Fatih Sondaj Gemisi

Fatih Sondaj Gemisi

Son dakika Fatih sondaj gemisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Fatih sondaj gemisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Fatih sondaj gemisi haber sayfamızda...

Fatih Sondaj Gemisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 282 fatih sondaj gemisi haberi bulunmuştur.
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den Ahmet Şık açıklaması: Yeri Meclis değil demir parmaklıklar
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den Ahmet Şık açıklaması: Yeri Meclis değil demir parmaklıklarMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Marmara Denizi'ndeki müsilaj tehlikesiyle ilgili, 'Çevreyi dikkate almayan her adımın sonuç itibariyle faturası ağır olacaktır. Kaldı ki ekolojik hassasiyet ve çevre etiğinin ilkelerine uymak hem bugünümüze değer yükleyecektir' dedi. Ahmet Şık'ın sözlerine değinen Bahçeli, 'Dokunulmazlığı kaldırılıp yargıya teslim edilmeli. Yeri Meclis değil demir parmaklıklardır. Bu aşağılık tiplere tahammül edemeyiz' ifadelerine yer verdi.
8.06.2021Siyaset
Uzmanlar müjdeyi değerlendirdi: Veriler çok cesaretlendirici
Uzmanlar müjdeyi değerlendirdi: Veriler çok cesaretlendiriciCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm Türkiye'nin heyecanla beklediği müjdeyi açıkladı. Fatih Sondaj Gemisi, Sakarya Gaz Sahası'ndaki Amasra-1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni bir doğalgaz keşfi daha yaptı. Uzmanlar, son keşifle birlikte 540 milyar metreküpe ulaşan doğal gaz rezervini değerlendirdi. BOTAŞ Eski Genel Müdürü Dr. İbrahim Palaz ise keşifle ilgili olarak "Her iki halde de Türkiye için iyi bir haber. En son kazılan kuyudaki veriler çok cesaretlendirici" ifadelerini kullandı. Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar "Bu işin içinde ismini zikretmek gerekirse Berat Albayrak var. Enerji Bakanı olduğu dönemde yaptığı girişimlerdir. 2014’teki girişimlerin meyvesini 2020’de aldık" dedi.
4.06.2021Ekonomi
Müjde sonrası siyasilerden peş peşe mesajlar: Yeni keşifler için rota oluşturuluyor
Müjde sonrası siyasilerden peş peşe mesajlar: Yeni keşifler için rota oluşturuluyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan günlerdir merakla beklenen müjdeyi duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Fatih Sondaj Gemimiz, Sakarya gaz sahasındaki Amasra-1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni bir doğal gaz keşfi daha yaptı." müjdesini vererek, "Karadeniz'deki toplam gaz keşfimiz 540 milyar metreküpe ulaştı." dedi. Müjdenin ardından siyasilerden art arda mesajlar geldi.
4.06.2021Siyaset
Uzmanlar açıkladı: Yılda 6 milyar dolar cepte kalacak
Uzmanlar açıkladı: Yılda 6 milyar dolar cepte kalacakTürkiye'nin Karadeniz'de Tuna-1 ve Amasra-1 kuyularında keşfettiği doğal gaz sahalarında yılda 20 milyar metreküp üretim yapılmasıyla ithalat faturasının yıllık 5-6 milyar dolar azalacağı tahmin ediliyor.
4.06.2021Ekonomi
'Doğal gaz' müjdesi sevinçle karşılandı: Çok büyük bir nimet
'Doğal gaz' müjdesi sevinçle karşılandı: Çok büyük bir nimetCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Fatih Sondaj Gemisi'nin Sakarya gaz sahasındaki Amasra -1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni bir doğal gaz keşfi daha yaptığını açıklaması, Zonguldak'ta vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı.
4.06.2021Gündem
Son dakika: Fatih'ten müjde! Keşfin parasal karşılığı ne?
Son dakika: Fatih'ten müjde! Keşfin parasal karşılığı ne?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Amasra-1 Kuyusu’nda 135 milyar metreküplük doğal gazın bulunduğu müjdesini verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından en çok merak edilen konu ise bulunan doğal gazın parasal karşılığı oldu.
