Gümrük Birliği

Gümrük Birliği

Son dakika gümrük birliği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gümrük birliği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gümrük birliği haber sayfamızda...

Gümrük Birliği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.119 gumruk birligi haberi bulunmuştur.
Oyun Nickleri 2021: En Havalı, İyi, Güzel, Yaratıcı, Türkçe, Yabancı, Kısa Oyun İsimleri ve Anlamları
Oyun Nickleri 2021: En Havalı, İyi, Güzel, Yaratıcı, Türkçe, Yabancı, Kısa Oyun İsimleri ve AnlamlarıBilgisayar ve akıllı telefonlarda oynanan oyunlar ve oyun konsolları son dönemlerde popüler hale geldi. LOL, PUBG, CS GO, Valorant gibi çok oyunculu video oyunları dünya ve Türkiye üzerinde en çok oynanan oyunlar arasında yer alıyor. Ancak oyunları oynarken kendinize öncelikle nick veya isim vermeniz gerek. Mobil, bilgisayar veya konsollardaki oyun nickleri de en az seçilen karakter kadar öneme sahiptir. İyi, yaratıcı, güzel ve havalı nickler ve anlamları oyunda öne çıkmanızı sağlar ve akılda kalıcılığı artırır. En havalı, iyi, güzel, yaratıcı, şekilli, Türkçe ve komik oyuncu isimleri önerileri için “Oyun Nickleri ve Anlamları 2021” içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
18.10.2021Oyun
VALORANT İsim Değiştirme 2021: VALORANT Nick Değiştirme Nasıl Yapılır?
VALORANT İsim Değiştirme 2021: VALORANT Nick Değiştirme Nasıl Yapılır?Son yıllara damgasını vuran oyunlardan bir tanesi hiç şüphesiz VALORANT. Riot Games tarafından geliştirilen VALORANT piyasaya sürüldüğü günden bu yana Türkiye ve dünya üzerinde en çok oynanan oyunların başında yer alıyor. Oyunda isim de büyük önem taşıyor. Oyuna ilk kaydolurken alınan nick ileriki zamanlarda beğenilmediği taktirde değiştirilebiliyor. Ancak oyun içerisinde isim değiştirmeye yarayan herhangi bir ayar yok. RİOT ID değiştirme nasıl yapılır? diyorsanız “VALORANT İsim Değiştirme 2021” içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
18.10.2021Oyun
PUBG İsimleri 2021: PUBG Havalı, Şekilli, Güzel, Türkçe, Kadın, Ekip Nickleri ve Anlamları
PUBG İsimleri 2021: PUBG Havalı, Şekilli, Güzel, Türkçe, Kadın, Ekip Nickleri ve AnlamlarıSon yılların hiç şüphesiz en popüler oyunlarından bir tanesi olan PUBG dünya üzerinde olduğu gibi Türkiye’de de oldukça ilgi görüyor. PlayerUnknown's Battlegrounds’ın kısaltması olan PUBG bilgisayarda oynanabildiği gibi mobil üzerinden de oynanabilir. Oyunun kendisi kadar PUBG isimleri de önem taşıyor. Nicklerin oyunda önem taşımasının nedeni ise oyuncunun takıma olan bağlılığını gösteriyor. Değişik isim veya nicklerle dikkat çekmek ve etki bırakmak mobil oyunlarda önemlidir. Şekilli, havalı, güzel, Türkçe, kadın, erkek ve klan nickleri önerisi için ‘PUBG İsimleri ve Anlamları’ içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
18.10.2021Oyun
1500 TL - 2000 TL Arası En İyi Telefon Modelleri ve Özellikleri 2021
1500 TL - 2000 TL Arası En İyi Telefon Modelleri ve Özellikleri 2021Hızla ilerleyen teknoloji ile birlikte her geçen gün yeni telefon modelleri piyasaya sürülüyor. Ancak piyasaya sürülen bazı telefonların fiyatları 20 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Fiyatlar arttıkça ihtiyaç duyulan cep telefonlarına sahip olmak da bir o kadar zor oluyor. Genellikle bütçe dostu ve hem de kişinin beklentilerini karşılayacak telefonlar tercih ediliyor. Model ve özelliklerine göre piyasada 1500 – 2000 TL arasından bütçe dostu ve beklentileri karşılayabilecek akıllı cep telefonları bulunuyor. 1500 TL - 2000 TL Arası Akıllı Telefonlar 2021 içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Teknoloji
Alman şirketleri Türkiye'yi merkez olarak görüyor
Alman şirketleri Türkiye'yi merkez olarak görüyorAlman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası (AHK Türkiye) Başkanı Dr. Markus Slevogt, Alman şirketlerin, Türkiye'nin konumunun potansiyelini çok iyi anladığını, Türkiye'yi sadece büyük bir yerel tüketici pazarı olarak değil, aynı zamanda 1,5 milyar nüfuslu bölgesel pazara erişim sağlayan bir merkez olarak gördüğünü ifade ederek, "Türkiye, küresel tedarik zinciri faaliyetlerinde önemli bir role sahip olabilir. Türkiye'nin Avrupa üretim merkezleri için daha sağlam bir tedarik zinciri oluşturacağı düşünülüyor." dedi.
