Gelir İdaresi

Gelir İdaresi

Son dakika gelir idaresi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gelir idaresi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gelir idaresi haber sayfamızda...

Gelir İdaresi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.134 gelir idaresi haberi bulunmuştur.
Vergi daireleri pazartesi günü kaça kadar açık olacak? Belli oldu...
Vergi daireleri pazartesi günü kaça kadar açık olacak? Belli oldu...Gelir İdaresi Başkanlığı, vergi dairelerinin, bazı vergiler ile yapılandırma düzenlemelerine ilişkin taksitlerin son ödeme günü olması nedeniyle 2 Ağustos Pazartesi günü saat 19.00'a kadar açık olacağını bildirdi.
31.07.2021Ekonomi
Kimlik Yenileme 2021: Yeni Nüfus Cüzdanı İçin Gerekli Evraklar ve Kimlik Değiştirme Ücreti
Kimlik Yenileme 2021: Yeni Nüfus Cüzdanı İçin Gerekli Evraklar ve Kimlik Değiştirme ÜcretiKimlik kartı her Tük vatandaşına verilen kişiye özgü resmi kimlik belgesidir. Kanunen herkesin sahip olması gereken kimlik kartları yurt dışında da geçerli olabilmesi ve sorgulama işlemlerinin daha kolay olması için çipli hale geldi. Bu yüzden eski tip nüfus cüzdanını kullananların 2023 yılına kadar kimlikleri yenilemesi gerekir. Yeni kimlik kartı çıkarmak için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Eski kimliği değiştirmek için öncelikle randevu almak şart. Ardından gerekleri evrakların tamamlaması ve ücretin yatırılması gerekir. Yeni nüfus cüzdanı için gerekli evraklar ve kimlik değiştirme ücreti için Kimlik Yenileme 2021 içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
30.07.2021Gündem
Cins tashihi harçlarının belediyelerce tahsili ve bildirimine açıklık getirildi
Cins tashihi harçlarının belediyelerce tahsili ve bildirimine açıklık getirildiHarçlar Kanunu'nda yapılan değişikliklere göre cins tashihi harçlarının belediyelerce tahsil edilmesi ve bildirimine ilişkin konulara açıklık getirildi.
29.07.2021Ekonomi
Emlak vergisi nasıl ödenir? (2021)
Emlak vergisi nasıl ödenir? (2021)Taşınmaz sahibi vatandaşların yükümlü oldukları emlak vergisi nasıl ödenir? Emlak vergisi ödemeleri belediyelerin hesap numaralarına ödenebiliyor. Ayrıca e-Devlet ve belediyelerin internet siteleri üzerinden vergi ödemek de mümkün. Vatandaşlar bu web sitelerinde borç sorgusu da yapabiliyor.
26.07.2021Emlak
Mükellefler iktisadi kıymetlerine yeniden değerleme yapabilecek
Mükellefler iktisadi kıymetlerine yeniden değerleme yapabilecekHazine ve Maliye Bakanlığına bağlı Gelir İdaresi Başkanlığınca (GİB) tam mükellefiyete tabi ve bilanço esasına göre defter tutan gelir ve kurumlar vergisi mükelleflerinin aktiflerine kayıtlı taşınmazlar ile amortismana tabi diğer iktisadi kıymetlerini yıl sonuna kadar yeniden değerleyebilmelerine imkan tanındı.
16.07.2021Ekonomi
Haziran ayına ait muhtasar ve prim hizmet beyannamesinin verilme süresi uzatıldı
Haziran ayına ait muhtasar ve prim hizmet beyannamesinin verilme süresi uzatıldıHaziran ayına ait muhtasar ve prim hizmet beyannamesinin verilme süresi 30 Temmuz'a kadar uzatıldı.
14.07.2021Ekonomi
Maliye’den gizli  ortak düzenlemesi
Maliye’den gizli ortak düzenlemesiHazine ve Maliye Bakanlığı’nın, “Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Tebliğe göre, bankalar, spor kulüpleri ve kripto varlık hizmet sağlayıcılarının da aralarında bulunduğu birçok farklı nitelikteki kuruluş Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından talep edildiğinde müşterilerince gerçekleştirilen işlemlerin gerçek faydalanıcı bilgisini bildirmek zorunda olacak
