Genelkurmay Başkanı

Genelkurmay Başkanı

Son dakika Genelkurmay Başkanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Genelkurmay Başkanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Genelkurmay Başkanı haber sayfamızda...

Genelkurmay Başkanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 21.031 genelkurmay başkanı haberi bulunmuştur.
Bakan Güler'den İran açıklaması: İlk görsel temas 02.36'da sağlandı
Bakan Güler'den İran açıklaması: İlk görsel temas 02.36'da sağlandı Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, İran Cumhurbaşkanı Reisi, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile beraberindekilerin helikopter kazasında hayatını kaybetmesiyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
21.05.2024 Gündem
Reisi’nin helikopteri düştü!
Reisi’nin helikopteri düştü! İran Cumhurbaşkanı Reisi ve Dışişleri Bakanı Emirabdullahiyan’ın bulunduğu helikopter ülkenin kuzeyinde düştü. Arama çalışmalarına İran’ın talebiyle Türkiye’den Akıncı İHA ile dağcılardan oluşan bir ekip de katıldı.
20.05.2024 Dünya
İran dini lideri Hamaney’den Reisi hakkında ilk açıklama! 'İran halkı endişelenmesin'
İran dini lideri Hamaney’den Reisi hakkında ilk açıklama! 'İran halkı endişelenmesin' İran Dini Lideri Hamaney, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin geçirdiği helikopter kazası sonrası açıklama yaptı.
19.05.2024 Dünya
İran Genelkurmay Başkanı talimat verdi! İbrahim Reisi için devredeler
İran Genelkurmay Başkanı talimat verdi! İbrahim Reisi için devredeler İran Genelkurmay Başkanı Bakıri, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’yi taşıyan helikopterin bulunması için İran Silahlı Kuvvetleri, Devrim Muhafızları Ordusu ve kolluk kuvvetlerinin tüm imkan, teçhizat ve kapasitelerin kullanılması talimatını verdi.
19.05.2024 Dünya
ABD’nin ‘ertesi gün’ planı
ABD’nin ‘ertesi gün’ planı İsrail’in Gazze Şeridi’nde Hamas’a karşı yürüttüğü savaş devam ederken, savaş sonrası ne olacağına dair ABD’nin Arap müttefikleri ile yaptığı planın detayları ortaya çıktı.
19.05.2024 Dünya
Makam aracına sınır, ihalelere inceleme
Makam aracına sınır, ihalelere inceleme Tasarruf genelgesiyle başta makam aracı kullanımı olmak üzere kamuda birçok sınırlama getirildi. Henüz onaylanmamış tüm mal ve hizmet alım ihaleleri gözden geçirilecek. Emeklilik, istifa ve ölüm nedeniyle meydana gelen azalma kadar yeni kadro açılacak.
18.05.2024 Ekonomi
Çin savaşta devreye giriyor! ABD basını duyurdu: Sınırsız ilişki kuruldu, ibre tersine dönecek
Çin savaşta devreye giriyor! ABD basını duyurdu: Sınırsız ilişki kuruldu, ibre tersine dönecek ABD medyası Çin'in Avrupa'daki savaş için devreye gireceğini ve Rusya'ya teknolojik destek sunacağını ifade etti. Rusya ise Pekin ile 'sınırsız ilişkisini' dünyaya duyurdu.
15.05.2024 Dünya
Putin, yakın müttefiki Savunma Bakanı Şoygu'yu neden görevden aldı?
Putin, yakın müttefiki Savunma Bakanı Şoygu'yu neden görevden aldı? Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 5. dönemine başlamasının hemen ardından, kabinede bazı değişikliklere gitti. En önemli değişiklikse, 12 yıldır Savunma Bakanı olan Sergey Şoygu'yu görevden alarak yerine Başbakan Yardımcısı ve ekonomist Andrey Belousov'u ataması oldu. BBC Rusya editörü Steve Rosenberg, bu değişiklikleri yorumladı.
14.05.2024 Dünya
Genelkurmay Başkanı Gürak ile Tunus Kara Kuvvetleri Komutanı bir araya geldi
Genelkurmay Başkanı Gürak ile Tunus Kara Kuvvetleri Komutanı bir araya geldi Genelkurmay Başkanı Metin Gürak, Tunus Kara Kuvvetleri Komutanı Mohamed Ghoul ile bir araya geldi.
13.05.2024 Gündem
‘Her cephede kararlıyız’
‘Her cephede kararlıyız’ Marmaris açıklarında icra edilen tatbikata mesaj gönderen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnsansız sistemlerden hava savunmaya, zırhlı kara araçlarından elektronik harp sistemlerine her cephede kararlı bir mücadele içindeyiz” dedi.
12.05.2024 Gündem
Bakan Güler, Katar Genelkurmay Başkanı'nı kabul etti
Bakan Güler, Katar Genelkurmay Başkanı'nı kabul etti Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Katar Genelkurmay Başkanı Hava Pilot Korgeneral Salem Bin Hamad Al-Aqel Al-Nabet’i kabul etti.
9.05.2024 Gündem
Son bir haftada 108 terörist etkisiz hale getirildi
Son bir haftada 108 terörist etkisiz hale getirildi Terör örgütlerine yönelik başarılı operasyonlar devam ederken MSB'den son dakika açıklaması yapıldı. Açıklamada, son bir haftada 108 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
9.05.2024 Haberler
Son bir haftada 108 terörist etkisiz hale getirildi
