Formulaz

Formulaz

Son dakika Formulaz haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Formulaz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Formulaz haber sayfamızda...

Formulaz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 36 formulaz haberi bulunmuştur.
Dünyanın en ilginç yarışmaları
Dünyanın en ilginç yarışmalarıYarışlar ve taşıdıkları yüksek dozdaki heyecan insanları bu etkinliklere büyük bir merakla bağlanmasını sağlıyor. Olimpiyatların çıkışı da bu haz duygusundan gelir. Dünyanın çeşitli noktalarında bu haz duygusunu besleyen ve aslında kültürlerin geleneklerini ve o kültüre ait insanların duygularını, özelliklerini yansıtan çok ilginç yarışmalar da asırlardır varlığını sürdürüyor. İşte onlardan birkaçı…
18.02.2021Tatil
'Formulaz' nefes kesti! 'Uçurumdan düşmek yasaktır'
'Formulaz' nefes kesti! 'Uçurumdan düşmek yasaktır'Rize'nin Ardeşen ilçesine bağlı Tunca beldesinde, bu yıl '11'inci Formulaz' tahta araba yarışları düzenlendi.
17.08.2019Gündem
'Formulaz' tahta araba yarışları nefes kesti
'Formulaz' tahta araba yarışları nefes kestiRİZE'nin Ardeşen ilçesine bağlı Tunca beldesinde, bu yıl '11'inci Formulaz' tahta araba yarışları düzenlendi.
1.07.2020Diğer
Rize’de Formulaz zamanı
Rize’de Formulaz zamanıKaradeniz Bölgesi’nde gelenekselleşen tahta arabaların mücadelesi Red Bull Formulaz yarın heyecan fırtınasına kaldığı yerden devam ediyor. Red Bull ve Formulaz Derneği’nin birlikte düzenlediği yarış, 17 Ağustos Cumartesi günü saat 11.00’da Rize’nin Ardeşen ilçesine bağlı Tunca beldesinde gerçekleştirilecek. Yarışmaya 18 yaş üstü herkes katılabiliyor.
1.07.2020Diğer
Dünyanın en ilginç yarışmaları
Dünyanın en ilginç yarışmalarıİnsanlar oldum olası başkalarının yarışmasını izlemeye bayılır. Olimpiyatların çıkışı da bu haz duygusundan gelir. Dünyanın çeşitli noktalarında bu haz duygusunu besleyen ve aslında kültürlerin geleneklerini ve o kültüre ait insanların duygularını, özelliklerini yansıtan çok ilginç yarışmalar da asırlardır varlığını sürdürüyor.
1.07.2020Diğer
Red Bull Formulaz için geri sayım
Red Bull Formulaz için geri sayımKaradeniz Bölgesi’nde gelenekselleşen tahta arabaların mücadelesi Red Bull Formulaz’da geri sayım başladı. Bu sene de 17 Ağustos Cumartesi günü Rize’nin Ardeşen ilçesine bağlı Tunca beldesinde gerçekleştirilecek olan etkinlik için son haftaya girildi. Red Bull ve Formulaz Derneği’nin birlikte düzenlediği yarışa 18 yaş üstü herkes katılabiliyor.
1.07.2020Diğer
Formulaz heyecanı bu yıl 11'inci kez yaşanacak
Formulaz heyecanı bu yıl 11'inci kez yaşanacakKaradeniz'de gelenekselleşen tahta arabaların mücadelesi Red Bull Formulaz, bu sene de 17 Ağustos Cumartesi günü Rize'nin Ardeşen ilçesine bağlı Tunca beldesinde gerçekleştirilecek. Red Bull ve Formulaz Derneği'nin birlikte düzenlediği yarışa 18 yaş üstü herkes katılabilecek.
1.07.2020Diğer
Formulaz heyecanı
Formulaz heyecanıKaradeniz bölgesinde 1900’lü yılların başlarında da yüksek noktalardan aşağı daha hızlı inmek için üretilen tahta arabalar, zaman içinde popülerliğini artırarak yerel halk tarafından kullanılmaya başladı...