18.10.2021Uzmanpara
Türkiye ile Almanya'nın ortaklığı ivme kazanıyor
Türkiye ile Almanya'nın ortaklığı ivme kazanıyorAlmanya Başbakanı Angela Merkel'in Türkiye ziyaretiyle gözler, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilere çevrildi. Türkiye'nin en önemli ticaret ortağı olan Almanya ile ilişkilerde, üçüncü ülkelere ortak yatırım yapma fırsatları da bulunuyor.
17.10.2021Uzmanpara
Türkiye-Almanya ilişkilerinde üçüncü ülkelere yatırım fırsatı
Türkiye-Almanya ilişkilerinde üçüncü ülkelere yatırım fırsatıAlmanya Başbakanı Angela Merkel'in Türkiye ziyaretiyle gözler, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilere çevrildi. Türkiye'nin en önemli ticaret ortağı olan Almanya ile ilişkilerde, üçüncü ülkelere ortak yatırım yapma fırsatları da bulunuyor.
17.10.2021Ekonomi
'Krizlerde liderliği hep belirleyiciydi'
'Krizlerde liderliği hep belirleyiciydi'Almanya Şansölyesi’ni Huber Köşkü’nde ağırlayan Erdoğan, Merkel’in 16 yıldır gerçekleştirilen görüşmelerde her zaman sağduyulu ve çözüm odaklı bir yaklaşım sergilediğini, AB’nin içinden geçtiği krizlerde liderliğinin belirleyici olduğunu söyledi...
17.10.2021Siyaset
İspanyol şirketlerin Türkiye pazarına ilgisi artıyor
İspanyol şirketlerin Türkiye pazarına ilgisi artıyorİspanya İşverenler ve Sanayiciler Konfederasyonu (CEOE) International Başkanı Marta Blanco, "İspanya'nın Türkiye'de 5 milyar avronun üzerinde bir yatırım stoku var. İspanya'nın Türkiye'den ithalatı 2019'da yaklaşık 7,6 milyar avroya yükseldi. İki ülke arasındaki ticaret ve yatırım ilişkilerinin ekonomik toparlanma ve küresel değer zincirlerindeki bozulma eğilimi nedeniyle 2021'de yeniden güçlü bir şekilde artması bekleniyor." dedi.
15.10.2021Ekonomi
Muazzam rakama satışa çıktı: 25 bin TL’lik Samsung Galaxy Z Fold 3 W22!
Muazzam rakama satışa çıktı: 25 bin TL’lik Samsung Galaxy Z Fold 3 W22!Samsung kısa bir süre önce katlanabilir ekranlı telefonu Galaxy Z Fold 3 modelini tanıtmıştı. Bu telefonun oldukça yüksek bir fiyatı vardı. Türkiye’de 21 bin 999 TL’ye kullanıcılarla buluşacak olan telefonun Çin versiyonu da görücüye çıktı. Telefonun Çin versiyonu ise 2 bin 640 dolar yani yaklaşık 25 bin TL.
14.10.2021Teknoloji
Türkiye küresel tedarik zincirinin yeni merkez üssü olma yolunda
Türkiye küresel tedarik zincirinin yeni merkez üssü olma yolundaYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası yeniden şekillenen küresel tedarik zincirinde stratejik üs haline gelen Türkiye, jeopolitik konumu ve sunduğu maliyet avantajıyla uluslararası şirketlerin radarına girmeye devam ediyor.