4.06.2021Ekonomi
Tarihi an! Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıkladı
Tarihi an! Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıkladıSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak'ta merakla beklenen müjdeyi açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Fatih Sondaj Gemimiz, Sakarya gaz sahasındaki Amasra -1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni bir doğal gaz keşfi daha yaptı. Karadeniz'deki toplam gaz keşfimiz 540 milyar metreküpe ulaştı." dedi.
4.06.2021Haberler
Son dakika: Büyük gün yarın! Erdoğan açıklayacak
Son dakika: Büyük gün yarın! Erdoğan açıklayacakTürkiye'nin geçen yıl Karadeniz'de 405 milyar metreküplük gaz keşfinin ardından Sakarya Gaz Sahası'nda rezerv tespiti ve yeni gaz keşfine yönelik sondajlarla yürüttüğü çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın bölgede yeni bir gaz keşfine yönelik açıklama yapması bekleniyor.
3.06.2021Ekonomi
Fatih gemisi, yeni tespit kuyusu Türkali-3'te sondaja başladı
Fatih gemisi, yeni tespit kuyusu Türkali-3'te sondaja başladıFatih sondaj gemisi, Karadeniz'de bulunan Sakarya Gaz Sahası'ndaki yeni tespit kuyusu Türkali-3'te sondaja başladı.
28.05.2021Ekonomi
Bakan açıkladı! Karadeniz’in Fatih’i yeni sondajına başladı
Bakan açıkladı! Karadeniz’in Fatih’i yeni sondajına başladıGelen son dakika haberine göre; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Fatih sondaj gemisinin Amasra-1 kuyusunda yeni sondajına başladığını bildirdi.
9.04.2021Ekonomi
İletişim Başkanlığı Dijital TIR'ı Denizli'de
İletişim Başkanlığı Dijital TIR'ı Denizli'deCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın, Türkiye'nin milli, tarihi, kültürel, bilimsel ve teknolojik zenginliklerinin dijital sunumlarla anlatıldığı 'Dijital TIR'ı, 8'inci durağı Denizli'de ziyarete açıldı.
6.04.2021Gündem
Fatih sondaj gemisi Karadeniz Amasra-1'e doğru yola çıktı
Fatih sondaj gemisi Karadeniz Amasra-1'e doğru yola çıktıFatih sondaj gemisi, Filyos Limanı'ndan ayrılarak Kuzey Sakarya Sahası'ndaki yeni arama kuyusu Karadeniz Amasra-1'e doğru yola çıktı.
5.04.2021Ekonomi
Sismik Araştırma Nedir? Sismik Araştırma Gemileri Ne Yapar?
Sismik Araştırma Nedir? Sismik Araştırma Gemileri Ne Yapar?Sismik araştırma kelimesi en fazla karşılaşılan kelimeler arasında yer almaktadır. Siz de anlamını bilmediğiniz bir kelime ile karşılaşırsanız bunun manasını öğrenmek isteyebilirsiniz. Sismik araştırma nedir? Sismik araştırma gemileri ne yapar? Son zamanlarda oldukça fazla karşılaşabileceğiniz sismik araştırma gemileri ile ilgili tüm detayları derledik.
29.03.2021Eğitim
Fatih ve Kanuni sondaj gemileri, Filyos Limanı'nda bir araya geldi
Fatih ve Kanuni sondaj gemileri, Filyos Limanı'nda bir araya geldiTürkiye'nin ilk sondaj gemisi Fatih, Türkali- 2 kuyusundaki faaliyetlerini tamamlamasının ardından Kuzey Sakarya Gaz Sahası'ndaki çalışma öncesinde Kanuni sondaj gemisinin de demirli olduğu Filyos Limanı'na geldi. İki milli sondaj gemisi, Filyos Limanı'nda bir araya geldi.
21.03.2021Ekonomi
Dijital Tır ilk durağında ziyaretçilere açıldı
Dijital Tır ilk durağında ziyaretçilere açıldıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın, Türkiye'nin milli, tarihi, kültürel, bilimsel ve teknolojik zenginliklerinin dijital sunumlarla anlatılan 'Dijital TIR'ı ikinci durağı Tekirdağ'da ziyarete açıldı
24.02.2021Teknoloji
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı "Dijital Tır"ının yeni durağı Tekirdağ oldu
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı "Dijital Tır"ının yeni durağı Tekirdağ olduCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının Türkiye'nin milli, tarihi, kültürel, bilimsel ve teknolojik zenginliklerinin dijital sunumlarla anlattığı "Dijital Tır"ı Tekirdağ'da ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.
