Genelge

Genelge

Son dakika genelge haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan genelge gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan genelge haber sayfamızda...

Genelge

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.537 genelge haberi bulunmuştur.
Kuaför ve güzellik uzmanlığı mesleklerinde mesleki yeterlilik belgesi zorunlu oldu
Kuaför ve güzellik uzmanlığı mesleklerinde mesleki yeterlilik belgesi zorunlu olduTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kuaför ve güzellik uzmanlığı mesleklerinde mesleki yeterlilik belgesinin zorunlu hale geldiğini belirtti.
26.01.2022Ekonomi
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
24.01.2022Eğitim
Bakanlık genelgeyi yayımladı! Kıdem tazminatı değişti
Bakanlık genelgeyi yayımladı! Kıdem tazminatı değiştiHazine ve Maliye Bakanlığı birçok maaş hesaplamasında kullanılan memur maaş katsayılarıyla ilgili genelgeyi yayımladı. Ayrıca bu genelgeyle birlikte kıdem tazminatı tavanı da değişti.
24.01.2022Ekonomi
'Seçimin eli kulağında'
'Seçimin eli kulağında'CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak dün MYK gündemiyle ilgili basın toplantısı düzenledi. Öztrak özetle şunları söyledi:
18.01.2022Siyaset
PCR testi artık zorunlu değil!
PCR testi artık zorunlu değil!Yeni genelgede şehirlerarası ulaşımdan, okullarda görevli personele kadar pek çok grupta aşısız ya da eksik aşılı ve son 180 gün içinde Kovid-19 geçirmeyenlere PCR testi şartı kaldırıldı.
16.01.2022Gündem
PCR testi kalktı mı? PCR testi zorunluluğunda son dakika gelişmesi
PCR testi kalktı mı? PCR testi zorunluluğunda son dakika gelişmesiPCR testi ile ilgili son dakika gelişmesi. Koronavirüs salgını ile birlikte hayatımıza giren PCR testi birçok alana girişte kullanılıyordu. Aşısız kişilerden seyahat, etklinlik, iş yeri ve okullarda istenen PCR testi zorunluluğu kalktı mı? İşte PCRT testi zorunluluğunda son dakika.
15.01.2022Gündem
20 bin 843 köpek kayıt altına alındı
20 bin 843 köpek kayıt altına alındıBakanlığın genelgesi doğrultusunda yasaklı ırk olarak belirlenen köpeklerini Ev Hayvanı Kayıt Sistemi'ne alınmasında süre dün bitti. Bakanlık verilerine göre Türkiye genelinde 20 bin 843 adet tehlike arz eden köpek, mikroçip uygulanarak kayıt altına alındı...
15.01.2022Gündem
Veteriner Hekimler Odası Başkanı: Yasaklı ırklarda yavru ve hasta köpekler için düzenleme yok
Veteriner Hekimler Odası Başkanı: Yasaklı ırklarda yavru ve hasta köpekler için düzenleme yokYasaklı ırk olarak adlandırılan köpeklerin yayımlanan genelge kapsamında il ve ilçe tarım müdürlüklerinde kayıt altına alınmasına ilişkin süre bugün (14 Ocak) doluyor. ‘Yasaklı ırkların’ kayıt altına alınmasına ilişkin son tarihin bitimine saatler kala İstanbul Veteriner Hekimler Odası Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan DHA’ya özel açıklamalarda bulundu. Arslan açıklamasında, “Yavru, gebe ve hasta olan bazı köpekler kısırlaştırılamadığı için barınaklara gönderilmesi isteniyor. Son yayımlanan iki genelgede de 4 aylıktan küçük olan yavrular için yeni bir düzenleme getirilmiyor. Aynı şekilde gebe ve hasta olanların da teslim edilmesi isteniyor. Acilen mağdur olacak yasaklı ırkları ve sahiplerini rahatlatacak düzenleme yapılması gerekmektedir” dedi.
14.01.2022Gündem
5 bin 160 tehlikeli ırk kayıt altında
5 bin 160 tehlikeli ırk kayıt altındaHayvanları Koruma Kanunu ile Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yayımladığı genelge uyarınca, "tehlike arz eden" altı köpek ırkına sahip kişilerin, hayvanlarını belli koşullarla beslemeye devam edebilmeleri için yaptırmaları gereken işlemlerin tamamlanmasına yönelik süre yarın doluyor.
