Kanun Teklifi

Kanun Teklifi

Son dakika kanun teklifi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kanun teklifi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kanun teklifi haber sayfamızda...

Kanun Teklifi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.704 kanun teklifi haberi bulunmuştur.
Meclis'te gündem fahiş fiyat! Ağır yaptırımlar geliyor
Meclis'te gündem fahiş fiyat! Ağır yaptırımlar geliyor TBMM’de salı günü 23 Nisan nedeni ile özel oturum gerçekleştirilecek. Önemli yasa tekliflerinin görüşüleceği haftada gözler ticaret kanunda yapılacak düzenlemelerde. Fahiş fiyatla mücadeleye yönelik adımlara bir yenisi daha eklenecek. Ticaret Bakanlığı, fahiş fiyatla mücadele yasası" için çalışmalara başladı. Yeni düzenlemeyle Türkiye genelindeki fahiş fiyat cezalarının tamamı artırılacak.
21.04.2024 Haberler
Meclis'te gündem fahiş fiyat! Ağır yaptırımlar geliyor
Meclis'te gündem fahiş fiyat! Ağır yaptırımlar geliyor TBMM’de salı günü 23 Nisan nedeni ile özel oturum gerçekleştirilecek. Önemli yasa tekliflerinin görüşüleceği haftada gözler ticaret kanunda yapılacak düzenlemelerde. Fahiş fiyatla mücadeleye yönelik adımlara bir yenisi daha eklenecek. Ticaret Bakanlığı, fahiş fiyatla mücadele yasası" için çalışmalara başladı. Yeni düzenlemeyle Türkiye genelindeki fahiş fiyat cezalarının tamamı artırılacak.
21.04.2024 Ekonomi
TBMM'de mesai yeniden başlıyor
TBMM'de mesai yeniden başlıyor Türkiye Büyük Millet Meclisi, yerel seçim nedeniyle ara verdiği mesaisine bugün yeniden başlıyor. Meclis gündeminde önemli yasal düzenlemeler var. Enerji verimliliğini artıracak kanun teklifi ile turist rehberlerine yönelik düzenlemenin Genel Kurul'da ele alınması bekleniyor.
16.04.2024 Gündem
BAE’den 30 milyar dolarlık yeşil enerji yatırımı yolda
BAE’den 30 milyar dolarlık yeşil enerji yatırımı yolda Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Türkiye’nin 2053 yılı için belirlediği “net sıfır emisyon” hedefi çerçevesinde, Türkiye’de yeşil enerji konusunda 30 milyar dolarlık yatırım yapacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen yılın temmuz ayında bu ülkeye gerçekleştirdiği ziyarette imzaladığı anlaşmaya ilişkin Kanun Teklifi, TBMM Dışişleri Komisyonu gündeminde yer alıyor.
14.04.2024 Ekonomi
Meral Akşener: Biz Esenyurt ile ittifak yaptık
Meral Akşener: Biz Esenyurt ile ittifak yaptık İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Esenyurt’ta iftar programına katıldı. Programda konuşan Akşener, “Esenyurt'un bir özelliği var. Esenyurt'ta demleniliyor. Ne Esenyurt'muş kardeşim” dedi.
14.03.2024 Gündem
Meral Akşener Aksaray'da esnaf ziyaretinde bulundu
Meral Akşener Aksaray'da esnaf ziyaretinde bulundu  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim çalışmaları kapsamında Aksaray’a geldi. Esnafı ziyaret eden Akşener, otobüsle şehir turu atıp, halkı selamladıktan sonra iftar yemeğine katıldı.
13.03.2024 Gündem
İYİ Parti emekli maaşı ve ikramiyeler için kanun teklifi verdi
İYİ Parti emekli maaşı ve ikramiyeler için kanun teklifi verdi İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Meclis'e emekli maaşları ve ikramiyeleriyle ilgili bir kanun teklifi verdiklerini söyledi.
11.03.2024 Gündem
Özgür Özel: CHP'nin aday belirleme süreçlerinde kadın adayların ve gençlerin olmasını istedik
Özgür Özel: CHP'nin aday belirleme süreçlerinde kadın adayların ve gençlerin olmasını istedik CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Candan Yüceer'in 'Proje Tanıtım Toplantısı'na katıldı. Kentte bir otelde düzenlenen programda konuşan Özel, 2011 yılından beri Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde olduğunu, yaklaşık 8,5 - 9 yılının da grup başkanvekili olarak geçtiğini belirtti.
