Güneş Paneli

Güneş Paneli

Son dakika Güneş Paneli haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Güneş Paneli gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Güneş Paneli haber sayfamızda...

Güneş Paneli

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 943 güneş paneli haberi bulunmuştur.
ABD enerji üretim kapasitesini yüzde 80 artıracak
ABD enerji üretim kapasitesini yüzde 80 artıracak ABD, enerji üretim kapasitesini 2035'e kadar yüzde 80 artıracak.
17.05.2024 Uzmanpara
Bakan Kacır: Yerli üretimi esas almayı sürdüreceğiz
Bakan Kacır: Yerli üretimi esas almayı sürdüreceğiz Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Tekirdağ’da gerçekleştirdiği programların ardından Valiliği ziyaret etti.
4.05.2024 Gündem
Bakan Kacır açıkladı: Kritik teknolojileri üreten Türkiye'yi inşa ediyoruz
Bakan Kacır açıkladı: Kritik teknolojileri üreten Türkiye'yi inşa ediyoruz Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Sayın Cumhurbaşkanımızın ısrarı, iddiası ve güçlü liderliğiyle, ekonomik ve siyasi bağımsızlığımızın teknolojik bağımsızlığımızdan geçtiği anlayışıyla kritik teknolojileri üreten ve geliştiren Türkiye'yi inşa ediyoruz. Milli Teknoloji Hamlesi hedeflerimiz doğrultusunda; savunma sanayimizin başrolde olduğu bir dönüşüme tanıklık ediyoruz. Geçmişin acı tecrübeleri bize gösterdi ki; ateş çemberi içerisinde güvenli bir liman olan Türkiye'nin bekası ancak ve ancak savunma sanayisinde milli ve özgün teknolojiler geliştirerek mümkündür" dedi.
4.05.2024 Ekonomi
Çin'in madenlerden büyük pay alması gerilimi nasıl artırdı?
Çin'in madenlerden büyük pay alması gerilimi nasıl artırdı? Yeşil ekonomi için hayati önem taşıyan minerallerin işlenmesinde halihazırda hakim konumda olan Çin, bu madenlerdeki katılımını dünya çapında genişletiyor. Bu, Çinli işletmeler ve ev sahibi topluluklar arasındaki gerilimi de gittikçe artırıyor.
30.04.2024 Dünya
Güneşle donduracak ‘israf’ son bulacak
Güneşle donduracak ‘israf’ son bulacak Gıda israfına karşı dünyada aşevleri kurulmasına destek oldukları bilgisini veren Arçelik Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Akın Garzanlı elektrik şebekesinin sorunlu olduğu ülkelere yönelik, gıda israfına karşı güneş enerjisiyle çalışan bir buzdolabı çıkardıklarını da söyledi.
22.04.2024 Ekonomi
Karbon nötr güneş paneli üretimine geri sayım
Karbon nötr güneş paneli üretimine geri sayım Kalyon PV, tükettiği elektriği karşılamak için Şanlıurfa Viranşehir’de Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurmak için harekete geçti. 100 milyon dolarlık yatırım ile hayata geçirilecek santral, 158 MWp’lik kurulu gücüyle Kalyon PV’nin öz tüketimini karşılayacak.
17.04.2024 Ekonomi
Fırsat eşitliği ve genç istihdamı hamlesi
Fırsat eşitliği ve genç istihdamı hamlesi "Vakfımızın temel hedefleri eğitimde fırsat eşitliği oluşturmak, kültürel mirasımızı korumak ve gençleri sporla güçlendirmek. Grup şirketlerimizi projelerimize entegre ederek uzun vadede genç istihdamını artırmayı hedefledik."
5.04.2024 Milliyet Executive
Penceredeki güneşten saatlerce bedava elektrik! 'Perdeyi kornişe, fişini prize takın'
Penceredeki güneşten saatlerce bedava elektrik! 'Perdeyi kornişe, fişini prize takın' Liseyi birincilikle bitiren Ahmet Fuat Yalçın, makine mühendisliği okuduktan sonra hemen yüksek lisans eğitimine başladı. İşte hayatını değiştiren gelişme tam da burada yaşandı. Tezini yenilenebilir enerji üzerine yapan genç adamın aklına, güneş panellerini perdeye dönüştürme fikri geldi. Her mekanda kullanılabilen, hiçbir yere başvuru yapmadan direkt kullanılabilen perde rahatlıkla 28 saat televizyon, 14 saat buzdolabı ve 2 saat fırın çalıştırabiliyor!
4.04.2024 Yaşam
42 bin lira maaş, sigorta, dayalı döşeli ev ve karavana rağmen çalıştıracak eleman bulamıyor
42 bin lira maaş, sigorta, dayalı döşeli ev ve karavana rağmen çalıştıracak eleman bulamıyor Tarımın kalbi Sivas’ta sunduğu 42 bin lira maaş, dayalı döşeli ev ve karavan imkanlarına rağmen çalıştırılacak çoban bulunamıyor.
