Karadeniz Gazı

Karadeniz Gazı

Son dakika karadeniz gazı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan karadeniz gazı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan karadeniz gazı haber sayfamızda...

Karadeniz Gazı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.359 karadeniz gazı haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Hüseyin Gazi Mağarası' talimatı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Hüseyin Gazi Mağarası' talimatıHüseyin Gazi Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı Mehmet Ali Ayyıldız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan, Türk destan kahramanı Battal Gazi'nin babası Hüseyin Gazi'nin bir dönem yaşadığı, Ankara'nın Mamak ilçesindeki askeri bölgede kalan mağaranın ziyarete açılmasını talep etti. Erdoğan'ın talimatıyla Hüseyin Gazi Türbesi'ne 800 metre uzaklıkta, içinden su akan mağaranın ziyarete açılması için çalışma başlatıldı.
11.08.2022Gündem
Bakan Dönmez'den doğal gaz mesajı! Karadeniz gazı için tarih verdi
Bakan Dönmez'den doğal gaz mesajı! Karadeniz gazı için tarih verdiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz gazı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
11.08.2022Ekonomi
İşte enerjide milli adımın hikayesi! Dev hamlenin fitilini ateşleyen konuşma
İşte enerjide milli adımın hikayesi! Dev hamlenin fitilini ateşleyen konuşmaTürkiye'nin dördüncü sondaj gemisi olan Abdülhamid Han gemisi, Mersin Limanı'ndan ayrılarak görevine başladı. Tarihi adımın temelleri dönemin Enerji ve Tabii ve Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın kritik konuşması ile atılmıştı.
9.08.2022Ekonomi
Bakan Dönmez Abdülhamid Han sondaj gemisi için tarih verdi
Bakan Dönmez Abdülhamid Han sondaj gemisi için tarih verdiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez yaptığı açıklamada "Abdülhamid Han sondaj gemisini 9 Ağustos'ta Mersin'den ilk görev yerine uğurlayacağız" dedi.
26.07.2022Ekonomi
Karadeniz gazı için derin denizde boru serimine başlandı
Karadeniz gazı için derin denizde boru serimine başlandıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz gazı için derin denizlerde boru serimine başlandığını belirterek, sığ deniz boru serim işlemlerinin ise tamamlandığını açıkladı.
10.07.2022Ekonomi
'Abdülhamid Han' gemisinin göreve çıkacağı tarih belli oldu
'Abdülhamid Han' gemisinin göreve çıkacağı tarih belli olduEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "Abdülhamid Han sondaj gemisi, ağustosun ilk yarısında ilk görev yerine gidecek" dedi.
6.07.2022Haberler
'Abdülhamid Han' gemisinin göreve çıkacağı tarih belli oldu
'Abdülhamid Han' gemisinin göreve çıkacağı tarih belli olduEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "Abdülhamid Han sondaj gemisi, ağustosun ilk yarısında ilk görev yerine gidecek" dedi.
6.07.2022Ekonomi
Karadeniz'de derin deniz borularını serecek gemi, Zonguldak'ta
Karadeniz'de derin deniz borularını serecek gemi, Zonguldak'taKaradeniz'de keşfedilen 540 milyar metreküp doğal gazı karaya taşıyacak hat için derin deniz tabanına boruları yerleştirecek, Bahama bayraklı ve 'Castorone' isimli gemi, Zonguldak'ın Filyos Limanı açıklarında demirlendi.
6.07.2022Ekonomi
Gaz depolarına Karadeniz takviyesi
Gaz depolarına Karadeniz takviyesiDoğalgaz alım güvenliğinde Rusya-Ukrayna savaşının bir kez daha ortaya çıkardığı riskler, bütün ülkeler gibi Türkiye’yi de önlem almaya zorluyor. Bu kapsamda 2023’te çıkarılacak Karadeniz gazının bir kısmı, tüketime de bağlı olmak üzere, depolara aktarılabilir.
