Gülşah Karaman

Gülşah Karaman

Son dakika gülşah karaman haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gülşah karaman gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gülşah karaman haber sayfamızda...

Gülşah Karaman

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 207 gülşah karaman haberi bulunmuştur.
Çilingirlik mesleği rafa mı kalkıyor? Yeni nesil anahtar sistemlerine geçiş...
Çilingirlik mesleği rafa mı kalkıyor? Yeni nesil anahtar sistemlerine geçiş... Anahtarı kapıda unutup eve çilingir çağırmak zorunda kalan birçok kişi, kaybolan anahtarı bulan ve kapının kapanmasına izin vermeyen yeni nesil anahtar sistemlerine geçiş yapıyor. Ancak hayatımızı kolaylaştıran bu yeni sistemler akıllara, 'çilingirlik mesleği rafa mı kalkıyor' sorusunu getiriyor. Çilingirler ise aynı fikirde değil...
7.06.2022 Ekonomi
Torun bakanlara kötü haber! Yeni araştırmada şaşırtan sonuç
Torun bakanlara kötü haber! Yeni araştırmada şaşırtan sonuç Torunlarına zaman ayırmayı seven ve onlar için can atan büyükanne ve büyükbabalarla ilgili ilginç bir araştırma yayınlandı. Daha önce yapılan araştırmaların sonuçlarıyla çelişen bu yeni araştırma, bildiklerinizi unutturacak cinsten.
5.03.2022 Gündem
Daha önce hiç görülmedi! 15 yaşında, boyu 18 metre, 'üşüterek' öldü
Daha önce hiç görülmedi! 15 yaşında, boyu 18 metre, 'üşüterek' öldü ABD'li bilim insanları 150 milyon yıl öncesine ait bir dinozorun fosilinde oldukça ilginç detaylara rastladı. Böyle bir olayla ilk kez karşılaşan araştırmacılara göre ortaya çıkanlar, bugüne kadar aydınlanmamış pek çok noktaya ışık tutabilir.
3.03.2022 Dünya
Uber ile evinden ayrılıp ortadan kayboldu! 5 saat sonra sır ölüm
Uber ile evinden ayrılıp ortadan kayboldu! 5 saat sonra sır ölüm Uber şoförüyle evinden ayrılıp ortadan kaybolan 21 yaşındaki genç kızın cansız bedeni sabahın erken saatlerinde bir hastane önünde bulundu. Ancak onu oraya kimin götürdüğü belli değildi. Şüpheli ölümün bir cinayet mi yoksa intihar mı olduğu hâlâ polisler tarafından araştırılıyor.
1.03.2022 Dünya
Tartışma yarattı! Uzmanlar: Doğru sayıları görüyorsanız...
Tartışma yarattı! Uzmanlar: Doğru sayıları görüyorsanız... Dünya çapında olay yaratan, 'bu elbise ve ayakkabı ne renk?' tartışmasına bu sefer de, 'hangi sayıyı görüyorsunuz?' illüzyonu eklendi. Kullanıcıları ikiye bölen bu görsel için dünyanın dört bir yanından gelen cevaplar sosyal medyada viral oldu. Peki bu tip illüzyonlara her bakanın farklı şekilde algılamasının sebebi ne? Optik illüzyon testleriyle bazı şeyleri ölçümlemek, vücudumuzla ilgili yanlış giden bir şeylerin olup olmadığını anlamak mümkün mü? Nöroloji Uzmanı Dr. Mehmet Yavuz, önemli açıklamalarda bulundu.
2.03.2022 Gündem
Kimseye söyleyemiyorlar! Doğumdan sonra babalara dikkat
Kimseye söyleyemiyorlar! Doğumdan sonra babalara dikkat İskoçya’da yapılan bir araştırma, yeni baba olan erkeklerle ilgili şaşırtıcı bir gerçeği ortaya çıkardı. Her 10 babadan biri, bebek sahibi olduktan sonraki yıl içinde depresyon geçiriyor. Türkiye'de de durum farklı değil.
