Fikirtepe

Fikirtepe

Son dakika fikirtepe haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fikirtepe gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fikirtepe haber sayfamızda...

Fikirtepe

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 863 fikirtepe haberi bulunmuştur.
Bakan Murat Kurum: Bina Kimlik Belgesi'ni hayata geçiriyoruz
Bakan Murat Kurum: Bina Kimlik Belgesi'ni hayata geçiriyoruzÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bina Kimlik Belgesi'ni hayata geçirdiklerini belirterek,"Bu yıl 100 bin binada uygulamaya geçireceğiz bu projeyi. Bu aslında binaların nüfus cüzdanı. Binaya ilişkin her türlü bilgiye üzerindeki QR kodunu okutarak erişebiliyorsunuz." dedi.
26.03.2021Siyaset
Başkan Sandal: Gerekeni yapacağız
Başkan Sandal: Gerekeni yapacağızİzmir Bayraklı’da vatandaşların “deprem toplanma alanı” olarak kullandığı alana trafo yapılmak istenmesi tepkilere neden oldu. Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Ortada bir risk varsa biz vatandaşımızdan yana gerekeni yapacağız” dedi
19.03.2021Gündem
Bakan Kurum: Depremle mücadele terörle mücadele kadar önemlidir
Bakan Kurum: Depremle mücadele terörle mücadele kadar önemlidirÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Biz bakanlık olarak, depremle mücadeleyi sadece bir istikbal mücadelesi olarak değil, dahası istiklal mücadelesi olarak görüyoruz. Depremle mücadele terörle mücadele kadar önemlidir. Bir milli güvenlik meselesidir. Hatta terörün ve savaşların bile bu millete yapamadığını, maalesef deprem yapabilir diyoruz." ifadesini kullandı.
16.03.2021Siyaset
"Yeni Fikirtepe"nin inşası için geri sayım başladı
"Yeni Fikirtepe"nin inşası için geri sayım başladıÇevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Sezayi Köse, Fikirtepe için hazırlanan yeni imar planının askıya çıktığını belirterek, bir aylık sürecin ardından uygulamaya geçileceğini bildirdi.
6.03.2021Ekonomi
Kadıköy Posta Kodu Nedir? İstanbul Kadıköy Mahallelerinin Posta Kodları
Kadıköy Posta Kodu Nedir? İstanbul Kadıköy Mahallelerinin Posta Kodlarıİstanbul'un farklı semtlerinde olduğu gibi Kadıköy için de ayrı bir posta kodu bulunmaktadır. Böylece tamamen güvenli şekilde posta yollayabilir ya da değişik amaçlar doğrultusunda kullanabilirsiniz. Peki, Kadıköy posta kodu nedir? İstanbul Kadıköy mahallelerinin posta kodları hakkında bilinmesi gerekenler.
24.04.2020Posta Kodları
Bakan Kurum'dan flaş kentsel dönüşüm açıklaması
Bakan Kurum'dan flaş kentsel dönüşüm açıklamasıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul'da 5,9 milyon bağımsız bölüm olduğunu belirterek, "Bunun 1,5 milyonu da riskli gözüküyor. Bunların 300 bini de acil öncelikli konutlar. 300 bin konutun dönüştürülmesi lazım." dedi.
2.03.2021Siyaset
TMSF şirketlerinden 2020 yılında 3,4 milyar TL kar
TMSF şirketlerinden 2020 yılında 3,4 milyar TL karTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, fon bünyesindeki şirketlerin 2020'yi olağanüstü bir performansla kapattığını belirterek, "TMSF kayyumunda yönetilen 796 şirket 2020'de 37,2 milyar lira ciro, 3,4 milyar lira kara ulaştı. Aktif büyüklükleri 70,2 milyar lira oldu." dedi.
2.03.2021Ekonomi
TMSF şirketlerinden 2020'de 3,4 milyar lira kar
TMSF şirketlerinden 2020'de 3,4 milyar lira karTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, fon bünyesindeki şirketlerin 2020'yi olağanüstü bir performansla kapattığını belirterek, "TMSF kayyumunda yönetilen 796 şirket 2020'de 37,2 milyar lira ciro, 3,4 milyar lira kara ulaştı. Aktif büyüklükleri 70,2 milyar lira oldu." dedi.
