Fatma Aksal

Fatma Aksal

Adalet ve Kalkınma Partisi Edirne 2 .sıra Adayı.1965 yılında Keşan’da doğdu. Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi mezun oldu. ABD Michigan State Üniversitesinde yüksek lisans,Virginia Tech Üniversitesinde Ekonomi alanında doktora yaptı. Aynı üniversitede Macroekonomi ve Mikro Ekonomi dersleri verdi. İşsizliğin azaltılmasında küçük işletmelerin rolü ve eğitim seviyesinin ücretleri belirlemedeki etkisi üzerine akademik çalışmalar yaptı. Trakya Üniversitesinde Yüksek Lisans Girişimcilik dersi verdi. Aile şirketine ait süt ürünleri işletmesinde çalışmaktadır.2009 Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı,2011 yılı Genel Seçimlerinde 3. Sıra Milletvekili Adayı oldu.

Fatma Aksal

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 72 fatma aksal haberi bulunmuştur.
AK Parti'li Aksal'ın annesi son yolculuğuna uğurlandı
AK Parti'li Aksal'ın annesi son yolculuğuna uğurlandıTBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal'ın hayatını kaybeden annesi Saadet Aksal (82), Edirne'nin Keşan ilçesinde toprağa verildi.
12.04.2022Haberler
AK Parti'li Aksal'ın annesi son yolculuğuna uğurlandı
AK Parti'li Aksal'ın annesi son yolculuğuna uğurlandıTBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal'ın hayatını kaybeden annesi Saadet Aksal (82), Edirne'nin Keşan ilçesinde toprağa verildi.
12.04.2022Gündem
TBMM Başkanı Şentop: Türkiye, savaşla barış arasında da bir köprü
TBMM Başkanı Şentop: Türkiye, savaşla barış arasında da bir köprüTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Rusya'nın, Ukrayna'ya yönelik askeri harekatında öncelikle insani krizin durdurulmasının gerektiğini belirterek, "Acil bir ateşkes daha sonrada kalıcı bir ateşkesin sağlanması, sonrada iki ülke arasında ve bölgemizde barışı tesis edecek, güçlendirecek adımlar atılması lazım. Bu konuda iki ülkeyle konuşabilen tek bir ülke var o da Türkiye. Çeşitli eleştirilerle Türkiye'ye saldıranlar bugün Türkiye!nin bu anlamda adım atabilecek tek ülke olduğunu gördüler. Türkiye, savaşla barış arasında da bir köprü" dedi.
18.03.2022Gündem
Trakya'da Çanakkale şehitleri anıldı
Trakya'da Çanakkale şehitleri anıldıTrakya'da, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 107'nci yıl dönümü kapsamında törenler düzenlendi. Edirne'de Çanakkale'nin ardından Türkiye'nin en büyüklerinden olan tarihi Askeri Hastane Şehitliği'nde, Tekirdağ'da Atatürk Anıtı ve Kırklareli'de şehitlikteki törenlerle şehitler anıldı.
18.03.2022Gündem
Trakya'da Çanakkale şehitleri anıldı
Trakya'da Çanakkale şehitleri anıldıTrakya'da, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 107'nci yıl dönümü kapsamında törenler düzenlendi. Edirne'de Çanakkale'nin ardından Türkiye'nin en büyüklerinden olan tarihi Askeri Hastane Şehitliği'nde, Tekirdağ'da Atatürk Anıtı ve Kırklareli'de şehitlikteki törenlerle şehitler anıldı.
18.03.2022Gündem
Binali Yıldırım: Bu adil olmayan orantısız bir savaştır, kabul edilemez
Binali Yıldırım: Bu adil olmayan orantısız bir savaştır, kabul edilemezAK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Rusya'nın Ukrayna'ya askeri harekatının kabul edilemez olduğunu belirterek "Bu anlamsız savaştan çok büyük bir bedel ödeniyor. Adil olmayan, orantısız bir savaştır. Hiçbir ülke, bir başka ülkenin toprak bütünlüğüne, bağımsızlığına kastetmemelidir, edemez. Dolayısıyla bu savaşı kabul edilemez buluyoruz ve şiddetle reddediyoruz" dedi.
3.03.2022Siyaset
Eşitlikçi bütçe için bir araya geldiler
Eşitlikçi bütçe için bir araya geldilerBirleşmiş Milletler Kadını Birimi (UN Women) tarafından düzenlenen Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Planlama ve Bütçeleme Semineri, TBMM Plan ve Bütçeleme Komisyon Üyesi milletvekillerinin katılımıyla Afyon’da düzenlendi. Seminer, kadın erkek eşitliğine duyarlı planlama ve bütçeleme ile Türkiye’de kadınların güçlenmesini destekleme konusunda verimli tartışmalara ortam sağladı.
