Fatih Projesi

Fatih Projesi

Son dakika FATİH Projesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan FATİH Projesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan FATİH Projesi haber sayfamızda...

Fatih Projesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.706 fatih projesi haberi bulunmuştur.
Eğitimde tekno yatırım pandemiyle hızlandı
Eğitimde tekno yatırım pandemiyle hızlandıOkullarda yüz yüze eğitim başklarken gözler Fatih Projesi’ne çevrildi. Fatih Projesi eğitimde teknolojinin kullanımını hedefleyen Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) girişimi. Proje kapsamında okullarda akılı tahta yaygınlaşırken, her öğrenciye bir tablet veriliyor.
6.09.2021Ekonomi
Merhum İşgörenler’in  kemikleri sızlıyor!
Merhum İşgörenler’in kemikleri sızlıyor!Türkiye’nin ilk Meslek Lisesi Eğitim Kampüsü, hırsızlar tarafından sürekli talan ediliyor. Okul yönetimi, acil olarak gerekli önlemlerin alınması için yetkililere çağrıda bulundu
26.04.2021Ege
Son dakika... Müfredatın yüzde 20’si uzaktan eğitimle verilecek
Son dakika... Müfredatın yüzde 20’si uzaktan eğitimle verilecekPandemi sonrasında uzaktan eğitimin nasıl uygulanacağı netlik kazanıyor. Müfredatın yüzde 20’si uzaktan olacak şekilde düzenlenecek. Uygulama ilk özel öğretim kurumlarında yabancı dil dersleriyle başlayacak.
28.03.2021Gündem
Z-Kitap Nedir, Ne İşe Yarar? Z-Kitap Nasıl Kullanılır?
Z-Kitap Nedir, Ne İşe Yarar? Z-Kitap Nasıl Kullanılır?Eğitim alanında teknolojiye kayması ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığının Fatih Projesi kapsamında öğrenciler akıllı uygulamalar ile tanışmaktadır. Özellikle akıllı tahta, tablet ve bilgisayar kullanımlarının artması z-kitap kullanımını destekler niteliktedir. Peki, bu z-kitap ne anlama gelmektedir? Dijital olarak ne gibi faydaları olmaktadır? E-kitaplardan hangi özellikleri sayesinde ayırt edilmektedir? İşte, z-kitap uygulamaları, kullanım alanları ve kullanım şekilleri.
28.03.2021Eğitim
Öğrenciye tablette yerliye öncelik
Öğrenciye tablette yerliye öncelikMilli Eğitim’in 500 bin adetlik ücretsiz tablet projesinde son aşamaya gelindi. Yerli, yabancı bütün markalardan teklif alınırken, yerlilere öncelik verileceği öğrenildi. Yüksek özelliklerdeki tabletin şu andaki piyasa değeri 2 bin TL
31.10.2020Ekonomi
Kılıçdaroğlu, MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyasını eleştirdi
Kılıçdaroğlu, MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyasını eleştirdiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP tarafından başlatılan 'askıda ekmek' kampanyasını eleştirerek, "Projeye bakın, ne proje ama? Çağ açan bir proje. Sayın Bahçeli'ye yürekten teşekkür ediyorum" dedi.
20.10.2020Gündem
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Pazartesi açıklama olacak
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Pazartesi açıklama olacakMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, telafi eğitimlerine ilişkin, "Bu bir maraton koşusu. Biz yolda telafiyi sadece üç, beş haftalık bir mesele olarak görmüyoruz. 2020-2021 yılının tamamının hem normal eğitim düzenini sürdürmek hem de telafinin tamamlanması ile ilgili olarak bakıyoruz." dedi. LGS ile ilgili Bakan Selçuk, "Pazartesi akşam, bununla ilgili bir açıklama olacak" dedi.
1.05.2020Gündem
EBA uzaktan eğitim nasıl olacak? TRT EBA (İlkokul - ortaokul - lise) uydu frekans bilgisi
EBA uzaktan eğitim nasıl olacak? TRT EBA (İlkokul - ortaokul - lise) uydu frekans bilgisiMilyonlarca öğrencinin 1 haftalık tatil süreci 23 Mart itibarıyla sonra eriyor. Corona virüsü nedeniyle öğrenciler EBA üzerinden uzaktan eğitim alacak. Tatilin sonuna gelinirken öğrenci ve veliler EBA uzaktan eğitim nasıl olacak? sorusuna cevap arıyor. İşte detaylar...
20.03.2020Gündem
Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Yeni bir yol haritası hazırlamamız önem arz ediyor
Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Yeni bir yol haritası hazırlamamız önem arz ediyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Okullardan Yarınlara' programında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Eğitim-öğretim konusunda yeni bir yol haritası hazırlamamız önem arz ediyor." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, imkanı olan hayırsever vatandaşları yurt genelinde derslik ve okul yapımı için bağışta bulunmaya davet etti.
