Girne

Girne

Son dakika girne haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan girne gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan girne haber sayfamızda...

Girne

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.212 girne haberi bulunmuştur.
Göklere aşık pilot aile!
Göklere aşık pilot aile!Ankara'da Zuhal (62) ve Kadri Özün (65) çiftiyle kızları Gökçin (29) ile oğulları Gökhür (39), Türk Hava Kurumu'nda (THK) aldıkları eğitimle pilot oldu. Kadri Özün emekli olurken, eşi Zuhal Özün hem THK Uçuş Akademisi'nde öğretmen pilot hem de Kıbrıs Girne Üniversitesi Yakındoğu Havacılık'ta eğitim müdürü olarak görevini sürdürüyor. Kardeşi Gökçin ile kurumda uçuş eğitimini sürdüren Gökhür ise aynı zamanda Kıbrıs'ta annesinin yanında eğitmen pilot olarak görev yapıyor.
10.10.2021Haberler
Son dakika... Göklere aşık pilot aile! Çocuklarının isimlerini bile...
Son dakika... Göklere aşık pilot aile! Çocuklarının isimlerini bile...Ankara’da Zuhal (62) ve Kadri Özün (65) çiftiyle kızları Gökçin (29) ile oğulları Gökhür (39), Türk Hava Kurumu'nda aldıkları eğitimle pilot oldu. Kadri Özün emekli olurken, eşi Zuhal Özün hem THK Uçuş Akademisi'nde öğretmen pilot hem de Kıbrıs Girne Üniversitesi Yakındoğu Havacılık'ta eğitim müdürü olarak görevini sürdürüyor. Kardeşi Gökçin ile kurumda uçuş eğitimini sürdüren Gökhür ise aynı zamanda Kıbrıs'ta annesinin yanında eğitmen pilot olarak görev yapıyor.
10.10.2021Gündem
Ailecek uçuyorlar! Bir ailenin gökyüzü aşkı
Ailecek uçuyorlar! Bir ailenin gökyüzü aşkıAnkara’da Zuhal (62) ve Kadri Özün (65) çiftiyle kızları Gökçin (29) ile oğulları Gökhür (39), Türk Hava Kurumu'nda aldıkları eğitimle pilot oldu. Kadri Özün emekli olurken, eşi Zuhal Özün hem THK Uçuş Akademisi'nde öğretmen pilot hem de Kıbrıs Girne Üniversitesi Yakındoğu Havacılık'ta eğitim müdürü olarak görevini sürdürüyor. Kardeşi Gökçin ile kurumda uçuş eğitimini sürdüren Gökhür ise aynı zamanda Kıbrıs'ta annesinin yanında eğitmen pilot olarak görev yapıyor.
10.10.2021Gündem
Öğretim elemanı alınacak
Öğretim elemanı alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre öğretim elemanı alınacak.
2.10.2021Ekonomi
Adana'da, Seyhan Nehri'nde erkek cesedi bulundu
Adana'da, Seyhan Nehri'nde erkek cesedi bulunduAdana'da, Seyhan Nehri'nde erkek cesedi bulundu. Üzerinden kimlik çıkmayan ceset Adana Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.
20.09.2021Gündem
Hem yeni hem eski
Hem yeni hem eskiGökhan Tepe, uzun bir sürenin ardından Kıbrıs’ta Kaya Palazzo Resort&Casino Girne’de sahne aldı.
20.09.2021Cadde
Konserler geçidi
Konserler geçidiTürkiye’nin ünlü isimleri ülkemizin farklı bölgelerinde sevdikleriyle bir araya gelip, müzik coşkusu yaşattı
30.08.2021Cadde
Ulaşım seferberliği!
Ulaşım seferberliği!İzmir Büyükşehir’in Örnekköy-Yeni Girne tramvay hattının ihalesine 13 firma katıldı. En uzun tünelin yapımı için de tam 25 firma yarıştı
23.08.2021Ege
Örnekköy’e tramvay
Örnekköy’e tramvayİzmir Büyükşehir, Örnekköy-Yeni Girne arasında 5 kilometrelik tramvay hattının ihalesini 20 Ağustos’ta yapacak. Başkan Soyer, “Kente bir raylı sistem hattı daha kazandırıyoruz” dedi
16.08.2021Ege
İlk sahnesi Kıbrıs’ta
İlk sahnesi Kıbrıs’taAlişan, sahnelere dönmeye hazırlanıyor.
10.08.2021Cadde
KKTC'de orman yangını kontrol altında
KKTC'de orman yangını kontrol altındaGirne'deki Karşıyaka köye yakınlarından yükselen alevler, hızlı müdahale sayesinde kuşatıldı. Cumhurbaşkanı Tatar, yangın bölgesine gelip bilgi aldı.
31.07.2021Dünya
Kabus gibi! İs kokusu KKTC'den bile hissediliyor
Kabus gibi! İs kokusu KKTC'den bile hissediliyorAntalya'nın Manavgat ilçesi, Adana, Osmaniye ve Mersin'de çıkan orman yangınlarının izleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) hissedildi.
29.07.2021Gündem
Tavuk Dünyası’ndan 10 yeni restoran
Tavuk Dünyası’ndan 10 yeni restoranTavuk Dünyası yılın ikinci çeyreğinde 10 yeni restoran açılışına imza attığını duyurdu. 233 farklı noktada müşterilerine hizmet verdiklerini belirten Tavuk Dünyası CEO’su Volkan Mumcu, “Yıl sonuna dek restoran sayımızı 250’ye çıkarma hedefindeyiz” dedi.
29.07.2021Vitrin
Helikopterli denetim
Helikopterli denetimİzmir Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, tatil dönüşü yoğunluğu artan karayollarında sorun yaşanmaması için denetimlerini artırdı.
26.07.2021Ege
Bayram dönüşü önlemi! 15'er km aralıklarla bekliyorlar
