Geert Wilders

Geert Wilders

Son dakika Geert Wilders haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Geert Wilders gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Geert Wilders haber sayfamızda...

Geert Wilders

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 328 geert wilders haberi bulunmuştur.
Wilders koalisyon için anlaştı
Wilders koalisyon için anlaştı Hollanda’da aşırı sağcı siyasetçi Geert Wilders, birinci parti olarak çıktığı genel seçimlerin yapılmasından yaklaşık 6 ay sonra, diğer üç sağcı partiyle bir koalisyon hükümeti üzerinde anlaştıklarını duyurdu.
17.05.2024 Dünya
Hollanda’da çip üretimine ‘Beethoven Operasyonu’
Hollanda’da çip üretimine ‘Beethoven Operasyonu’ Hollanda hükümeti topraklarında üretim yapan teknoloji firması ASML’yi elinde tutmak için 2.5 milyar euro değerinde bir plan açıkladı.
30.03.2024 Ekonomi
Başbakanlık için destek bulamadı!
Başbakanlık için destek bulamadı! Hollanda’da İslam ve göçmenlik karşıtı söylemlerine rağmen Kasım seçimlerinde zafer kazanarak hükümeti kurma çalışmalarına girişen aşırı sağcı lider Geert Wilders, başbakan olmak için olası koalisyon ortaklarından yeterli destek alamadığını söyledi.
15.03.2024 Dünya
Hollandalı aşırı sağcı lider Wilders, Başbakanlık talebinden vazgeçti
Hollandalı aşırı sağcı lider Wilders, Başbakanlık talebinden vazgeçti Hollanda’da Ekim ayında yapılan erken genel seçimleri büyük bir farkla kazanan aşırı sağcı Özgürlük Partisi (PVV) lideri Geert Wilders, diğer siyasi liderlerin sıcak bakmaması nedeniyle Başbakanlık talebinden vazgeçti.
14.03.2024 Dünya
Wilders: Ukraynalı mülteciler Hollanda'ya geliyor, Avrupa'nın aptalı biz olduk
Wilders: Ukraynalı mülteciler Hollanda'ya geliyor, Avrupa'nın aptalı biz olduk Sosyal medya hesabından açıklama yapan Wilders, "Ukraynalılar, akın akın Avrupa'nın dört bir yanından Hollanda'ya geliyorlar. Savaş yüzünden değil, bedava konut, bedava sağlık bakımı ve işlerimiz için. Biz yine Avrupa'nın aptal köyü olduk." ifadelerini kullandı.
20.02.2024 Dünya
Hollanda camilerin ve Kuran'ın yasaklanmasını talep eden yasa teklifini geri çekti
Hollanda camilerin ve Kuran'ın yasaklanmasını talep eden yasa teklifini geri çekti Hollanda'da son seçimde ilk sırada çıkan Geert Wilders, Temsilciler Meclisi Başkanı Martin Bosma’ya gönderdiği mektupta, “İslami ifadelerin yasaklanması” başlıklı yasa tasarısı önergesini geri çektiğini belirtti.
9.01.2024 Dünya
‘Popülist dalga’nın sebebi nedir?
‘Popülist dalga’nın sebebi nedir? Hollanda’da Geert Wilders’in seçim zaferi, son yıllarda tüm dünyada yükselişte olan aşırı sağcı hareketlerin hükümete gelecek oy oranlarına erişmesinin son örneği oldu. Peki Wilders bu kadar oyu almayı nasıl başardı?
26.11.2023 Dünya
Wilders için hükümet çantada keklik değil
Wilders için hükümet çantada keklik değil Hollanda’da Çarşamba günü düzenlenen erken seçimde ipi ilk sırada göğüsleyen ancak yeterli milletvekili çıkaramadığı için koalisyon arayışına giren aşırı sağcı Özgürlük Partisi’nin lideri Geert Wilders, eski partisi olan merkez sağdaki Özgürlük ve Demokrasi için Halk Partisi’nden (VVD) olumsuz yanıt aldı.