24.02.2020Siyaset
Cep ve tablete ‘12 yaş’ sınırı
Cep ve tablete ‘12 yaş’ sınırıGelecek hafta kamuoyuna açıklanacak olan TBMM’nin Teknoloji Bağımlılığı taslak raporunda ailelere yönelik çarpıcı öneri ve uyarılar yer alıyor.
10.11.2019Siyaset
Bağımlıya uzaktan robotik kontrol
Bağımlıya uzaktan robotik kontrolTBMM Bilişim ve Teknoloji Bağımlılığını Araştırma Komisyonu’na sunum yapan Hitit Üniversitesi öğretim görevlisi Abdullah Bedir Kaya, teknoloji bağımlılığıyla mücadelede öğretmen ve ailelerin kontrolünde olacak bir model geliştirdiklerini belirtirken, Hakkâri’deki bir çocuğun evinden Ankara’daki robotik merkezde bir robotu veya araba gibi bir aracı kullanabileceğini açıkladı.
26.10.2019Gündem
Eğitimde hedefler tutmadı
Eğitimde hedefler tutmadıOnbirinci Kalkınma Planı, Meclis’te. Ancak Dokuzuncu ve Onuncu Kalkınma planlarıyla karşılaştırıldığında okullaşma oranları, ikili eğitim, FATİH Projesi, yabancı dil gibi pek çok alanda tekrarlar ve uyumsuzluklar olduğu görülüyor. Karşılaştırmayı yapan Alaaddin Dinçer’e göre son 10 yılda eğitimde birçok hedef gerçekleştirilemedi
17.07.2019Gündem
Eğitim ‘reform’ yorgunu
Eğitim ‘reform’ yorgunuMilli Eğitim Bakanı 6 kere değişti. Liselere girişte LGS, OKS, 3’lü SBS, tek SBS, TEOG ve LGS olmak üzere sistem 6 kere yenilendi. Üniversiteye girişte, ÖSS yerine YGS ve LYS’li sistem, son olarak da YKS geldi. Müfredatta pek çok değişiklik yapıldı. Eğitim, son 15 yılda yapılan düzenlemelerden adeta yoruldu
22.05.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Be ahmak, neyin intikamını alıyorsun?
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Be ahmak, neyin intikamını alıyorsun?Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şimdi birileri diyor ki 'Seçimler bitsin de  göreceğiz. Pazar günü bir intikam seçimidir.'Be ahmak, neyin intikamı? Bunların  beyni sulanmış beyni. Neyin intikamını alıyorsun? 15 Temmuz'un intikamını  alıyormuş. Bu ifadeleri kullananlara yargıda gereken dersi vereceğiz" dedi.
28.03.2019Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunun da hesabını sormasını biliriz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunun da hesabını sormasını biliriz Ereğli'de düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bölücü örgütün emrindeki parti oynanan oyunu ifşa edip bunları sıkmaya başlayınca bunlar da kendi tabanlarını sıkıyor. Artık bu maskeli balonun, bu matruşka oyununun, bu bukalemun siyasetinin sonu gelmiştir" dedi.Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Zelanda'daki katliama da değinerek, çok sert konuştu:"50 kardeşimizi alçakça öldürdün ama bunun hesabını vereceksin. Bunun hesabını eğer Yeni Zelanda sormazsa öyle veya böyle biz bunun da hesabını sormasını biliriz."Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ereğli Demir Çelik Fabrikası'nın 1 milyar dolarlık yeni yatırım kararı aldığını açıkladı.
19.03.2019Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunun da hesabını sormasını biliriz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunun da hesabını sormasını bilirizEreğli'de düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bölücü örgütün emrindeki parti oynanan oyunu ifşa edip bunları sıkmaya başlayınca bunlar da kendi tabanlarını sıkıyor. Artık bu maskeli balonun, bu matruşka oyununun, bu bukalemun siyasetinin sonu gelmiştir" dedi.Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Zelanda'daki katliama da değinerek, çok sert konuştu:"50 kardeşimizi alçakça öldürdün ama bunun hesabını vereceksin. Bunun hesabını eğer Yeni Zelanda sormazsa öyle veya böyle biz bunun da hesabını sormasını biliriz."Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ereğli Demir Çelik Fabrikası'nın 1 milyar dolarlık yeni yatırım kararı aldığını açıkladı.
