Fiber

Fiber

Son dakika Fiber haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Fiber gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Fiber haber sayfamızda...

Fiber

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.155 fiber haberi bulunmuştur.
Tam 1 milyon liralık kablo hırsızlığı! 1 kişi gözaltında
Tam 1 milyon liralık kablo hırsızlığı! 1 kişi gözaltında Diyarbakır'da jandarmanın yaptığı operasyonda tam 1 milyon liralık kablo hırsızlığı yaptığı belirlenen kişi gözaltına alındı.
1.03.2024 Gündem
Hedef 5G’ye daha yerli geçebilmek
Hedef 5G’ye daha yerli geçebilmek Teknolojide dışa bağımlılığı azaltmanın öncelikleri olduğunu belirten Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Yerlilik oranı artsın, endüstriler ve paydaşlar hazırlıklarını tamamlasın, daha sonra 5G’ye en hazır şekilde geçiş yapalım” dedi.
28.02.2024 Ekonomi
Savaş adres sormaz!
Savaş adres sormaz! Süper güçler, “yeni savaş biçimleri”nin peşinde... Rusya’nın uzaya nükleer bomba koyacağı söylenirken, İngiltere’de denizdeki kabloları korumak için “deniz yatağı savaşı” gündeme geldi.
25.02.2024 Dünya
Türk Telekom eSüper Lig’de yeni sezon heyecanı başladı
Türk Telekom eSüper Lig’de yeni sezon heyecanı başladı Türk Telekom’un, Türkiye Futbol Federasyonu ile iş birliği sonucu geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen Türk Telekom eSüper Lig’de yeni sezon heyecanı başladı.
16.02.2024 E-Spor
Bakanlık verileri paylaşıldı! İşte yıl yıl kurtarılan göçmen sayısı
Bakanlık verileri paylaşıldı! İşte yıl yıl kurtarılan göçmen sayısı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü son 14 yılın verilerini paylaştı.
12.02.2024 Gündem
2024'e bakış: Türkiye'nin dijitalleşmesi için çalışmaya devam
2024'e bakış: Türkiye'nin dijitalleşmesi için çalışmaya devam "Türkiye'nin dijitalleşmesi için çalışırken, bir yandan da bu alanda gelişim fırsatlarını inceleyen, kamu politikası için önemli veriler sağlayan analizlerin üretilmesine liderlik ediyoruz."
12.02.2024 Milliyet Executive
Bakan Uraloğlu: "94,3 milyon geniş bant internet abone sayısına ulaştık"
Bakan Uraloğlu: "94,3 milyon geniş bant internet abone sayısına ulaştık" Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, ülkeler ve kıtalar arası internet otobanlarına olan ihtiyacın öngörülenin de ötesinde arttığını kaydederek, "Bugün yaklaşık 19,5 milyonu sabit abone, 74,8 milyonu mobil abone olmak üzere toplam 94,3 milyon genişbant internet abone sayısına ulaştık. Şu anda toplam fiber uzunluğumuz yaklaşık 550 bin kilometre ve fiber altyapı uzunluğumuzu bu yıl 600 bin kilometreye, 2028 yılına kadar da 850 bin kilometreye çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.
9.02.2024 Ekonomi
Boğazda arıza yapan tanker, denizaltı fiber kablolarına zarar verdi
Boğazda arıza yapan tanker, denizaltı fiber kablolarına zarar verdi İstanbul Boğazı'nda İğneada arasındaki "KAFOS Denizaltı Fiber Optik Kablo Sistemi" ne ait kabloların bu gece onarılacağı öğrenildi.  
2.02.2024 Gündem
Depremzede öğrencilere eğitim ve teknoloji desteği
Depremzede öğrencilere eğitim ve teknoloji desteği Türk Telekom ve iştiraki Sebit ile Kızılay arasında gerçekleştirilen iş birliği kapsamında, depremden etkilenen illerde eğitime destek projesi başlatıldı.