24.02.2021Gündem
Türkiye'nin 'Dijital Tır'ı yola çıktı: 52 ili ziyaret edecek!
Türkiye'nin 'Dijital Tır'ı yola çıktı: 52 ili ziyaret edecek!Türkiye'nin gelecek vizyonuna katkıda bulunma amacıyla başlatılan proje kapsamında, dijital ve teknolojik deneyim ve uygulama alanlarıyla donatılmış "Dijital Tır", 52 ili ziyaret edecek.
19.02.2021Teknoloji
Karadeniz'de Türkali-2 kuyusunda sondaj derinliği 3 bin metreyi aştı
Karadeniz'de Türkali-2 kuyusunda sondaj derinliği 3 bin metreyi aştıFatih sondaj gemisi, Sakarya Gaz Sahası'ndaki ikinci derin deniz tespit kuyusu olan Türkali-2'de 3 bin 50 metre sondaj derinliğine ulaştı.
12.02.2021Ekonomi
Fatih sondaj gemisi, Türkali-2'deki sondajı için gün sayıyor
Fatih sondaj gemisi, Türkali-2'deki sondajı için gün sayıyorEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Fatih sondaj gemisinin Türkali-2 kuyusundaki sondajına şubat ayının başında başlayacağını bildirdi.
25.01.2021Ekonomi
Karadeniz'deki doğalgazın çıkarılmasında 2 bin kişi istihdam edilecek
Karadeniz'deki doğalgazın çıkarılmasında 2 bin kişi istihdam edilecekTürkiye'nin üçüncü büyük limanı olmasının yanı sıra Karadeniz'deki doğalgazın karaya çıkarılacağı Filyos Limanı'nda Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nın (TPAO) gerçekleştireceği boru ve rafineri benzeri çalışmalarda 2 bin kişinin istihdam edilecek olması bölge halkını sevindirdi. Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yaşar Karaman, "Zonguldak, sadece taşkömürüne endeksli değil sanayimizle, teknolojimizle ve doğalgazımızla inşallah taşkömürüne alternatif bir sektörle ilimizdeki işsizlere bir ümit olacaktır" dedi.
25.01.2021Ekonomi
Fatih sondaj gemisi Türkali-2 kuyusuna ulaştı
Fatih sondaj gemisi Türkali-2 kuyusuna ulaştıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Fatih sondaj gemisinin Karadeniz'deki yeni sondaj lokasyonu olan Türkali-2 kuyusuna ulaştığını bildirdi.
24.01.2021Ekonomi
Fatih'in kuyu testlerini Kanuni yapacak
Fatih'in kuyu testlerini Kanuni yapacakFatih gemisinin sondaj yapacağı kuyularda kuyu testlerini ve kuyu tamamlama faaliyetlerini Kanuni sondaj gemisi gerçekleştirecek.
19.01.2021Ekonomi
Son dakika: Türkali-1'deki çalışmalar tamamlandı
Son dakika: Türkali-1'deki çalışmalar tamamlandıSakarya Gaz Sahası'ndaki ilk derin deniz tespit kuyusu Türkali-1'deki çalışmalar 77 günün ardından tamamlandı.
18.01.2021Ekonomi
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten MYK sonrası önemli açıklamalar
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten MYK sonrası önemli açıklamalarGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Çelik, 'Türkiye'nin Azerbaycan'a verdiği destekten dolayı Paşinyan şöyle bir açıklama yapmış; 'Biz Türkiye'ye ambargo uyguladık, Azerbaycan'a verdiği destek yüzünden. O yüzden Türk ekonomisini felce soktuk. Eğer Türkiye bu destekten vazgeçerse Türk ekonomisinin düzelmesine yeniden katkı sağlarız.' diye. Bunu da 2020 yılının en aptalca şakası olarak değerlendirmek mümkündür' dedi.
4.01.2021Siyaset
Enerjisi yüksek bir yıl
Enerjisi yüksek bir yılSalgının küresel ekonomiye damga vurduğu 2020’de Türkiye ekonomisinde önemli gelişmeler oldu. Karadeniz’deki gaz keşfi bunların başında gelirken TOGG iş dünyasına moral verdi
1.01.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Fatih Sondaj Gemisisondajkeşiftürkiyeson haber

Fatih Sondaj Gemisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.