Güneş Paneli

Güneş Paneli

Son dakika Güneş Paneli haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Güneş Paneli gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Güneş Paneli haber sayfamızda...

Güneş Paneli

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 746 güneş paneli haberi bulunmuştur.
9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2021-2022
9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2021-2022Eğitim öğretim hayatında öğrencilerin en çok karşısına çıkan derslerden birisi de matematiktir. İlkokul döneminde başlayan matematik dersleri üniversite dönemine kadar sürmektedir. Özellikle LGS, YKS oturumları TYT-AYT ve memur sınavları gibi KPSS'de öğrencilerin ihtiyaç duyduğu alanlardan bir tanesidir. Matematik ders konuları MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 9. sınıf matematik ders kitabında öğrencilerin kendisini geliştirmesi için çeşitli örnekler ve etkinlikler yer almaktadır. 2021-2022 yılında 9. sınıf matematik ders kitabı cevapları MEB yayınlarını öğrenmek istiyorsanız içeriğimize göz atabilirsiniz.
7.12.2021Eğitim
Kalyon Enerji'den Karapınar GES için 812 milyon dolarlık finansman anlaşması
Kalyon Enerji'den Karapınar GES için 812 milyon dolarlık finansman anlaşmasıKalyon Enerji, Kalyon Karapınar Güneş Enerji Santrali için 812 milyon dolarlık finansman anlaşması imzaladı. Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu, "Temiz ve yenilenebilir enerjiye ulaşım hedefini yakalamak için yatırımlarımıza devam ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki güneşimiz bir, geleceğimiz bir, enerjimiz milli, geleceğimiz güçlü" dedi.
30.11.2021Ekonomi
Çinli yatırımcıların tercihi Gaziantep oldu
Çinli yatırımcıların tercihi Gaziantep olduİpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) koordinasyonunda Gaziantep’e gelen Çinli yatırımcılar, karşılıklı yatırımların artırılması konusunda bağlantılar kurarak yatırımları artırmayı hedefliyor.
29.11.2021Ekonomi
Eşi yolda kalmasın diye akülü arabayı güneş enerjili araca dönüştürdü
Eşi yolda kalmasın diye akülü arabayı güneş enerjili araca dönüştürdüKaraman’ın Ermenek ilçesinde 3 kilometre uzaklıktaki köy merkezine Kur'an-ı Kerim okumaya giden eşinin bindiği akülü arabanın sürekli yolda kalması üzerine arabaya güneş paneli takan Mustafa Yağcı, aracın akülerini 24 saat güneş enerjisiyle çalışır hale getirdi.
28.11.2021Haberler
Eşi yolda kalmasın diye yaptı! 9 aydır prize takmıyorlar
Eşi yolda kalmasın diye yaptı! 9 aydır prize takmıyorlarKaraman’ın Ermenek ilçesinde 3 kilometre uzaklıktaki köy merkezine Kur'an-ı Kerim okumaya giden eşinin bindiği akülü arabanın sürekli yolda kalması üzerine arabaya güneş paneli takan Mustafa Yağcı, aracın akülerini 24 saat güneş enerjisiyle çalışır hale getirdi.
28.11.2021Ekonomi
Güneş paneli ve rüzgar türbininden kendi elektriğini üretiyor
Güneş paneli ve rüzgar türbininden kendi elektriğini üretiyorHakkari'nin Yüksekova ilçesi Bağdaş köyüne bağlı Ericik mezrasında yaşayan Abdurrahman Yılmaz (55), 15 bin lira maliyetle kurduğu güneş enerji ve rüzgar sistemi ile evinin elektrik, ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılıyor.
25.11.2021Ekonomi
ODE Yalıtım’dan güneşe yatırım
ODE Yalıtım’dan güneşe yatırımODE Yalıtım, Eskişehir’deki 20 bin metrekarelik üretim tesisinin çatısının tamamını kaplayacak şekilde güneş paneli kuruyor.
7.11.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Dönmez'den Karadeniz gazı açıklaması
Son dakika... Bakan Dönmez'den Karadeniz gazı açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Önümüzdeki yılın ortalarında Karadeniz'in tabanına doğal gaz için boru serip ilk kaynağı vuracağız. Şu ana kadar gerekli boruların yüzde 50'den fazlasınının üretimi tamamlandı." dedi. Dönmez, "Yerli doğal gazda hedef belli, 2023'te gazın ilk fazını sisteme vereceğiz" ifadelerini kullandı.