3.03.2024 Gündem
Emeklilikte iki büyük reform: Esnaf ve ev hanımlarına erken emeklilik fırsatı!
Emeklilikte iki büyük reform: Esnaf ve ev hanımlarına erken emeklilik fırsatı! Geçtiğimiz yıl hükümet tarafından kamuoyuna duyurulan esnafa erken emeklilik ve ev hanımlarına emeklilik düzenlemesi merakla bekleniyor. Peki emeklilikte reform niteliği taşıyan iki büyük düzenleme bu yıl hayata geçer mi? Erken emeklilikte şartlar neler, ev hanımlarına emeklilikte devlet desteği ne kadar olacak? İşte detaylar...
28.02.2024 Ekonomi
CHP Genel Başkanı Özel: Bunların gücünü dengelemenin tek yolu Türkiye İttifakı'dır
CHP Genel Başkanı Özel: Bunların gücünü dengelemenin tek yolu Türkiye İttifakı'dır CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Bir korku ve suç ittifakıdır Cumhur İttifakı. Bunların gücünü dengelemenin tek yolu 31 Mart'ta Türkiye İttifakı'dır. Biz Türkiye İttifakı'ndayız" dedi.
27.02.2024 Gündem
Bayram ikramiyesine zam bu hafta görüşülüyor
Bayram ikramiyesine zam bu hafta görüşülüyor TBMM Genel Kurulu’nda bu hafta kamuoyunda “8. Yargı Paketi” olarak bilinen kanun teklifi görüşülecek.
26.02.2024 Gündem
8. YARGI PAKETİNDE SON DURUM 📍 Yeni Yargı Paketi ne zaman çıkacak, yürürlüğe girdi mi? Son dakika gelişmeleri
8. YARGI PAKETİNDE SON DURUM 📍 Yeni Yargı Paketi ne zaman çıkacak, yürürlüğe girdi mi? Son dakika gelişmeleri 8. Yargı Paketi son durumu yakından takip ediliyor. Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 659 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM'de görüşülüyor. Yargıya dair birçok yeniliğin yer aldığı yeni Yargı Paketi içeriği, maddeleri ise araştırılıyor. Peki, 8. Yargı Paketi ne zaman yürürlüğe girecek?
24.02.2024 Bilgi Rehberi
8. Yargı Paketi ne zaman yürürlüğe girecek?
8. Yargı Paketi ne zaman yürürlüğe girecek? 8. Yargı Paketi'nin yürürlüğe gireceği tarih merak ediliyor. 8. Yargı Paketi olarak bilinen Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 659 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi. Peki, 8. Yargı Paketi ne zaman yürürlüğe girecek?
21.02.2024 Bilgi Rehberi
Sağlık alanında yeni düzenlemeler içeren teklif Meclis'ten geçti
Sağlık alanında yeni düzenlemeler içeren teklif Meclis'ten geçti Sağlık alanında düzenlemeler içeren Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı.
21.02.2024 Gündem
İYİ Parti lideri Akşener: Kirli bir orta oyununun tam ortasındayız
İYİ Parti lideri Akşener: Kirli bir orta oyununun tam ortasındayız İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "İktidar ve ana muhalefetin el ele verip birlikte oluşturdukları, sefasını da birlikte sürdükleri bir kutuplaşma ortamındayız. İkisinin de birbirinin varlığından beslendiği, adına da 'ittifak sistemi' dedikleri bir kayıkçı düzeninin içindeyiz. Sırf oy almak için birinin Atatürk'ümüze beddua eden soysuzlara, diğerinin de Cumhuriyet'imizi 100 yıllık zulüm gören terör şakşakçılarına şirinlik yapma yarışına tutuştuğu, kirli bir orta oyununun tam ortasındayız" dedi.
21.02.2024 Gündem
ÇALIŞMA SAATLERİ KISALIYOR MU, DEĞİŞECEK Mİ? Mesai saatleri haftalık 40 saate düşecek mi? İş Kanunu düzenlemesi kanun teklifi hazırlandı mı, meclise sunuldu mu?