14.07.2021Ekonomi
Darbeciler neden oldukları maddi hasarın da bedelini ödeyecek
Darbeciler neden oldukları maddi hasarın da bedelini ödeyecekFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında can kaybının yanı sıra maddi hasara neden olan darbeciler hakkında Ankara, İstanbul, İzmir, Konya, Muğla, Malatya ve Şırnak'ta açılan 126 milyon 736 bin 49 liralık tazminat davalarının görülmesine devam ediliyor.
13.07.2021Gündem
MTV ödeme - hesaplama 2021 ! MTV ödeme tarihleri 2021 ne zaman, ne kadar?
MTV ödeme - hesaplama 2021 ! MTV ödeme tarihleri 2021 ne zaman, ne kadar? Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödeme tarihleri belli oldu. Yılda iki kez ödenmesi gereken MTV ödeme ne zaman? Yılın ikinci Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) için arayış başladı. Aracı olanlar MTV ödemelerinde son gün ne zaman araması yapıyor. Gelir İdaresi Başkanlığı'nın internet sitesinden T.C kimlik numarası bilgileri ile gerçekleştirilen MTV ödeme 2021 ne kadar?
13.07.2021Ekonomi
Vergi kaçakçılığıyla mücadele kapsamında düzenleme
Vergi kaçakçılığıyla mücadele kapsamında düzenlemeVergi kaçakçılığıyla mücadeleye ilişkin bildirim zorunluluğu getirilen mükelleflerin kapsamı ve bildirimlerin usul ve esasları belirlendi.
13.07.2021Ekonomi
Vergi beyanname ve ödeme süreleri uzatıldı
Vergi beyanname ve ödeme süreleri uzatıldıKatma değer vergisi (KDV), damga vergisi, muhtasar ve prim hizmet beyannamelerinin verilme ile ödeme süreleri, 30 Temmuz Cuma günü sonuna kadar uzatıldı.
9.07.2021Ekonomi
Yapılandırma fırsatları özel rehberden öğrenilecek
Yapılandırma fırsatları özel rehberden öğrenilecekGelir İdaresi Başkanlığı (GİB) yeni yapılandırma kanunuyla getirilen imkanların anlatıldığı, başvurunun hangi şartlarda ve nereye yapılabileceğine, kapsamda hangi borçların yer aldığına ilişkin bilgilerin bulunduğu "Yapılandırma Kanunu Rehberi" hazırladı.
8.07.2021Uzmanpara
Vatandaşlar yapılandırma fırsatlarını hazırlanan özel rehberden öğrenebilecek
Vatandaşlar yapılandırma fırsatlarını hazırlanan özel rehberden öğrenebilecekGelir İdaresi Başkanlığı (GİB) yeni yapılandırma kanunuyla getirilen imkanların anlatıldığı, başvurunun hangi şartlarda ve nereye yapılabileceğine, kapsamda hangi borçların yer aldığına ilişkin bilgilerin bulunduğu "Yapılandırma Kanunu Rehberi" hazırladı.
8.07.2021Ekonomi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram öncesi güzel haberi verdi!
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram öncesi güzel haberi verdi!Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada emeklilere müjde vererek, "Emeklilerimizin temmuz ayı aylıkları ile bayram ikramiyelerini Kurban Bayramı öncesinde ödeyeceğiz." ifadelerini kullandı. Erdoğan, FETÖ'nün Orta Asya Genel Sorumlusu Orhan İnandı'nın Türkiye'ye getirildiğini açıkladı.
5.07.2021Siyaset
MTV ve gelir vergisinde ikinci taksit dönemi bugün başladı
MTV ve gelir vergisinde ikinci taksit dönemi bugün başladıBu yıla ait motorlu taşıtlar vergisi (MTV) ve 2020'ye ait elde edilen gelir unsurlarına ilişkin gelir vergisinin ikinci taksit ödeme dönemi bugün itibarıyla başladı.
1.07.2021Ekonomi
TÜİK ‘bağlı’ değil, ‘ilişkili’ kurum oldu