2.03.2022 Gündem
'Günde 70 kişi arıyor!' İlçede en hızlı kiraya verilen daireler...
'Günde 70 kişi arıyor!' İlçede en hızlı kiraya verilen daireler... Şehre yakınlığı ile bilinen İstanbul’un Adalar ilçesi, pandeminin etkisiyle kendini izole etmek isteyen fakat şehirden uzaklaşmayı da tercih etmeyenlerin gözdesi haline geldi. Ancak son zamanlarda artan kiralık ve satılık konut fiyatlarından Adalar da nasibini alıyor. Üstelik burada bir başka sorun daha var.
2.03.2022 Emlak
Sadece kadın beyninde rastlandı! Kritik karar için devreye giriyor
Sadece kadın beyninde rastlandı! Kritik karar için devreye giriyor Bilim insanları fare ve köpek beyninde bulunan kokuyla tanıma özelliğine, insan beyninde de rastlandığını açıkladı. Ancak insanlarda durum biraz farklı! Sadece kadın beyninde rastlanılan bu durum, 'en kritik karar' aşamasında devreye giriyor.
2.03.2022 Gündem
WhatsApp mesajı yaktı! Uzmanlar uyardı: Kıdem ve ihbar tazminatı için bunları yapmayın
WhatsApp mesajı yaktı! Uzmanlar uyardı: Kıdem ve ihbar tazminatı için bunları yapmayın İşten çıkarıldığını iddia ederek kıdem ve ihbar tazminatı isteyen işçinin arkadaşlarına gönderdiği veda mesajı başına dert oldu! Uzmanlar, çalışanların iş akitleri resmi olarak sona ermeden işten ayrıldıklarına dair herhangi bir açıklama yapmamaları gerektiğini belirterek, önemli uyarılarda bulundu.
2.03.2022 Ekonomi
Anne-babalar dikkat! Sömestr tatilinde patlama yaptı...
Anne-babalar dikkat! Sömestr tatilinde patlama yaptı... Cinsellik, korku ve şiddet içeren YouTube kanalları, özellikle sömestr tatilinde anne-babaların korkulu rüyası haline geldi. Ebeveynlerin tüm çabalarına rağmen çoğu zaman çaresiz kaldığı internetteki zararlı içeriklere karşı uyaran uzmanlar, "Böyle bir durumda tableti, bilgisayarı ya da telefonu direkt çocuğun elinden almayın" diyerek, dikkat çeken tavsiyelerde bulundu.
2.03.2022 Gündem
Konut alım satımında yeni dönem! Tamamen değiştirecek...
Konut alım satımında yeni dönem! Tamamen değiştirecek... Tüketici Kanunu’nda planlanan değişikliklerle ilgili detaylar netleşiyor. Konut alımından devre mülk tatil satışına, taksitli alışverişten abonelik hizmetine en fazla mağduriyet yaşanan konulardaki düzenlemeler için uzmanlar, tüketicileri nelerin beklediğini tüm detaylarıyla değerlendirdi.
20.03.2022 Ekonomi
Tantuni ne ki... Asıl bir de sütlacı görün! Resmen skandal...
Tantuni ne ki... Asıl bir de sütlacı görün! Resmen skandal... İstanbul'daki popüler bir tantunicide geçtiğimiz günlerde biberlerin çöpten toplandığı görüntüler, sosyal medyada gündem oldu. Yaşanan skandalın ardından konuşan uzmanlar, bu tarz olayların sanılandan fazla yaşandığını belirterek çarpıcı uyarılarda bulundu.
2.03.2022 Gündem
Kırdığı yumurtanın akı 'kırmızı' çıktı, sosyal medya karıştı! Sandığınız gibi değil...
