Fatma Şahin

Fatma Şahin

Türk siyasetçi, AK Parti Milletvekili, Eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin ilk kadın bakanıdır. Evli ve 2 çocuk annesidir. Gaziantep'in ilk kadın milletvekilidir. İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya-Metalurji Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Özel sektörde İşletme Mühendisi ve İşletme Müdürü olarak çalıştı. XXII., XXIII.ve XXIV. Dönem Gaziantep Milletvekilidir. Ayrıca Gaziantep ve bölgenin üst üste 2 dönem Milletvekilliği yapan ilk kadın Milletvekilidir. XXII. Dönem'de Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyeliği görevinde bulundu. TBMM Töre ve Namus Cinayetleri ile Çocuklara Karşı Şiddeti Araştırma Komisyon Başkanlığı görevini yürüttü. AK Parti Kadın Kollarında bir dönem teşkilattan ve bir dönem de siyasi işlerden sorumlu genel başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Enerji ve Tabii Kaynaklar eski bakanlarından Cumhur Ersümer ve Zeki Çakan'la ilgili oluşturulan Meclis Soruşturma Komisyonunda ve Tuz Gölü Araştırma Komisyonunda çalıştı. Ak Parti 2. Olağan Kongresinde Merkez Karar Yürütme Kuruluna seçildi. Fatma Şahin, Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı olarak teşkilatta görev yapan 3000 kadını 2 ayda Ankara'ya Genel Merkeze getirmiş ve çeşitli konularda eğitim almalarını sağlamıştır. Eğitim verenler, ağırlıklı olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcıları ve Bakanlardan oluşmuştur. AK Parti'de kadın başlıklı ilk uluslararası toplantıları Fatma Şahin Başkanlığındaki Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı gerçekleştirmiştir. Her yıl olmak üzere toplam 3 uluslararası toplantı gerçekleştirilmiştir. Bunlar: Uluslararası İş'te Kadın Konferansı, (Tüm dünyadan başarılı iş kadınları/CEO'lar katılmıştır)Uluslararası Yerel Yönetimlerde Kadın Şurası, (Tüm dünyadan kadın belediye başkanları katılımıyla)Uluslararası Kadın Hakları Zirvesi, (Tüm dünyadan Kadın Bakan, Meclis Başkanı ve Milletvekilleri katılımıyla).30 Mart 2014'te yapılacak yerel seçimlerde AK Parti'den Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne aday gösterilmiş ve seçilmiştir.

Fatma Şahin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.460 fatma şahin haberi bulunmuştur.
‘2030 hedefimiz engelsiz Türkiye’
‘2030 hedefimiz engelsiz Türkiye’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Engelli vatandaşlarımızın hayatın her alanına tam erişimini sağladığımızda, engellilik halinin hafiflediğini göreceğiz. 2030 için hedefimiz engelsiz bir Türkiye" dedi.
8.01.2022Siyaset
Emine Erdoğan: 2030 için hedefimiz engelsiz bir Türkiye
Emine Erdoğan: 2030 için hedefimiz engelsiz bir TürkiyeEngelsiz Şehirler Fikir ve Proje Yarışması ödül töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Engelli vatandaşlarımızın hayatın her alanına tam erişimini sağladığımızda, engellilik halinin hafiflediğini göreceğiz. 2030 için hedefimiz engelsiz bir Türkiye" dedi.
7.01.2022Gündem
'Can dostlar'ı korumak için Kamu-STK ortaklığı modeli
'Can dostlar'ı korumak için Kamu-STK ortaklığı modeli“Hem hayvanların yaşam hakkını hem insanımızı korumalıyız” diyen Şahin, Gaziantep'te Tarım ve Orman Bakanlığı'nın desteğiyle kurulan hayvan rehabilitasyon merkezinin yeni yılın ilk ayında açılacağını müjdeledi.
31.12.2021Gündem
100’üncü yıl sevinci
100’üncü yıl sevinciGaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılı büyük bir etkinlikle kutlandı.
30.12.2021Cadde
Binali Yıldırım: Hiçbir şey milletin huzurunu bozmaya yetmedi, yetmeyecek
Binali Yıldırım: Hiçbir şey milletin huzurunu bozmaya yetmedi, yetmeyecekAK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Gaziantep'te 'Hemşeri Dernekleri Buluşması'na katıldı. Programda açıklamalarda bulunan Yıldırım, "Güven ve istikrar ülke gelişimi için en önemli iki şeydir" dedi. Son yıllarda ekonomide yaşanan sıkıntılara da değinen Yıldırım, "Yaşadığımız bu zorluklar geçicidir, bu süreci el ele vererek aşacağız" ifadelerine yer verdi.