28.06.2022Vitrin
Adana'da bulunan petrol rezervinin değeri belli oldu
Adana'da bulunan petrol rezervinin değeri belli olduAdana'da petrol arama çalışmaları yapılan iki kuyuda yüksek kaliteli petrol bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bulunan petrolün rezerv değerini açıkladı.
28.06.2022Haberler
Adana'da bulunan petrol rezervinin değeri belli oldu
Adana'da bulunan petrol rezervinin değeri belli olduAdana'da petrol arama çalışmaları yapılan iki kuyuda yüksek kaliteli petrol bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bulunan petrolün rezerv değerini açıkladı.
28.06.2022Ekonomi
Çin'den sonraki ikinci büyük rezerv alanı! Eskişehir'de kuruluyor: Zafer Şahin nadir toprağın detayları aktardı
Çin'den sonraki ikinci büyük rezerv alanı! Eskişehir'de kuruluyor: Zafer Şahin nadir toprağın detayları aktardıCumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası enerjide atılacak yeni adımlarla ilgili flaş açıklamalarda bulundu. Zafer Şahin, Eskişehir'deki kurulacak üretim tesisini CNN TÜRK'te değerlendirdi.
27.06.2022Gündem
Erdoğan talimat verdi! Asgari ücrete temmuz zammı geliyor
Erdoğan talimat verdi! Asgari ücrete temmuz zammı geliyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücret zammına ilişkin, "Enflasyon artışıyla birlikte, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'mızdan işveren tarafıyla görüşülerek asgari ücretin yeniden değerlendirilmesini istedim. En kısa sürede bu konuda müjdeli bir haberi paylaşmayı umut ediyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayram tatilinin uzadığını duyurdu.
28.06.2022Siyaset
BDDK'dan konut kredilerine ilişkin yeni karar
BDDK'dan konut kredilerine ilişkin yeni kararBDDK, konut kredilerine ilişkin yeni karar aldı. Karara göre, 1. ve 2. el konutlar için konut kredilerinde kredi değer oranı farklılaştı. Degeri 10 milyon TL üzeri olan konutlar için kredi imkanı olmayacak. 2 ile 5 milyon TL arası konutlarda ise yüzde 70 kredi kullanılacak.
23.06.2022Ekonomi
Bakan Nebati'den enflasyon mesajı
Bakan Nebati'den enflasyon mesajıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kur ve enflasyonla ilgili önemli mesajlar verdi. Nebati, "2022 Ocak ayında çalışanlarımızın aylıklarına yüzde 30.95 artış yapılmıştı. Temmuz ayında yapılacak artış Haziran enflasyon oranlarının açıklanmasıyla kesinleşecek olup, yaklaşık yüzde 40 oranında artış öngörmekteyiz. Bu kapsamda 2022 yılında memurlarımızın ayılıklarında kümülatif artış yaklaşık yüzde 83'e ulaşacaktır" dedi.
23.06.2022Ekonomi
Karadeniz gazı evlere ne zaman ulaşacak? Bakan Dönmez cevapladı
Karadeniz gazı evlere ne zaman ulaşacak? Bakan Dönmez cevapladıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Karadeniz gazı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Dönmez gazın evlere ne zaman ulaşacağı sorusuna da cevap verdi.
23.06.2022Ekonomi
Meclis Başkanı Şentop'tan, polise yumruk atan vekile tepki: Dokunulmazlığı kaldırılmalı
Meclis Başkanı Şentop'tan, polise yumruk atan vekile tepki: Dokunulmazlığı kaldırılmalıDBP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz'in polise yumruk atmasıyla ilgili konuşan Meclis Başkanı Şentop, "Çok çirkin bir hareket, bir haddini bilmezlik. Bilhassa milletvekili tarafından yapılmış olması çok vahim. Milletvekilinin polise karşı bu şekilde bir hareketi asla müsamahayla karşılanmamalıdır. Dokunulmazlığın kaldırılması ve gereken cezanın verilmesi gerekir." dedi.
