Fitch Ratings

Fitch Ratings

Son dakika Fitch Ratings haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Fitch Ratings gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Fitch Ratings haber sayfamızda...

Fitch Ratings

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 431 fitch ratings haberi bulunmuştur.
Muğla zirvede
Muğla zirvedeUluslararası kredi değerlendirme kuruluşu olan Fitch Ratings’in raporuna göre, Muğla Büyükşehir Belediyesi mali disipliniyle notunu AAA’ya çıkardı
23.04.2021Ege
Fitch'ten sukuk ihracı açıklaması
Fitch'ten sukuk ihracı açıklamasıUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, küresel sukuk ihracının bu yılın ilk çeyreğinde 715,2 milyar dolara ulaştığını belirterek, sukuk ihracındaki ivmenin yılın geri kalanında da devam etmesinin beklendiğini bildirdi.
21.04.2021Ekonomi
Fitch: Navlun fiyatları yüksek kalacak
Fitch: Navlun fiyatları yüksek kalacakUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, küresel navlun fiyatlarının kısa vadede yüksek kalmaya devam edeceğini, ancak uzun vadede tedarik zincirindeki aksaklıklar giderildiğinde ve daha fazla yeni gemi konuşlandırıldığında daha ılımlı hale geleceğini bildirdi.
19.04.2021Uzmanpara
Fitch: AB mali reformu zorlayıcı olacak
Fitch: AB mali reformu zorlayıcı olacakUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile ilişkili borçlarda artışın Avrupa Birliği’nin (AB) mali kurallarında reformun zorluğunu artırdığını bildirdi.
16.04.2021Uzmanpara
'Türkiye'de katılım bankacılığı ülkenin uygun demografik yapısı ile destekleniyor'
'Türkiye'de katılım bankacılığı ülkenin uygun demografik yapısı ile destekleniyor'Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türk katılım bankacılığının orta vadeli büyüme beklentilerinin, bankaların yetkililer için stratejik önemi, devlete ait katılım bankalarının büyüme iştahı, rekor sermaye desteği ve Türkiye’nin uygun demografik yapısı ile desteklendiğini bildirdi.
23.03.2021Uzmanpara
Fitch'ten ABD açıklaması
Fitch'ten ABD açıklamasıUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, ABD yönetimindeki değişikliğin ardından Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) özel çekme hakları (SDR) olarak adlandırılan 500 milyar dolarlık rezerv para biriminin tahsisinin muhtemel hale geldiğini bildirdi.
19.03.2021Uzmanpara
Fitch: 500 milyar dolarlık özel çekme hakkı tahsisi muhtemel
Fitch: 500 milyar dolarlık özel çekme hakkı tahsisi muhtemelUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, ABD yönetimindeki değişikliğin ardından Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) özel çekme hakları (SDR) olarak adlandırılan 500 milyar dolarlık rezerv para biriminin tahsisinin muhtemel hale geldiğini bildirdi.
18.03.2021Ekonomi
1.7 milyar dolarlık yurt dışı ihraç gerçekleşti
1.7 milyar dolarlık yurt dışı ihraç gerçekleştiVakıfBank, yurt dışı havale akımlarına dayalı seküritizasyon programı kapsamında Türkiye bankacılık sektörünün tek seferdeki en büyük menkul kıymetleştirme işlemine imza attı.
18.03.2021Uzmanpara
VakıfBank, 1 milyar 750 milyon dolarlık yurt dışı ihraç gerçekleştirdi
VakıfBank, 1 milyar 750 milyon dolarlık yurt dışı ihraç gerçekleştirdiVakıfBank, yurt dışı havale akımlarına dayalı seküritizasyon programı kapsamında Türkiye bankacılık sektörünün tek seferdeki en büyük menkul kıymetleştirme işlemine imza attı.
18.03.2021Ekonomi
Türkiye'ye ilişkin büyüme tahminlerini yükseltti
Türkiye'ye ilişkin büyüme tahminlerini yükselttiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye'ye ilişkin 2021 yılı büyüme tahminini yüzde 3,5'ten 6,7'ye, 2022 yılı büyüme tahminini ise yüzde 4,5'ten 4,7'ye yükselttiğini açıkladı.
18.03.2021Uzmanpara
Fitch Türkiye'ye ilişkin büyüme tahminlerini yükseltti
Fitch Türkiye'ye ilişkin büyüme tahminlerini yükselttiGelen son dakika haberine göre; Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye'ye ilişkin 2021 yılı büyüme tahminini yüzde 3,5'ten 6,7'ye, 2022 yılı büyüme tahminini ise yüzde 4,5'ten 4,7'ye yükselttiğini açıkladı.
17.03.2021Ekonomi
Fitch'ten Türkiye'de enflasyonun azalacağına ilişkin tahmin