28.02.2022Ekonomi
Yurt dışına çıkacaklar için Keşan'a mobil PCR test birimi
Yurt dışına çıkacaklar için Keşan'a mobil PCR test birimiEdirne'nin Keşan ilçesinde, Yunanistan ve Bulgaristan'ın ülke girişlerinde PCR testini zorunlu kılmasının ardından çarşı merkezinde mobil PCR test birimi oluşturuldu.
29.01.2022Gündem
Edirne'nin Ayasofyası, 56 yıl sonra ibadete açıldı
Edirne'nin Ayasofyası, 56 yıl sonra ibadete açıldıEdirne'nin Ayasofyası olarak adlandırılan, Fatih Sultan Mehmet'in fethinin ardından 1455 yılında kiliseden camiye çevrilen Fatih Cami, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restore ve onarımı yapılıp, 56 yılın ardından Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın kıldırdığı cuma namazıyla ibadete açıldı.
24.12.2021Gündem
Meclis'te 'el hareketi' ve 'küfür' gerginliği
Meclis'te 'el hareketi' ve 'küfür' gerginliğiTBMM Genel Kurulu'nda İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk'ün, AK Parti'li Zühtü Demirbağ'a el hareketi yapıp küfretmesinin duyulması üzerine gerginlik yaşandı. AK Parti'li kadın milletvekilleri Öztürk'e tepki gösterip, özür dilemesini istedi.
9.12.2021Siyaset
‘Yolunuz bize ışık oluyor’
‘Yolunuz bize ışık oluyor’Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türkiye'de kadınların seçme ve seçilme hakkını elde etmesinin 87'nci yıl dönümü nedeniyle beraberindeki heyetle Anıtkabir'i ziyaret etti.
7.12.2021Gündem
Kadın vekillerden ‘eşit temsiliyet’ çağrısı
Kadın vekillerden ‘eşit temsiliyet’ çağrısıCHP’nin kadın milletvekilleri, hazırladıkları bir çağrı mektubu ile kadınların “siyasette eşit temsiliyeti” için hazırladıkları yasa teklifine tüm partilerden destek istedi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk imzacısı olduğu yasa teklifi, CHP’li tüm milletvekillerinin imzasıyla 8 Mart 2021 tarihinde TBMM Başkanlığı’na sunulmuştu.
30.11.2021Siyaset
Hızlı trene finans onayı
Hızlı trene finans onayıAK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) Ispartakule - Çerkezköy Hızlı Tren Hattı Projesi finansman desteğini onayladığını bildirdi.
20.11.2021Ekonomi
Ispartakule-Çerkezköy Hızlı Tren Hattı Projesi'nin finansman desteği onaylandı
Ispartakule-Çerkezköy Hızlı Tren Hattı Projesi'nin finansman desteği onaylandıTBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankasının (EBRD) Ispartakule-Çerkezköy Hızlı Tren Hattı Projesi finansman desteğini onayladığını bildirdi.
19.11.2021Ekonomi
AK Parti’li Aksal: Tarım ve hayvancılık çalışmalarını sağlam zeminde yükselttik
AK Parti’li Aksal: Tarım ve hayvancılık çalışmalarını sağlam zeminde yükselttikTBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, "AK Parti hükümetleri olarak son 19 yılda tarım ve hayvancılık çalışmalarımızı gündelik popülist yaklaşımlardan uzak, gerçekçi planlı ve programlı politikalarla sağlam zeminde yükseltiyoruz" dedi.
11.11.2021Siyaset
Şentop: Bir canı sahiplendiğinizde sorumluluğun bilincinde olun
Şentop: Bir canı sahiplendiğinizde sorumluluğun bilincinde olunTürkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Hayvan Hakları Federasyonu'nun istatistiklerine göre Türkiye'de, satın alınan evcil hayvanların yüzde 60-70'inin bir süre sonra sokağa atıldığını söyleyerek, "Bir canı sahiplendiğiniz zaman lütfen aldığınız sorumluluğun bilincinde olun" dedi.
3.10.2021Siyaset
Suyu seven çeltikte yüzde 60 su tasarrufu sağladı
Suyu seven çeltikte yüzde 60 su tasarrufu sağladıTürkiye'nin çeltik ambarı Edirne'de, engebeli ve eğimli arazilerin çeltik tarımına kazandırılması ve su tasarrufu sağlamak amacıyla damla sulama yöntemiyle ekilen çeltiklerin hasadına başlandı.
30.09.2021Ekonomi
