Göçmen Krizi

Göçmen Krizi

Son dakika göçmen krizi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan göçmen krizi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan göçmen krizi haber sayfamızda...

Göçmen Krizi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 407 göçmen krizi haberi bulunmuştur.
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Göçmen meselesini çözeceğiz
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Göçmen meselesini çözeceğizAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Bu göçmen meselesini de inşallah artan ırkçılığın, gelişen faşizmin bir aracı haline döndürmeden makul ve gerçekten elverişli politikalar kullanarak çözeceğiz” dedi.
9.05.2022Siyaset
Biden söz vermişti ama Trump'ın yolundan gitti! Rakamlar 210 binlere ulaştı...
Biden söz vermişti ama Trump'ın yolundan gitti! Rakamlar 210 binlere ulaştı...Son dakika haberine göre; ABD sınır yetkilileri, Mart ayı boyunca Meksika sınırını geçmeye çalışan 210 bin kaçak göçmeni tutukladığını bildirdi.
16.04.2022Dünya
Jet kararla üçüncü kez Avrupa'da...  Biden'ı bekleyen beş sorun!
Jet kararla üçüncü kez Avrupa'da... Biden'ı bekleyen beş sorun!Rusya-Ukrayna savaşının ele alınacağı NATO Olağanüstü Liderler Zirvesi, Belçika’nın Brüksel kentinde başlıyor. Zirvede Türkiye’yi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan temsil edecek.
24.03.2022Dünya
Son dakika: Savaşta 4. sıcak temas için geri sayım! Dünya diken üstünde! 5. madde devreye girecek mi?
Son dakika: Savaşta 4. sıcak temas için geri sayım! Dünya diken üstünde! 5. madde devreye girecek mi?Gelen son dakika haberine göre; Rusya'nın Ukrayna'ya işgal girişiminde sıcak gelişmeler yaşanıyor. Savaşı durdurmak için masaya oturan Kiev ve Moskova yönetimlerinden gün içinde arka arkaya açıklamalar geldi. ABD, Rusya'ya uyarıda bulundu ve NATO'nun 5’inci maddesini hatırlattı. Rusya ve Ukrayna'dan müzakere açıklaması geldi.
14.03.2022Dünya
Son dakika... ABD'li gazeteci Ukrayna'da öldürüldü
Son dakika... ABD'li gazeteci Ukrayna'da öldürüldüRusya'nın Ukrayna işgalinin on dokuzuncu gününde uluslararası bir gazeteci Rus işgalcilerin açtığı ateşte hayatını kaybetti.
13.03.2022Dünya
'Türkiye'nin müzakereci rolü çok önemli'
'Türkiye'nin müzakereci rolü çok önemli'Antalya Diplomasi Forumu tüm heyecanlıyla devam ederken, etkinlik kapsamında düzenlenen panellere katılan ve dünya siyasetinde önemli rol oynayan isimler Milliyet’e özel açıklamalarda bulundu.
12.03.2022Siyaset
Ukrayna’dan komşulara göçmen akını
Ukrayna’dan komşulara göçmen akınıRusya’nın askeri operasyonu sürerken, evlerini ve ülkelerini terk edip komşu ülkelere giden Ukraynalıların sayısı da artıyor.
26.02.2022Dünya
ABD'den Ukrayna'ya 1 milyar dolarlık devlet borcu teklifi
ABD'den Ukrayna'ya 1 milyar dolarlık devlet borcu teklifiABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, ülkesinin Ukrayna'ya 1 milyar dolara kadar devlet borcu garantisi teklif ettiğini açıkladı.
15.02.2022Dünya
2021 krizlerle geçti
2021 krizlerle geçtiBugün 2022'nin ilk günü. Aslında bugünkü sayfanın manşeti, “Sami Abi”den, Sami Kohen’den gelirdi normalde. Ancak bu kez onsuz başlıyoruz 2022’ye… Ama onun başlattığı geleneği sürdürerek elbette… Nurlarda uyusun...
1.01.2022Gündem
Son dakika... Putin savaş oyununu duyurup sahaya çıktı!
Son dakika... Putin savaş oyununu duyurup sahaya çıktı!Avrupa Birliği sınırında gövde gösterisine girişeceklerini açıklayan Rusya lideri Putin, en sevdiği müttefiki Lukaşenko ile St. Peterburg'da buz hokeyi oynadı.
30.12.2021Dünya
İkinci adamlıktan liderliğe
İkinci adamlıktan liderliğeAlmanya’nın yeni başbakanı Olaf Scholz, robotumsu konuşma tarzı, özgüveni ve sakinliğiyle farklı bir siyasi karakter. Türkiye’yi ve Türkleri yakından tanıyan Scholz, Türkler tarafından da seviliyor. Öyle ki, Scholz’ün Başbakan olması şerefine, Hamburg’daki Türk berberi “Scholz Tıraşı” kampanyası bile başlatmış
12.12.2021Dünya
Polonya'dan 'Afgan göçmen' açıklaması: Hazırız
Polonya'dan 'Afgan göçmen' açıklaması: HazırızPolonya Hükümet Sözcüsü Piotr Müller, Polonya'nın önümüzdeki aylarda ortaya çıkacak organize göç hareketlerine hazır olduğunu belirterek, istihbarat birimlerinden edindikleri bilgiye göre söz konusu göçlerin Afganistan'dan geleceğini ifade etti.
3.12.2021Dünya
AB’den Belarus’a yaptırım paketi
AB’den Belarus’a yaptırım paketi  Avrupa Birliği Bakanlar Konseyi, Belarus’a yönelik yeni yaptırımları içeren paketi kabul etti.