2.03.2021Uzmanpara
Fikirtepe yeni imar planı askıya çıktı
Fikirtepe yeni imar planı askıya çıktıİstanbul Kadıköy ilçesi Fikirtepe bölgesinin kentsel dönüşümünde tıkanan süreci çözmek için devreye giren ve çalışmaları hızlandıran Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından riskli alan ve çevresinin yeni imar planı hazırlanarak askıya çıkarıldı.
28.02.2021Ekonomi
Bakan Kurum'dan Şile ziyareti
Bakan Kurum'dan Şile ziyaretiÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Şile'de incelemelerde bulundu. Şile Belediyesi Sosyal Tesislerinde yapılan Şile Değerlendirme Toplantısı'na katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin açıklama yaptı.
20.02.2021Ekonomi
Kadıköy'de bir kişiyi silahla yaralayan şüpheli gözaltına alındı
Kadıköy'de bir kişiyi silahla yaralayan şüpheli gözaltına alındıİstanbul Kadıköy'de, dükkanına gelen bir kişiyi tabancayla yaralayan şüpheli teslim oldu.
24.01.2021Haberler
Son dakika... Kadıköy'de kanlı kavga! Trans birey manavda vuruldu
Son dakika... Kadıköy'de kanlı kavga! Trans birey manavda vurulduGelen son dakika haberine göre; Kadıköy'de manava gelen M.S. isimli şahıs iş yeri sahibi arasında çıkan tartışmada silahla yaralandı. Olay sonrası M.C. hastaneye kaldırıldı, iş yeri sahibi ise gözaltına alındı.
24.01.2021Gündem
Bakan Kurum: Şu an İstanbul'da 117 bin konutun dönüşümünü gerçekleştiriyoruz
Bakan Kurum: Şu an İstanbul'da 117 bin konutun dönüşümünü gerçekleştiriyoruzÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Bu hedef doğrultusunda, önümüzdeki 5 yıl içerisinde her yıl 300 bin, 5 yılda 1,5 milyon konutun dönüşümü için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Şu an İstanbul'da fiilen 117 bin konutun dönüşümünü gerçekleştiriyoruz" dedi.
9.01.2021Siyaset
Bakan Kurum duyurdu: 2 ay içinde temelleri atılıyor
Bakan Kurum duyurdu: 2 ay içinde temelleri atılıyorÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tozkoparan Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin ada bazlı, yerinde, hızlı ve gönüllü bir şekilde 2 ay içinde temellerini atacaklarını, projeyi 1,5 yıl içerisinde de bitireceklerini belirterek, "Şunun altını net bir şekilde çizerek söylüyorum. Sizleri, hak sahipliği ve mülkiyet noktasında asla mağdur etmeyeceğiz." dedi.
30.12.2020Ekonomi
'Ölmeden evimize kavuşmak güzel’
'Ölmeden evimize kavuşmak güzel’Yıllardır yılan hikâyesine dönen Fikirtepe’deki kentsel dönüşüm belirsizliği bitiyor. Mahalle sakinleri, ‘Devletin bu işe el atması yarınlarımıza umut oldu’ diyor
30.12.2020Gündem
Fikirtepe’de göçmen dramı! 3 çocukla arabada yaşam
Fikirtepe’de göçmen dramı! 3 çocukla arabada yaşamSuriye’de 2011 yılından beri devam eden ve tüm ülkede yıkıma yol açan savaş, yüzbinlerce kişinin ölümüne, milyonlarca kişinin de evlerinden olmasına neden oldu. Savaştan kaçan yaklaşık 4 milyon kişi Türkiye’ye sığındı. Bu kişilerin yaklaşık 2 milyonunu 0-18 yaş arası çocuklar oluşturuyor. Binlerce insanın yaşamını yitirmesine neden olan savaşın en ağır yükünü ise çocuklar yaşıyor.
18.12.2020Gündem
Seneye 80 bin konutluk dönüşüm ve proje yolda
Seneye 80 bin konutluk dönüşüm ve proje yoldaÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “2021 yılında toplam bedeli 25 milyar lira olan 80 bin konutluk kentsel dönüşüm ve sosyal konut projemize de başlayacağız” dedi.
