Fizy

Fizy

Son dakika fizy haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fizy gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fizy haber sayfamızda...

Fizy

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 410 fizy haberi bulunmuştur.
Kan Bilimi Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada
Kan Bilimi Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf BulmacadaKan bilimi bulmaca cevabı Hematoloji ya da Fizyolojik cevaplarıdır. Bulmacada daha fazla kelime öğrenmek de mümkün olur. Kan bilimi bulmaca sorusunun doğru iki tane yanıtı vardır. Kan bilimi bulmaca cevabını harf harf bulmacayı sizler için derledik.
8.07.2022Eğitim
Ramazan Bayramı'nda 1 milyar 794 milyon 958 bin 88 dakika konuşuldu
Ramazan Bayramı'nda 1 milyar 794 milyon 958 bin 88 dakika konuşuldu1-4 Mayıs tarihleri arasında Turkcell’liler yoğun internet kullanımını sürdürdü, data kullanımı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11,4 artarak 51,4milyon GB’a ulaşarak rekor kırdı. En fazla data tüketilen iller sıralamasında İstanbul ilk sırayı alırken onu İzmir, Ankara, Antalya, Bursa takip etti.
5.05.2022Ekonomi
Bilim köprüsü olmayı istiyor
Bilim köprüsü olmayı istiyorDr. Yasemin Önder beyindeki nöronların iletişimini çözmek için Kadir Has Üniversitesi'nde araştırmalar yapacak. Dr. Pınar Senay Özbay da, Boğaziçi Üniversitesi'nde mental stresi araştıracak.
21.04.2022Gündem
Evcil hayvanınızın kan grubunu neden bilmelisiniz?
Evcil hayvanınızın kan grubunu neden bilmelisiniz?Tıpkı insanlar gibi köpekler ve kediler de çeşitli hastalıklardan veya travmatik olaylardan kurtulmak için kan nakline ihtiyaç duyar. Evcil hayvanınızın kan grubunu bilmek, acil kan gereksinimi olduğunda sizin ya da başkasının evcil hayvanının hayatını kurtarabilir. Peki evcil hayvanınızın kan grubunu biliyor musunuz?
15.04.2022Evcil Hayvan
Oruç tutmanın 11 sağlık faydası
Oruç tutmanın 11 sağlık faydasıSağlıklı kişilerde oruç tutmanın faydalarını anlatan İç Hastalıkları Uzm. Dr. Abdullah İnan, “Sağlık problemi olmayan kişilerin belli kurallara ve beslenme şekillerine uyarak, belirli aralıklarda oruç tutup aç kalmalarının, hiçbir bedensel zararı olmadığı gibi aksine birçok faydası vardır” dedi.
Güçlü Ve Zayıf Etkileşimler Nelerdir? Özellikleri İle Konu Anlatımı
Güçlü Ve Zayıf Etkileşimler Nelerdir? Özellikleri İle Konu AnlatımıGüçlü ve zayıf etkileşimler nelerdir? Birçok şeyin oluşumu ve yapılmasından etkili olan kimyasal ve buna benzer yapılar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra çeşitli madde ve türlerinin de oluşumunda bu etkileşimlerin desteği ve var olması oldukça etkili ve olmazsa olmazlar arasında bulunmaktadır. Güçlü ve zayıf etkileşimler nelerdir detayları ile derledik.
26.03.2022Eğitim
Auguste Comte Kimdir? Hayatı, Sosyolojiye Katkıları, Eserleri Ve Sözleri
Auguste Comte Kimdir? Hayatı, Sosyolojiye Katkıları, Eserleri Ve SözleriAuguste Comte kimdir, sıklıkla araştırılan kişilerden biridir. Özellikle kullanım alanı bakımından da önem taşıyan kişiler arasındadır. Bu bakımdan Auguste Comte'un kim olduğunu öğrenebilir ve buna göre hayatı hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Auguste Comte kimdir? Hayatı, sosyolojiye katkıları, eserleri ve sözleri nelerdir tüm detaylarıyla derledik.
23.03.2022Eğitim
fizy’de yılın en çok dinlenenleri
fizy’de yılın en çok dinlenenleriDijital müzik platformu fizy’de 2021 yılının ‘en’leri açıklandı.
29.12.2021Ekonomi
'Bir tıkla pitbull kapında'
'Bir tıkla pitbull kapında'Gaziantep'te 4 yaşındaki kız çocuğuna saldırarak ağır yaralayan pitbull cinsi köpeklerin sahiplenilmesi, üretilmesi ve satışı 17 yıldır yasak. Ancak internet ve sosyal medyadaki platformlarda hâlâ pitbull satılıyor. Uzmanlara göre hayvanlar değil onları saldırgan olarak yetiştirenler suçlu.
27.12.2021Gündem
İnsan Anatomisi Ve Fizyolojisi Nedir? Organlar, Kemikler Ve Kaslar Hakkında Bilgiler