1.02.2024 Ekonomi
TFF'den Türk Telekom ile teknoloji sponsorluğu anlaşması
TFF'den Türk Telekom ile teknoloji sponsorluğu anlaşması Türkiye Futbol Federasyonu, Türk Telekom ile teknoloji sponsorluğu anlaşması imzaladı.
19.01.2024 Futbol
TFF açıkladı! Yarı otomatik ofsayt sistemi kullanılacak
TFF açıkladı! Yarı otomatik ofsayt sistemi kullanılacak Türkiye Futbol Federasyonu, ikinci yarıdan itibaren yarı otomatik ofsayt sisteminin Türkiye’de de kullanılacağını açıkladı.
12.01.2024 Süper Lig
Türk Telekom Altyapı Sorgulama 2024: TTNET Fiber İnternet Altyapı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?
Türk Telekom Altyapı Sorgulama 2024: TTNET Fiber İnternet Altyapı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır? Teknolojini gelişmesi ve yaygınlaşması ile internet hemen herkesin hayat merkezine yerleşti. İş, okul, resmi kurum veya kuruluşlarla ilgili işlemlerimizde internet insanı yaşamının ayrılmaz parçası haline geldi. Ancak nüfus artışı ve internetin yaygın kullanılmaya başlanması nedeniyle son dönemlerde altyapı problemi ortaya çıkmaya başladı. Fakat Türk Telekom internet altyapı sorgulama işlemi ile bulunulan adresin altyapısı hakkında kolayca bilgi elde edilebiliyor. 2024 TTNET fiber internet altyapı sorgulama işlemi için içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.01.2024 Teknoloji
Fiber ağ uzunluğu 435 bin km oldu
Fiber ağ uzunluğu 435 bin km oldu Uçtan uca fiber altyapı çalışmalarını Türkiye’nin 81 ilinde sürdüren Türk Telekom’un, 2023 yılını 2024’e bağlayan 31 Aralık gecesinde Çanakkale’de gerçekleştirdiği çalışmalar ile ülke genelindeki fiber ağ uzunluğu 435 bin kilometreye ulaştı.
2.01.2024 Ekonomi
Muğla açıklarındaki düzensiz göçmenler kurtarıldı
Muğla açıklarındaki düzensiz göçmenler kurtarıldı Muğla’nın Datça ilçesi açıklarında 16 düzensiz göçmen kurtarılırken, ülkeyi yasa dışı yollarla terk etmeye çalışan 1 şahıs yakalandı.
29.12.2023 Gündem
Türkiye denizde AKYA ile vuracak! Yerli torpido gemiyi böyle batırdı
Türkiye denizde AKYA ile vuracak! Yerli torpido gemiyi böyle batırdı Hem denizaltıları hem gemileri vurmak için tasarlanmış su altı roketi AKYA'nın ilk atış testi başarıyla tamamlandı. Test atışında hedef geminin batırıldığı görüntüler paylaşılırken Savunma ve Denizcilik Araştırmacısı Kozan Selçuk Erkan, yerli ve milli AKYA ağır torpidosunu milliyet.com.tr'ye değerlendirdi.
29.12.2023 Gündem
Türkiye denizde AKYA ile vuracak! Yerli torpido gemiyi böyle batırdı
Türkiye denizde AKYA ile vuracak! Yerli torpido gemiyi böyle batırdı Hem denizaltıları hem gemileri vurmak için tasarlanmış su altı roketi AKYA'nın ilk atış testi başarıyla tamamlandı. Test atışında geminin batırıldığı görüntüler paylaşılırken Savunma ve Denizcilik Araştırmacısı Kozan Selçuk Erkan, yerli ve milli AKYA ağır torpidosunu milliyet.com.tr'ye değerlendirdi.
