Fitch Ratings

Fitch Ratings

Son dakika Fitch Ratings haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Fitch Ratings gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Fitch Ratings haber sayfamızda...

Fitch Ratings

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 493 fitch ratings haberi bulunmuştur.
Sürdürülebilir kârlılık ve borsa şirketleri
Sürdürülebilir kârlılık ve borsa şirketleriZEYNEP AKTAŞKOBİ’lerde durum ne?Sürdürülebilirliği faaliyetlerinin bir parçası halinde getirmede öncü rol; kuşkusuz kurumsal kimliğe sahip firmalarda...
Fitch büyüme tahminini düşürdü
Fitch büyüme tahminini düşürdüFitch Ratings enflasyon meydan okumalarının arttığı, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı ve bunun sonucu olarak yaptırımların uygulamaya konduğu ortamda küresel ekonomik görünümün kötüleştiğini savunarak 2022 yılı için büyüme tahminini aşağı yönlü revize etti.
22.03.2022Uzmanpara
Belarus'un kredi notu düşürüldü
Belarus'un kredi notu düşürüldüFitch Ratings, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırısında oynadığı rol nedeniyle yaptırımlarla karşı karşıya kalan Belarus'un kredi notunu 'B'den 'CCC' seviyesine indirdi.
8.03.2022Uzmanpara
S&P, Rusya'nın notunu düşürdü
S&P, Rusya'nın notunu düşürdüUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P Global, Fitch Ratings ve Moody's'in ardından Rusya'nın kredi notunu indirdiğini açıkladı.
4.03.2022Uzmanpara
Rusya'nın kredi notu düşürüldü
Rusya'nın kredi notu düşürüldüUluslararası kredi derecelendirme kuruluşları Fitch Ratings ve Moody's, Rusya'nın kredi notunu düşürdüklerini açıkladı.
3.03.2022Uzmanpara
Fitch'ten Rusya açıklaması
Fitch'ten Rusya açıklamasıUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings'ten yapılan açıklamada "Rusya'ya yaptırımlar kredi notunu ve bankalarının notlarını etkiler" denildi.
9.02.2022Uzmanpara
Fitch'ten 'çip krizi' tahmini
Fitch'ten 'çip krizi' tahminiFitch Ratings küresel çip arzı yetersizliklerinin 2022'nin ikinci yarısında hafiflemeye başlayacağını savundu.
8.02.2022Uzmanpara
Çin'de büyümenin yavaşlaması bekleniyor
Çin'de büyümenin yavaşlaması bekleniyorFitch Ratings'in Asya-Pasifik kıdemli direktörü Andrew Fennell, 2021 yılındaki güçlü ekonomik toparlanmanın ardından Çin'de büyümenin 2022 yılında yavaşlayacağını öngördüklerini bildirdi.
18.01.2022Uzmanpara
Fitch, Fed'den faiz artırımları bekliyor
Fitch, Fed'den faiz artırımları bekliyorFitch Ratings, ABD Merkez Bankası'ndan (Fed) bu yıl iki, gelecek yıl dört faiz artırımı bekliyor.
12.01.2022Uzmanpara
‘Herkesin hakkını koruyacağız’
‘Herkesin hakkını koruyacağız’İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ocak ayı ilk birleşiminde konuşan Başkan Tunç Soyer, kentin sorunlarını Ankara’da dile getirmek üzere oluşturulan heyete dahil edilmemesini eleştirdi, “İzmir Valisi ve iş dünyasının temsilcilerinin bulunduğu heyette İzmir Büyükşehir Başkanının da olması gerekiyor. Yüzde 58 oyla seçilmiş İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, bugün doğan bebekten, en yaşlı ninelerimize, dedelerimize kadar hepsinin hakkını görevimin son anına kadar korumaya devam edeceğim” dedi.
11.01.2022Ege
Üretene  tam destek
Üretene tam destekİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda bu yıl üretici kooperatiflerinden 164 milyonu aşan alım yapıldı.
3.01.2022Ege
Fitch petrol ve doğal gaz tahminlerini yükseltti
Fitch petrol ve doğal gaz tahminlerini yükselttiFitch Ratings petrol ve doğal gaz fiyatları için tahminlerini yukarı yönlü revize etti.
8.12.2021Uzmanpara
Fitch, Türkiye'nin büyüme tahminini yükseltti
Fitch, Türkiye'nin büyüme tahminini yükselttiUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye'nin 2021 yılındaki büyüme beklentisini yüzde 9,2'den yüzde 10,5'e çıkardı.
3.12.2021Uzmanpara