25.11.2023 Dünya
Avrupa'da aşırı sağ şoku! Hollanda'da Wilders kazandı
Avrupa'da aşırı sağ şoku! Hollanda'da Wilders kazandı Hollanda’da düzenlenen erken genel seçimlerde, İslam karşıtı söylemleriyle dikkat çeken aşırı sağcı Geert Wilders’in partisi birinci oldu. Türkiye kökenli Dilan Yeşilgöz’ün partisi ise ancak 3. sırada kalabildi.
24.11.2023 Dünya
Hollanda'da seçimleri aşırı sağcı lider Wilders kazandı
Hollanda'da seçimleri aşırı sağcı lider Wilders kazandı Hollanda’daki erken genel seçimde resmi olmayan sonuçlara göre büyük başarı elde ederek birinci parti olan aşırı sağcı Özgürlük Partisi (PVV) lideri Geert Wilders’in, sandık çıkış anketleri sonrası verdiği ilk tepki, “Hala kolumu çimdiklemem gerekiyor, o kadar çok sandalyemiz var ki, iki katına çıktık” oldu.
23.11.2023 Dünya
Hollanda’da Wilders sürprizi
Hollanda’da Wilders sürprizi Hollanda’da düzenlenen erken genel seçimde İslam karşıtı aşırı sağcı Geert Wilders liderliğindeki Özgürlük Partisi oylarını artırarak bir sürprize imza attı.
23.11.2023 Dünya
Hollanda siyaseti bu flörte karşı
Hollanda siyaseti bu flörte karşı Başbakan olmasına büyük şans verilen Ankara doğumlu Dilan Yeşilgöz’ün, İslam ve Türkiye karşıtı aşırı sağcı lider Geert Wilders’le “iş birliğine sıcak baktığını” söylemesi Hollanda siyasetini karıştırdı. Muhalefet Yeşilgöz’e sert tepki gösterdi.
21.08.2023 Dünya
Türkiye kökenlilerin Avrupa’da şahlanışı
Türkiye kökenlilerin Avrupa’da şahlanışı İlk yıllarda daha çekingen bir tavır sergileyen Avrupa’daki Türk kökenliler siyasette de ağırlıklarını hissettirmeye, ipleri ellerine almaya başladı.
23.07.2023 Dünya
Avrupa’da aşırı sağ güçleniyor!
Avrupa’da aşırı sağ güçleniyor! Avrupa genelinde son yıllarda aşırı sağ ve sağ popülist partilerin geleneksel oy oranlarının dışına taşarak ciddi bir güç haline gelmesi dikkat çekiyor.
22.07.2023 Dünya
Liberalizmin kalesi Hollanda’da surlar çatırdıyor
Liberalizmin kalesi Hollanda’da surlar çatırdıyor Ege Doğaç Erdoğan - Lahey (Den Haag) sokaklarında dolaşırken insan gerçekten kendini özgür hissediyor...
16.07.2023 Dünya
Hollanda’da Türk dondurmacı yası
Hollanda’da Türk dondurmacı yası Hollanda’nın en ünlü dondurmacısı olan Musa Pekdemir 67 yaşında hayatını kaybetti. BBC Türkçe’nin haberine göre, Türk dondurmacının ölümü Hollanda’da Başbakan Mark Rutte’den aşırı sağcı lider Geert Wilders’e kadar siyasetin her kesiminde ve halk arasında büyük üzüntü yarattı.
5.06.2023 Dünya
Hollanda Türk dondurmacı Moes (Musa) Pekdemir için yas tutuyor
Hollanda Türk dondurmacı Moes (Musa) Pekdemir için yas tutuyor Lahey'de başbakanlık binasının da yer aldığı siyasi yerleşkede seyyar aracıyla 45 yıldır dondurma satan Pekdemir'in hayatını kaybetmesi, Hollanda'yı yasa boğdu. Başbakan Rutte'den göçmen karşıtı aşırı sağcı parti lideri Wilders'e birçok siyasetçi, Hollanda siyasetinin kalbi sayılan Binnenhof’un değişmez sakini için mesaj yayımladı.