13.01.2022Gündem
Edirne'de 'yasaklı ırk' köpekler için barınakta yer kalmadı
Edirne'de 'yasaklı ırk' köpekler için barınakta yer kalmadıEdirne'de ihbar sonucu sokaktan toplanan yasaklı ırk köpekler nedeniyle bakım ve rehabilitasyon merkezinde yer sıkıntısı yaşanıyor. Merkezde son bir hafta içinde köpek sayısı 19'dan 25'e yükseldi. Merkezi veterineri Soyuhan Barlas, "Gelen köpeklerin artmasından dolayı yasaklı ırk bölümünde kapasiteyi artırma çalışmalarına başladık. Yoğun bir şekilde terk edilmiş yasaklı ırk var" dedi.
12.01.2022Gündem
Uçuşlar durdurulmuştu! Türkiye'den beş ülkeye seferler yeniden başladı
Uçuşlar durdurulmuştu! Türkiye'den beş ülkeye seferler yeniden başladıKorona virüs önlemleri kapsamında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından durdurulan Güney Afrika, Botsvana, Mozambik, Namibya ve Zimbabve uçuşları yeniden başladı.
11.01.2022Ekonomi
Uyuşturucuyla mücadele 2021 yılında da hız kesmedi
Uyuşturucuyla mücadele 2021 yılında da hız kesmediİçişleri Bakanlığınca uyuşturucu ile mücadele kapsamında geçen yıl düzenlenen 215 bin 228 operasyonda 293 bin 905 kişi gözaltına alındı, bunlardan 26 bin 128’i adli makamlarca tutuklandı. Operasyonlarda rekor miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi.
9.01.2022Gündem
Veteriner Hekimler Odası Başkanı: Yasaklı ırkların kayıt süresi uzatılmalı
Veteriner Hekimler Odası Başkanı: Yasaklı ırkların kayıt süresi uzatılmalıYasaklı köpek ırklarının 14 Ocak’a kadar kayıt altına alınmasına ilişkin genelge hakkında açıklamalarda bulunan İstanbul Veteriner Hekimler Odası Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan, bu sürenin en az 6 ay uzatılması gerektiğine dikkat çekti. Prof. Dr. Arslan, “Kayıt işlemleriyle ilgili bir yoğunluk söz konusu. Barınakların kapasitesi belli bir sayıda ve bugün birçok belediyenin barınağı, bakım evi yok. Hayvan sahipleri kayıt altına aldırmak istemediği hayvanı sokaklara bırakıyor. Bu hayvanlar için insanların kaygıları daha da artacak. Belki bir miktar daha ısırma vakaları görebiliriz” dedi.
4.01.2022Gündem
İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı: 340 bin 351 personel görev başında
İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı: 340 bin 351 personel görev başındaTürkiye genelinde alınan yılbaşı tedbirleri İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı başkanlığında Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi’nden (GAMER) takip edildi.
31.12.2021Gündem
Sokağa çıkma yasağı bugün ve yarın var mı? Yılbaşında yasak olacak mı?
Sokağa çıkma yasağı bugün ve yarın var mı? Yılbaşında yasak olacak mı?Yılbaşında yasak var mı sorusu yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Bugün ve yarın hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 31 Aralık bugün, 1 Ocak yarın sokağa çıkma yasağı var mı öğrenmek istiyor. Yılbaşında yasak, kapanma, kısıtlama uygulanacak mı? İçişleri Bakanlığı tarafından yılbaşı tedbirleri yayımlandı. Haberimizin içeriğinde bugün ve yarın uygulanacak olan yılbaşı tedbirleri yer alıyor.
31.12.2021Gündem
Son dakika: Yılbaşı genelgesi 81 il valiliğine gönderildi! İşte alınacak tedbirler....
Son dakika: Yılbaşı genelgesi 81 il valiliğine gönderildi! İşte alınacak tedbirler....Gelen son dakika haberine göre; İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine yılbaşı genelgesi gönderdi. İçişleri Bakanlığı vatandaşların yılbaşı gecesini huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak amacıyla güvenlik önlemlerini en üst seviyeye çıkardı. Yılbaşı tedbirleri kapsamında emniyet, jandarma, sahil güvenlikten oluşan 340 bin 351 personel, 55 bin 466 ekip görev alacak, 769 hava aracı, 218 deniz aracı ve 588 dedektör köpekten de yararlanılacak.