14.12.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Kurum: Deprem hepimizin ortak meselesidir
Son dakika... Bakan Kurum: Deprem hepimizin ortak meselesidirGelen son dakika haberine göre; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "HDP vekili kendince bize çevrecilik, şehircilik dersi veriyor. Biz sizin çevreciliğinizi Diyarbakır sokaklarında, dünya mirası Sur’un sokaklarında gördük, Şırnak’ta, Mardin’de yakıp yıktığınız tarihi eserlerde, bu milletin bağımsızlığının simgesi camilerimizin harap hallerinde gördük." dedi.
12.12.2020Siyaset
Fikirtepe inşaatı 3 yılda tamam
Fikirtepe inşaatı 3 yılda tamamDoğrudan 60 bin vatandaşı ilgilendiren ve yıllardır tamamlanamayan Fikirtepe kentsel dönüşümünü devlet yapacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı birimleriyle haftaya Fikirtepe bölgesinde konuşlanacak. Hak sahiplerinden kira destek talepleri alınacak, tahliyeler, yıkımlar hızla yürüyecek. Mevcut sözleşmelere mümkün olduğunca sadık kalınacak. 2-3 yılda dönüşümün ana omurgası bitirilecek.
27.11.2020Ekonomi
Bakan Kurum'dan Fikirtepe açıklaması: 1 ay süre verildi
Bakan Kurum'dan Fikirtepe açıklaması: 1 ay süre verildiÇevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul Fikirtepe'de yarım kalan ya da başlamayan dönüşüm projeleri için 1 ay süre verildiğini söyledi.
24.11.2020Ekonomi
Fikirtepe’de dönüşüm TOKİ ve Emlak Konut’tan
Fikirtepe’de dönüşüm TOKİ ve Emlak Konut’tanFikirtepe’deki hak sahiplerinin temsilcileriyle buluşan Bakan Murat Kurum, yıllardır tamamlanamayan dönüşümün TOKİ ve Emlak Konut tarafından yapılacağını açıkladı.
24.11.2020Ekonomi
Bakan Kurum, Fikirtepe'deki hak sahibi temsilcileriyle buluştu
Bakan Kurum, Fikirtepe'deki hak sahibi temsilcileriyle buluştuÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fikirtepe ile ilgili talimatını duyurdu.
23.11.2020Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fikirtepe talimatı
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fikirtepe talimatıGelen son dakika haberine göre; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fikirtepe ile ilgili talimatını duyurdu.
23.11.2020Siyaset
Şarkıcı Duman hakkında "Çocuğun nitelikli cinsel istismarından tutuklama" istendiği ortaya çıktı
Şarkıcı Duman hakkında "Çocuğun nitelikli cinsel istismarından tutuklama" istendiği ortaya çıktıDün Kadıköy’de iki kişinin silahlı saldırısına uğrayan Bulut Duman (30) ile ilgili çok çarpıcı bir son dakika soruşturmasının olduğu ortaya çıktı. Savcı, 13 Kasım’da gözaltına alınan Duman’ın ‘Çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan tutuklanmasını istedi. Mahkeme, Duman’ı haftada üç gün imza verme şartı ile serbest bıraktı. Soruşturmanın başlatılmasına neden olan bir kişinin ifadesi ise tüyler ürpertici.
17.11.2020Gündem
Şarkıcı Bulut Duman'ı silahla yaralayan şüpheli adliyeye sevk edildi
Şarkıcı Bulut Duman'ı silahla yaralayan şüpheli adliyeye sevk edildiİstanbul Kadıköy'de şarkıcı Bulut Duman'ı silahla vurarak bacağından yaralayan Yunus Ç. adliyeye sevk edildi. Gözaltına alınan 3 şüpheliden Recep E. serbest kalırken, diğer şüpheli İlhan Atakan E.'nin saldırı anında kendisini vurduğu ve hastanede tedavisinin devam ettiği öğrenildi.
17.11.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

fikirtepebakan kurummurat kurumdepremkentsel dönüşüm

Fikirtepe ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.