Federal Hükümet

Federal Hükümet

Son dakika federal hükümet haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan federal hükümet gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan federal hükümet haber sayfamızda...

Federal Hükümet

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.694 federal hukumet haberi bulunmuştur.
Almanya maske zorunluluğunu kaldırmayı tartışıyor
Almanya maske zorunluluğunu kaldırmayı tartışıyorAlmanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının azalmasının ardından maske takma zorunluluğunun kaldırılması tartışılıyor.
14.06.2021Dünya
Obrador'dan anayasa reformu için muhalefet partilerine yeşil ışık
Obrador'dan anayasa reformu için muhalefet partilerine yeşil ışıkMeksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, muhalefet partileriyle bir araya gelerek anayasa reformunu çıkarabileceklerini bildirdi.
10.06.2021Dünya
ABD'de koronavirüs aşısı olana bedava esrar kampanyası
ABD'de koronavirüs aşısı olana bedava esrar kampanyasıABD'nin Washington eyaleti, nüfusunun daha fazlasını aşılama stratejisinin bir parçası olarak, koronavirüs aşısı yaptıran yetişkinlere yasal işletmelerden ücretsiz esrar almalarına izin verecek.
9.06.2021Dünya
Almanya'da koronavirüs testi usulsüzlüğü! Soruşturma açıldı
Almanya'da koronavirüs testi usulsüzlüğü! Soruşturma açıldıAlmanya'da hızlı testlerin ücretsiz yapıldığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) test merkezlerinde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla soruşturma açıldığı bildirildi.
31.05.2021Dünya
Biden'dan 6 trilyon dolarlık bütçe teklifi
Biden'dan 6 trilyon dolarlık bütçe teklifiABD Başkanı Joe Biden'ın 2022 mali yılına yönelik 6 trilyon dolarlık ilk kapsamlı bütçe teklifinde altyapı, sağlık ve eğitim gibi harcamalara yönelik finansmanın artırılması planlanıyor.
29.05.2021Uzmanpara
ABD ekonomisi ilk çeyrekte %6.4 büyüdü
ABD ekonomisi ilk çeyrekte %6.4 büyüdüABD ekonomisi, bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 6.4’lük büyüme kaydetti. ABD Ticaret Bakanlığı, ocak-mart dönemine ait Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) verisine ilişkin ikinci tahminleri açıkladı. Buna göre, ABD’de GSYH yılın ilk çeyreğinde yıllıklandırılmış olarak yüzde 6.4 arttı.
28.05.2021Ekonomi
ABD ekonomisi ilk çeyrekte büyüdü
ABD ekonomisi ilk çeyrekte büyüdüABD ekonomisi, bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 6,4'lük büyüme kaydetti.
27.05.2021Uzmanpara
ABD'de ekonomik büyüme hız kazandı
ABD'de ekonomik büyüme hız kazandıYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının ekonomide açtığı yaraları sarmaya çalışan ABD mali desteklerle ekonomik büyümesini hızlandırırken, uzmanlar, ülke ekonomisindeki canlanmanın küresel ekonomik faaliyetlere de olumlu yansımasının beklendiğini belirtti.
30.04.2021Uzmanpara
ABD ekonomisi yüzde 6,4 büyüdü
ABD ekonomisi yüzde 6,4 büyüdüABD ekonomisi, bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 6,4 ile beklentilerin üzerinde büyüme kaydetti.
29.04.2021Uzmanpara
Bitcoin alım satımı yapanlar dikkat! Sistem değişiyor
Bitcoin alım satımı yapanlar dikkat! Sistem değişiyorMeclis’in “Dijital, Sanal ve Kripto Para Sistemleri” raporunda diğer ülkelerin kripto paradan aldıkları vergiler de konu edildi. Raporda, bu enstrümanın vergiye dahil olmasıyla hükümetlerin yaklaşımlarının olumluya döneceği üzerinde duruldu.
22.04.2021Ekonomi
ABD Rusya'ya yeni yaptırımlara hazırlanıyor
ABD Rusya'ya yeni yaptırımlara hazırlanıyorABD’nin 2020 Aralık'ta federal hükümet kurumlarını hedef alan siber saldırı girişimi nedeniyle Rusya'ya yaptırım hazırlığında olduğu ileri sürüldü.
15.04.2021Dünya
Somali'de siyasi kriz uzatmayla bitti
Somali'de siyasi kriz uzatmayla bittiSomali Cumhurbaşkanı Muhammed Abdullah Fermacu'nun, kendi görev süresinin 2 yıl uzatılmasını resmi olarak onayladığı bildirildi.
14.04.2021Dünya
'Hızlı bulaşıyor ama hastalık ağırlaşmıyor'
'Hızlı bulaşıyor ama hastalık ağırlaşmıyor'Yeni tip koronavirüsün B.1.1.7 olarak bilinen ve Türkiye’deki yeni vakaların da yüzde 85’ini oluşturduğu açıklanan İngiliz varyantı hakkında iki yeni araştırma yayınlandı. Araştırmalar, İngiliz varyantının bulaşıcılığının daha yüksek olduğunu ama hastalığın şiddetini artırmadığı sonucuna vardı.
14.04.2021Dünya
Yasa onaylandı: Koronavirüs tedbirleri sertleşiyor!