İnsan Anatomisi Ve Fizyolojisi Nedir? Organlar, Kemikler Ve Kaslar Hakkında BilgilerDilimize Yunancadan geçen anatomi kelimesinin sözlük anlamı vücut yapısıdır. Canlı organizmalarda yer alan organları ve uzuvları inceleyen bilim dalına da anatomi denir. Vücutta yer alan sistemler, hücreler ve dokular ise fizyoloji olarak nitelendirilir. İnsan anatomisi ve fizyolojisi nedir? Organlar, kemikler ve kasların görevleri nelerdir tüm detayları ile derledik.
11.12.2021Eğitim
'Doğanın sırrı çözüldü!' Acı biberden Nobel'e giden yol...
'Doğanın sırrı çözüldü!' Acı biberden Nobel'e giden yol...2021 Nobel Fizyoloji ve Tıp Ödülü, sıcaklık ve dokunma reseptörlerini keşfettikleri için David Julius ve Ardem Patapoutian'a verildi. ABD'li CNN'in haberine göre, 'doğanın sırlarının kilidini açtığı' söylenen keşfe, acı biber sayesinde ulaşıldı.
4.10.2021Dünya
Kurtuluş Kuş ve Burak Bulut yazın en çok dinlenen isimleri oldu
Kurtuluş Kuş ve Burak Bulut yazın en çok dinlenen isimleri oldufizy’nin araştırmasına göre bu yazın en fazla dinlenen ismi Sezen Aksu olurken, Kurtuluş Kuş ve Burak Bulut’un ‘Sevmedim Deme’ isimli düeti en fazla dinlenen, beğenilen ve paylaşılan şarkı unvanını aldı.
16.09.2021Kültür Sanat
Türk bilim insanları yerli ve milli antikor test kiti geliştirdi
Türk bilim insanları yerli ve milli antikor test kiti geliştirdiİnönü ve Adıyaman Üniversiteleri tarafından koronavirüs ve aşılama sonrası vücuttaki antikor seviyesini kısa sürede ve yüzde 95'lik güvenilirlikle ölçebilen "Quanticor" adlı test kiti geliştirildi. Kit, Sağlık Bakanlığının güvenilirlik ve doğruluk testlerini geçerek üretime hazır hale getirildi.
18.08.2021Ekonomi
Turkcell ikinci çeyrekte yüzde 23,5 büyüdü
Turkcell ikinci çeyrekte yüzde 23,5 büyüdüTurkcell’in 2021 yılı ikinci çeyreğine ilişkin finansal sonuçları açıklandı. Şirket, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 23,5 artışla 8,5 milyar lira gelir elde etti. Yılın ilk 6 ayında ise yüzde 20,6’lık büyüme kaydederek 16,3 milyar lira ciroya ulaştı. FAVÖK ise ikinci çeyrekte grup bazında yüzde 22,7 artışla 3,5 milyar lira olarak gerçekleşti. 2021’in yılın ikinci çeyreğinde 617 bin yeni müşteriye daha ulaşan Turkcell, haziran sonu itibarıyla toplam 1,3 milyon yeni müşteri ile 2019’da başlattığı ‘her yıl 1 milyon yeni müşteri’ hedefini ilk 6 ayda aştı.
13.08.2021Ekonomi
Son dakika - Vitor Pereira: "Ligi kazanmak için buradayım"
Son dakika - Vitor Pereira: "Ligi kazanmak için buradayım"Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, "Fenerbahçe hocası buraya geldiği zaman hedefin şampiyonluk olduğunu bilir. İkincilik ya da üçüncülüğe gelemez. Taraftarın desteğiyle şampiyonluğa ulaşacak bir takım oluşturacağız" dedi.
14.07.2021Fenerbahçe
Turkcell marka ekosistemle ‘yeni dijital çağı’nı başlattı
Turkcell marka ekosistemle ‘yeni dijital çağı’nı başlattıTurkcell, küresel çapta yaşanan toplumsal dönüşüm ve insanların değişen ihtiyaçlarına odaklanarak, kurumsal marka yüzünü yenileme kararı aldı. Turkcell, telekom operatörlüğünden global teknoloji şirketine dönüşümünü duyurdu. BiP’te sohbet etmek, fizy’de müzik dinlemek, Dergilik’ten gazete/dergi okumak, alışverişini Paycell ile yapmak için artık Turkcell abonesi olmak gerekmeyecek. Yeni marka ekosistemi döneminde; BiP, Dergilik, fizy, Paycell gibi tüm dijital çözüm ve servis markaları tek Turkcell çatı markası altında konumlanacak.
26.06.2021Ekonomi
‘Dünyalar senin olsun’ dedi, markasını yeniledi
‘Dünyalar senin olsun’ dedi, markasını yenilediTurkcell, küresel çapta yaşanan toplumsal dönüşüm ve insanların değişen ihtiyaçlarına odaklanarak, kurumsal marka yüzünü yenileme kararı aldı.
24.06.2021Vitrin
Biyolojinin Alt Dalları, Tanımları Ve İnceleme Alanları Nelerdir?