23.08.2018Gündem
Tahta otomobiller bu kez Rize'de yarışıyor
Tahta otomobiller bu kez Rize'de yarışıyorTürkiye’nin renkli insanlarıyla dolu bölgesi Karadeniz’de gelenekselleşen tahta arabaların mücadelesi Red Bull Formulaz, 23 Ağustos’ta yapılacak. Rize Ardeşen’in yemyeşil beldesi Tunca’da 10. kez düzenlenecek ve festival havasında geçecek yarışlara Eski Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Kenan Sofuoğlu da katılacak. Ödüller ise heyecanın büyüklüğüne yakışacak. Yokuş aşağı frensiz araçlarla tüm rakiplerini geçmeyi başaracak kişiye 3 yarım altın, ikinciye 2 yarım altın, üçüncüye ise 1 yarım altın verilecek. En iyi tasarıma sahip aracın sahibi ise 1 yarım altın kazanacak.
Uçakta pilota bilet parası uzattılar
Uçakta pilota bilet parası uzattılarKaradenizli bir grubun elden ele kaptana bilet parası uzattığı görüntüler sosyal medyayı salladı. Rize'nin Ardeşen ilçesi Tunca Beldesinden yola çıkan, İstanbul Sarıyer'de düzenlenecek olan 'Formulaz Tahta Araba' yarışlarında mücadele etmek için İstanbul'a gitmekte olan yarışmacıları taşıyan Trabzon / İstanbul uçağında seyahat eden yarışmacıların elden ele kaptana bilet parası uzattığı görüntüler kısa sürede paylaşım ve izlenme rekoru kırarak sosyal medyada fenomen halinde geldi.
11.09.2019Yaşam
Uçakta pilota bilet parası gönderen Karadenizliler fenomen oldu
Uçakta pilota bilet parası gönderen Karadenizliler fenomen olduKaradenizli bir grubun elden ele kaptana bilet parası uzattığı görüntüler sosyal medyayı salladı.
17.09.2017Gündem
Geleneksel Formulaz şenliği!
Geleneksel Formulaz şenliği!Rize'nin Ardeşen ilçesinde düzenlenen "9. Geleneksel Formulaz Tahta Araba Şenliği"nde renkli görüntüler yaşandı.
1.07.2020Diğer
Karadeniz’de “Formulaz” fırtınası
Karadeniz’de “Formulaz” fırtınasıRize’nin Ardeşen ilçesine bağlı Tunca beldesinde yapılan Red Bull Formulaz, birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Bu yıl 9.’su yapılan etkinliğin özel konuğu, ünlü oyuncu Yunus Günçe idi.Tarihi 1900’ların başına dayanan geleneksel tahta araba yarışlarının coşkusunu yaşatan Red Bull Formulaz, Karadeniz’de yine genç yaşlı, kadın erkek herkesi Formula 1 heyecanı ile bir araya getirdi. Kendine özgü kuralları, eğlenceli parkuru ve festival havasındaki atmosferiyle Formulaz, Karadeniz’in en iyi tahta araba yarışmacılarının mücadelesine sahne oldu. Yarışlara katılımın en önemli şartı, araçların tamamen tahtadan ve el ile yapılmasıydı. Yönlendirme için direksiyonu bulunması gereken ve birbirinden ilginç tasarımlara sahip tahta arabalarla yokuş aşağı olan 1,6 kilometrelik parkurda 60-70 kilometre hıza ulaşıldı.40 yaş üstü katılımcıların ayrı bir kategoride yarıştığı Red Bull Formulaz’da yarışı ilk üç sırada bitirenler ve en ilginç tasarımı gerçekleştiren yarışmacı ödüllendirildi. Red Bull Formulaz’ın dokuzuncu yılında ilk kez kadınlara özel bir yarışma da yapılırken, kadın yarışmacılar da kıyasıya yarıştı.
11.09.2019Haberler
Gençlik ve Spor Bakanı Bak, Rize'de
Gençlik ve Spor Bakanı Bak, Rize'deGençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Bu vatanı vatan yapan toprağa düşen şehit kanlarıdır. Bunu 15 Temmuz'da gördük, şimdi yapılan mücadelede de görüyoruz. Bu millete asla diz çöktürülemez, boyun eğdirilemez." dedi.