5.11.2021Ekonomi
Bakan Dönmez Bursa'da mimar ve mühendislerle bir araya geldi
Bakan Dönmez Bursa'da mimar ve mühendislerle bir araya geldiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, son 4 yılda enerji verimliliğine yapılan yatırımlarla senelik 1,2 milyar dolar tasarruf ettiklerini, yan sektörler de eklendiğinde bunun 3,6 milyar dolar seviyesine ulaşarak büyük bir katma değer sağlandığını bildirdi.
5.11.2021Ekonomi
Antalya OSB'den ekspertiz zaferi: Değeri 1.8 milyar TL arttı
Antalya OSB'den ekspertiz zaferi: Değeri 1.8 milyar TL arttıAntalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yönetimi, OSB Müteşebbis Heyeti'nce 856 TL metrekare fiyatını 300- 500 TL arasında gösteren ekspertiz değerleme raporlarına karşı verdiği 5 yıllık mücadeleden zaferle çıktı. Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği ile varılan anlaşmaya göre, Türkiye'deki bütün OSB'lerde artık fabrikalarda müteşebbis heyetlerin belirlediği metrekare fiyat üzerinden değerleme yapılacak. Bu kararla sadece Antalya OSB'nin değerinin 1,8 milyar TL arttığını belirten Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, bir fabrika için yüzde 50'ye yakın değer artışının söz konusu olduğunu açıkladı.
1.10.2021Ekonomi
Köylülerin sulama sıkıntısı güneş panelli sistemle sona erdi
Köylülerin sulama sıkıntısı güneş panelli sistemle sona erdiArtvin'in Yusufeli ilçesinde, tarım alanlarını sulamada sıkıntı yaşayan üreticilerin yüzü, Devlet Su İşlerinin (DSİ) kurduğu güneş panelli sulama sistemiyle güldü.
27.09.2021Ekonomi
Binlerce kişi ilk kez test etti
Binlerce kişi ilk kez test ettiTürkiye, elektrikli ve hibrit araçların gelişini binlerce kişinin katılımıyla ikinci kez kutladı. Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği (TEHAD) tarafından düzenlenen Elektrikli ve Hibrit Sürüş Haftası, 11-12 Eylül’de İstanbul Tuzla’da bulunan AutoDrom pist alanında gerçekleştirildi.
18.09.2021Otomobil
Tunceli'de teröristlere ait 10 sığınak imha edildi
Tunceli'de teröristlere ait 10 sığınak imha edildiTunceli kırsalında, teröristlere yönelik sürdürülen 'Eren- 7 Mercan Munzur' operasyonunda tespit edilen 10 sığınak, kullanılamaz hale getirildi.
16.09.2021Gündem
Son dakika...Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gençlere müjde: Tüm illerde yaygınlaştıracağız
Son dakika...Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gençlere müjde: Tüm illerde yaygınlaştıracağızŞişecam Polatlı Fabrikası Yeni Üretim Hattı Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "TEKNOFEST 21-26 Eylül'de Atatürk Havalimanı'nda başlıyor. 81 ilde 100 dene-yap atölyesi kurulmasına yönelik başlattığımız seferberlik tüm hızıyla sürüyor. Bu atölyelerin sayısı 57 ilde 66'ya ulaştı. Önümüzdeki dönemde bunları tüm illere yaygınlaştıracağız." dedi.
13.09.2021Siyaset
En büyük güneş paneli fabrikasını Limak yapacak
En büyük güneş paneli fabrikasını Limak yapacakRus şirketi Unigreen Energy, Kaliningrad’taki Chernyakhovsk şehrinde inşa edeceği güneş paneli fabrikası için Limak’ın Rusya’daki iştiraki Limak Marash’ı seçti. Toplam yatırım tutarı 24.7 milyar ruble (285.2 milyon euro) olan tesis Avrupa’nın en büyük güneş paneli üretim fabrikası olacak.
9.09.2021Ekonomi
Avrupa'nın en büyük güneş paneli fabrikası yapım işi Türk şirketin
Avrupa'nın en büyük güneş paneli fabrikası yapım işi Türk şirketinRus şirketi Unigreen Energy, Chernyakhovsk şehrinde inşa edeceği güneş paneli fabrikası yapım işi için Limak'ın Rusya'daki iştiraki Limak Marash'ı seçti.