14.10.2021Ekonomi
Telefon Fiyatları 2021: En Uygun ve Ucuz Samsung, Huawei, Oppo, Xiaomi, iPhone Akıllı Cep Telefonu Fiyatları
Telefon Fiyatları 2021: En Uygun ve Ucuz Samsung, Huawei, Oppo, Xiaomi, iPhone Akıllı Cep Telefonu FiyatlarıCep telefonları insan yaşamının en büyük iletişim araçlarından bir tanesidir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün yeni özellikleri ile birlikte yeni model telefonlar piyasaya sürülüyor. Telefon fiyatları marka, model ve özelliklerine göre bu yüzden farklılık gösteriyor. Uygun telefon tercih etmek isteyenler için ucuz cihazlar bulunurken üst segmentte pahalı telefonlar da yer alıyor. Dünya genelinde en çok tercih edilen telefon markaları arasında Samsung, Huawei, Oppo, Xiaomi, iPhone modelleri yer alıyor. 2021 yılında en uygun ve ucuz akıllı cep telefonu fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için içeriğimize göz atabilirsiniz.
13.10.2021Ekonomi
Ticaret Bakanı Muş, G20 Ticaret ve Yatırım Bakanları toplantısını değerlendirdi
Ticaret Bakanı Muş, G20 Ticaret ve Yatırım Bakanları toplantısını değerlendirdiTicaret Bakanı Mehmet Muş, Dünya Ticaret Örgütü'nde (DTÖ) reform tartışmalarının yoğunlaşması ve ekonomik olarak daha büyük ülkelerin daha ciddi irade koyması halinde DTÖ'nün adilane bir şekilde reforme edileceğini düşündüğünü belirtti.
12.10.2021Haberler
Bakan Muş G20 Ticaret ve Yatırım Bakanları toplantısını değerlendirdi
Bakan Muş G20 Ticaret ve Yatırım Bakanları toplantısını değerlendirdiTicaret Bakanı Mehmet Muş, Dünya Ticaret Örgütü'nde (DTÖ) reform tartışmalarının yoğunlaşması ve ekonomik olarak daha büyük ülkelerin daha ciddi irade koyması halinde DTÖ'nün adilane bir şekilde reforme edileceğini düşündüğünü belirtti.
12.10.2021Ekonomi
Bakan Muş, İtalya’da ikili temaslarına devam etti
Bakan Muş, İtalya’da ikili temaslarına devam ettiTicaret Bakanı Mehmet Muş G-20 Ticaret ve Yatırım Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere geldiği İtalya’da, Dünya Ticaret Örgütü Genel Direktörü Dr Ngozi Okonjo-Iweala ile bir araya gelerek başta DTÖ Reformu olmak üzere uluslararası ticaretteki güncel konuları değerlendirdi.
12.10.2021Ekonomi
Brexit çıkmazı gerilimi tırmandırıyor
Brexit çıkmazı gerilimi tırmandırıyorAvrupa Birliği (AB) ile üyelikten ayrılan Birleşik Krallık arasında Kuzey İrlanda, Cebelitarık ve balıkçılık gibi Brexit kaynaklı önemli konularda ihtilaflar devam ederken, tarafların yakın zamanda uzlaşı sağlaması beklenmiyor.
12.10.2021Uzmanpara
‘Somut adım şart’
‘Somut adım şart’Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor, Türkiye ile AB ilişkilerinde iyileşmeye dikkat çekerken, Gümrük Birliği konusunda demokratik koşulların iyileştirilmesi gerektiğini söyledi
10.10.2021Dünya
Türk iş dünyası 'yeşil dönüşüme' hazır
Türk iş dünyası 'yeşil dönüşüme' hazırTürk iş dünyasının Brüksel'deki temsilcileri, Avrupa Yeşil Mutabakatı'nın sadece bir iklim politikası olarak algılanmaması gerektiğini, bunun aynı zamanda ekonomik bir dönüşüm programı olduğunu, özel sektörün bu süreçte başarılı olacağını ifade etti.
