Gazi

Gazi

Son dakika gazi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gazi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gazi haber sayfamızda...

Gazi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 32.658 gazi haberi bulunmuştur.
Üretim durma noktasına gelmişti! Çin yeni önlemleri açıkladı
Üretim durma noktasına gelmişti! Çin yeni önlemleri açıkladıÇin, geniş çaplı kesintiler nedeniyle oluşan enerji ihtiyacını karşılayarak ekonomik ve sosyal istikrarın devamını sağlamak için bir dizi önlem aldı.
28.09.2021Ekonomi
Volkswagen’e tazminat şoku!
Volkswagen’e tazminat şoku!Avrupa Birliği (AB), Alman otomobil üreticisi Volkswagen'in emisyon skandalı nedeniyle sadece Almanya'da değil, tüm AB ülkelerinde şirketin araçlarını satın alan kişilere yanlış yönlendirme gerekçesiyle tazminat ödemesini talep etti.
28.09.2021Ekonomi
Güzellik merkezinde dehşeti yaşadı! Kolları ve bacağı yandı
Güzellik merkezinde dehşeti yaşadı! Kolları ve bacağı yandıDiyarbakır’da eylül ayı başında gittiği güzellik merkezinde lazer işlemi yaptırdığı sırada kollarında ve sağ bacağında ikinci derece yanık oluşan Leyla Dalkıran (37), şikayetçi oldu. Dalkıran, "Maddi, manevi ve cezai işlem davası açtım. Tüketici hakem heyetine başvurdum" diyerek yaşadığı durumun ardından başvurduğu hastanede psikolog eşliğinde yaşadığı travmayı atlatmaya çalıştığını söyledi.
28.09.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop: FETÖ, faaliyet gösterdiği ülkeler için milli güvenlik tehdidi
TBMM Başkanı Şentop: FETÖ, faaliyet gösterdiği ülkeler için milli güvenlik tehdidiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türk dünyasının manevi başkenti olarak nitelenen Türkistan’da gerçekleştirilen Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi TÜRKPA’nın 10. Genel Kurulu’ndan Türk Cumhuriyetlerine seslendi. Kurtuluş Savaşında milli mücadeleyi bizzat yürüterek Gazi unvanı alan TBMM’nin, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı direnmesiyle ikinci kez Gazi olduğuna dikkat çeken Şentop, Türk Cumhuriyetlerine FETÖ’nün oluşturduğu tehdide karşı uyarıda bulundu. Şentop, “FETÖ’nün Türkiye dışında birçok ülkede de faaliyet gösterdiğini biliyoruz. Bu hain örgütün kardeş ülkeler başta olmak üzere faaliyet gösterdiği ülkeler için bir milli güvenlik tehdidi oluşturduğunu tekrar ifade etmek isterim” dedi.
28.09.2021Siyaset
Avrupa'da doğal gaz fiyatları rekor tazeledi
Avrupa'da doğal gaz fiyatları rekor tazelediYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde ekonomik toparlanmanın başlamasıyla artan enerji tüketimi kış öncesi arzda kısıntı yaşanabileceği endişeleriyle birleşince doğal gaz fiyatları, Avrupa vadeli işlem piyasasında tarihinde ilk kez bin metreküpte 1000 dolar bandını aşarak rekor yeniledi.
28.09.2021Uzmanpara
Plastik poşet kullanımı yüzde 75 azaldı
Plastik poşet kullanımı yüzde 75 azaldıÇevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca plastik poşetlerin ücretlendirilmesine ilişkin 1 Ocak 2019'da başlayan uygulama ile bugüne kadar plastik poşet kullanımı, yüzde 75 oranında azalırken, 354 bin ton plastik atığın oluşması önlenmiş oldu.
28.09.2021Ekonomi
Türkiye’den iklim anlaşması hamlesi
Türkiye’den iklim anlaşması hamlesiParis İklim Anlaşması küresel ısınmaya karşı şu ana kadar atılan en somut adımdır...
28.09.2021Ekonomi
Rektör açık öğretimi bitirdi, kep attı
Rektör açık öğretimi bitirdi, kep attıGazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu ve kep atma törenine katıldı.
28.09.2021Eğitim
Üreticiye destek sürüyor