ÇALIŞMA SAATLERİ KISALIYOR MU, DEĞİŞECEK Mİ? Mesai saatleri haftalık 40 saate düşecek mi? İş Kanunu düzenlemesi kanun teklifi hazırlandı mı, meclise sunuldu mu? Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren çalışma saatleri konusunda iş kanunu değişikliği kapsamında çalışma saatinden, tatilde esnek çalışma ve birçok konuda yeni düzenleme kapsamında yeniden değerlendirmeye tabi tutulacak. Peki 2024 Çalışma saatleri düşürülecek mi? İş kanunu düzenlemesi meclise sunuldu mu?
19.02.2024 Bilgi Rehberi
16 milyon emekli merakla bekliyor! İşte zamlı ikramiyeler için konuşulan tarih
16 milyon emekli merakla bekliyor! İşte zamlı ikramiyeler için konuşulan tarih Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2024 yılı için geçerli olan zamlı ikramiye tutarlarını duyurdu. Erdoğan, bayram ikramiyelerinin yüzde 50 artışla 3 bin TL’ye çıkarıldığını açıkladı. Peki ikramiyede yasal süreç nasıl işleyecek, ödemeler ne zaman yapılacak? Yeni emeklilik başvurusu yapanlar da ikramiyeden yararlanacak mı? İşte detaylar...
19.02.2024 Ekonomi
Bakan Tunç yargıda değişiklikler öngeren teklif hakkında detayları açıkladı
Bakan Tunç yargıda değişiklikler öngeren teklif hakkında detayları açıkladı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulan “Yargı hizmetlerinin etkinliğinin artırılması amacıyla bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi” hakkında bilgi verdi.
16.02.2024 Gündem
Rehbersiz tur otobüsü tartışması
Rehbersiz tur otobüsü tartışması Turist Rehberliği Meslek Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu’nda kabul edilirken, görüşmelerde “ithal rehber” ve “rehbersiz tur otobüsü” tartışmaları yaşandı.
16.02.2024 Gündem
Fatih Erbakan: Maden kazasının sonuna kadar araştırılması gerekir
Fatih Erbakan: Maden kazasının sonuna kadar araştırılması gerekir Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Erzincan'ın İliç ilçesinde toprak kayması sonucu yaşanan maden kazasına ilişkin, "İhmal iddialarının mutlaka sonuna kadar araştırılması ve varsa sorumluların ortaya çıkarılması gerekir" dedi.
15.02.2024 Gündem
Bakan Koca: Hastanelerde koordinasyon kurulu kurulması düşünülüyor
Bakan Koca: Hastanelerde koordinasyon kurulu kurulması düşünülüyor Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Teşvik veya performans adını verdiğimiz bakılan hastaya göre verilen ücretin eksilme durumu söz konusu değil. Motivasyon ve ödüllendirme amaçlı verilen taban ödemenin bir disiplin durumu olmama durumuna bağlandı. Bu zaten vardı yönetmelikte. Kanunla bu düzenleme yapılmış oluyor" dedi.
15.02.2024 Gündem
Hanutçuluk yapan da yaptıran da yanacak!
Hanutçuluk yapan da yaptıran da yanacak! Turistik yörelerde turistleri halıcı, restoran ve hediyelik eşya dükkanı gibi işletmelere yönlendiren hanutçulara sert tedbir geliyor.
13.02.2024 Ekonomi
‘Adaletsiz bir vergi sistemi uygulanıyor’
‘Adaletsiz bir vergi sistemi uygulanıyor’ Vergi sistemini eleştiren Özel, “100 liralık verginin 68 lirası bu memlekette dolaylı vergilerle toplanıyor. Şaka gibi ama toplanan 100 liralık verginin 68 lirası toplanırken fabrikatör müsünüz? Fabrikada işçi misiniz? Aranızda hiçbir fark yok” dedi.
10.02.2024 Gündem
Doğumlar ebelere emanet
Doğumlar ebelere emanet Sağlık alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu’nda kabul edildi.
10.02.2024 Gündem
Bakan Koca duyurdu: Sağlıkta yeni düzenlemeler içeren teklif Komisyon'dan geçti
Bakan Koca duyurdu: Sağlıkta yeni düzenlemeler içeren teklif Komisyon'dan geçti Bakan Koca, sağlıkla ilgili konularda yeni düzenlemeler öngören Kanun Teklifi'nin Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonunda görüşülerek kabul edildiğini açıkladı.
8.02.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kanun Teklifi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.