Yasa onaylandı: Koronavirüs tedbirleri sertleşiyor!Almanya'da Bakanlar Kurulu, yeni tip koronvirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlerin sertleştirilmesini öngören Enfeksiyon Koruma Yasasında değişiklik yapılmasına ilişkin yasa tasarısını kabul etti.
13.04.2021Dünya
Son dakika: Somali'de kriz aşıldı!
Son dakika: Somali'de kriz aşıldı!Son dakika haberine göre, federal hükümetin görev süresini 2 yıl uzatan yasa tasarısı mecliste 149 oyla kabul edildi.
12.04.2021Dünya
Türkiye - Amerika ilişkilerinde kritik gün: 24 Nisan! İpler kopacak mı?
Türkiye - Amerika ilişkilerinde kritik gün: 24 Nisan! İpler kopacak mı?Amerikan Başkanı Joe Biden, 24 Nisan'da 1915 olaylarının anma töreninde olaylar için "Ermeni soykırımı" diyebilir. Bu karar Türkiye- Amerika ilişkilerini nasıl etkiler, Türk Amerikan toplumuna yansımaları nasıl olur?
1.04.2021Haberler
Son dakika: Türkiye - Amerika ilişkilerinde kritik gün: 24 Nisan! İpler kopacak mı?
Son dakika: Türkiye - Amerika ilişkilerinde kritik gün: 24 Nisan! İpler kopacak mı?Gelen bir son dakika haberine göre; Amerikan Başkanı Joe Biden, 24 Nisan'da 1915 olaylarının anma töreninde olaylar için "Ermeni soykırımı" diyebilir. Bu karar Türkiye- Amerika ilişkilerini nasıl etkiler, Türk Amerikan toplumuna yansımaları nasıl olur?
1.04.2021Gündem
Almanya hükümeti Hensoldt'tan hisse satın aldı
Almanya hükümeti Hensoldt'tan hisse satın aldıAlman savunma tedarikçisi Hensoldt'un yüzde 25,1 hissesinin Almanya Federal hükümet adına satın alındığı bildirildi.
29.03.2021Uzmanpara
İki haftada yüzde 67 arttı! Belçika'da hedef 1 Mayıs
İki haftada yüzde 67 arttı! Belçika'da hedef 1 MayısBelçika'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 100 bin kişide 505'e çıkarak son iki haftada yüzde 67 artış gösterdi.
28.03.2021Dünya
‘Yobazlığın ifşası’
‘Yobazlığın ifşası’MHP lideri Bahçeli, partisine yönelik önerge veren Alman Sol Parti’ye ve Alman Federal Hükümet’e tepki gösterdi. Bahçeli, “Sol Parti adına önerge veren bir Türk düşmanı, ‘faşist MHP’ suçlamasıyla ne kadar yobaz olduğunu ifşa etmiştir” dedi.
25.03.2021Siyaset
Türkiye, Somali'de seçimler konusunda tarafların uzlaşamamasından endişeli
Türkiye, Somali'de seçimler konusunda tarafların uzlaşamamasından endişeliDışişleri Bakanlığı, Somali'de seçim sürecine ilişkin tarafların uzlaşıya varamamasından endişe duyulduğunu bildirdi.
24.03.2021Siyaset
Son dakika: MHP Lideri Bahçeli: Cumhur İttifakı’nın güçlü varlığı iç ve dış işgal cephesini çılgına çeviriyor
Son dakika: MHP Lideri Bahçeli: Cumhur İttifakı’nın güçlü varlığı iç ve dış işgal cephesini çılgına çeviriyorGelen son dakika haberine göre; MHP Lideri Devlet Bahçeli, Almanya'daki Sol Partinin soru önergesine tepki göstererek, "Gün geçmiyor ki, partimizi hedefine alan karanlık söylemler şaibeli ve şüphelerin odağı haline gelmiş çevreler tarafından ortaya atılmamış olsun! Milliyetçi Hareket Partisi’yle Cumhur İttifakı’nın güçlü varlığı iç ve dış işgal cephesini adeta çılgına çeviriyor. " ifadelerini kullandı. Bahçeli, "Federal Hükümet, Sol Parti’nin sorusuna cevaben; “MHP’nin siyasi taleplerinin Türk hükümetinde karşılık bulduğunu ve bu taleplerin düzenli biçimde yasalara girdiğini” söylemiştir. Merkel hükümetinin bir bildiği, bir tespiti varsa derhal Türkiye’yle paylaşması şeref konusudur." dedi.
24.03.2021Siyaset
Brezilya'da hastalıktan bir günde ölenlerin sayısı ilk kez 2 bini aştı
Brezilya'da hastalıktan bir günde ölenlerin sayısı ilk kez 2 bini aştıBrezilya'da koronavirüs vakaları artarken, ülkede ilk kez virüsün neden olduğu Covid-19 hastalığı sonucu bir günde 2 binden fazla kişi hayatını kaybetti.
11.03.2021Dünya
Son dakika... ABD'nin intikam planı! Beyaz Saray harekete geçti...
Son dakika... ABD'nin intikam planı! Beyaz Saray harekete geçti...ABD'de Joe Biden yönetiminin, Rusya'nın "Solar Winds" siber saldırılarına karşılık önümüzdeki haftalarda bu ülkeye bir dizi siber operasyon ve ekonomik yaptırımla yanıt vermeye hazırlandığı iddia edildi.
8.03.2021Dünya
Facebook'ta satılık Amazon yağmur ormanları!
Facebook'ta satılık Amazon yağmur ormanları!Brezilya'da Amazon yağmur ormanlarında yerlilerin yaşadığı koruma altındaki alanların sosyal ağlarda satışa çıkarıldığı tespit edildi. Ormanlık alanları işgal ederek ağaçları yakan kişiler, bu alanları tarım arazisi olarak satışa çıkarıyor. BBC Brasil'in özel araştırması...
27.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ABDkoronavirüsalmanyakoronacorona

Federal Hükümet ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.