Ruh Sağlığı

Ruh Sağlığı

Son dakika ruh sağlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ruh sağlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ruh sağlığı haber sayfamızda...

Ruh Sağlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.993 ruh sağlığı haberi bulunmuştur.
Eşini baltayla öldüren sanığa indirimsiz ağırlaştırılmış müebbet hapis
Eşini baltayla öldüren sanığa indirimsiz ağırlaştırılmış müebbet hapisİzmir'de, eşi Sevgi Polat'ı (48) baltayla öldüren Yakup Polat (54) 'tasarlayarak canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürme' suçlarından indirimsiz ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
5.07.2022Gündem
Emosyonel Nedir? Emosyonel Durumun Belirtileri ve Semptomları Nelerdir?
Emosyonel Nedir? Emosyonel Durumun Belirtileri ve Semptomları Nelerdir?Ruh ve sinir hastalıkları içerisinde bazı durumlar daha kötü sonuçlara yol açmamak için erken teşhis edilerek tedavi edilmesi gereken durumlar olarak bilinmektedir. Emosyonel de bunlardan bir tanesidir. Emosyonel nedir? Emosyonel durumun belirtileri ve semptomları nelerdir? Emosyonel ile ilgili tüm merak edilenleri sizler için derledik.
5.07.2022Sağlık
Kansızlık yaşayanların en çok yaptığı hata! 'Çay da süt de artırmıyor'
Kansızlık yaşayanların en çok yaptığı hata! 'Çay da süt de artırmıyor'Son günlerde kendinizi yorgun ve sinirli hissediyorsanız, saç dökülmesi, unutkanlık, uykusuzluk yaşıyorsanız dikkat! Bunun sebebi çoğu kişinin önemsemediği ama kontrol altına alınmazsa ciddi problemlere açabilen kansızlık yani anemi olabilir. "İçeceğiniz 1-2 bardak çay ya da süt ürünleri tüketmek kansızlığa yol açmaz" diyen İç Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Bülent Yardımcı doğru bilinen yanlışları sıraladı.
Sağlıklı bir yaşam için neden pilates yapmalıyız?
Sağlıklı bir yaşam için neden pilates yapmalıyız?Hem zihin hem de beden bütünlüğünü sağlayan pilates, insan vücuduna en yatkın hareketleri bünyesinde barındıran bir egzersiz sistemi. Egzersiz eğitmeni Seher Özsüer sağlıklı bir yaşam sürmeyi hedefleyenlere zihin ve beden bütünlüğü sağlamada da oldukça etkili olan pilatesi neden önerdiğini anlattı.
28.06.2022Egzersizler
Türkiye hocaların hocasını kaybetti
Türkiye hocaların hocasını kaybettiTürkiye’nin yetiştirdiği en önemli psikiyatri uzmanlarından Prof. Dr. Özcan Köknel (94) tedavi gördüğü İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Meslek yaşamı boyunca on binlerce hastanın derdine derman olan, binlerce psikiyatri uzmanın yetişmesine öncülük eden Köknel’in cenazesi yarın saat 10:30’ da İstanbul Tıp Fakültesi Aziz Sancar Amfisinde yapılacak törenin ardından, Zincirlikuyu Camii’nde kılınacak öğlen namazını müteakiben defnedilecek.
27.06.2022Gündem
Biden imzayı attı: 'Birçok hayat kurtaracak'
Biden imzayı attı: 'Birçok hayat kurtaracak'ABD Başkanı Joe Biden, silah alma yaşını 18’den 21’e çıkaran silah kontrol yasasını “Birçok hayat kurtaracak” diyerek imzaladı.
25.06.2022Dünya
MHP lideri Bahçeli'den TÜSİAD'a sert tepki
MHP lideri Bahçeli'den TÜSİAD'a sert tepkiPartisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, erken seçim iddialarına yanıt verdi. Bahçeli, TÜSİAD'a da çok sert tepki gösterdi.
21.06.2022Siyaset
Sıla'nın katili için 'ağırlaştırılmış müebbet' hapis talebi
Sıla'nın katili için 'ağırlaştırılmış müebbet' hapis talebiGiresun Bulancak ilçesinde eski nişanlısı Sıla Şentürk'ün boğazını keserek öldüren Hüseyin Can Gökçek (21) için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. Öte yandan Gökçek'in iddianamede yer alan ifadesinde, "Nereye, ne şekilde vurduğumu hatırlamıyorum. Bıçağın ilk neresine geldiğini bilmiyorum" dediği ortaya çıktı.
