Füze Denemesi

Füze Denemesi

Son dakika füze denemesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan füze denemesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan füze denemesi haber sayfamızda...

Füze Denemesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 673 füze denemesi haberi bulunmuştur.
Kuzey Kore'ye ABD ve Güney Kore'den misilleme
Kuzey Kore'ye ABD ve Güney Kore'den misilleme Güney Kore ve ABD, Kuzey Kore'nin dün fırlattığı 8 füzeye yanıt olarak düzenlediği ortak atış tatbikatında Japon Denizi istikametine 8 füze fırlattığını bildirdi.
6.06.2022Haberler
ABD ve Güney Kore'den Kuzey Kore'ye misilleme! Sekiz füze ateşlendi
ABD ve Güney Kore'den Kuzey Kore'ye misilleme! Sekiz füze ateşlendiİki ülke Kim Jong-un'a aynı sayıda füzeyle yanıt verdi. Japon Denizi'ne doğru fırlatılan füzelerden biri ABD'ye, yedisi ise Güney Kore'ye aitti.
6.06.2022Dünya
Kuzey Kore 8 füze birden fırlattı!
Kuzey Kore 8 füze birden fırlattı!Kuzey Kore'nin Japon Denizi istikametine 8 kısa menzilli füze fırlattığı bildirilirken füzelerin ülkenin münhasır ekonomik bölgesinin dışına düştüğünü açıklayan Japonya Başbakanı Fumio Kishida, Kuzey Kore'nin füze denemelerinin uluslararası toplumun barış ve istikrarını tehdit ettiğini söyledi.
5.06.2022Dünya
Kuzey Kore 3 yeni füze ateşledi
Kuzey Kore 3 yeni füze ateşlediKuzey Kore'nin Japon Denizi istikametine doğru 3 yeni füze ateşlediği bildirildi. Füzeler, Japonya’nın münhasır ekonomik bölgesinin dışına düşerken, Pyongyang'ın son füze denemesi ABD Başkanı Joe Biden'ın Asya ziyaretinin ertesinde "Washington'a gözdağı" olarak yorumlandı.
25.05.2022Haberler
Son dakika... Kuzey Kore füzeleri ateşledi
Son dakika... Kuzey Kore füzeleri ateşlediGüney Kore, ark arkaya üç balistik füze fırlatan komşusunun bir nükleer teste hazırlık yaptığını duyurdu. ABD lideri Biden bölgeden ayrıldıktan hemen sonra ateşlenen füzelerden biri, kıtalararası balistik füze Hwasong-17.
25.05.2022Dünya
Kuzey Kore yine yaptı! Saat 18.33'te fırlattılar...
Kuzey Kore yine yaptı! Saat 18.33'te fırlattılar...Kuzey Kore'nin Japon Denizi istikametine doğru balistik füze olduğu düşünülen yeni bir füze fırlattığı bildirildi. Son füze denemesi, Pyongyang'ın bu seneki 15. füze testi olarak kayıtlara geçti.
12.05.2022Dünya
Son dakika... Kuzey Kore denizaltıdan balistik füze ateşledi
Son dakika... Kuzey Kore denizaltıdan balistik füze ateşlediKim Jong-un'un fırlattığı balistik füzeye ilişkin detaylar henüz bilinmiyor. Kuzey Kore'nin komşuları Güney Kore ve Japonya, testin bir denizaltıdan gerçekleştiğini duyurdu.
7.05.2022Dünya
Kim dünyanın ödünü kopardı... 'Tolere edilemez tehdit' 800 kilometre yükseğe çıktı!
Kim dünyanın ödünü kopardı... 'Tolere edilemez tehdit' 800 kilometre yükseğe çıktı!Güney Kore ve Japonya, Pyongyang'ın nükleer kuvvetlerini "mümkün olan en hızlı şekilde" geliştirme sözü vermesinden yaklaşık bir hafta sonra, Kuzey Kore'nin doğu kıyısından denize doğru balistik füze ateşlediğini doğruladı.