2.12.2021Uzmanpara
AB'den Belarus'a yeni yaptırım paketi
AB'den Belarus'a yeni yaptırım paketiAvrupa Birliği (AB) Bakanlar Konseyi, Belarus'a yönelik yeni yaptırımları içeren paketi kabul etti.
2.12.2021Ekonomi
Von der Leyen: Belarus AB'yi istikrarsızlaştırmaya çalışıyor
Von der Leyen: Belarus AB'yi istikrarsızlaştırmaya çalışıyorAB Komisyonu Başkanı Von der Leyen, Belarus-Polonya sınırında yaşananların bir göçmen krizi olmadığını söyledi. Von der Leyen, Belarus'un AB'yi istikrarsızlaştırmaya çalıştığını savundu.
24.11.2021Dünya
‘Belarus taktik değiştirdi!’
‘Belarus taktik değiştirdi!’Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak, göçmen krizi yaşadıkları komşu ülke Belarus’un taktik değiştirdiğini belirterek, bu ülkenin daha küçük gruplar halindeki düzensiz göçmenleri ortak sınırda birden çok noktaya yönlendirdiğini söyledi.
22.11.2021Dünya
Net tarih verdi! Ukraynalı istihbarat başkanı: "Görülmemiş bir saldırı geliyor"
Net tarih verdi! Ukraynalı istihbarat başkanı: "Görülmemiş bir saldırı geliyor"Ukrayna savunma istihbarat başkanı yürekleri ağza getiren bir açıklama yaptı. Rusya'nın görülmemiş ölçekten bir saldırıya hazırlandığını açıklayan Ukraynalı General Budanov, edindikleri istihbarat raporlarına göre saldırının tarihini de açıkladı. Öte yandan Belarus-Polonya sınırında başlayan göçmen krizi, askeri boyuta taşınıyor. Rus basınında çıkan haberlerde, NATO'ya ait zırhlı araçlar ve roketatar sistemleri dahil çok sayıda aracın sevk edildiği görüntüleri deprem etkisi yarattı.
21.11.2021Dünya
Biden-Harris ‘ekipler savaşı’
Biden-Harris ‘ekipler savaşı’ABD’nin sıcak siyaset gündeminde, ülke yönetiminin tepesindeki iki isim, Başkan Joe Biden ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris ilişkisinde bir çatlak olduğu konuşuluyor. Amerikalı kaynaklar, sorunun aslında Biden ve Harris’in ekipleri arasındaki uyuşmazlıktan kaynaklandığını belirtirken, bunun daha büyük bir soruna dönüşme riskine de dikkat çekiyor.
21.11.2021Dünya
Polonya sınırında göçmenlerin bekleyişi sürüyor
Polonya sınırında göçmenlerin bekleyişi sürüyorBelarus-Polonya sınırındaki bekleyişi sürdüren göçmenler, Avrupa Birliği sınırının açılması taleplerinde ısrarlı. Polonya ise sınır güvenliğini artırıyor.
20.11.2021Dünya
Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Avrupa borsaları yükselişle açıldıAvrupa borsaları güne alış ağırlıklı bir seyirle başladı.
19.11.2021Uzmanpara
G7 ülkelerinden Belarus'a 'düzensiz göç' kınaması
G7 ülkelerinden Belarus'a 'düzensiz göç' kınamasıİngiltere, ABD, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya ve Japonya'dan oluşan G7 ülkelerinin dışişleri bakanları ve Avrupa Birliği (AB) Yüksek Temsilcisi tarafından Belarus-Polonya sınırındaki gelişmelere ilişkin ortak açıklama yapıldı.
18.11.2021Dünya
Polonya, Belarus sınırındaki 100 göçmeni gözaltına aldı
Polonya, Belarus sınırındaki 100 göçmeni gözaltına aldıPolonya Savunma Bakanlığı, ülkenin Belarus sınırında bulunan Dubicze Cerkiewne bölgesinde sınırı geçmeye çalışan yaklaşık 100 kişilik göçmen grubun gözaltına alındığını bildirdi.
18.11.2021Dünya
ABD Belarus'a karşı yaptırım hazırlığında
ABD Belarus'a karşı yaptırım hazırlığındaABD, Polonya sınırında derinleşen göçmen krizi nedeniyle Belarus'a yaptırım uygulama kararı aldı. Belarus hükümetinin krizdeki "insanlık dışı" tutumu nedeniyle yaptırımlara başvurulduğu bildirildi.
16.11.2021Dünya
Göçmen krizinde sıcak gelişme! ABD: Yakın temas halindeyiz...
Göçmen krizinde sıcak gelişme! ABD: Yakın temas halindeyiz...ABD, Polonya-Belarus sınırında yaşanan göçmen krizine ilişkin Rusya'yı, Belarus üzerindeki etkisini kullanmaya davet etti. Polonya-Belarus sınırında yaşanan göçmen krizini yakından takip ettiklerini belirten Psaki, "Bu konuda Lukaşenko (Belarus Cumhurbaşkanı) rejiminin yaşananlardan sorumlu tutulmasına ilişkin Avrupalı ortaklarımızla yakın temas halindeyiz. Buna yaptırımlar da dahil.' dedi.
15.11.2021Dünya
Son dakika... Rusya ilan etti: Avrupa'daki Suriye belli oldu
Son dakika... Rusya ilan etti: Avrupa'daki Suriye belli olduUzun menzilli bombardıman uçaklarını İngiltere yakınına kadar uçuran Rus ordusu, Avrupa'daki tek müttefikine savaş uçakları, helikopterler ve füze savunma sistemleri konuşlandıracağını açıkladı.
14.11.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Göçmen Krizi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.