20.12.2021Gündem
Binali Yıldırım: Her zorluğun arkasında bir ferahlık vardır
Binali Yıldırım: Her zorluğun arkasında bir ferahlık vardırGaziantep'te, AK Parti Genel Başkanevkili Binali Yıldırım, Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik sürece dikkat çekerek, “Birçok ülkede ekonomide kurdaki dalgalanmalar devam ediyor. Ama bu böyle sürmeyecek. Her zorluğun arkasında bir ferahlık vardır” dedi.
20.12.2021Siyaset
Görüntüler tepki çekmişti! Muharrem Sarıkaya görevini bıraktı
Görüntüler tepki çekmişti! Muharrem Sarıkaya görevini bıraktıCiner Medya Grubu Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya, sosyal medyaya yansıyan İHA Gaziantep kameramanı Ahmet Demir'e tokat attığı görüntüleri sonrasında görevini bıraktı.
20.12.2021Gündem
Son dakika... Muharrem Sarıkaya'nın tokat attığı muhabir konuştu: Teklifini duyunca telefonu kapattım
Son dakika... Muharrem Sarıkaya'nın tokat attığı muhabir konuştu: Teklifini duyunca telefonu kapattımGazeteci Muharrem Sarıkaya, canlı yayında yaşanan ses problemini çözmeye çalışan İHA muhabiri Ahmet Demir'e tokat attı. Sarıkaya'nın bu çirkin saldırısı tepkilere yol açtı. Öte yandan Muharrem Sarıkaya yaşanan olay sonrası özür mesajı yayınladı. Kanal D'ekranlarında “Neler Oluyor Hayatta” programına bağlanan Demir, başına gelen çirkin saldırıyı anlattı.
20.12.2021Gündem
Muharrem Sarıkaya'dan tepki çeken hareket! Muhabire tokat attı
Muharrem Sarıkaya'dan tepki çeken hareket! Muhabire tokat attıGazeteci Muharrem Sarıkaya, canlı yayında yaşanan ses problemini çözmeye çalışan İHA muhabiri Ahmet Demir'e tokat attı. Sarıkaya'nın bu çirkin saldırısı tepkilere yol açtı. Öte yandan Muharrem Sarıkaya yaşanan olay sonrası özür mesajı yayınladı.
20.12.2021Haberler
Muharrem Sarıkaya'dan tepki çeken hareket! Muhabire tokat attı
Muharrem Sarıkaya'dan tepki çeken hareket! Muhabire tokat attıGazeteci Muharrem Sarıkaya, canlı yayında yaşanan ses problemini çözmeye çalışan İHA muhabiri Ahmet Demir'e tokat attı. Sarıkaya'nın bu çirkin saldırısı tepkilere yol açtı. Öte yandan Muharrem Sarıkaya yaşanan olay sonrası özür mesajı yayınladı. Kanal D'ekranlarında “Neler Oluyor Hayatta” programına bağlanan Demir, başına gelen çirkin saldırıyı anlattı.
20.12.2021Gündem
3. Gazi Yarı Maratonu koşuldu
3. Gazi Yarı Maratonu koşulduGaziantep Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Atletizm Federasyonu ve Gaziantep Valiliği iş birliğinde Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü kapsamında düzenlenen 3. Gazi Yarı Maratonu’nda on binlerce Gaziantepli 6 bin 317 şehit anısına koştu.
19.12.2021Diğer
Baba şiddetine maruz kalan Cihan bebek ilk görüntülendi
Baba şiddetine maruz kalan Cihan bebek ilk görüntülendiGaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentte babası tarafından öldüresiye dövüldükten sonra yoğun bakımda tedavi gören ve geçtiğimiz günlerde iyileşerek taburcu olan 2 aylık Cihan bebek ve annesini ziyaret etti. Yaşanan olaylar sonrası Türkiye'nin gündemine oturan Cihan bebek ise ziyaret sırasında ilk kez görüntülendi.
12.12.2021Haberler
Baba şiddetine maruz kalan Cihan bebek ilk kez görüntülendi
Baba şiddetine maruz kalan Cihan bebek ilk kez görüntülendiGaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentte babası tarafından öldüresiye dövüldükten sonra yoğun bakımda tedavi gören ve geçtiğimiz günlerde iyileşerek taburcu olan 2 aylık Cihan bebek ve annesini ziyaret etti. Yaşanan olaylar sonrası Türkiye'nin gündemine oturan Cihan bebek ise ziyaret sırasında ilk kez görüntülendi.
12.12.2021Gündem
Samsun'da TEKNOFEST 2022 hazırlıkları
Samsun'da TEKNOFEST 2022 hazırlıklarıBafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ın da aralarında bulunduğu heyet 2022 yılında Samsun merkezli yapılacak TEKNOFEST için 2020’de organizasyona ev sahipliği yapan Gaziantep’te incelemelerde bulundu.