Kırdığı yumurtanın akı 'kırmızı' çıktı, sosyal medya karıştı! Sandığınız gibi değil... İngiltere'de bir kadının kırdığı yumurtanın akının 'kırmızı' çıkması, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Olayın ardından bu durumun zehirlenmeye yol açtığı iddia edilse de gıda mühendisi Ebru Akdağ, "Sandığınız gibi değil" diyerek işin aslını açıkladı.
2.03.2022 Gündem
Kırmızı çizgiyi geçmenin 4 işareti! Bu belirtiler varsa oyun bağımlısı ve 3 ay yasak...
Kırmızı çizgiyi geçmenin 4 işareti! Bu belirtiler varsa oyun bağımlısı ve 3 ay yasak... Özellikle gençler arasında yaygın olan oyun bağımlılığı, başarıyı olumsuz etkiliyor. Ayrıca öğrencilerde depresyon, stres ve anksiyete sorunlarına da yol açıyor. Uzmanlar 4 kritik belirtiye dikkat çekerek, pandemiyle birlikte artan tehlikenin boyutlarını ortaya koydu.
2.03.2022 Gündem
Gelecek yıl başlıyor, yapay zeka tamamen değiştirecek! Başta boşanma davaları...
Gelecek yıl başlıyor, yapay zeka tamamen değiştirecek! Başta boşanma davaları... Tüm dünyanın üzerinde yoğunlaştığı ve ciddi bütçeler ayırdığı yapay zekâ teknolojisi, yakın gelecekte günlük hayatın her alanında yer alacak. ABD'de avukatlar tarafından boşanma başta olmak üzere tüm davalarda aktif olarak kullanılan yapay zekâ uygulamaları, Yargıtay'ın açıklamalarından sonra Türkiye'de de merak konusu oldu. Yargıtay'da emsal nitelikteki kararlara daha kolay erişilebilmesi ve içtihat tutarlılığını sağlama amacıyla geliştirilen yapay zekâ sisteminin, 2023'te hizmet vermeye başlaması planlanıyor. Peki bu durum ne gibi sonuçlar doğuracak? Uzmanlar adaletin dağıtılmasında yapay zekânın yerini sorgulayarak, risklere dikkat çekiyor.
2.03.2022 Gündem
'İşin başında yüzde 50'yi cebe koyun!' Evde hayatta kalma dersleri
'İşin başında yüzde 50'yi cebe koyun!' Evde hayatta kalma dersleri Freelance çalışma sistemi hem dünyada hem de Türkiye’de gittikçe büyüyor. Kişinin kendi işine yapmasına olanak sağlayan freelance pazarı, her gün sayısız birçok insanı kendine çekiyor. Ancak freelance çalışanlar için işin rengi pek de toz pembe değil.
2.03.2022 Gündem
Yeni iş kapısı oldu! Tezgâhlardan inmiyor... Trabzon hurmasına büyük ilgi
Yeni iş kapısı oldu! Tezgâhlardan inmiyor... Trabzon hurmasına büyük ilgi Markette ve pazarda tazesi, kuruyemişçilerde ve baharatçılarda ise kurusu satılan Trabzon hurması, son yıllarda altın çağını yaşıyor. Denizli’de kirazdan sonra ikinci ana ürün olarak yetiştirilen, Ordu’da ise Karadeniz’in zirvesine çıkan Trabzon hurmasının en çok üretildiği il ise şaşırtıyor.
2.03.2022 Ekonomi
Gençlerde daha sık görülüyor! 3 ay yoğun bakımda yattı, komada kaldı ama...
Gençlerde daha sık görülüyor! 3 ay yoğun bakımda yattı, komada kaldı ama... Bilinci tamamen kapalı olan ve uyarılara tepki vermeyen komadaki hastalarla ilgili detaylar şaşırtıyor. Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Ramazan Sarı, 3 aylık yoğun bakım sürecinden sonra serviste şuuru kapalı takip edilen bir hastadan bahsederek, koma sürecinin gizemini anlattı.
2.03.2022 Gündem
Yılbaşı için tüyoyu verdi: Kızartmayın, sütlü deneyin!