4.05.2022Dünya
Putin'den Batı'ya nükleer gözdağı
Putin'den Batı'ya nükleer gözdağıRusya, Devlet Başkanı Vladimir Putin'in "Dünyada eşi benzeri yok" diye tarif ettiği Sarmat adlı kıtalararası balistik füzeyi dün test etti. Arhangelsk bölgesindeki Plesetsk Uzay Üssü'nden Kamçatka Adası’ndaki hedefe ateşlenen balistik füzenin fırlatma emrini Putin verdi. Denemenin ardından konuşan Putin, "Rusya’nın dış tehditlere karşı güvenliğini temin edecek ve bu eşsiz silah, saldırgan söylemlerin hararetiyle bizi tehdit etmeye çalışanları bir kez daha düşündürtecek” dedi. Rusya Savunma Bakanlığı ise, füzenin hedefi tam isabet ile vurduğunu duyurdu.
21.04.2022Dünya
Putin'in gözü döndü! 'Gökten yağan meteorlar gibi olacak'
Putin'in gözü döndü! 'Gökten yağan meteorlar gibi olacak'Rusya, Devlet Başkanı Vladimir Putin'in "Dünyada eşi benzeri yok" diye tarif ettiği Sarmat adlı kıtalararası balistik füzeyi dün test etti. Korkunç gözdağı...
21.04.2022Dünya
Son dakika: Putin talimatı verdi! Saat 15:12'de 'Sarmat' ateşlendi
Son dakika: Putin talimatı verdi! Saat 15:12'de 'Sarmat' ateşlendiSon dakika haberine göre; Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in talimatıyla Rusya Savunma Bakanlığı, Plesetsk Uzay Üssü'nden yaptığı fırlatma ile Sarmat adlı kıtalararası balistik füzeyi test etti. Putin video konferans yoluyla düzenlenen toplantıda balistik füzeyle ilgili, “Sarmat kıtalararası balistik füzesinin başarıyla fırlatılmasından dolayı sizi tebrik ediyorum. Bu Rus ordusunun gelişiminde önemli bir olaydır. Bu füze en yüksek taktik ve teknik özelliklere sahip ve tüm modern füzesavar savunma araçlarının üstesinden gelebiliyor." dedi. ABD’li yetkililer, Rusya'nın kıtalararası balistik füze denemesinin önceden planlandığını ve ABD’nin uluslararası anlaşmalar dahilinde bilgilendirildiğini ifade ederek, ABD’nin füzeyi takip ettiğini ve endişelenmediğini aktardı.
20.04.2022Dünya
Kim yeni bir füze fırlattı
Kim yeni bir füze fırlattıKuzey Kore, yeni tip taktik güdümlü bir füze denemesinin Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un gözetiminde başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini duyurdu.
17.04.2022Dünya
ABD ve Japonya'dan ortak tatbikat
ABD ve Japonya'dan ortak tatbikatABD donanması, nükleer güçle çalışan uçak gemisi USS Abraham Lincoln'un Japon Denizi'nde Japon Deniz Öz Savunma Kuvvetleri ile ortak bir tatbikat düzenlediğini açıkladı.
13.04.2022Dünya
Güney Kore'den Kuzey Kore liderinin kız kardeşi Kim Yo-Jong'a yanıt
Güney Kore'den Kuzey Kore liderinin kız kardeşi Kim Yo-Jong'a yanıtKore Yarımadası'ndaki taraflar arasında karşılıklı açıklamalar devam ediyor.
4.04.2022Dünya
Kim Jong-un'un kardeşi, Güney Koreli bakana tepki gösterdi
Kim Jong-un'un kardeşi, Güney Koreli bakana tepki gösterdiKuzey Kore (Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti - KDHC) lideri Kim Jong-un'un kız kardeşi Kim Yo-jong, Güney Kore (Kore Cumhuriyeti) Savunma Bakanı Suh Wook'un açıklamalarına sert tepki gösterdi.
3.04.2022Dünya
Kuzey Kore kıtalararası balistik füze testini doğruladı
Kuzey Kore kıtalararası balistik füze testini doğruladıKim Jong-un'un 2022'de fırlattığı füzelerin sayısı 11'i buldu, 6 bin 248 kilometre irtifaya çıkan yeni füzenin Hwasong-17 tipi olduğu belirtiliyor.
25.03.2022Dünya
Son dakika... Kuzey Kore kıtalararası balistik füze ateşledi!
Son dakika... Kuzey Kore kıtalararası balistik füze ateşledi!Japon Denizi'ne düşen füzenin yeni bir model olduğu ve 6 bin kilometre irtifaya ulaştığı bildiriliyor. Kuzey Kore lideri Kim'in bu yıl gerçekleştirdiği testlerin sayısı ise şimdiden 11'i buldu.