8.12.2021Ekonomi
Bakan Gül: İhtisas mahkemeleri 15 Aralık'ta göreve başlayacak
Bakan Gül: İhtisas mahkemeleri 15 Aralık'ta göreve başlayacakAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, ihtisas mahkemelerinin 15 Aralık itibarıyla göreve başlayacağını söyledi.
6.12.2021Siyaset
Kasapoğlu: 'El birliğiyle neleri başarabileceğimizi tüm dünyaya ispatlayabiliriz'
Kasapoğlu: 'El birliğiyle neleri başarabileceğimizi tüm dünyaya ispatlayabiliriz'Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Olimpiyatlara pek çok ülkeden daha fazla kadın sporcuyla katıldık. O yüzden sporu genciyle yaşlısıyla engelli engelsiz herkesin gelişimine açık bir vizyon geliştiriyoruz. El birliğiyle neleri başarabileceğimizi tüm dünyaya ispatlayabiliriz" dedi.
28.11.2021Diğer
Şiddetsiz zirvede buluştular
Şiddetsiz zirvede buluştularBirleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) tarafından sürdürülen ‘Toplumsal Cinsiyete Dayalı Şiddete Karşı 16 Günlük Aktivizm Kampanyası’ çerçevesinde Gaziantep’te düzenlenen ‘Şiddetsiz Zirve’ etkinliğinde, kadına yönelik şiddete karşı birlikte mücadelenin altı çizildi.
28.11.2021Gündem
Şehit Uzman Çavuş Dinç son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Uzman Çavuş Dinç son yolculuğuna uğurlandı Kilis’te Suriye sınırında kaçak geçiş yapmaya çalışan kişilere müdahale edildiği esnada açılan ateş sonucu şehit düşen Uzman Çavuş Savaş Dinç, memleketi Gaziantep’te düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze töreninde şehidin küçük Ecemsu ile eşi Rümeysa Dinç cenazeye asker selamı vermesi duygu dolu anlar yaşattı.
27.11.2021Gündem
Sanatın gücü birleştiriyor
Sanatın gücü birleştiriyorBirleşmiş Milletler Kadın Birimi tarafından, şiddete yönelik toplumsal ve bireysel farkındalığı artırmak, şiddeti sona erdirmek için bireyleri harekete geçirmek üzere düzenlenen 16 Günlük Aktivizm Programı kapsamında, mülteci kadınlar şiddete karşı sanatın gücünü gösterecek.
26.11.2021Gündem
‘İzmir’e yakışır’
‘İzmir’e yakışır’Mine Özmen, Gaziantep’teki Hışva Han konseptini, koşullar uygun olursa İzmir’de de yaşama geçirebileceğini dile getirdi
22.11.2021Ege
Sezai Karakoç son yolculuğuna uğurlandı
Sezai Karakoç son yolculuğuna uğurlandıŞair, yazar Sezai Karakoç, önceki gün İstanbul’daki evinde hayatını kaybetti.
18.11.2021Kültür Sanat
Bakan Yanık: Her türlü hizmeti vatandaşa sunmakla kendimizi mükellef sayıyoruz
Bakan Yanık: Her türlü hizmeti vatandaşa sunmakla kendimizi mükellef sayıyoruzGaziantep'in Oğuzeli ilçesinde Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Mekanizmanın neresini işgal ediyorsak vatandaşın hizmetine, menfaatine, geleceğine yönelik her türlü hizmeti vatandaşa sunmakla kendimizi mükellef sayıyoruz" dedi.
30.10.2021Ekonomi
Gaziantep'te Cumhuriyet Bayramı kapsamında resim ve mozaik sergisi açıldı
Gaziantep'te Cumhuriyet Bayramı kapsamında resim ve mozaik sergisi açıldıGaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında "Ekim Geçidi Gaziantep Sergisi" ve "Gaziantep Mozaik Çalıştayı Sergisi" açıldı.
29.10.2021Kültür Sanat
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan "daha güçlü bir Türk ulusu" açıklaması
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan "daha güçlü bir Türk ulusu" açıklamasıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Biz 'Mavi Vatan'da, Doğu Akdeniz'de ne Türkiye'nin ne Kıbrıs Türk halkının haklarını asla yedirtmeyiz, buna asla müsaade etmeyiz. Sonuna kadar bu mücadeleyi hep birlikte vereceğiz." dedi.
28.10.2021Haberler
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: Ne Türkiye'nin ne Kıbrıs Türk halkının haklarını yedirtmeyiz
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: Ne Türkiye'nin ne Kıbrıs Türk halkının haklarını yedirtmeyizKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Biz 'Mavi Vatan'da, Doğu Akdeniz'de ne Türkiye'nin ne Kıbrıs Türk halkının haklarını asla yedirtmeyiz, buna asla müsaade etmeyiz. Sonuna kadar bu mücadeleyi hep birlikte vereceğiz." dedi.
28.10.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Fatma Şahin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.