30.12.2021Gündem
İçişleri Bakanlığı yılbaşı tedbirlerini açıkladı
İçişleri Bakanlığı yılbaşı tedbirlerini açıkladıİçişleri Bakanlığı vatandaşların yılbaşı gecesini huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak amacıyla güvenlik önlemlerini en üst seviyeye çıkardı. Yılbaşı tedbirleri kapsamında emniyet, jandarma, sahil güvenlikten oluşan 340 bin 351 personel, 55 bin 466 ekip görev alacak, 769 hava aracı, 218 deniz aracı ve 588 dedektör köpekten de yararlanılacak.
30.12.2021Haberler
Bakan Yanık: Sağladığımız kömür yardımı kadar doğal gaz yardımı yapacağız
Bakan Yanık: Sağladığımız kömür yardımı kadar doğal gaz yardımı yapacağızAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahiplerine kömür yardımı kadar doğal gaz desteği de sağlanacağını belirterek, "Sağladığımız kömür yardımı kadar doğal gaz desteği sağlamış olacağız. Evinde doğal gaz kullanıyorsa kota miktar olarak ona göre doğal gaz ücretine yardımcı olacağız" dedi.
28.12.2021Gündem
Son dakika! Bakanlıktan sahipsiz ve tehlike arz eden hayvanlarla ilgili genelge
Son dakika! Bakanlıktan sahipsiz ve tehlike arz eden hayvanlarla ilgili genelgeÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı; son dönemde insan yaşamını tehdit eden sahipsiz ve tehlike arz eden hayvanlarla ilgili önlemler kapsamında hazırladığı genelgeyi 81 il valiliği ve tüm belediyelere gönderdi.
27.12.2021Gündem
Bakanlıktan sahipsiz ve tehlike arz eden hayvanlarla ilgili genelge
Bakanlıktan sahipsiz ve tehlike arz eden hayvanlarla ilgili genelgeÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, sahipsiz ve tehlike arz eden hayvanlarla ilgili önlemler kapsamında 81 ilin valilik ve belediyelerine genelge gönderdi.
27.12.2021Haberler
MHP'den teşkilatlara 'indirim' genelgesi
MHP'den teşkilatlara 'indirim' genelgesiMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Halkın yararına olacak indirimleri hızlandırmak üzere partimizce yurt çapında teşvik ve katılım kampanyası düzenlenmiş olup bu konuda teşkilatlarımıza bir genelge yollanmıştır" dedi.
23.12.2021Siyaset
Son dakika... İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine iki genelge
Son dakika... İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine iki genelgeİçişleri Bakanlığı tarafından, ülke genelinde etkisini göstermeye başlayan soğuk havalar nedeniyle 81 il valiliğine 'Kalacak Yeri Olmayan Vatandaşlar' ve 'Sokak Hayvanları' konulu iki genelge gönderdi.
22.12.2021Gündem
1963 köy yolu ulaşıma kapandı
1963 köy yolu ulaşıma kapandıYoğun kar yağışı nedeniyle 12 ilde toplam 1963 köy yolu ulaşıma kapandı. Ekipler yolları açmak için çalışmalara başlarken, sekiz ilde eğitime bir gün ara verildi.
22.12.2021Gündem
Son dakika... İçişleri Bakanlığı 81 ile gönderdi! Soğuk havalar nedeniyle 2 genelge
Son dakika... İçişleri Bakanlığı 81 ile gönderdi! Soğuk havalar nedeniyle 2 genelgeİçişleri Bakanlığı, ülke genelinde etkisini göstermeye başlayan soğuk hava nedeniyle 81 il valiliğine “Sokak Hayvanları” ve “Kalacak Yeri Olmayan Vatandaşlar” konulu iki ayrı genelge gönderdi.
21.12.2021Gündem
TCMB'den dövizlerle ilgili genelgede değişiklik
TCMB'den dövizlerle ilgili genelgede değişiklikTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından satıma konusu yapılan dövizlerle ilgili genelgede değişiklik yapıldı.
21.12.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Genelge ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.