Giresun Üniversitesi

Giresun Üniversitesi

Son dakika Giresun Üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Giresun Üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Giresun Üniversitesi haber sayfamızda...

Giresun Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 989 giresun üniversitesi haberi bulunmuştur.
YÖK Başkanı Özvar'dan 'yeni vizyon' açıklaması
YÖK Başkanı Özvar'dan 'yeni vizyon' açıklamasıYükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Yükseköğretim Kurulunun yeni vizyonuna göre, üniversitelerin istihdama sağlayacağı katkı Başkanlığımızın izleyeceği önemli performans kriterlerinden birisi olacaktır." dedi.
19.11.2021Gündem
YÖK Başkanı Özvar: Üniversitelerin aynı misyona sahip olmaları, gelişmeyi engelleyen bir durum
YÖK Başkanı Özvar: Üniversitelerin aynı misyona sahip olmaları, gelişmeyi engelleyen bir durumYükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Üniversitelerimizin mevcut durumları değerlendirildiğinde, tümünün birbirinin benzeri olma yönünde bir eğilimi olduğu görülüyor. Ancak tüm üniversitelerin birbirine benzemeye çalışmaları ve aynı misyona sahip olmaları, gelişmeyi ve ilerlemeyi engelleyen bir durumdur" dedi.
12.11.2021Gündem
Otomobil menfeze düştü; İrem öğretmen hayatını kaybetti
Otomobil menfeze düştü; İrem öğretmen hayatını kaybettiGiresun'un Tirebolu ilçesinde menfeze düşen otomobildeki öğretmen İrem Nur Ayhan hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralandı.
12.11.2021Gündem
Yüz yüze eğitim açıklaması! Artık il bazında...
Yüz yüze eğitim açıklaması! Artık il bazında...Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, okulların yüz yüze eğitime başlama kararında illere göre koronavirüs risk haritasının önemli olacağını belirterek, "Mavi ve sarı renkte olan illerde okulların açılması yoluna gidilebilir. Vaka durumuna göre bunu 1 Haziran'da değerlendirmek daha doğru olacaktır. Karar, Türkiye genelinde alınabileceği gibi iller bazında da olabilir." dedi.
28.05.2021Haberler
Son dakika haberler... Yüz yüze eğitim açıklaması! Artık il bazında...
Son dakika haberler... Yüz yüze eğitim açıklaması! Artık il bazında...Gelen son dakika haberine göre, Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, okulların yüz yüze eğitime başlama kararında illere göre koronavirüs risk haritasının önemli olacağını belirterek, "Mavi ve sarı renkte olan illerde okulların açılması yoluna gidilebilir. Vaka durumuna göre bunu 1 Haziran'da değerlendirmek daha doğru olacaktır. Karar, Türkiye genelinde alınabileceği gibi iller bazında da olabilir" dedi.
28.05.2021Gündem
'Yüz yüze eğitime geçiş iller bazında olabilir'
'Yüz yüze eğitime geçiş iller bazında olabilir'Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, okulların yüz yüze eğitime başlama kararında illere göre koronavirüs risk haritasının önemli olacağını belirterek, "Mavi ve sarı renkte olan illerde okulların açılması yoluna gidilebilir. Vaka durumuna göre bunu 1 Haziran'da değerlendirmek daha doğru olacaktır. Karar, Türkiye genelinde alınabileceği gibi iller bazında da olabilir." dedi.
28.05.2021Gündem
Fındık bahçelerinde verim yüzde 57 arttı
Fındık bahçelerinde verim yüzde 57 arttıOrdu, Giresun, Trabzon ve Samsun'daki 21 üreticinin fındık bahçesinde rehabilitasyon (iyileştirme) uygulamaları sayesinde yüzde 57 verim artışı sağlandı.