1.07.2020Diğer
Sarıyer yokuşlarında  ‘Formulaz’ rüzgârı
Sarıyer yokuşlarında ‘Formulaz’ rüzgârıEski bir Karadeniz geleneği olan ve Formula 1 yarışlarından esinlenerek ‘Formulaz’ adını alan tahta araba yarışı için sürücüler İstanbul’daki Sarıyer Ferahevler’de hazırlanan pistte ter döktü.
9.10.2016Gündem
Hayrettin’in tahta arabayla sınavı
Hayrettin’in tahta arabayla sınavıKaradeniz insanının kıvrak zekasını, yaratıcılığını ve tasarım becerisini sergilediği Red Bull Formulaz'ın sekizincisi Rize’nin Tunca Beldesi’nde gerçekleşti. Red Bull Formulaz’da bu yıl mizah dünyasının başarılı ismi Hayrettin de vardı. Kendi tahta arabasını tasarlayan Hayrettin, yerel yarışmacılarla birlikte rampadan aşağıya aracını kaptırdı. Kenan Sofuoğlu'nun da yarıştığı müsabakalarda, Sofuoğlu elde ettiği şampiyonluğu yarışmanın ikincisi Serhat Kurkut’a devretti.
1.07.2020Diğer
Arabası tahtadan iner rampadan!
Arabası tahtadan iner rampadan!Rize’de ‘Formulaz’ adı verilen yarışlara gençler ve 40 yaş üstü kategorilerinde 66 kişi tahta arabaları ile katıldı. Kenan Sofuoğlu’nun da 4 finaliste eşlik ettiği yarışmada dereceye girenlere çeyrek altın verildi
21.08.2016Gündem
Silahlara karşı ‘Formulaz’
Silahlara karşı ‘Formulaz’Rize’nin Ardeşen ilçesinde yöreye özgü tahta arabalarla düzenlenen ’Formulaz Tahta Araba Yarışları’ yapıldı.
10.08.2015Gündem
Karadeniz’in Formula 1’i
Karadeniz’in Formula 1’iKaradeniz insanının yaratıcı ve eğlenceli yanını ön plana çıkaran, tahta F1 araçlarının kıyasıya mücadele ettiği Red Bull Formulaz için geri sayım başladı.
3.08.2015Cadde
"Terim'le coşarız"
"Terim'le coşarız"Türkiye’nin Dünya Kupası’nda bulunmamasından dolayı büyük üzüntü yaşadığını dile getiren Kenan Sofuoğlu, Avrupa Şampiyonası için ise sürprize yer olmadığını belirtti, “Fatih Terim takımı toparladı. EURO 2016’da olacağımızdan eminim” dedi.
1.07.2020Diğer
Sofuoğlu şampiyon
Sofuoğlu şampiyonTahta Formula 1 araçlarının yarıştığı Red Bull Formulaz, Rize’nin Ardeşen ilçesine bağlı Tunca beldesinde düzenlendi.
1.07.2020Diğer
‘Formulaz’da çocukluk yıllarımı hatırladım’
‘Formulaz’da çocukluk yıllarımı hatırladım’Eyüp Belediyesi ve Eyüp Rizeliler Derneği’nin organizasyonuyla Formulaz Tahta Araba Şenliği’ne bu kez Eyüp ev sahipliği yaptı.
2.03.2014Gündem
Gaza basıyorum gitmiyor, meğer...
Gaza basıyorum gitmiyor, meğer...Eyüp Belediyesi ve Eyüp Rizeliler Derneği’nin organizasyonuyla Formulaz Tahta Araba Şenliği’ne bu kez Eyüp ev sahipliği yaptı. Ak Parti Milletvekili Osman Aşkın, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu da tahta arabalarla yarıştı
2.03.2014Gündem
Sofuoğlu "Formulaz"da kaza yaptı
Sofuoğlu "Formulaz"da kaza yaptıRİZE'nin Tunca Beldesi'nde bu yıl 5.si düzenlenen ve tahta arabalarla gerçekleştirilen, 'Red Bull Formulaz' yarışları nefes kesti. Yarışlara katılan dünyaca ünlü motosikletçimiz Kenan Sofuoğlu'nun fren sisteminin tekerlerini kilitlediği tahta arabası takla attı. Yara almayan Sofuoğlu yarışı tamamlayamadı.
11.09.2019Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Formulazrizeyarışred bullspor

Formulaz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.