Fitch'ten Türkiye'de enflasyonun azalacağına ilişkin tahminUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings Direktörü Douglas Winslow, Türkiye’de enflasyonun 2021 yılının sonunda yüzde 11'e, 2022 yılının sonunda da yüzde 9,2 seviyesine gerilemesinin beklendiğini ifade etti.
10.03.2021Ekonomi
Fitch'ten Türkiye'de enflasyon tahmini
Fitch'ten Türkiye'de enflasyon tahminiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings Direktörü Douglas Winslow, Türkiye’de enflasyonun 2021 yılının sonunda yüzde 11'e, 2022 yılının sonunda da yüzde 9,2 seviyesine gerilemesinin beklendiğini ifade etti.
10.03.2021Uzmanpara
Borsa ilk yarıda yükseldi
Borsa ilk yarıda yükseldiBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 1,27 değer kazanarak 1.549,71 puana yükseldi.
9.03.2021Uzmanpara
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa güne yükselişle başladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,77 artışla 1.542,04 puandan başladı.
9.03.2021Uzmanpara
Piyasalar yön arayışında
Piyasalar yön arayışındaKüresel piyasalar, ABD’de ekonomik destek paketinin Senato’da onaylanmasına karşın, beklentilerin gerçekleşmesi, devam eden enflasyon tedirginliği ve fiyatlanacak yeni beklentiler konusundaki kararsızlıklarla karışık bir seyir izliyor.
9.03.2021 Uzmanpara
TurkishWIN Zirvesi’ne geri sayım başladı
TurkishWIN Zirvesi’ne geri sayım başladıKadın odaklı kariyer zirvesi TurkishWIN, 1-5 Mart’ta çevrimiçi ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Etkinlik, iş dünyasından birçok önemli ismi, iş hayatına atılmaya hazırlanan üniversiteli genç kadınları, kadın yeteneklere yatırım yapan şirketleri ve iş hayatında kız kardeşlik için “ben de varım” diyen çalışan kadınları buluşturacak.
24.02.2021Ekonomi
Fitch'ten Türkiye için olumlu senaryo
Fitch'ten Türkiye için olumlu senaryoUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings Kıdemli Direktörü ve Türkiye Analisti Erich Arispe, Türkiye’de mevcut politika karışımının sürdürülmesinin cari açıkta azalmayı, enflasyonda kademeli düşüşü ve uluslararası rezervlerde toparlanmayı destekleyeceğini söyledi.
23.02.2021Uzmanpara
Fitch Ratings Kıdemli Direktörü'nden Türkiye için olumlu senaryo
Fitch Ratings Kıdemli Direktörü'nden Türkiye için olumlu senaryoUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings Kıdemli Direktörü ve Türkiye Analisti Erich Arispe, Türkiye’de mevcut politika karışımının sürdürülmesinin cari açıkta azalmayı, enflasyonda kademeli düşüşü ve uluslararası rezervlerde toparlanmayı destekleyeceğini söyledi.
23.02.2021Ekonomi
Borsa günün ilk yarısında yükseldi
Borsa günün ilk yarısında yükseldiBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 0,36 değer kazanarak 1.565,97 puana yükseldi.
22.02.2021Uzmanpara
Borsa haftaya yükselişle başladı
Borsa haftaya yükselişle başladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftaya yüzde 0,39 artışla 1.566,39 puandan başladı.
22.02.2021Uzmanpara
Piyasalar Powell'ın sunumuna odaklandı
Piyasalar Powell'ın sunumuna odaklandıKüresel piyasalarda bu hafta, ABD'de hayata geçirilmesi planlanan destek paketine ilişkin gelişmeler ve ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın Senato'da yapacağı sunum takip edilecek.
22.02.2021Uzmanpara
Piyasalar son haftaya moralli başlayacak
Piyasalar son haftaya moralli başlayacakKüresel piyasalar bu hafta karışık bir seyir izlerken, yurt içi piyasalar şubatın son haftasına uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings'in kredi notu görünümündeki olumlu değişimin morali ile başlayacak.
20.02.2021Uzmanpara
Fitch, Türkiye'nin not görünümünü revize etti
Fitch, Türkiye'nin not görünümünü revize ettiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye'nin kredi notunu "BB-" olarak teyit ederken, kredi notu görünümünü "negatif"ten "durağan"a çevirdi.
20.02.2021Ekonomi
Fitch, Türkiye'nin notunu revize etti
Fitch, Türkiye'nin notunu revize ettiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye'nin kredi notunu "BB-" olarak teyit ederken, kredi notu görünümünü "negatif"ten "durağan"a çevirdi.
20.02.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

fitchtürkiyeFitch Ratingsborsapiyasa

Fitch Ratings ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.