Yılbaşı için tüyoyu verdi: Kızartmayın, sütlü deneyin! Yılbaşı akşamı geldi çattı, herkesin aklında neredeyse tek bir şey var: Yemek! Uzman Diyetisyen Olcay Barış, yılbaşı günü sabahı ve akşamı için kritik uyarılarda bulundu. Gecenin ilerleyen saatlerinde uzak durulması gerekenleri de tek tek sıraladı.
2.03.2022 Gündem
Her şey böyle başladı! Bunu yapmayan 'menemen yedim' demesin...
Her şey böyle başladı! Bunu yapmayan 'menemen yedim' demesin... Hikâyesi domatesle başlayan menemen, kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi. İzmir'in Menemen ilçesinin 'etli domates' yemeğinin, Menemen'deki Giritli Türkler tarafından 'yumurtalı domates'e dönüştüğünü söyleyen araştırmacı yazar Oktay Özengin iddialı konuştu: 'Menemen yedim' demek istiyorsanız bunu yapın...
2.03.2022 Gündem
Gözler yılbaşına çevrildi! Kar yağacak mı? İşte cevabı...
Gözler yılbaşına çevrildi! Kar yağacak mı? İşte cevabı... Havaların soğuması ve yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte birçok kişi “İstanbul’a yılbaşında kar yağacak mı?” diye merak etmeye başladı. Uzmanlar 30 - 31 Aralık tarihlerine dikkat çekerek beklenen açıklamayı yaptı.
2.03.2022 Gündem
İnternetten alışverişte yeni oyun! Son anda fiyat değiştirirse...
İnternetten alışverişte yeni oyun! Son anda fiyat değiştirirse... Online alışveriş yapanlar son günlerde satın aldıkları ürünlere kavuşamamaktan dertli! Bunun sebebi ise ürünlerin satıcı tarafından daha kârlı fiyatlara satılmak istenmesi. Kargoya verilmeden satışı iptal edilerek para iadesi yapılan ürünlerle ilgili tüketicinin de yapabileceği şeyler var.
2.03.2022 Gündem
Ev alıp satacaklar dikkat! İstanbul'da bu ilçeler öne çıkıyor
Ev alıp satacaklar dikkat! İstanbul'da bu ilçeler öne çıkıyor Pandeminin de etkisiyle tüm dünyada konut krizi yaşanıyor. Türkiye'de ise meydana gelen kira artışları günden güne birçok kişiyi zorluyor. Ev almak, satmak ya da kiralamak isteyenlere uyarıda bulunan uzmanlar, İstanbul'un dikkat çeken fırsat alanlarını sıraladı.
2.03.2022 Emlak
İstanbul'un yasaklar tarihi! Yıllar önce yaşandı, sebebi ‘pes artık’ dedirtti
İstanbul'un yasaklar tarihi! Yıllar önce yaşandı, sebebi ‘pes artık’ dedirtti 63 yıl önce İstanbul sokaklarında hulahop çevirmek yasaklandı. Buna gerekçe olarak ise Amerikalı bir genç kızın hulahop çevirirken ölmesi gösterildi. Ancak bu kentteki ilk tuhaf yasak kararı değildi. 1935 yılında İstanbul’da kartopu oynamak yasaklanmıştı! İşte duyanlara 'pes artık' dedirten tuhaf yasaklar tarihi...
2.03.2022 Gündem
Uzmanlar yorumladı: Uzaylı bakteriler gelip Dünya'yı istila edebilir mi?
Uzmanlar yorumladı: Uzaylı bakteriler gelip Dünya'yı istila edebilir mi? Dünya dışı bakterilerin insan yapımı uzay araçlarına tutunarak Dünya'ya gelme olasılığı son zamanlarda tartışılan konulardan. Henüz uzayda herhangi bir organizmaya rastlanmadığını açıklayan uzmanlar, biyolojik riskin söz konusu olmadığı görüşünde, tabii şimdilik...
2.03.2022 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Gülşah Karaman ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.