24.05.2021Ekonomi
İki ilin çöplerinden üretilen enerjiyle elektrik ihtiyacı karşılanıyor
İki ilin çöplerinden üretilen enerjiyle elektrik ihtiyacı karşılanıyorBayburt-Gümüşhane İlleri Yerel Yönetimleri Katı Atık Tesisleri Yapma ve İşletme Birliğince (BAY-GÜ-KAB) günlük ortalama 150 ton çöpün bertarafından elde edilen biyogazdan üretilen enerji, 5 bin evde kullanılıyor.
24.05.2021Ekonomi
Son dakika: İstanbul'da tam kapanma etkisi! Şaşırtan değişim
Son dakika: İstanbul'da tam kapanma etkisi! Şaşırtan değişimSon dakika haberine göre, tam kapanma tedbirlerinin 5. gününde İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu kritik bir açıklama yaptı. İstanbul'da son durum nedir, vaka sayısı arttı mı, azaldı mı? İşte, koronavirüs pandemisiyle ilgili son dakika gelişmesinin detayları...
4.05.2021Gündem
5 Heceli Kelimeler Nelerdir? Örnek Olarak Eşya Ve Bitki Adları
5 Heceli Kelimeler Nelerdir? Örnek Olarak Eşya Ve Bitki AdlarıTürkçemizde varlık göstermekte olan 5 heceli kelimelerin neler olduğunu merak eden pek çok kişi bulunmaktadır. Bu sebeple 5 heceli kelimeler konusu önem teşkil etmekte olan konular arasında kendisine yer bulmaktadır. Bu anlamda sizin için 5 heceli kelimeler nelerdir? Örnek olarak eşya ve bitki adları konu başlıklarını tüm detaylarıyla birlikte derledik.
27.04.2021Eğitim
Yeter ki okusunlar
Yeter ki okusunlarDenizli’de Bilal Başol, kızının uzaktan eğitime devam edebilmesi için tarlaya baraka yaptı, su ve elektrik de bağlattı. Manisa’da da bir meslek lisesinde EBA TV için 300’e yakın ders çekimi yapıldı.
30.01.2021Ege
Yer altı barajları ülke için fırsat
Yer altı barajları ülke için fırsatMilliyet’e konuşan Prof. Dr. Apaydın buharlaşma ile yer üstü sularında yaşanan kaybı yavaşlatacak yer altı barajlarının, orta ölçekli su problemleri ve iki dönemi bulan kuraklığa karşı işlevsel olacağını söyledi...
22.01.2021Gündem
Türk bilim insanları Kovid-19 aşılarının güvenilirliğinden kuşku duymuyor
Türk bilim insanları Kovid-19 aşılarının güvenilirliğinden kuşku duymuyorTürk bilim insanları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde bireysel ve toplumsal bağışıklığın kazanılabilmesi için Türkiye'de uygulanması planlanan aşıların güvenilir olduğunu, sağlığın korunması için temin edilebilen aşının yaptırılması gerektiğini, "yapılsın yapılmasın" tartışmasının ise uygun olmadığı görüşünü dile getirdi.
8.12.2020Gündem
Paşinyan'ı ağır bir savaş suçları faturası bekliyor
Paşinyan'ı ağır bir savaş suçları faturası bekliyorUzmanlar, halkı cephede savaşmaya davet ederek canlı kalkan oluşturma çabasına giren Ermenistan Başbakanı Paşinyan ve yönetimini, savaştan sonra ağır bir savaş suçları faturası beklediğini söyledi.
25.10.2020Dünya
Okullarda asemptomatik  taraması yapılacak
Okullarda asemptomatik taraması yapılacakSağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi ve Gazi Üniversitesi (GÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, okullarda önümüzdeki dönemde tarama yapılabilceğini belirterek, “Asemptomatik olanları tespit edeceğiz” dedi.
16.10.2020Gündem
‘Feminist Çizgi Romancılar’ semineri online
‘Feminist Çizgi Romancılar’ semineri onlineİsveç İstanbul Başkonsolosluğu ve İstanbul’daki İsveç Araştırma Enstitüsü’nün iş birliğiyle düzenlenen “Feminist Çizgi Roman/cılar” semineri bu akşam çevrimiçi olarak gerçekleşecek.