Son bir haftada 108 terörist etkisiz hale getirildi Terör örgütlerine yönelik başarılı operasyonlar devam ederken MSB'den son dakika açıklaması yapıldı. Açıklamada, son bir haftada 108 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
9.05.2024 Gündem
Bakan Güler'den kuvvet ve birlik komutanlarıyla toplantı
Bakan Güler'den kuvvet ve birlik komutanlarıyla toplantı Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler başkanlığında; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Bakan Yardımcıları Alpaslan Kavaklıoğlu ve Bilal Durdalı ile yurt içindeki ve sınır ötesindeki birlik komutanlarının katılımıyla video telekonferans toplantısı gerçekleştirildi.
6.05.2024 Gündem
11 bin kilometreden savaşmak için geldiler! Resmi belgeler sızdırıldı: Yüksek maaş ve pasaport için kan dökecekler
11 bin kilometreden savaşmak için geldiler! Resmi belgeler sızdırıldı: Yüksek maaş ve pasaport için kan dökecekler Aylık 25 dolar kazanan Güney Amerika ülkesindeki erkeklerin yüksek maaş ve daha iyi bir pasaport için 11 bin kilometre ötedeki savaşa katıldıkları ortaya çıktı.
6.05.2024 Dünya
Şehit Astsubay Ata Göçmen son yolculuğuna uğurlandı! 'Oğlumun 8 Mayıs doğum günüydü'
Şehit Astsubay Ata Göçmen son yolculuğuna uğurlandı! 'Oğlumun 8 Mayıs doğum günüydü' Irak'ın kuzeyinde Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde yıldırım isabet etmesi sonucu şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ata Göçmen (26), Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı.
4.05.2024 Gündem
Irak'tan Türkiye sınırına üs! MSB kaynaklarından açıklama geldi
Irak'tan Türkiye sınırına üs! MSB kaynaklarından açıklama geldi Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından, Irak sınır birliklerinin Türkiye’nin operasyon bölgelerine yakın noktalarda üs bölgeleri kurduğuna dair soruya yanıt geldi.
2.05.2024 Haberler
Irak'tan Türkiye sınırına üs! MSB kaynaklarından açıklama geldi
Irak'tan Türkiye sınırına üs! MSB kaynaklarından açıklama geldi Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından, Irak sınır birliklerinin Türkiye’nin operasyon bölgelerine yakın noktalarda üs bölgeleri kurduğuna dair soruya yanıt geldi.
2.05.2024 Gündem
Haaretz: ABD sonunda buldu, İsrail itiraf etti! 'Panik atmosferi var'
Haaretz: ABD sonunda buldu, İsrail itiraf etti! 'Panik atmosferi var' Türkiye'nin ilan ettiği kararla aynı gün yayımlanan bir analiz, İsrail'in başını ağrıtan asıl sorunu tüm ayrıntılarıyla deşifre etti. Haaretz'teki analize göre, 'çok ciddi' olarak görülen kararın etkisi şimdiden savaşta ve müzakerelerde görüldü bile.
2.05.2024 Dünya
Mısır Genelkurmay Başkanı Ankara’da
Mısır Genelkurmay Başkanı Ankara’da Türkiye ile Mısır arasında yeniden normale dönen ilişkiler giderek daha fazla güçleniyor.
30.04.2024 Gündem
‘Cephede durum kötü’
‘Cephede durum kötü’ Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları devam ederken, cephede zor bir dönem geçiren Ukrayna ordusunun doğu bölgelerde yaşadığı sıkıntı dikkat çekiyor. Bu durum, Ukrayna Genelkurmay Başkanı Oleksandr Syrskyi tarafından da itiraf edildi.
30.04.2024 Dünya
Ukrayna'ya üst düzey sürpriz ziyaret! 'İşlerin değişeceğinden eminim'
Ukrayna'ya üst düzey sürpriz ziyaret! 'İşlerin değişeceğinden eminim' NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Ukrayna’ya düzenlediği sürpriz ziyarette Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile bir araya geldi. Stoltenberg, "Ukrayna'nın hak ettiği yer NATO'dur. Ukrayna NATO üyesi olacak” açıklamasında bulundu.
29.04.2024 Dünya
Ukrayna Genelkurmay Başkanı Syrskyi: Doğu cephesinde durum kötüleşti
Ukrayna Genelkurmay Başkanı Syrskyi: Doğu cephesinde durum kötüleşti Ukrayna Genelkurmay Başkanı Tuğgeneral Oleksandr Syrskyi, Rusya'nın doğu cephesinde ilave kuvvet yığınağı yapması sonucu Ukrayna ordusunun konumunun zayıfladığını belirtti. Syrskyi, bazı bölgelerde geri çekilmeler yaşandığını ve Rus ilerlemesine karşı toprak kaybettikleri açıklamasında bulundu.
29.04.2024 Dünya
İsrail’de tutuklama endişesi artıyor!
İsrail’de tutuklama endişesi artıyor! İsrail basını, Başbakan Binyamin Netanyahu’nun Uluslararası Ceza Mahkemesi’ndeki davasından tutuklama emri çıkması ihtimaline karşı hayli gergin olduğunu öne sürüyor.
29.04.2024 Dünya
Ukrayna’ya acil koruma kalkanı
Ukrayna’ya acil koruma kalkanı Son dönemde Rus hava saldırıları nedeniyle zor günler geçiren Ukrayna’ya acil Patriot takviyesi yapılacak. ABD’de Ukrayna için 6 milyar dolarlık uzun vadeli yardım paketi duyuruldu.
28.04.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Genelkurmay Başkanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.