Bayram dönüşü önlemi! 15'er km aralıklarla bekliyorlarİstanbul'da polis ekiplerince, bayram tatili dönüşü trafik kurallarını ihlal eden sürücülere yönelik helikopter destekli denetim yapıldı. İzmir Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Kurban Bayramı tatilinin sonuna doğru yoğunluğu artan karayollarında sorun yaşanmaması için denetimleri artırdı. Karayolunda belirli bölgelerde tedbir alan ekiplere, Havacılık Şube Müdürlüğü helikopterle destek verdi. Denetimlerde, 2 saat içinde 1117 araç sorgulandı, 546 adet cezai işlem uygulandı.
24.07.2021Gündem
Emine Erdoğan’dan Sosyal Yaşam Merkezi’ne ziyaret
Emine Erdoğan’dan Sosyal Yaşam Merkezi’ne ziyaretCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Girne Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi’ni ziyaret etti. Merkezde geleneksel Kıbrıs el sanatları ve motifleri ile Kıbrıs’a özgü bitkilerin sunumu yapıldı.
21.07.2021Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC'de gençlerle buluştu! 'Bugün de yarın da yanınızda olacağız'
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC'de gençlerle buluştu! 'Bugün de yarın da yanınızda olacağız'Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ziyaret ettiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde gençlerle buluştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Gönül sınırlarımız içindeki Kıbrıs'ta verdiğiniz her mücadelede dün nasıl hep yanınızda olduysak, bugün de yarın da yanınızda olacağız." dedi.
21.07.2021Siyaset
Emine Erdoğan, Girne Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezini ziyaret etti
Emine Erdoğan, Girne Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezini ziyaret ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Girne Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezini ziyaret etti.
20.07.2021Gündem
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Tarihi gerçekleri çarpıtmaya devam ediyorlar
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Tarihi gerçekleri çarpıtmaya devam ediyorlarKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 47. yıl dönümü dolayısıyla Dr. Fazıl Küçük Bulvarı'nda düzenlenen "20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı" töreninde konuştu. Tatar, "Barış Harekatı ile Anavatan Türkiye’ye dil uzatanlar, tarihi gerçekleri çarpıtmaya devam ediyorlar." dedi.
20.07.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC'deki tarihi törende konuştu: Bizden kimse beklemesin!
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC'deki tarihi törende konuştu: Bizden kimse beklemesin!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kıbrıs Türk halkının kanıyla, canıyla, şehitlerinin fedakarlığıyla kurduğu devletten vazgeçmesini istiyorlar. 10 yıllardır değişmeyen, kısa sürede de değişmesi beklenmeyen bu nobran tavrın artık hiçbir hükmü kalmamıştır. Bizden kimse artık bundan sonra geriye dönüş beklemesin." dedi.
20.07.2021Siyaset
Son dakika haberi: KKTC'de tarihi gün! Cumhurbaşkanı Erdoğan 'müjde'yi açıkladı
Son dakika haberi: KKTC'de tarihi gün! Cumhurbaşkanı Erdoğan 'müjde'yi açıkladıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 47'nci yıl dönümü dolayısıyla KKTC Cumhuriyet Meclisi Özel Oturumunda konuşma yaptı. Erdoğan, Lefkoşa'daki Metehan bölgesinde 500 dönüm arazi içinde parlamento binasının da olduğu külliyelerin yanı sıra millet bahçesi de yapılacağını bildirdi. Erdoğan, 'Devlet olmanın işte ifadesi budur. Bunu inşallah projeyi hayata geçirerek birilerine göstereceğiz.' dedi.
19.07.2021Siyaset
Akdeniz’de kulaçlar KKTC için atılacak
Akdeniz’de kulaçlar KKTC için atılacakKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 47. yıl dönümü nedeniyle sekiz yüzücü Mersin’den Girne’ye kadar yüzecek. Yüzücüler bayrağı Türk Ordusu’nun 20 Temmuz 1974’de çıkarma yaptığı Girne’deki plajda KKTC yetkililerine teslim edecek.
19.07.2021Gündem
Tam kadro çıkarma! Dünyaya mesaj olacak...
Tam kadro çıkarma! Dünyaya mesaj olacak...Cumhurbaşkanı, Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 47’nci yıldönümünde KKTC’de sürpriz açıklamalarda bulunacak. Erdoğan’la birlikte Meclis Başkanı Şentop, MHP lideri Bahçeli va AK Parti MYK tam kadro adaya gidiyor
19.07.2021Siyaset
Nefesler tutuldu! Erdoğan açıklayacak... Masadaki 5 senaryo!
Nefesler tutuldu! Erdoğan açıklayacak... Masadaki 5 senaryo!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın KKTC’ye yapacağı ziyarette açıklaması beklenen müjdeleri Kıbrıs Türk halkı merakla, Rum-Yunan ikilisi ve AB endişeyle takip ediyor. Müjdelerle ilgili beş senaryo konuşuluyor.
18.07.2021Siyaset
Kayıp hurdacı ölü bulundu!
Kayıp hurdacı ölü bulundu!Hatay'ın Hassa ilçesinde, 3 gün önce evden çıkan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Engin Seyyar'ın, boş arazide cansız bedeni bulundu.
8.07.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

KKTCcaddegazeteizmirege

Girne ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.