TÜİK ‘bağlı’ değil, ‘ilişkili’ kurum olduTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı kurum yerine, “ilişkili kurum” haline getirildi
1.07.2021Ekonomi
Yapılandırma 2021 başvuru süresi ne zaman başlayacak, bitiyor? Hangi borçlara yapılandırma hakkı geldi?
Yapılandırma 2021 başvuru süresi ne zaman başlayacak, bitiyor? Hangi borçlara yapılandırma hakkı geldi?Son dakika haberleri arasında yapılandırma haberleri yakından takip ediliyor. Vatandaşlar, hangi borçlara yapılandırma geldi araştırması yaparken, yapılandırma 2021 başvuru süresi ne zaman başlayacak, bitiyor sorularına da cevap arıyor. İşte 2021 yapılandırma hakkında bilinmesi gerekenler...
30.06.2021Ekonomi
TÜİK'in teşkilatı, işleyişi ve bütçesine ilişkin düzenleme yapıldı
TÜİK'in teşkilatı, işleyişi ve bütçesine ilişkin düzenleme yapıldıTürkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) bölge müdürlükleri, yapısı ve bütçesine ilişkin düzenlemeye gidildi.
30.06.2021Ekonomi
'Sandık yoluyla iktidar değişecek'
'Sandık yoluyla iktidar değişecek'Erken seçim çağrısını yineleyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu “Er ya da geç Türkiye’de sandık yoluyla iktidar değişikliği yaşanacak. Er meydanına, milletimizin huzuruna çıkacağız” dedi.
29.06.2021Siyaset
Hasta mükellef için mücbir sebep bitti
Hasta mükellef için mücbir sebep bittiKovid-19 salgını nedeniyle “mücbir sebep hali”nde olduğu kabul edilen kronik rahatsızlık sahibi vergi mükelleflerinin bu halleri sona erdi. Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
27.06.2021Ekonomi
Bazı vergi mükellefleri için önemli karar!
Bazı vergi mükellefleri için önemli karar!Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle "mücbir sebep hali"nde olduğu kabul edilen kronik rahatsızlık sahibi vergi mükelleflerinin bu halleri sona erdi.
26.06.2021Uzmanpara
Kronik rahatsızlığı bulunanlar için yeni karar!
Kronik rahatsızlığı bulunanlar için yeni karar!Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle "mücbir sebep hali"nde olduğu kabul edilen kronik rahatsızlık sahibi vergi mükelleflerinin bu halleri sona erdi.
26.06.2021Ekonomi
KYK yapılandırma 2021 ne zaman? KYK borç ödeme nasıl yapılır?
KYK yapılandırma 2021 ne zaman? KYK borç ödeme nasıl yapılır?KYK borcu yapılandırma haberleri yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Resmi Gazete'de yayımlanan KYK borcu yapılandırma kararı borçluları harekete geçirdi. Peki KYK yapılandırma 2021 ne zaman? KYK borç ödeme nasıl yapılır?
21.06.2021Gündem
E-İrsaliye Nedir, Nasıl Kesilir? E-İrsaliye Kimler İçin Zorunludur?
E-İrsaliye Nedir, Nasıl Kesilir? E-İrsaliye Kimler İçin Zorunludur?Teknolojinin gelişmesi ile birlikte pek çok işlem bilgisayarlar üzerinden yapılabilmektedir. Bu işlemler hem daha kolaydır hem de kağıt israflarının önüne geçmektedir. E-irsaliye de bunlardan bir tanesidir. E-irsaliye nedir, nasıl kesilir? E-irsaliye kimler için zorunludur? İşte, merak edilen tüm detaylar.
15.06.2021Teknoloji
Muayeneye gecikene yapılandırma fırsatı
Muayeneye gecikene yapılandırma fırsatıAraç muayene gecikme bedellerinin yeniden yapılandırılmasına ilişkin esaslar belli oldu. Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın konuya ilişkin tebliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
15.06.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

vergiyapılandırma2021resmi gazeteHazine ve Maliye Bakanlığı

Gelir İdaresi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.