Biyolojinin Alt Dalları, Tanımları Ve İnceleme Alanları Nelerdir?Canlıları inceleyen bilim dalına biyoloji denilmektedir. Dirimbilimi şeklinde de ifade edilebilmektedir. Bu bilim dalında çalışmalar yapan insanlar ise biyolog olmaktadır. Biyologlar sadece canlıları incelemekle yetinmemektedirler. Dünyayı kapsayan tüm küresel boyutları ve bu boyutlardaki önemli dinamik olayları sizler için derledik.
8.06.2021Eğitim
Anatomi Ve Fizyoloji Nedir? Ders Notları Ve Konu Anlatımı
Anatomi Ve Fizyoloji Nedir? Ders Notları Ve Konu AnlatımıVücudun temel yapısını oluşturan anatomi ve fizyoloji, tıp alanındaki en önemli konular içerisinde yer alır. Aynı zamanda ilköğretim kuşağı ve lise açısından da önemli bir yere sahiptir. Peki anatomi ve fizyoloji nedir? Ders notları ve konu anlatımı üzerine merak edilen bilgiler.
5.06.2021Eğitim
Lobotomi Nedir, Neden Yapılır? Lobotomi Kimlere Yapılır, İşe Yarıyor Mu?
Lobotomi Nedir, Neden Yapılır? Lobotomi Kimlere Yapılır, İşe Yarıyor Mu?Lobotomi, beyin ve sinir cerrahisinin radikal şekillerinden birisidir. Aynı zamanda epilepsi, şizofreni, bipolar gibi çeşitli ruhsal hastalıkların da tedavisinde yaklaşık olarak 20 yıldır kullanılıyor. Halk dilinde bazen herhangi bir beyin cerrahisi için de bu terim kullanılıyor. Lobotomi nedir, neden yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
31.05.2021Eğitim
Fizyolojik Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Fizyoloji Ne İle İlgilenir?
Fizyolojik Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Fizyoloji Ne İle İlgilenir?Canlıların doku ve organlarında görev yapmakta olan birçok çeşit canlı hücreleri bulunmaktadır. Bu hücrelerin ayrı ayrı ve çeşit çeşit görevleri bulunmaktadır. Bu görevler bilimin inceleme alanı sayesinde ortaya koyulmaktadır. Bu kapsamda görevini yapan bilim, fizyoloji bilimidir. Peki, fizyolojik ne demektir? Fizyoloji ne ile ilgilenir? Fizyoloji, Türkçe bir kelime midir? Türk Dil Kurumu fizyolojiyi nasıl açıklamaktadır? İşte, fizyoloji ve fizyolojik ifadesinin kullanımını içeren tüm detaylar.
27.05.2021Eğitim
'Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalmalı'
'Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalmalı'Turkcell Dijital Servislerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ, "Bugün 10 teknoloji şirketinden 7’si ABD, diğerleri de Çin ve diğer Asya şirketleriyle birlikte Avrupa şirketlerinden oluşuyor. Ülkeler veriye sahip olabilmek için yarışıyor. 'Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalmalı' prensibiyle hareket ediyoruz" dedi.
13.05.2021Vitrin
Turkcell yıla güçlü başladı
Turkcell yıla güçlü başladıTurkcell Grubu, 2021 yılının ilk üç ayında geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 17,5 artışla 7,8 milyar TL gelir elde etti. Grup bazında FAVÖK 3,3 milyar TL’ye ulaşırken, şirketin FAVÖK marjı yüzde 42,2 olarak gerçekleşti. 2021 yılının ilk çeyreğinde 705 bin yeni müşteri kazanan Turkcell, son 3 yılın en yüksek çeyreklik müşteri kazanımına imza attı. Böylece her yıl 1 milyon yeni abone hedefinin yüzde 70’ine ise sadece ilk 3 ayda ulaşmış oldu.
1.05.2021Vitrin
Şekerleme yapmak uyku düzeninde bozulmalara yol açar mı?
Şekerleme yapmak uyku düzeninde bozulmalara yol açar mı? Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Levent Öztürk, gün içinde yapılan ve "şekerleme" diye tabir edilen kısa süreli uykunun, uyku düzeninde bozukluklara yol açtığını bildirdi. Öztürk, "Gündüz biz bir saat uyuduğumuz zaman geceleyin uykuya dalma süremiz daha ileriye itilmiş oluyor" dedi.
17.04.2021Genel Sağlık
Erkekler neden topuklu ayakkabıya karşı koyamıyor?
Erkekler neden topuklu ayakkabıya karşı koyamıyor?Kadın erkek ilişkilerinin bir parçası da giyim kuşamdır. İki taraf da birbirini etkilemek için çeşitli şekillerde kıyafetler giyiyor, tercihlerini zaman zaman onlara göre belirliyorlar. Bu kıyafetlerden birisi de topuklu ayakkabı. Peki, topuklu ayakkabı erkekleri neden etkiliyor? Molatik olduğumuz konu topuklu ayakkabının erkekler üzerindeki etkisi oldu.
14.04.2021Hayat

Benzer Haber Etiketleri

Fizy ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.