15.06.2022Gündem
'Çay soğuk' dediği için müşterisini öldürmüştü! Beklenen rapor mahkemede
'Çay soğuk' dediği için müşterisini öldürmüştü! Beklenen rapor mahkemedeKonya'da çayın soğuk geldiği iddiasıyla çıkan tartışmada müşterisi emlakçı Emel Göçer'i (33) tabancayla öldürdüğü gerekçesiyle tutuklu yargılanan seyyar çaycı Muhammet İlhan (35) için mahkemenin istediği rapor ulaştı.
14.06.2022Gündem
ABD'de silah kontrolü için 30 yıl sonra ilk adım atıldı! Gözler Kongre'ye çevrildi
ABD'de silah kontrolü için 30 yıl sonra ilk adım atıldı! Gözler Kongre'ye çevrildiCumhuriyetçiler ile Demokrat Partili 20 senatörden oluşan bir grup, ülkedeki silah kontrol yasalarının sıkılaştırılması ve okulların güvenliğinin arttırılması konularında anlaşmaya vardıklarını duyurdu. Kongre tarafından onaylanması halinde anlaşma, ABD'de yaygınlaşan silah şiddetini engellemeye yönelik 30 yıldır yapılan ilk yasal anlaşma olacak.
13.06.2022Dünya
Korkutan araştırma: Derslere katılım azaldı
Korkutan araştırma: Derslere katılım azaldıKovid-19 sonrası öğrenciler tarafından derslere katılımın azaldığı ortaya çıktı. İngiltere’deki araştırma sınıf içi derslerdekorkutan rakamları ortaya çıkardı
13.06.2022Cadde
Biden en kısa sürede imzalayacağını duyurdu! Tarihi anlaşmaya vardılar
Biden en kısa sürede imzalayacağını duyurdu! Tarihi anlaşmaya vardılarABD’de Cumhuriyetçi ve Demokrat toplam 20 senatörden oluşan iki partili grup, silah kontrolü konusunda bir çerçeve anlaşmasına vardıklarını duyurdu.
12.06.2022Dünya
Cimrilik hastalık değil ama bazı hastalıkların belirleyicisi olabilir
Cimrilik hastalık değil ama bazı hastalıkların belirleyicisi olabilirPsikoloji biliminde var olan psikopatoloji açısından bakıldığında cimriliğin başlı başına bir hastalık olarak tanımlanamayacağını belirten Uzman Klinik Psikolog Merve Umay Candaş Demir, ancak cimri olmanın ve bu durumun kişinin kendisine, çevresine zarar verecek noktaya ulaşmasının birtakım hastalıkların “belirleyicisi” niteliğinde olduğunu söyledi.
11.06.2022Ruh Sağlığı
Şizofrenler pandemi mağduru
Şizofrenler pandemi mağduruŞizofreni tanısı alan dünya genelinde 24 milyon birey var ve hastalık ailelerini derinden etkiliyor.
11.06.2022Cadde
Sayısı her geçen gün artıyor! Herkesin tuvalette böyle olduğunu sanan bile var
Sayısı her geçen gün artıyor! Herkesin tuvalette böyle olduğunu sanan bile varDışarıda tuvalete giremeyen insan sayısının salgınla birlikte arttığına vurgu yapan uzmanlar, 'utangaç mesane sendromu'na karşı uyardı. ABD'de yaklaşık 20 milyon kişinin bu durumdan etkilendiğinin tahmin edildiğini söyleyen uzmanlar, gerekli önlemler alınmadığı takdirde böbrek hastalıklarına yol açan bu sinsi hastalığın belirtilerini sıraladı. Prof. Dr. Tufan Tarcan, "Bazı hastalar, yaşadıkları rahatsızlığın normal olduğunu, herkesin böyle olduğunu zannedebiliyor" diyerek tehlikeye dikkat çekti.
9.06.2022Gündem
Çocuğun öfke duygusuyla baş edebilmesi evde neler yapılabilir?