Selimiye Camii'nde 6 yıl sonra çevre düzenlemesi başladı
Selimiye Camii'nde 6 yıl sonra çevre düzenlemesi başladıEdirne’de, Mimar Sinan'ın ustalık eseri Selimiye Camii'nin 'Selimiye Cami Çevresi ve Kentsel Tasarım ve Peyzaj Projesi'nin bahçesindeki kazı çalışması sırasında bulunan 'Yemiş Kapanı Hanı' nedeniyle durdurulan ve atıl kalan alanında, 6 yıl sonra yeniden çalışma başlatıldı.
28.09.2021Gündem
Tarihi Uzunköprü, trafiği kapatılıp restorasyona alındı
Tarihi Uzunköprü, trafiği kapatılıp restorasyona alındıDünyanın en eski ve uzun taş köprüleri arasında bulunan, UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi'ndeki Uzunköprü, kanatları, zemin ve kemerlerinde oluşan çatlaklar nedeniyle trafiğe kapatılıp restorasyona alındı. Edirne Valisi Ekrem Canalp, köprünün orijinaline uygun restore edileceğini belirterek, "Orijinal dokusu taş, dolayısıyla taşın dışındaki yapı elemanları ortadan tamamen kaldırılacak ve tarihi orijinal dokusuna kavuşacak. Her şeyiyle orijinal olduktan sonra UNESCO'nun kalıcı miras listesine kabul edilmesi için gerekli şartları yerine getirmiş olacağız" dedi.
20.09.2021Haberler
Dünyanın en uzun köprüsü kapatıldı! Vali açıklama yaptı
Dünyanın en uzun köprüsü kapatıldı! Vali açıklama yaptıDünyanın en eski ve uzun taş köprüleri arasında bulunan, UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi'ndeki Uzunköprü, kanatları, zemin ve kemerlerinde oluşan çatlaklar nedeniyle trafiğe kapatılıp restorasyona alındı. Edirne Valisi Ekrem Canalp, köprünün orijinaline uygun restore edileceğini belirterek, "Orijinal dokusu taş, dolayısıyla taşın dışındaki yapı elemanları ortadan tamamen kaldırılacak ve tarihi orijinal dokusuna kavuşacak. Her şeyiyle orijinal olduktan sonra UNESCO'nun kalıcı miras listesine kabul edilmesi için gerekli şartları yerine getirmiş olacağız" dedi.
20.09.2021Gündem
Son dakika: Bakan Soylu duyurdu! Terörist sayısı ilk kez 197'ye geriledi
Son dakika: Bakan Soylu duyurdu! Terörist sayısı ilk kez 197'ye gerilediSon dakika haberine göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu akşam itibariyle yurt içindeki terörist sayısının ilk kez 200'ün altına, 197'ye gerilediğini bildirdi.
18.09.2021Gündem
Bakan Yanık, doğa kampında gençlerle bir araya geldi
Bakan Yanık, doğa kampında gençlerle bir araya geldiAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Edirne’nin Keşan ilçesindeki Gökçetepe Orman Kampı'nda, AK Parti İstanbul Gençlik Kolları düzenlediği ‘Eğitim ve Motivasyon Kampı'nda gençlerle buluştu.
13.09.2021Siyaset
Bakan açıkladı! Cumhuriyet tarihinde ilk kez oldu
Bakan açıkladı! Cumhuriyet tarihinde ilk kez olduTicaret Bakanı Mehmet Muş, Covid-19 salgınıyla birlikte dünyada hem ticaret hem de iş yapma şekillerinin değiştiğini, Türkiye'nin bu kapsamda güvenilir ve kaliteli bir tedarikçi olduğunu söyledi. Türkiye'nin Cumhuriyet tarihinde ilk kez ihracatta 200 milyar doları geçtiğini belirten Muş, "200 milyar dolar inşallah yıl sonunda çok daha farklı noktalara taşınacaktır. Önümüzdeki yıl da inşallah bunun üzerine koyarak yukarılara gitme hedefindeyiz" dedi.
14.08.2021Ekonomi
TBMM KEFEK Başkanı Aksal'dan 'aşı olun' çağrısı
TBMM KEFEK Başkanı Aksal'dan 'aşı olun' çağrısıTBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Kovid-19 vaka sayısındaki artışa dikkati çekerek, "aşı ve tedbir" çağrısı yaptı.
26.07.2021Siyaset
660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan Ali Gürbüz oldu
660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan Ali Gürbüz oldu660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri finalinde rakibi İsmail Koç'u yenen Ali Gürbüz üst üste 2. kez, toplamda 4. kez başpehlivan oldu.
11.07.2021Güreş

Benzer Haber Etiketleri

Fatma Aksal ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.