8.09.2021Uzmanpara
Bilim insanları iklim dostu konserler için yol haritası belirledi
Bilim insanları iklim dostu konserler için yol haritası belirlediİngiltere'deki Manchester Üniversitesi bünyesindeki Tyndall İklim Değişikliği Araştırma Merkezi, Massive Attack grubunun konserlerinden gelen verilerle, müzik dünyasının iklim değişikliğini körüklemeden konserler organize etmesi için yol haritası sundu.
6.09.2021Teknoloji
Hayvancılığı geliştirmek için meralar aydınlatılıyor
Hayvancılığı geliştirmek için meralar aydınlatılıyorGaziantep'te hayvancılığı geliştirmek amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında besicilerin meralardaki yaşam standardını yükseltmek için hazırlanan "Meralara Giden Aydınlık Yol Projesi"yle besicilere çift akü ve çift güneş paneli dağıtılıyor.
4.09.2021Ekonomi
İzmir'in çatıları güneş santrallerine dönüşüyor
İzmir'in çatıları güneş santrallerine dönüşüyorTürkiye'de yenilenebilir enerji sektörünün öncü illerinden İzmir'de çatı üstüne kurulan güneş enerjisi santrallerinin (GES) sayısı katlanarak artıyor.
4.09.2021Ekonomi
1 yılda 1 milyon güneş paneli
1 yılda 1 milyon güneş paneliKalyon Güneş, ilk yılında 1 milyon panel üretimine ulaştı. Yoğun talep nedeniyle kapasite artıran tesisin teknoloji ihraç etmesi de planlanıyor.
22.08.2021Ekonomi
Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası 1 yılda 1 milyon güneş paneli üretti
Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası 1 yılda 1 milyon güneş paneli ürettiKalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası, 1 yıl içinde 1 milyon panel üretimi gerçekleştirdi. Yerli ve yenilenebilir enerji üretimi hedefiyle, 400 milyon dolar yatırımla kurulan fabrikanın kapasitesi de 500 megavattan bin 200 megavata yükseltildi. 25 bin metrekarelik alana kurulan Ar-Ge merkezinin de bulunduğu fabrika güneş teknolojilerinin geliştirilmesinde rol üstleniyor.
21.08.2021Ekonomi
Bakan Varank, TÜBA tarafından düzenlenen uluslararası enerji konferansında konuştu
Bakan Varank, TÜBA tarafından düzenlenen uluslararası enerji konferansında konuştuSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, güçlü ve sürdürülebilir büyümeye giden yolun, girdilerin ne kadar verimli ve rekabetçi şekilde bir araya getirildiğiyle doğrudan ilişkili olduğunu belirterek, "Türkiye olarak, yenilenebilir enerjiden maksimum düzeyde yararlanarak petrol ve gazdaki dışa bağımlılığımızı avantaja çevirmek istiyoruz." dedi.
9.08.2021Teknoloji
Elon Musk, Tesla’nın patronu olmaktan "oldukça nefret ettiğini" açıkladı
Elon Musk, Tesla’nın patronu olmaktan "oldukça nefret ettiğini" açıkladıTesla ve SpaceX'in patronu Elon Musk, Tesla şirketinin patronu olmaktan oldukça nefret ettiğini söyledi.
13.07.2021Ekonomi
TÜBİTAK'ta geliştirilen 'uzay kalifiye güneş paneli' kullanıma hazır
TÜBİTAK'ta geliştirilen 'uzay kalifiye güneş paneli' kullanıma hazırTÜBİTAK MAM tarafından tasarlanıp üretilen uzay kalifiye güneş paneli, yüksek çözünürlüklü yer gözlem uydusu İmece'ye güç sağlayacak.
7.07.2021Teknoloji
Yenilenebilir enerji kripto paranın hızına yetişmeye çalışıyor
Yenilenebilir enerji kripto paranın hızına yetişmeye çalışıyorBilgisayarların her saniye yaptığı milyarlarca işlem, sürekli bir enerji akışına ihtiyaç duyarken, bu da hem iklim hedeflerine ulaşmada, hem de maliyetin düşürülmesinde yenilenebilir enerji kaynaklarını öne çıkarıyor.
29.06.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Güneş Paneli ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.