Çocuğun öfke duygusuyla baş edebilmesi evde neler yapılabilir?Çocukların şiddete eğiliminin önlenmesinde en büyük görevin ailelere düştüğünü belirten Uzman Klinik Psikolog Eda Ergür, çocukların kendilerini ifade edemedikleri durumlarda ve de engellendiklerini düşündüklerinde saldırganlaşabileceğini söyledi. Ergür'ün önerisi ise çocuğun öfke duygusunu anlaması, baş etmeyi öğrenmesi ve sakinleşmesine olanak sağlamak için evde bir sakinleşme köşesi oluşturulması.
Yediği tatlının parasını ödemedi; iş yerinin camlarını kırıp polise hakaret etti
Yediği tatlının parasını ödemedi; iş yerinin camlarını kırıp polise hakaret ettiAdana'da bir künefecide yediği tatlının ücretini ödemeyen İsmet A. (45), çalışanlarla tartışıp iş yerinin camlarını kırdı. Çağırılan polis ekiplerine de cep telefonunun çalındığını öne sürüp tehdit ve hakarette bulunan, akıl sağlığının yerinde olmadığı belirtilen İsmet A. hakkında ‘mala zarar verme’ ve ‘hakaretten’ adli işlem uygulandı.
6.06.2022Haberler
Yediği tatlının parasını ödemedi; iş yerinin camlarını kırıp polise hakaret etti
Yediği tatlının parasını ödemedi; iş yerinin camlarını kırıp polise hakaret ettiAdana'da bir künefecide yediği tatlının ücretini ödemeyen İsmet A. (45), çalışanlarla tartışıp iş yerinin camlarını kırdı. Çağırılan polis ekiplerine de cep telefonunun çalındığını öne sürüp tehdit ve hakarette bulunan, akıl sağlığının yerinde olmadığı belirtilen İsmet A. hakkında ‘mala zarar verme’ ve ‘hakaretten’ adli işlem uygulandı.
6.06.2022Gündem
Polisi ölümle tehdit etmişti! Kadınla ilgili gerçek ortaya çıktı
Polisi ölümle tehdit etmişti! Kadınla ilgili gerçek ortaya çıktıAdana’da polisi ölümle tehdit eden kadının telefonunun çalınmadığı gibi kadının iş yerlerine zarar verdiği ve kendisine “organik olmayan psikotik bozukluk” teşhisi konulduğu öğrenildi.
6.06.2022Gündem
Yatağa bağımlı hastalar için NİHAN projesi
Yatağa bağımlı hastalar için NİHAN projesiTürkiye’de ilk kez İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde başlatılan pilot proje ile hastanede tedavi gördükten sonra eve sedye ile nakledilmesi gereken hastaların ambulans bulma çilesini, NİHAN (Nitelikli Hasta Nakli) projesi bitirecek.
6.06.2022Sağlık
Yeni annelere otel konforu
5.06.2022Pazar
Kızını boğarak öldürdü, teslim oldu! Beklenen rapor mahkemede
Kızını boğarak öldürdü, teslim oldu! Beklenen rapor mahkemedeİzmir'in Buca ilçesinde, Zeynep Vural'ın (29) boğularak öldürülmesiyle ilgili annesi Ayşe Vural'ın (59) tutuklu, babası Saffet Vural (70) ile kardeşi Ömer Vural'ın (25) ise tutuksuz ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılandığı davada beklenen rapor mahkemeye ulaştı.
1.06.2022Gündem
Kızı Zeynep Vural’ı öldürmekle suçlanan annenin cezai ehliyeti tam çıktı
Kızı Zeynep Vural’ı öldürmekle suçlanan annenin cezai ehliyeti tam çıktıİzmir’de kızı Zeynep Vural’ı (29) boğarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklu yargılanan Ayşe Vural (59) için Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinden ‘cezai ehliyeti tam’ raporu çıktı.
1.06.2022Gündem
Guardian Glass Cam Yılı’nı kutluyor
Guardian Glass Cam Yılı’nı kutluyorGuardian Glass bu yıl ilk kez gerçekleştirilen BM Uluslararası Cam Yılı'nı kutluyor...
30.05.2022Vitrin
Ruby Barker: Şu anda akıl hastanesindeyim
Ruby Barker: Şu anda akıl hastanesindeyimBridgerton dizisinin ünlü oyuncusu Ruby Barker'dan sevenlerini şaşırtan bir paylaşım geldi. Genç oyuncu, sosyal medya hesabından yaptığı samimi paylaşımla bir süredir ruh sağlığını korumak için bir mücadele ettiğini açıkladı.
28.05.2022Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Ruh Sağlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.