24.03.2022Dünya
Kuzey Kore bir füze daha fırlattı
Kuzey Kore bir füze daha fırlattıGüney Kore Genelkurmay Başkanlığı, Kuzey Kore'nin başkenti Pyongyang yakınlarındaki Sunan bölgesinden yeni bir füze ateşlediğini duyurdu. Bu yılki 10. füze denemesi olarak kayıtlara geçen fırlatmanın başarısızlıkla sonuçlandığı açıklandı.
16.03.2022Dünya
ABD'den 3 Rus şirketine Kuzey Kore yaptırımı
ABD'den 3 Rus şirketine Kuzey Kore yaptırımıABD Hazine Bakanlığı, Kuzey Kore'nin füze geliştirme faaliyetlerinde katkısı bulunduğu gerekçesiyle 3 Rus şirketine ve ilgili 2 kişiye yönelik yaptırım uygulanacağını duyurdu.
12.03.2022Dünya
11 ülkeden Kuzey Kore'ye kınama
11 ülkeden Kuzey Kore'ye kınamaAralarında ABD ve Japonya'nın da bulunduğu 11 ülke, Kuzey Kore'nin son balistik füze denemelerini kınayarak, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ni (BMGK) daha güçlü bir şekilde yanıt vermeye çağırdı.
8.03.2022Dünya
Kuzey Kore'den son füze denemesi ile ilgili açıklama
Kuzey Kore'den son füze denemesi ile ilgili açıklamaKuzey Kore hükümeti, dün Japon Denizi istikametine doğru yeni bir füze fırlattığı açıklamalarının ardından yapılan denemeyi doğrulayarak, fırlatmanın keşif uydusu geliştirme çalışmaları kapsamında gerçekleştirildiğini duyurdu.
6.03.2022Dünya
Kuzey Kore'den gerilimi artıracak füze hamlesi!
Kuzey Kore'den gerilimi artıracak füze hamlesi!Japonya hükümeti, Kuzey Kore'nin balistik füze olduğu düşünülen yeni bir silah denemesi gerçekleştirdiğini duyurdu. Füzenin Japonya'nın münhasır ekonomik bölgesinin dışına bir bölgeye düştüğü belirtildi.
5.03.2022Dünya
Son dakika haberi: Ukrayna'da nükleer santralde yangın! 'Patlarsa Çernobil'den 10 kat büyük olacak'
Son dakika haberi: Ukrayna'da nükleer santralde yangın! 'Patlarsa Çernobil'den 10 kat büyük olacak'Son dakika haberlere göre Rusya bugün ABD Başkanı Biden'a yanıt verdi, "Üçüncü Dünya Savaşı yalnızca nükleer olabilir" açıklaması geldi. Karadeniz kıyısında bu sabah çekilen görüntüler dünya çapında ses getirdi, limandaki bir kargo gemisi ise füzeyle vuruldu. Çernigiv kentinde ise Rus saldııları vahşet saçtı. Rusya ordusunu ile Ukrayna ordusu Zaporoji nükleer santral için çatışmaya girince santralin bazı bölümlerinde yangın çıktığı öğrenildi.
4.03.2022Dünya
Kuzey Kore'den 'füze' açıklaması!
Kuzey Kore'den 'füze' açıklaması!Kuzey Kore, dün kamuoyuna yansıyan son denemesinin, füze olmadığını ve keşif uydu sistemi geliştirme çalışmaları kapsamında gerçekleştirildiğini açıkladı.
28.02.2022Dünya
Son dakika: Rusya - Ukrayna krizinde yeni gelişme!
Son dakika: Rusya - Ukrayna krizinde yeni gelişme!Son dakika haberine göre, dünyanın gözü Rusya - Ukrayna krizinde. Almanya’da düzenlenen Münih Güvenlik Konferansı’nda konuşan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, “NATO üyelik konusunda bize açık yanıt vermeli. Ukrayna'yı isteyip istemedikleri konusunda dürüst olmalılar” dedi. Ukrayna'da Rusya yanlısı ayrılıkçı hükümetin Başkanı Denis Puşilin tarafından bölgede askeri seferberlik ilan edildi. Öte yandan Almanya vatandaşlarını çağırdı, Kiev’e uçuşlar iptal edildi.
21.02.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Füze Denemesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.