Fatih Birol

Fatih Birol

Son dakika Fatih Birol haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Fatih Birol gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Fatih Birol haber sayfamızda...

Fatih Birol

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 705 fatih birol haberi bulunmuştur.
‘İki araçtan biri elektrikli olmalı’
‘İki araçtan biri elektrikli olmalı’Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi’nin (IICEC) düzenlediği, ‘Küresel Enerji ve İklim Politikalarında Yeni Bir Dönem: Yeni ABD Yönetimi Gündemi’ webinarı gerçekleşti. Açılış konuşmasını Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı’nın yaptığı webinarda, Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Dr. Fatih Birol enerji ve iklim ilişkisinde küresel perspektife ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Webinara, Barrack Obama döneminde Enerji Bakanı olarak görev alan Prof. Ernest J. Moniz, onur konuğu olarak katıldı
25.02.2021Ekonomi
'Küresel petrol talebinde yapısal düşüş yok'
'Küresel petrol talebinde yapısal düşüş yok'Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Yönetici Direktörü Fatih Birol, küresel petrol talebinde, Covid-19 pandemisi kaynaklı yapısal bir düşüş beklemediklerini söyledi.
25.11.2020Uzmanpara
Yenilenebilir enerjide rekor büyüme
Yenilenebilir enerjide rekor büyümeDünyada bu yıl yenilenebilir enerji, devreye alınan 198 gigavatlık yeni kapasiteyle Kovid-19’a rağmen yüzde 4 artışla rekor büyümeye imza atacak. Uluslararası Enerji Ajansı’nın (IEA) Yenilenebilir Enerji 2020 Raporu’na göre, söz konusu kapasite bu yıl devreye giren toplam elektrik kapasitesinin yüzde 90’ını oluştururken, güneş enerjisi 107 gigavatla en fazla kapasitenin devreye alındığı yenilenebilir kaynak olacak.
11.11.2020Ekonomi
Yenilenebilir enerjide rekor büyüme
Yenilenebilir enerjide rekor büyümeDünyada bu yıl yenilenebilir enerji, devreye alınan 198 gigavatlık yeni kapasiteyle Kovid-19'a rağmen yüzde 4 artışla rekor büyümeye imza atacak.
10.11.2020Uzmanpara
Yenilenebilir enerjide salgına rağmen rekor büyüme
Yenilenebilir enerjide salgına rağmen rekor büyümeDünyada bu yıl yenilenebilir enerji, devreye alınan 198 gigavatlık yeni kapasiteyle Kovid-19'a rağmen yüzde 4 artışla rekor büyümeye imza atacak.
10.11.2020Ekonomi
83 milyona indirim olarak yansıyacak
83 milyona indirim olarak yansıyacakHazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Karadeniz’deki gazın Türkiye’ye Merkez Bankası gibi bir rezerv sağladığını belirterek, gazı TPAO’nun çıkaracağını ve 83 milyon vatandaşın hayatına dokunacağını söyledi
26.08.2020Ekonomi
Karadeniz’deki rezervin değeri 80 milyar $
Karadeniz’deki rezervin değeri 80 milyar $Uluslararası Enerji Ajansı (UEA) Başkanı Fatih Birol, Türkiye’nin Karadeniz’de keşfettiği doğal gaz rezervinin değerinin 80 milyar dolar olduğunu söyledi.
25.08.2020Ekonomi
Petrolde karamsar tahminler
Petrolde karamsar tahminlerUluslararası Enerji Ajansı (UEA) Başkanı Fatih Birol, OPEC ve OPEC dışı bazı ülkelerin geçen hafta günlük ham petrol üretim miktarlarını Haziran sonuna kadar 10 milyon varil azaltma kararını değerlendirdi.
16.04.2020Ekonomi
Yenilenebilir enerjiye yatırım artacak
Yenilenebilir enerjiye yatırım artacakDünya genelinde yenilenebilir enerji kapasitesinin bu yıl geçen yıla göre yüzde 12 artması bekleniyor. Böylece yıl sonunda küresel elektrik sistemine yaklaşık 200 gigavatlık temiz enerji kapasitesi eklenmiş olacak.
20.09.2019Ekonomi
Petrol ve doğal gaz fiyatları makul seviyede seyredecek
Petrol ve doğal gaz fiyatları makul seviyede seyredecekUluslararası Enerji Ajansı Başkanı Dr. Fatih Birol, ABD'nin petrol ve doğal gaz üretimini artırdığını belirterek, "Eğer Venezuela ve İran'da olanlar bundan 10 yıl önce yaşansaydı, üretim bu kadar düşmüş olsaydı, fiyatlar tavana çıkardı ama ilave petrol ve gaz üretimi geldiği için fiyatlar makul seviyelerde seyrediyor. Bu senaryo önümüzdeki yıllarda da devam edecek." dedi.
8.04.2019Ekonomi
'Enerjik Türkiye için 4 adım şart'
'Enerjik Türkiye için 4 adım şart'Enerji Ajansı Başkanı Dr. Birol, Türkiye’nin enerjide atması gereken 4 adımın LNG, nükleer, yenilenebilir enerji ve verimlilik alanlarında olduğunu düşünüyor
28.12.2018Ekonomi
Petrolün varili 54,81 dolar
Petrolün varili 54,81 dolarBrent petrolün varili, haftanın son işlem gününde uluslararası piyasalarda 54,81 dolardan işlem görüyor.
21.12.2018Ekonomi