Fitch, Türkiye ekonomisine yönelik beklentisini açıkladı
Fitch, Türkiye ekonomisine yönelik beklentisini açıkladıFitch Ratings Kıdemli Direkörü Erich Arispe Morales, Türkiye’nin farklı türden şoklara uyum sağlayarak büyüme kaydetmeyi başardığını söyledi.
5.11.2021Ekonomi
Fitch'ten Türkiye için büyüme açıklaması
Fitch'ten Türkiye için büyüme açıklamasıFitch Ratings Kıdemli Direkörü Erich Arispe Morales, Türkiye’nin farklı türden şoklara uyum sağlayarak büyüme kaydetmeyi başardığını söyledi.
5.11.2021Uzmanpara
'Arz kısıtları üçüncü çeyrekte küresel ekonomik büyümeyi yavaşlattı'
'Arz kısıtları üçüncü çeyrekte küresel ekonomik büyümeyi yavaşlattı'Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, arz kısıtları nedeniyle küresel ekonomik büyümenin bu yılın üçüncü çeyreğinde beklenenden zayıf olduğunu bildirdi.
29.10.2021Ekonomi
'ECB yüksek enflasyon karşısında kararlı'
'ECB yüksek enflasyon karşısında kararlı'Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) beklenenden yüksek seyreden enflasyon karşısında görece kararlılığını korumaya devam ettiğini bildirdi.
29.10.2021Uzmanpara
Fitch: Avrupa Merkez Bankası yüksek enflasyon karşısında kararlılığını koruyor
Fitch: Avrupa Merkez Bankası yüksek enflasyon karşısında kararlılığını koruyorUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Avrupa Merkez Bankasının (ECB) beklenenden yüksek seyreden enflasyon karşısında görece kararlılığını korumaya devam ettiğini bildirdi.
28.10.2021Ekonomi
Fitch: Gelişen Avrupa ekonomileri büyüyor
Fitch: Gelişen Avrupa ekonomileri büyüyorUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, gelişmekte olan Avrupa ülkelerinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ardından ekonomik büyümelerini sürdürdüğünü belirtti.
20.10.2021Ekonomi
“Başarı, tüm Manisa’nın”
“Başarı, tüm Manisa’nın”Manisa Büyükşehir Belediyesi, ‘Belediyeler Arası Bütçe Kullanım Performanslarının Resmi Veriler Doğrultusunda Değerlendirme ve Ödüllendirme Projesi’ kapsamında 30 Büyükşehir Belediyesi arasında bütçe performans birincisi oldu.
18.10.2021Ege
Gelişmekte olan piyasalara ilişkin açıklama
Gelişmekte olan piyasalara ilişkin açıklamaUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, gelişmekte olan piyasaların kredi notlarının, koronavirüs salgınının tepe yaptığı 2020 yılında yapılan önemli sayıdaki indirimlerin ardından, 2021 yılında genel olarak istikrar kazandıklarını bildirdi.
14.10.2021Uzmanpara
Türkiye küresel tedarik zincirinin yeni merkez üssü olma yolunda
Türkiye küresel tedarik zincirinin yeni merkez üssü olma yolundaYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası yeniden şekillenen küresel tedarik zincirinde stratejik üs haline gelen Türkiye, jeopolitik konumu ve sunduğu maliyet avantajıyla uluslararası şirketlerin radarına girmeye devam ediyor.
14.10.2021Ekonomi
Uluslararası kuruluşlar peş peşe açıkladı! Önemli 'Türkiye' adımı
Uluslararası kuruluşlar peş peşe açıkladı! Önemli 'Türkiye' adımıEkonomideki hızlı toparlanma ve sanayi üretimindeki güçlü seyir Türkiye'nin büyümesini olumlu etkiledi, uluslararası kuruluşların büyüme tahminlerinde yukarı yönlü revizyonları da beraberinde getirdi.
12.10.2021Ekonomi
Piyasalar ABD iş gücü piyasasına odaklandı
Piyasalar ABD iş gücü piyasasına odaklandıKüresel pay piyasaları, artan enflasyon endişeleri, tedarik zincirindeki aksaklıklar ve enerji arzındaki sıkıntılarla satıcılı bir seyir izlerken, gelecek hafta gözler ABD'de açıklanacak iş gücü piyasaları verilerine çevrildi.
2.10.2021Uzmanpara
Asya borsaları satıcılı seyretti
Asya borsaları satıcılı seyrettiAsya pay piyasalarında artan enflasyon endişeleriyle satıcılı bir seyir izlenirken, Hong Kong borsası pozitif ayrıştı.
29.09.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Fitch Ratings ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.