Üreticiye destek sürüyorDenizli Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal bölgelerde üretimi artırmak ve çiftçinin kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla başlattığı tarımsal amaçlı sulama borusu desteği devam ediyor.
27.09.2021Ege
Paris İklim Anlaşması neyi amaçlar, nedir? Paris İklim Anlaşmasını Türkiye imzaladı mı?
Paris İklim Anlaşması neyi amaçlar, nedir? Paris İklim Anlaşmasını Türkiye imzaladı mı?Paris Anlaşması olarak da bilinen Paris İklim Anlaşması, iklim değişikliği, sera gazı salınımının önüne geçilmesi gibi çevreye ve doğaya dair önemli kararları içerir. 2016 yılında yürürlüğe giren Paris İklim Anlaşması Türkiye tarafından imzalandı mı, kaç ülke imzaladı?
27.09.2021Gündem
Sally cinayetinin şüphelisi Mohammed: Baltayı etleri parçalamak için aldım
Sally cinayetinin şüphelisi Mohammed: Baltayı etleri parçalamak için aldımEskişehir’de, 25 gün önce kaybolan Irak uyruklu Sally Ali Challab Al-Abbood’u (20) öldürerek, parçalara böldüğü iddia edilen tutuklu Amjed Mohsin Mohammed'in (28) emniyet ve savcılık ifadeleri ortaya çıktı. Evdeki bıçakla testerenin yanı sıra hırdavatçıya geri verdiği balta için "Kurban Bayramı'ndan kalan etleri parçalamak için aldım" dedi.
27.09.2021Gündem
Bakan Dönmez'den keşfedilen doğal gaza ilişkin önemli açıklama
Bakan Dönmez'den keşfedilen doğal gaza ilişkin önemli açıklamaEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz’de keşfedilen doğal gaz rezervinin, 2027 yılında en yüksek üretim kapasitesine ulaştığında, Türkiye’nin yıllık iç ihtiyacının yaklaşık üçte birini karşılar hale geleceğini söyledi.
27.09.2021Ekonomi
Ziraat Türkiye Kupası 2. eleme turu yarın başlıyor
Ziraat Türkiye Kupası 2. eleme turu yarın başlıyorZiraat Türkiye Kupası'nın 2. eleme turu yarın oynanacak 6 karşılaşmayla başlayacak.
43 yıl sonra 'gazi' sayıldı
43 yıl sonra 'gazi' sayıldıSuriye sınırında, 1978 yılında kaçakçılarla girdiği çatışmada ağır yaralanan ve tedavisinin ardından taburcu olup, terhis edilen Trabzonlu er Mustafa Tiryaki (64), girişimlerine rağmen gazi sayılmadı. 5 yıl önce baş ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede başında mermi olduğu ortaya çıkan ve hukuk mücadelesini kazanan Tiryaki'ye 43 yıl sonra 'gazilik' unvanı ve madalyası verildi. Tiryaki, “Yüzümde gururla taşıdığım izlerim ve kafamdaki mermi ile bu onura nail oldum, gözüm açık gitmez” dedi.
27.09.2021Haberler
Her şey 1978 yılında sınırda yaşandı! 43 yıl sonra gazilik kararı
Her şey 1978 yılında sınırda yaşandı! 43 yıl sonra gazilik kararıSuriye sınırında, 1978 yılında kaçakçılarla girdiği çatışmada ağır yaralanan ve tedavisinin ardından taburcu olup, terhis edilen Trabzonlu er Mustafa Tiryaki (64), girişimlerine rağmen gazi sayılmadı. 5 yıl önce baş ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede başında mermi olduğu ortaya çıkan ve hukuk mücadelesini kazanan Tiryaki'ye 43 yıl sonra 'gazilik' unvanı ve madalyası verildi. Tiryaki, “Yüzümde gururla taşıdığım izlerim ve kafamdaki mermi ile bu onura nail oldum, gözüm açık gitmez” dedi.
27.09.2021Gündem
İngiltere'den 10 bin 500 çalışan için 'üç aylık vize' hamlesi
İngiltere'den 10 bin 500 çalışan için 'üç aylık vize' hamlesiİngiltere'de Noel yaklaşırken ülkedeki tedarik sorununa çözüm bulabilmek için yurt dışından 5 bin ağır vasıta sürücüsü ile 5 bin 500 tavukçuluk sektörü çalışanına 3 ay süreli geçici vize verilecek.
26.09.2021Dünya
MHP'den 'yüzde 7' açıklaması