14.06.2022Siyaset
Karadeniz gazı mutfağa geliyor
Karadeniz gazı mutfağa geliyorKaradeniz doğal gazını karaya ulaştıracak boruların ilk kaynağı dün Erdoğan’ın katıldığı törenle yapıldı. Erdoğan, 2023’ün ilk çeyreğinden itibaren doğal gazın hanelerde kullanılmaya başlanacağını söyledi.
14.06.2022Siyaset
Karadeniz gazının hikayesi! Her şey o sözle başladı...
Karadeniz gazının hikayesi! Her şey o sözle başladı...Tarihimizin en büyük keşfi olan Karadeniz’de bulunan 540 milyar metreküplük doğalgaz rezervinin karaya çıkartılması için denize ilk boru indirme ve kaynak töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Karadeniz'deki bu tarihi adımın hikayesi dönemin Enerji ve Tabii ve Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın o konuşması ile başladı...
13.06.2022Ekonomi
Bakan Dönmez: Dünyanın en derin ve en uzun deniz tabanı iletim sistemini inşa ediyoruz
Bakan Dönmez: Dünyanın en derin ve en uzun deniz tabanı iletim sistemini inşa ediyoruzEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Bugün, yaklaşık 2 yıl önce keşfini milletimize müjdelediğimiz Karadeniz gazını denizden karaya taşıyacak ilk boruları denize indireceğiz" diye konuştu.
13.06.2022Ekonomi
Karadeniz gazı için tarihi adım! Erdoğan: 2023'te sistemde olacak
Karadeniz gazı için tarihi adım! Erdoğan: 2023'te sistemde olacakCumhurbaşkanı Erdoğan, Filyos'ta 'Karadeniz Gazı Denize İlk Boru İndirme ve Kaynak Töreni'nde açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Karadeniz gazını 2023'ün birinci çeyreğinde ilk fazda üretilecek günlük 10 milyon metreküp doğal gazı milli iletim sistemimize aktarmış olacağız." dedi. Erdoğan dördüncü sondaj gemisinin adını da açıkladı.
13.06.2022Haberler
Karadeniz gazı için tarihi adım! Erdoğan: 2023'te sistemde olacak
Karadeniz gazı için tarihi adım! Erdoğan: 2023'te sistemde olacakZonguldak’ta Karadeniz gazı denize ilk boru indirme ve kaynak töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "2023’ün ilk çeyreğinde ilk fazda üretilecek günlük 10 milyon metreküplük doğal gazı milli iletim tesisimize aktaracağız" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dördüncü sondaj gemisinin adını da açıkladı.
13.06.2022Siyaset
ABD'de enflasyon verisi açıklandı
ABD'de enflasyon verisi açıklandıABD’de Mayıs enflasyonu yıllık bazda yüzde 8.6’ya yükselerek tahminleri aştı. Bu 1981’den beri görülen en yüksek seviye oldu.
10.06.2022Ekonomi
Ekonomide GES adımı: Daha fazla gelir avantajı!
Ekonomide GES adımı: Daha fazla gelir avantajı!Ekonomide atılacak yeni adımlar açıklandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, gelire endeksli devlet iç borçlanma senedi toplama işlemlerinin 15 Haziran tarihinden itibaren gerçekleşeceğini duyurdu. Senetler 3 ayda bir kupon getirisi sağlayacak. Ekonomide yeni atılan GES adımını Ekonomi Gazetecisi Sadi Özdemir değerlendirdi.
10.06.2022Ekonomi
Karadeniz gazı için borular döşenmeye başlandı
Karadeniz gazı için borular döşenmeye başlandıKaradeniz’de bulunan 540 milyar metreküplük doğalgazın karaya nakli için 170 kilometrelik hatta doğalgaz boruları döşenecek.
10.06.2022Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Karadeniz Gazı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.