Gazprom

Gazprom

Son dakika Gazprom haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Gazprom gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Gazprom haber sayfamızda...

Gazprom

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.408 gazprom haberi bulunmuştur.
Rusya, Almanya ve İtalya’ya gazı kıstı
Rusya, Almanya ve İtalya’ya gazı kıstıİtalya, Almanya ve Fransa liderlerinin Kiev’e birlikte yaptıkları ziyaretin ardından, Rus Gazprom şirketi, Kuzey Akım 1’den Almanya ve İtalya’ya gönderdiği doğalgazı yaklaşık yüzde 60 azalttığını açıkladı...
28.06.2022Vitrin
Yeşil mutabakat oldukça ideolojik, reforma ihtiyaç var
Yeşil mutabakat oldukça ideolojik, reforma ihtiyaç varAlmanya’nın Hristiyan Demokrat Partisi’nden (CDU) Roderich Kiesewetter, asker kökenli bir milletvekili ve Alman Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu üyesi olmanın yanında enerji politikaları konusunda deneyimli bir isim. Milliyet Enerji’ye özel açıklamalarda bulunan Kiesewetter, Yeşil Mutabakatı oldukça ideolojik olarak nitelendirirken, AB’nin, Bosna Hersek, Kosova gibi kömüre bağımlı ve karbonsuzlaşma imkanı olmayan ülkeleri Rusya ve Çin’le yakınlaşmaya zorladığını vurguladı. Kiesewette, Avrupa’nın, partnerlerinin ne yapması gerektiğinden ziyade, Birliğin yenilenebilir enerjiye dönüşünü nasıl daha iyi hale getirme konusuna odaklanması gerektiğinin de altını çizdi
28.06.2022Vitrin
İtalya, Katar’ın doğal gaz projesine ortak oldu
İtalya, Katar’ın doğal gaz projesine ortak olduİtalya enerji şirketi ENI'nin, Katar merkezli petrol ve doğal gaz şirketi Qatar Energy'nin 28 milyar dolarlık, dünyanın en büyük doğal gaz sahasında üretimi genişletme projesine (North Field East) ortak olduğu açıklandı.
19.06.2022Ekonomi
Avrupa'da doğal gaz fiyatı yükseldi
Avrupa'da doğal gaz fiyatı yükseldiGazprom'un teknik sorunlar ve bakım gerekliliklerini öne sürerek Kuzey Akım 1 üzerinden Avrupa'ya gaz sevkiyatını kısması doğal gaz fiyatını yükseltiyor.
17.06.2022Uzmanpara
Kentin ortası cephe hattı
Kentin ortası cephe hattıRusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal harekatında en sıcak nokta haline gelen Donbas bölgesindeki büyük mücadele sürüyor. Kritik önem taşıyan Severodonetsk kenti ve çevresinde çatışma yoğun biçimde devam ederken, kentin yarısının Rus, yarısının Ukrayna askerleri tarafından kontrol edildiği belirtiliyor.
1.06.2022Dünya
Rusya, Hollanda'nın ardından Danimarka'ya da doğal gaz akışını kesiyor
Rusya, Hollanda'nın ardından Danimarka'ya da doğal gaz akışını kesiyorRus enerji şirketi Gazprom, Hollanda’nın ardından ruble ile ödeme yapmayı reddeden Danimarka'ya da doğal gaz akışının yarından itibaren kesileceğini duyurdu.
31.05.2022Dünya
Rusya, Hollanda'ya gaz akışını kesti
Rusya, Hollanda'ya gaz akışını kestiRus enerji şirketi Gazprom ruble ile ödeme yapmayı reddeden Hollandalı enerji şirketi GasTerra’ya doğal gaz akışını kestiğini açıkladı.
31.05.2022Uzmanpara
Rusya vanayı bugün kapatıyor! Hollanda'ya kötü haber
Rusya vanayı bugün kapatıyor! Hollanda'ya kötü haberRusya, ruble ile ödeme yapmayı reddeden Hollanda'ya bugünden itibaren gaz akışını keseceğini duyurdu.
31.05.2022Ekonomi
Son dakika: AB'den flaş Rus petrolü kararı! Tarih verildi...
Son dakika: AB'den flaş Rus petrolü kararı! Tarih verildi...Son dakika haberine göre; Avrupa Birliği Rusya'dan ithal edilen petrolün yıl sonuna kadar yüzde 90 oranında azaltma kararı aldı. Avrupa Birliği (AB) ülkeleri Ukrayna'ya acil ihtiyaçları için 9 milyar Euro yardım yapacak.
31.05.2022Dünya
AB anlaşamadı! Rusya harekete geçti
AB anlaşamadı! Rusya harekete geçtiAvrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Avrupa Birliği’nin (AB) Rus petrolüne ambargo uygulamasını da içeren 6’ncı yaptırım paketi üzerinde henüz anlaşmaya varılamadığını ifade ederek, “Önümüzdeki 48 saat içinde çözüleceğine dair beklentilerim düşük. Ancak bundan sonra bir ihtimal olacağına eminim" dedi. Öte yandan Rusya ruble ile ödeme yapmayı reddeden Hollanda'ya gaz akışını kesecek.
30.05.2022Ekonomi
Gazprom, Finlandiya'ya gaz sevkiyatını durdurdu
Gazprom, Finlandiya'ya gaz sevkiyatını durdurduGazprom, Finlandiya'ya doğal gaz sevkiyatını durdurduğunu doğruladı.