4.06.2023 Dünya
Irkçı liderden skandal Türkiye çağrısı! Seçim sonuçları rahatsız etti
Irkçı liderden skandal Türkiye çağrısı! Seçim sonuçları rahatsız etti Hollanda Özgürlük Partisi'nin ırkçı başkanı Geert Wilders, 28 Mayıs seçim sonuçları sonrası sosyal medyadan yaptığı açıklamada Hollanda'da yaşayan Türkleri hedef aldı.
29.05.2023 Dünya
Hollanda'da 'oyuncak ayıcık' paniği! Parlamento tahliye edildi
Hollanda'da 'oyuncak ayıcık' paniği! Parlamento tahliye edildi Hollanda Temsilciler Meclisi'ninde bulunan şüpheli paket sebebiyle meclis boşaltıldı. İhbar üzerine olay yerine birçok ekip gelirken yetkililerin bölgedeki çalışması devam ediyor.
13.04.2023 Dünya
Hollanda'da senato seçimlerinde çiftçilerin büyük zaferi
Hollanda'da senato seçimlerinde çiftçilerin büyük zaferi İktidarın azot planına tepki için birkaç yıl önce siyaset sahnesine giren Çiftçi Vatandaş Hareketi Partisi, sandıkta ezici bir üstünlük elde etti. Aşırı sağcı FvD ise büyük bir hezimet yaşadı.
16.03.2023 Dünya
Küreselleşmenin sonuna mı geldik?
Küreselleşmenin sonuna mı geldik? Aşırı sağcı partilerin Avrupa’da son dönemdeki yükselişi, son yıllarda artan jeopolitik parçalanma, küresel enflasyon, ekonomilerdeki aşırı oynaklık küreselleşmenin geleceğine ilişkin tartışmaları daha da hızlandırdı.
2.10.2022 Ekonomi
Twitter, aşırı sağcı Wilders'ın hesabını askıya aldı!
Twitter, aşırı sağcı Wilders'ın hesabını askıya aldı! Hollandalı aşırı sağcı lider Geert Wilders'ın Twitter hesabı, İslam dini ve Muhammed Peygamber'e yönelik sözleri nedeniyle sosyal medya platformu tarafından askıya alındı. Wilders, siyasi çalışmalarını ağırlıklı olarak Twitter üzerinden yürütüyor.
25.04.2022 Dünya
Hollanda'da aşırı sağcı lider Wilders'in cezası onandı
Hollanda'da aşırı sağcı lider Wilders'in cezası onandı Hollanda Yüksek Mahkemesi, aşırı sağcı Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders'i "azınlık gruba hakaret etmekten" suçlu bulan temyiz mahkemesi kararını onadı.
6.07.2021 Dünya
Altun: Avrupalı ırkçıların nefret ateşini İslam'ın barış mesajıyla söndürelim
Altun: Avrupalı ırkçıların nefret ateşini İslam'ın barış mesajıyla söndürelim Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Avrupalı ırkçıların özgürlük ve demokrasi gibi kavramların arkasına saklanarak Müslümanlara karşı şiddeti kışkırttığını belirterek, "Körükledikleri bu nefret ateşini İslam'ın barış mesajıyla söndürelim." çağrısında bulundu.
17.04.2021 Gündem
İletişim Başkanı Altun'dan Wilders'ın ramazan ayı paylaşımına tepki
İletişim Başkanı Altun'dan Wilders'ın ramazan ayı paylaşımına tepki Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Hollandalı aşırı sağcı Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders'ın ramazan ayıyla ilgili paylaşımına, sosyal medyadan, videolu mesajla tepki gösterdi.
14.04.2021 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Geert Wilders ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.