9.10.2021Uzmanpara
Bakan Muş'tan araç satışıyla ilgili yeni açıklama!
Bakan Muş'tan araç satışıyla ilgili yeni açıklama!Ticaret Bakanı Mehmet Muş, canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Muş, "Dünyada pandemiden sonra emtia fiyatları yükseldi. Vatandaşlardan şikayetler geliyor denetim yapıyoruz. Teftiş Kurulu bakıyor, denetimleri sürdürüyoruz. Araç satışlarıyla ilgili ciddi iddialar var, inceleyeceğiz, hukuksuz bir durum varsa gerekirse bunun yaptırımı ağır olur, mevzuatımızı da değiştiririz." dedi. Bakan Muş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ise, "Kamuoyuna bir kez daha duyurmuş olalım; Arz talep dengesiyle uyuşmayan haksız fiyat artışlarına karşı denetimlerimiz hız kesmeden sürüyor. Müfettişlerimiz ve denetim elemanlarımız sahada gereken incelemeleri yapıyor. Fahiş fiyatlara asla ve asla müsamaha göstermeyeceğiz." ifadelerini kullandı.
7.10.2021Ekonomi
Honor MagicBook X15 ile bir saatte yüzde 70 şarj ile tanıtıldı
Honor MagicBook X15 ile bir saatte yüzde 70 şarj ile tanıtıldı Honor’un yeni dizüstü bilgisayarı MagicBook X15, 10 saati aşan batarya ömrünün yanı sıra 30 dakikalık şarjla yarım gün kullanım imkanı sunuyor ve sadece bir saatte yüzde 70 oranında şarj düzeyine ulaşabiliyor. Günlük kullanımlar için geliştirilen cihaz, hafif yapısıyla kolayca taşınabiliyor.
7.10.2021Teknoloji
OnePlus’tan yeni telefon yolda! OnePlus 9 RT teknik özellikleri sızdırıldı
OnePlus’tan yeni telefon yolda! OnePlus 9 RT teknik özellikleri sızdırıldıKamera tarafında oldukça iddialı ve başarılı telefonlara imza atan OnePlus, yeni telefonuyla Geekbenceh’te görüldü. Telefonun teknik özellikleri de bu noktada sızdırılmış oldu. Çin merkezli dikkat çeken şirket yeni telefonunu söylendiği kadarıyla 15 Ekim’de tanıtacak.
4.10.2021Teknoloji
Dünyanın en hafif telefonu olarak tanımlanan Sharp Aquos zero6 tanıtıldı
Dünyanın en hafif telefonu olarak tanımlanan Sharp Aquos zero6 tanıtıldıAkıllı telefon üreticileri arasında artık büyük bir rekabet var. Bu rekabete farklı noktalardan dahil olan üreticilerden olan Sharp, dünyanın en hafif 5G telefonu olarak tanımladığı Aquos zero6’yı tanıttı. Telefon genel olarak bakıldığında standart bir tasarımla bizleri karşılıyor.
30.09.2021Teknoloji
‘Vize serbestisi için AB ile toplantı yapılacak’
‘Vize serbestisi için AB ile toplantı yapılacak’Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) koordinasyonunda düzenlenen, “Türkiye-AB-Almanya İlişkileri: Mevcut Durum ve Merkel Sonrası Beklentiler” paneline katıldı.
30.09.2021Gündem
Samsung Galaxy F42 5G modeli tanıtıldı! Telefonun fiyatı ve özellikleri
Samsung Galaxy F42 5G modeli tanıtıldı! Telefonun fiyatı ve özellikleriHer yıl onlarca telefon modelini tanıtan Samsung, F serisinin yeni üyesini tanıttı. Samsung Galaxy F42 5G olarak adlandırılan telefon, günlük kullanıcılara sesleniyor.
29.09.2021Teknoloji
Sektörler Yeşil Mutabakat'a uyum için kolları sıvadı
Sektörler Yeşil Mutabakat'a uyum için kolları sıvadıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), reel sektörün Avrupa Yeşil Mutabakatı ile sınırda karbon düzenlemesine hazırlıklı olması için çalışmalarını hızlandırırken her sektöre yönelik bilgilendirme toplantılarına başladı.
28.09.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

TürkiyeAlmanyahavalışekilliticaret

Gümrük Birliği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.