28.12.2023 Haberler
Yatırımda iştahı açık küresel marka yolda
Yatırımda iştahı açık küresel marka yolda Başta fiber olmak üzere yurt içinde yatırımı sürdürmeyi planlayan Türk Telekom, bünyesindeki yeni nesil yazılım şirketleriyle küresel arenada büyüme peşinde.
28.12.2023 Ekonomi
Sınır hattında 10 kilometreden tespit
Sınır hattında 10 kilometreden tespit Tuğgeneral Serkan Bircan, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Göç ve Uyum Alt Komisyonu'nda milletvekillerine sınır güvenliğine ilişkin bilgi verdi. 
24.12.2023 Gündem
Stratejik sektörde ‘yatırım’ için çağrı
Stratejik sektörde ‘yatırım’ için çağrı Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy, “Sektörün stratejik sektör olarak kabul edilmesi gerekiyor. Öngörülebilir bir yatırım ortamı oluşturarak sektör gelirlerinin sürdürülebilir olması sağlanmalı” dedi.
23.12.2023 Ekonomi
‘Bir fiber kılında’ 59 Gbps rekor hız
‘Bir fiber kılında’ 59 Gbps rekor hız Turkcell, Huawei iş birliğiyle gerçekleştirilen 50GPON testini başarıyla tamamladığını açıkladı.
21.12.2023 Ekonomi
Ali Taha Koç: 50GPON’un önümüzdeki 3 yıl içinde yaygınlaşmasını öngörüyoruz
Ali Taha Koç: 50GPON’un önümüzdeki 3 yıl içinde yaygınlaşmasını öngörüyoruz Turkcell Genel Müdürü Dr. Ali Taha Koç, şu an kullanılan teknolojik imkânlara göre 5 kat daha yüksek hız sunabilecek olan 50GPON’un, önümüzdeki 3 yıl içinde yaygınlaşmasının beklendiğini söyledi.
20.12.2023 Teknoloji
Bakan Uraloğlu: Bütçe teklifinin 348 milyar TL'sini yatırımlara ayırdık
Bakan Uraloğlu: Bütçe teklifinin 348 milyar TL'sini yatırımlara ayırdık Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Bakanlığın 2024 yılı bütçesi üzerinde TBMM Genel Kurulu'na yaptığı konuşmasında, “Ulaşım ve haberleşmede 21 yılda 198 milyar dolar yatırım yaptık, ülkemizin ihtiyaç duyduğu ulaştırma ve altyapı yatırımlarını önümüzdeki 30 yıl için planladık, 197 milyar dolar ilave yatırım gerçekleştireceğiz, 2023 yılında yatırım bedeli 230,4 milyar lira olan 57 projeyi tamamladık, 2024 yılı için ise, 661 milyar lira olan bütçe teklifinin, 348 milyar lirasını yatırımlara ayırdık. Paylaştığım veriler, vatandaşımızın hayatında karşılığı olan devrim niteliğindeki hizmet ve eserlerdir” dedi.
19.12.2023 Ekonomi
Bakan Uraloğlu yeni projeleri açıkladı! 'İstanbul-Ankara arası 80 dakikaya inecek'
Bakan Uraloğlu yeni projeleri açıkladı! 'İstanbul-Ankara arası 80 dakikaya inecek' Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, TBMM Genel Kurulu'nda, bakanlığı ve bağlı kuruluşların 2024 Yılı bütçesi ile ilgili konuştu. Uraloğlu, süper hızlı trenle Ankara- İstanbul arasındaki seyahatin 80 dakikada gerçekleştirilebileceğini söyledi.
18.12.2023 Gündem
Ulaştırma ve Altyapı ile Tarım ve Orman bakanlıklarının bütçeleri, TBMM'de
Ulaştırma ve Altyapı ile Tarım ve Orman bakanlıklarının bütçeleri, TBMM'de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 2024 yılı bütçeleri, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmeye başlandı.
18.12.2023 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Fiber ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.