19.03.2019Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika Mansur Yavaş açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika Mansur Yavaş açıklamasıAnkara Yenimahalle'de halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mansur Yavaş'la ilgili, "Seçim öncesi CHP kapısından ayrılmayan, sonra istifa edip alengirli işlere bulaşan zatı 'işte adayımız' diye yine Ankara'ya dayattılar" dedi.8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Taksim'de yaşananlarla ilgili konuşan Erdoğan, "O akşam ilk işim İstanbul Valisi'ne bunu sormak oldu. 'Toplantı ve gösteri yürüyüşleri için müracaatları var mı?' dedim. 'Yok' dedi. Bunlar, İstiklal Caddesi'ne de meydana da değişik ara sokaklardan girmek suretiyle orada bir işgal hareketine girmek istediler" ifadelerini kullandı.
14.03.2019Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika Mansur Yavaş açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika Mansur Yavaş açıklamasıAnkara Yenimahalle'de halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mansur Yavaş'la ilgili, "Seçim öncesi CHP kapısından ayrılmayan, sonra istifa edip alengirli işlere bulaşan zatı 'işte adayımız' diye yine Ankara'ya dayattılar" dedi.8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Taksim'de yaşananlarla ilgili konuşan Erdoğan, "O akşam ilk işim İstanbul Valisi'ne bunu sormak oldu. 'Toplantı ve gösteri yürüyüşleri için müracaatları var mı?' dedim. 'Yok' dedi. Bunlar, İstiklal Caddesi'ne de meydana da değişik ara sokaklardan girmek suretiyle orada bir işgal hareketine girmek istediler" ifadelerini kullandı.
14.03.2019Siyaset
Esprileriyle güldürdü
Esprileriyle güldürdüKalust Şalcıoğlu, ‘Fatih Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi’ danışmanı Ümit Sanlav’ın davetlisi olarak Congresium Ankara’da sahneye çıktı.
12.11.2018Cadde
Dijital eğitime destek veriyor
Dijital eğitime destek veriyorMillî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri YEĞİTEK Genel Müdürlüğü tarafından 2-3 Kasım’da düzenlenen uluslararası ‘FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2018’ kapsamında, geleceğin eğitim teknolojileri masaya yatırıldı.
4.11.2018Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenlere müjde üstüne müjde
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenlere müjde üstüne müjde2023 Eğitim Vizyonu Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gelecek dönemde Öğretmenlik Meslek Kanunu çıkarılacağını açıkladı.Her öğretmenin bir kahraman olduğuna dikkati çeken Erdoğan, müjdeleri peş peşe sıraladı: "Sözleşmeli öğretmenliği yeniden düzenliyoruz. 4 artı 2 olmak üzere toplam 6 yıl olan sözleşme süresini 3 artı 1 toplam 4 yıla indiriyoruz.""Öğretmenliğe kabulde uygulanan pedagojik formasyon şartını kaldırıyoruz. Artık bu eğitimi Bakanlığımız verecek."
23.10.2018 Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenlere müjde üstüne müjde
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenlere müjde üstüne müjde2023 Eğitim Vizyonu Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gelecek dönemde Öğretmenlik Meslek Kanunu çıkarılacağını açıkladı.Her öğretmenin bir kahraman olduğuna dikkati çeken Erdoğan, müjdeleri peş peşe sıraladı: "Sözleşmeli öğretmenliği yeniden düzenliyoruz. 4 artı 2 olmak üzere toplam 6 yıl olan sözleşme süresini 3 artı 1 toplam 4 yıla indiriyoruz.""Öğretmenliğe kabulde uygulanan pedagojik formasyon şartını kaldırıyoruz. Artık bu eğitimi Bakanlığımız verecek."
23.10.2018Siyaset
Bakanlık, eğitimin geleceğini anlatacak
Bakanlık, eğitimin geleceğini anlatacakDünyaca ünlü GESS konferans ve fuarlarının ikincisi 25-27 Ekim’de WOW İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenleniyor.
11.10.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye eğitimde sıçrama yapacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye eğitimde sıçrama yapacakCumhurbaşkanı Erdoğan, eğitim sistemini daha demokratik bir yapıya kavuşturduklarını belirterek, “Atılan adımlar, meyvelerini vermeye başlamıştır. Türkiye, eğitim-öğretim alanında artık sıçrama yapacak, yeni bir hamle gerçekleştirecek” diye konuştu
18.09.2018Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye eğitimde sıçrama yapacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye eğitimde sıçrama yapacakCumhurbaşkanı Erdoğan, eğitim sistemini daha demokratik bir yapıya kavuşturduklarını belirterek, “Atılan adımlar, meyvelerini vermeye başlamıştır. Türkiye, eğitim-öğretim alanında artık sıçrama yapacak, yeni bir hamle gerçekleştirecek” diye konuştu
18.09.2018Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

recep tayyip erdoğanAK Partiuzaktan eğitimtbmmCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Fatih Projesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.