23.05.2022Uzmanpara
NATO’dan koruma kalkanı
NATO’dan koruma kalkanıUkrayna’ya yönelik yardımları sürdüren NATO, Rusya’nın tehdidi altındaki bir diğer ülke olarak görülen Moldova’nın da ‘NATO standartlarına göre donatılmasını’ görüşüyor.
22.05.2022Dünya
Rusya'dan Finlandiya'ya 'gaz' şoku: Vanayı bu sabah kapattı!
Rusya'dan Finlandiya'ya 'gaz' şoku: Vanayı bu sabah kapattı!Finlandiya'nın NATO'ya katılma kararının ardından tehditler yağdıran Rusya 'gaz' kozunu kullandı.
21.05.2022Ekonomi
Rusya 'gaz' kozunu kullandı: Vanayı kapatıyor!
Rusya 'gaz' kozunu kullandı: Vanayı kapatıyor!Finlandiya'nın NATO'ya katılma kararının ardından tehditler yağdıran Rusya 'gaz' kozunu kullandı.
20.05.2022Ekonomi
Peskov: 'Rusya, Putin ve Zelenskiy arasındaki bir toplantıya karşı değil'
Peskov: 'Rusya, Putin ve Zelenskiy arasındaki bir toplantıya karşı değil'Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy arasında yapılabilecek bir toplantıya karşı olmadıklarını, ancak bu görüşmenin hazırlık yapılmadan mümkün olmayacağını söyledi.
13.05.2022Dünya
Ukrayna gaz akışını kesti
Ukrayna gaz akışını kestiUkrayna, kendi topraklarından geçen Rus gazının bir kısmının Avrupa’ya akışını durdurdu.
12.05.2022Dünya
Binlerce lira sayıp sıfır araç aldı! Hayatının şokunu yaşadı
Binlerce lira sayıp sıfır araç aldı! Hayatının şokunu yaşadıAntalya’da bir vatandaşın 5 yıl önce sıfır aldığı lüks otomobil adeta hayatını kabusa çevirdi. Firma ile davalık olan Mustafa Aydemir "Yaşanmaması gereken her şeyi yaşadım" dedi.
8.05.2022Ekonomi
Putin'in şantajının ardından Gazprom'dan Avrupalı müşterilerine mektup
Putin'in şantajının ardından Gazprom'dan Avrupalı müşterilerine mektupGazprom, Avrupalı müşterilerine gönderdiği yazıda ödemelerini yaptırımlara takılmadan yapmaya devam edebileceklerini belirtti.
8.05.2022Ekonomi
Rekabet Kurumu ünlü şirketlerin isteğini geri çevirdi!
Rekabet Kurumu ünlü şirketlerin isteğini geri çevirdi!Yaklaşan düğün sezonu öncesinde bazı beyaz eşya üreticisi firmaların ticaretlerini belli e-ticaret platformlarıyla sınırlamak istemesi, Rekabet Kurumu’nu harekete geçirdi.
8.05.2022Ekonomi
Rusya'nın şantajına yaptırım misillemesi! Detaylar belli oldu
Rusya'nın şantajına yaptırım misillemesi! Detaylar belli olduAvrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Rusya’ya uygulanacak altıncı yaptırım paketine ilişkin bilgi verdi.
4.05.2022Ekonomi
Rusya'nın enerji şantajına Avrupa'dan kırmızı ışık!
Rusya'nın enerji şantajına Avrupa'dan kırmızı ışık!Avrupa Birliği ülkelerinin enerji Bakanları, doğalgaz krizini görüşmek Brüksel'de bir araya geldi. AB yetkilileri sert açıklamalarda bulundu.
3.05.2022Ekonomi
Rusya'nın hamlesi Avrupa'nın kafasını karıştırdı! Ambargo kararsızlığı
Rusya'nın hamlesi Avrupa'nın kafasını karıştırdı! Ambargo kararsızlığıRusya'dan petrol ve doğal gaz alımını sonlandırmayı görüşen Avrupa Birliği ülkelerinin enerji bakanları, bu konuda bir uzlaşmaya varmakta zorlanıyor.
2.05.2022Ekonomi
Rusya doğal gaz akışını kesmişti! Polonya'dan yeni hamle
Rusya doğal gaz akışını kesmişti! Polonya'dan yeni hamle Rusya’nın doğal gaz akışını kesmesi sonrası Polonya, Litvanya-Polonya doğal gaz boru hattı (GIPL) üzerinden Litvanya’dan sıvılaştırılmış doğal gaz alımına başladı.
1.05.2022Dünya
Enerjide alternatif arayışı Türkiye için altın fırsat!
Enerjide alternatif arayışı Türkiye için altın fırsat!Ukrayna savaşı küresel enerji jeopolitiğinde ciddi değişimlere neden olurken, Rusya, AB’yi enerji kartıyla bölmeye çalışıyor. AB alternatif kaynak ararken, yeni dönem Türkiye için fırsat olarak değerlendiriliyor.
30.04.2022Ekonomi
Almanya’nın en büyük şirketi Rusya’nın enerji şantajına boyun eğdi!
Almanya’nın en büyük şirketi Rusya’nın enerji şantajına boyun eğdi!Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal harekatı sebebiyle Moskova’ya yönelik sert yaptırımlar devam ederken, Moskova’dan enerji konusunda beklenen karşı hamle geldi. Almanya'nın en büyük enerji şirketli bu şantaja boyun eğdi.
29.04.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Gazprom ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.