14.10.2020Kültür Sanat
100 kişilik itfaiye eri kadrosu için 1000 kişi başvurdu!
100 kişilik itfaiye eri kadrosu için 1000 kişi başvurdu!Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı kadrolarına ilk defa itfaiye eri olarak atanmak için mülakat başvurularının son gününe gelindi. 3 gün süren ve yaklaşık 1000 başvurunun olduğu adaylar arasından 100 kişinin alımı yapılacak.
9.10.2020Gündem
Son dakika! Bilim Kurulu üyesinden flaş sözler: Kısıtlama kaçınılmaz olacak!
Son dakika! Bilim Kurulu üyesinden flaş sözler: Kısıtlama kaçınılmaz olacak!Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son günlerde Ankara'da görülen vaka artışlarında, kentte genç nüfus oranının fazla olması, tatil ve memleket dönüşü virüsün başkente taşınması, nişan, sünnet ve özellikle sokak düğünlerinin fazla yapılmasının etkili olduğuna dikkat çekilerek, seyrin azalmaması halinde yeni tedbirlerin söz konusu olabileceği belirtildi.
10.09.2020Gündem
Tasarruf sağlayacak dairesel motoru icat etti!
Tasarruf sağlayacak dairesel motoru icat etti!Giresun Üniversitesi Şebinkarahisar Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu öğretim görevlisi Fatih Burçin Gürarslan (42), otomotiv sektörü için hacim yakıt ve maliyette tasarruf sağlayacak dairesel motor icat etti. Gürarslan, mevcut motorlara göre 1/5 oranında daha küçük olan icadına ‘Hisar Dairesel Motor’ adını verdi.
13.07.2020Haberler
Hacim, yakıt ve maliyette tasarruf sağlayacak dairesel motor icat etti
Hacim, yakıt ve maliyette tasarruf sağlayacak dairesel motor icat ettiGiresun Üniversitesi Şebinkarahisar Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu öğretim görevlisi Fatih Burçin Gürarslan (42), otomotiv sektörü için hacim yakıt ve maliyette tasarruf sağlayacak dairesel motor icat etti. Gürarslan, mevcut motorlara göre 1/5 oranında daha küçük olan icadına ‘Hisar Dairesel Motor’ adını verdi.
13.07.2020Gündem
Fındıkta rekolte  tespit çalışması
Fındıkta rekolte tespit çalışmasıGiresun Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Angın, 2020 yılı fındık rekoltesi tespit çalışmalarına başlandığını söyledi.
3.07.2020Ekonomi
Giresun'da fındıkta 2020 ürünü rekolte tespit çalışmaları başladı
Giresun'da fındıkta 2020 ürünü rekolte tespit çalışmaları başladıGiresun Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Angın, 2020 yılı fındık rekoltesi tespit çalışmalarına başlandığını söyledi.
2.07.2020Ekonomi
2 hasta bakıcı temizlik malzemesi çalınca tutuklandı!
2 hasta bakıcı temizlik malzemesi çalınca tutuklandı!Giresun Üniversitesi Prof. Dr. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde temizlik malzemeleri çaldıkları tespit edilen ve gözaltına alınan 2 hasta bakıcı tutuklandı.
27.03.2020Gündem
Mahalle arasında poşetle kayak keyfi kazayla bitti
Mahalle arasında poşetle kayak keyfi kazayla bittiGiresun’da kar yağışının ardından mahalle arasında poşetle kayak keyfi kazayla bitti. Yokuştan aşağı kayan 3 genç yoldan geçen aracın altına girerken kazada bir kişi yaralandı.
10.02.2020Haberler
11 üniversiteye rektör atandı
11 üniversiteye rektör atandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 11 üniversiteye rektör atamasına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı.
28.07.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Giresun Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.