Petrolün varil fiyatı 77,18 dolar
Petrolün varil fiyatı 77,18 dolarBrent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 77,18 dolardan işlem görüyor.
30.10.2018Ekonomi
İsrail gazında 2017 sürprizi
İsrail gazında 2017 sürpriziDoğalgazda Türkiye-İsrail boru hattı ile Akdeniz’den geçecek hatla ilgili anlaşmalarda ciddi mesafe kaydedildi. Türk ve İsrail tarafları bu yıl sonuna kadar çatı anlaşmayı tamamlayacak
12.07.2017Ekonomi
Yoğun zirveye yemek molası
Yoğun zirveye yemek molasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Dolmabahçe Sarayı’nda 22. Dünya Petrol Kongresi kapsamında yerli ve yabancı katılımcıya akşam yemeği daveti verdi.
11.07.2017Ekonomi
Enerji dolu müjde
Enerji dolu müjdeUluslararası Enerji Ajansı İcra Direktörü Fatih Birol, “Türkiye için müjdeli haberim, önümüzdeki 3-4 yıl içinde petrol ve doğalgaz fiyatlarında ciddi bir yükseliş beklemiyoruz. Arz fazlası var, hatta bu petrolü stoklayacak yer yok” dedi
11.07.2017Ekonomi
Bakan Albayrak'tan yoğun enerji diplomasisi!
Bakan Albayrak'tan yoğun enerji diplomasisi!Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 22. Dünya Petrol Kongresi'nin ilk iki gününde Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ve Rusya Enerji Bakanı Alexander Novak ile başta olmak üzere, bir dizi ikili görüşme gerçekleştirdi.
11.07.2017Ekonomi
Petrol fiyatlarında yükseliş beklenmiyor
Petrol fiyatlarında yükseliş beklenmiyorUluslararası Enerji Ajansı (IEA) İcra  Direktörü Fatih Birol, 22. Dünya Petrol Kongresi'nde açıklamalarda bulundu. Birol, petrol fiyatlarının düşük seviyede seyretmesinin Türkiye  gibi cari açığı petrole bağlı ülkeler için olumlu bir durum oluşturduğunu  belirterek, "Önümüzdeki 6 ay ile 1 yılda fiyatlarda çok ciddi bir yükselme tahmin  etmiyorum, hali hazırda piyasada arz fazlası petrol bulunuyor ve hatta bu petrolü  stoklayacak yer yok." dedi.
11.07.2017Ekonomi
IEA İcra Direktörü Birol: Petrolü stoklayacak yer yok
IEA İcra Direktörü Birol: Petrolü stoklayacak yer yokIEA İcra Direktörü Birol, piyasada arz fazlası petrol bulunduğunu, hatta bu petrolü stoklayacak yer olmadığını söyledi.
11.07.2017Ekonomi
Bakan Albayrak'tan 22. Dünya Petrol Kongresi katılımcılarına davet
Bakan Albayrak'tan 22. Dünya Petrol Kongresi katılımcılarına davetEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, 22. Dünya Petrol Kongresi kapsamında Dolmabahçe Sarayı'nda akşam yemeği daveti verdi
11.07.2017Ekonomi
Bakan Albayrak'tan 22. Dünya Petrol Kongresi katılımcılarına davet
Bakan Albayrak'tan 22. Dünya Petrol Kongresi katılımcılarına davetEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, 22. Dünya Petrol Kongresi kapsamında Dolmabahçe Sarayı'nda akşam yemeği daveti verdi
11.07.2017Ekonomi
Dünya Petrol Kongresi İstanbul'da ilk kez yapılacak!
Dünya Petrol Kongresi İstanbul'da ilk kez yapılacak!22. Dünya Petrol Kongresi'nin resmi açılışı, 9 Temmuz'da yerli ve yabancı üst düzey yetkililerin katılımıyla İstanbul Kongre Merkezi'nde yapılacak. Kongreye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bazı devlet başkanları, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Rusya Enerji Bakanı Alexander Novak, Bahreyn Petrol Bakanı Shaikh Mohamed bin Khalifa bin Ahmed Al Khalifa ve Hindistan Petrol ve Doğalgaz Bakanı Dharmendra Pradhan'ın katılmasının bekleniyor
21.06.2017Ekonomi
Dünya gündemi İstanbul'da masaya yatırılacak
Dünya gündemi İstanbul'da masaya yatırılacakAtlantik Konseyi İstanbul Zirvesi yarın başlıyor. Zirvede dünya ajandasından önemli konular ele alınacak. Zirveye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Başbakan Binali Yıldırım da katılacak.
26.04.2017Siyaset
Uluslararası enerji konferansı IHS CERAWeek bugün başlıyor
Uluslararası enerji konferansı IHS CERAWeek bugün başlıyorDünyanın en büyük enerji konferanslarından IHS CERAWeek 2017, ABD'nin Teksas eyaletinin Houston kentinde bugün başlıyor.
6.03.2017Ekonomi
Yenilenebilir  enerji rüzgârı
Yenilenebilir enerji rüzgârıUluslararası Enerji Ajansı (IEA) İcra Direktörü Fatih Birol, dünyada gelecek 25 yılda enerji sektöründe mevcut politikalar çerçevesinde en ciddi büyümenin yenilenebilir enerji alanında yaşanacağını söyledi.
20.12.2016Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

petrolenerjifatih birol22. Dünya Petrol KongresiUluslararası Enerji Ajansı

Fatih Birol ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.