MHP'den 'yüzde 7' açıklamasıMHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Cumhur İttifakı'nı oluşturan AK Parti ile MHP arasında Seçim Yasası ve Siyasi Partiler Yasası'nda yapılması düşünülen değişiklikler konusunda yürütülen çalışmaların tam bir uyum içinde olduğunu belirterek, "Yüzde 7 seçim barajı temsilde adalet ilkesine derinlik ve canlılık katacaktır. Milletvekili Seçimi Kanunu'nun 33. maddesinin 1. fıkrasında yapılacak değişiklikle genel seçimlerde ülke genelinde, ara seçimlerde yapılan çevrelerin tümünde, geçerli oyların yüzde 7'sini geçemeyen partiler milletvekili çıkaramazlar." dedi.
26.09.2021Siyaset
Çorum'da maske denetiminde ilginç cevaplar
Çorum'da maske denetiminde ilginç cevaplarÇorum'da polis ekipleri, cadde ve sokaklarda maske denetimi yaptı. Ekiplerin 'Neden maskesiz dolaşıyorsunuz' sorusuna 'Ben yine takıyorum, hiç takmayanlar var' gibi şaşırtan cevaplar verildi.
26.09.2021Haberler
Bakan Akar'dan Preveze Deniz Zaferi yıl dönümü mesajı
Bakan Akar'dan Preveze Deniz Zaferi yıl dönümü mesajıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Deniz Kuvvetlerimiz mavi vatanımızdaki hak, alaka ve menfaatlerimizi korumanın yanı sıra Atlantik'ten Hint Okyanusu'na kadar uzanan denizlerde şanlı sancağımızı şerefle dalgalandırarak bölge ve dünya barışına önemli katkılarda bulunmaya ve asil milletimizin gururu olmaya devam etmektedir." ifadesini kullandı.
26.09.2021Gündem
Çorum'da maske denetiminde ilginç cevaplar!
Çorum'da maske denetiminde ilginç cevaplar!Çorum’da polis ekipleri, cadde ve sokaklarda maske denetimi yaptı. Ekiplerin 'Neden maskesiz dolaşıyorsunuz?' sorusuna 'Ben yine takıyorum, hiç takmayanlar var' gibi şaşırtan cevaplar verildi. Maske de dağıtan ekipler, sık sık uyarılarda bulundu.
26.09.2021Gündem
66 yaşında pistlerin tozunu attırıyor
66 yaşında pistlerin tozunu attırıyorMuğla'nın Fethiye ilçesinde yaşayan 66 yaşındaki İzzet Sezgin, 16 yıldır motokros yarışlarında pistin tozunu attırıyor.
26.09.2021Yaşam
‘Sıfır atık’ ile enerji tasarrufu
‘Sıfır atık’ ile enerji tasarrufuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca 2017’de başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında bugüne kadar toplanan atıklardan 1.5 milyon ailenin bir aylık kullanımına eşdeğer, 356 milyon  kilovatsaat enerji tasarrufu sağlandı.
26.09.2021Ekonomi
İngiltere’de marketlerde tedarik sorunu
İngiltere’de marketlerde tedarik sorunuİngiltere'nin Avrupa Birliğinden (AB) ayrılmasıyla AB vatandaşı nakliye aracı sürücülerinin sayısının azalması ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ülkede gıda sektörü gibi birçok tedarik zincirinde sorunların oluşmasına neden oldu.
25.09.2021Haberler
İngiltere'de hükümet uyarıldı! Raflar boş kaldı, panik büyüyebilir...
İngiltere'de hükümet uyarıldı! Raflar boş kaldı, panik büyüyebilir...İngiltere'nin Avrupa Birliğinden (AB) ayrılmasıyla AB vatandaşı nakliye aracı sürücülerinin sayısının azalması ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ülkede gıda sektörü gibi birçok tedarik zincirinde sorunların oluşmasına neden oldu.
25.09.2021Ekonomi
'Sıfır Atık' ile 1,5 milyon ailenin aylık kullanımına eş değer enerji tasarrufu sağlandı
'Sıfır Atık' ile 1,5 milyon ailenin aylık kullanımına eş değer enerji tasarrufu sağlandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 2017'de başlatılan "Sıfır Atık Projesi" kapsamında bugüne kadar toplanan atıklardan 1,5 milyon ailenin bir aylık kullanımına eş değer, 356 milyon kilovatsaat enerji tasarrufu sağlandı.
25.09.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

SON DAKİKAingiltereekonomiGüzellik merkezidoğal gaz

Gazi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.