık dönemde ise yüzde 8 oranında artışla 37 milyon tona yükseldiğini belirterek, "İnşallah desteklerimiz ve yeni projelerle hububat üretimimizi daha da yukarılara taşıyacağız." dedi.
12.11.2021Ekonomi
Beyaz yakalı çiftçiler
Beyaz yakalı çiftçilerDünyada yerelde üretim ve tüketim bilinci giderek artıyor. Hem kaynakların verimli kullanımı, hem de canlı sağlığı açısından ciddi faydalar sağlanan bu sistemler devletler tarafından da daha çok destekleniyor. Bu kapsamda Türkiye’de de üretim bilinci yerli ve organik olarak yeniden şekilleniyor. Maliyetler, küçük üreticileri zorlarken; bu alanda işletmesini kurup büyüyen, beyaz yakalılar dikkat çekiyor.
11.11.2021Ekonomi
Denizbank'a 840 milyon dolar sendikasyon kredisi
Denizbank'a 840 milyon dolar sendikasyon kredisiDenizbank, 22 ülkeden 49 katılımcı ile sektörde son 2 yıldaki en geniş katılımlı sendikasyon kredisini aldı.
8.11.2021Ekonomi
Fast food yiyeceklere dikkat! 'Anne karnındaki bebeği bile etkileyebilir'
Fast food yiyeceklere dikkat! 'Anne karnındaki bebeği bile etkileyebilir'ABD'li araştırmacılar, aralarında hamburger, pizza hatta dürümün de olduğu birçok fast food yiyeceğin içinde fitalat adıyla bilinen zararlı bir kimyasal olduğunu tespit etti! Peki, fitalat tam olarak nedir? Fitalat neden fast food yiyeceklerde karşımıza çıkıyor? İşte konunun uzmanlarından önemli uyarılar...
8.11.2021Gündem
Geleceğin 'besin kaynağı' böcekler olacak! İlk kez onay verildi
Geleceğin 'besin kaynağı' böcekler olacak! İlk kez onay verildi1950'de 45 milyon ton et tüketilirken, günümüzde bu rakam yaklaşık 5 kat artarak 300 milyon tona yükseldi. Hayvansal gıda kaynaklarının tüketiminin azaltılmasının çevre üzerinde pozitif bir etki yaratacağını söyleyen Doç. Dr. Nihal Büyükuslu, "Menülerimize böcek eklemek, gıda sorunun üstesinden gelmeye yardımcı olabilir" diyor.
7.11.2021Gündem
Gıdada akılalmaz hile! Bulaşık makinesine koyan da var, bezelye katan da...
Gıdada akılalmaz hile! Bulaşık makinesine koyan da var, bezelye katan da...Türkiye'de bir kahve zinciri mağazasında donmuş ürünlerin bulaşık makinesinde ısıtılması, 'pes dedirten' gıda hilelerini bir kez daha gündeme getirdi. Tehlikeye dikkat çeken uzmanlar, can alıcı uyarılarda bulundu. İşte mutfakta dönen dolapların perde arkası...
2.11.2021Gündem
Pakdemirli'den gübre desteği açıklaması
Pakdemirli'den gübre desteği açıklamasıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bu yıl hasat edilen buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale için gübre desteklerini yüzde 25, 2022 üretim yılı için de hububat dahil tüm ürünlerde gübre desteklerini yüzde 100 artırarak ödeyeceklerini bildirdi.
1.11.2021Ekonomi
ABD'den Afganistan'a 144 milyon dolarlık yardım
ABD'den Afganistan'a 144 milyon dolarlık yardım ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Afganistan'a yaklaşık 144 milyon dolar ek insani yardım yapacaklarını açıkladı.
29.10.2021Dünya
Bakan Pakdemirli'den 'gıda güvenliği' açıklaması
Bakan Pakdemirli'den 'gıda güvenliği' açıklamasıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Gıda güvenliğini sağlamak için yeterli gıda üretimini sağlamak tek başına yeterli değildir. Paranızın olması her zaman yiyecek alabileceğiniz anlamına gelmez. Gıdanın yeterli miktarda üretilebilmesi kadar kolay ulaşılabilir olması da büyük önem taşımaktadır. Gıda güvenliği, ülkelerimizde genel güvenliğin ve refahın sağlanmasında en önemli faktördür." dedi.
27.10.2021Ekonomi
Erdoğan: Kovid 19 tedarik zincirinde kırılmalara neden olmuştur
Erdoğan: Kovid 19 tedarik zincirinde kırılmalara neden olmuşturCumhurbaşkanı Erdoğan, İİT 8. Gıda Güvenliği Konferansı'na video mesaj gönderdi. Erdoğan, "Kovid 19 tedarik zincirinde kırılmalara neden olmuştur." dedi.
27.10.2021Haberler
Son dakika! Erdoğan: Kovid 19 tedarik zincirinde kırılmalara neden olmuştur
Son dakika! Erdoğan: Kovid 19 tedarik zincirinde kırılmalara neden olmuşturCumhurbaşkanı Erdoğan, İİT 8. Gıda Güvenliği Konferansı'na video mesaj gönderdi. Erdoğan, "Kovid 19 tedarik zincirinde kırılmalara neden olmuştur." dedi.
27.10.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Gıda Güvenliği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.