30.03.2024 Haberler
42 bin lira maaş, sigorta, dayalı döşeli ev ve karavana rağmen çalıştıracak eleman bulamıyor
 42 bin lira maaş, sigorta, dayalı döşeli ev ve karavana rağmen çalıştıracak eleman bulamıyor Tarımın kalbi Sivas’ta sunduğu 42 bin lira maaş, dayalı döşeli ev ve karavan imkanlarına rağmen çalıştırılacak çoban bulunamıyor.
31.03.2024 Ekonomi
Edirne'de iki genç mühendis geliştirdi! İşte yerli ve milli taşınabilir şarj istasyonu!
Edirne'de iki genç mühendis geliştirdi! İşte yerli ve milli taşınabilir şarj istasyonu! Edirne’de iki genç mühendis elektrikli araçlar için yerli ve milli taşınabilir şarj istasyonu geliştirdi.
22.03.2024 Gündem
Yerli güneş paneli üreticisine koruma
Yerli güneş paneli üreticisine koruma Çin’in ardından Vietnam, Malezya, Tayland, Hırvatistan ve Ürdün menşeli güneş paneli ithalatına da damping önlemi geldi. Karara göre, söz konusu 5 ülkeden güneş paneli ithalatında metrekare başına 25 dolar teminat alınacak.
20.03.2024 Ekonomi
Bakan Kacır işçilerle beraber iftar yaptı
Bakan Kacır işçilerle beraber iftar yaptı Bakan Kacır, Sakarya 1'inci Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Arma Filtre'de işçilerle birlikte iftarını açtı.
14.03.2024 Gündem
“Teknoloji geliştirme bölgelerini 22 yılda 2’den 101’e yükselttik”
“Teknoloji geliştirme bölgelerini 22 yılda 2’den 101’e yükselttik” Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, 22 yılda 2’den 101’e yükselttikleri teknoloji geliştirme bölgeleri ve destekledikleri bin 298 Ar-Ge ve 327 tasarım merkezi ile ülkemizde teknoloji seviyesi yüksek üretim kapasitesi inşa ettiklerini söyledi.
9.03.2024 Ekonomi
Bakan Kacır: Türkiye’yi yatırımlarla ilmek ilmek dokuduk
Bakan Kacır: Türkiye’yi yatırımlarla ilmek ilmek dokuduk Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır, Şebinkarahisar Halk Eğitim Merkezi’nde Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı 2024 Projeleri İmza Töreni’ne katıldı.
8.03.2024 Gündem
Bakan Kacır: Türkiye güçlü sanayi, istikrarlı siyasi altyapısı ile umut ışığı oluyor
Bakan Kacır: Türkiye güçlü sanayi, istikrarlı siyasi altyapısı ile umut ışığı oluyor Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Zonguldak’ta bir firmanın Ar-Ge merkezinin açılışına katıldı.
7.03.2024 Ekonomi
Antalya’da hortum felaketi kamerada: Saniyeler içerisinde dehşeti yaşattı
Antalya’da hortum felaketi kamerada: Saniyeler içerisinde dehşeti yaşattı Antalya'nın Kumluca ilçesinde dün ortaya çıkan hortum tarım alanlarına zarar verdi, evlerin güneş panellerini yerinden söktü. Hortum felaketinin geliş anı ise güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Seraların üzerinden saniyeler içerisinde geçen hortum, geride büyük çapta maddi hasar bıraktı.
6.03.2024 Haberler
Antalya'da hortum paniği! Korku dolu anlar saniye saniye kaydedildi
Antalya'da hortum paniği! Korku dolu anlar saniye saniye kaydedildi Antalya'nın Kumluca ilçesinde ortaya çıkan hortum ortalığı adeta savaş alanına çevirirken, üzerine güneş paneli düşen otomobildeki çocuk yaralandı.
5.03.2024 Gündem
Antalya'da hortum böyle geldi, tarım alanları zarar gördü
Antalya'da hortum böyle geldi, tarım alanları zarar gördü Antalya'nın Kumluca ilçesinde ortaya çıkan hortum tarım alanlarına zarar verdi, evlerin güneş panellerini yerinden söktü. Bir aracın üzerine düşen güneş paneli sebebiyle araçta bulunan bir çocuk hafif yaralandı.
5.03.2024 Haberler
Su rezervleri kritik seviyede: Hedef her damlayı bilinçli kullanmak
Su rezervleri kritik seviyede: Hedef her damlayı bilinçli kullanmak Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ), performans programında, su kaynaklarının korunması, geliştirilmesi ve mevcut suyun her damlasının bilinçli kullanılmasına yönelik planlarını ortaya koydu.
25.02.2024 Gündem
Güneş teknolojileri alanında Türkiye’de bir ilk
Güneş teknolojileri alanında Türkiye’de bir ilk Dünyada Çin’den sonra ilk “Seed” üretiminin Kalyon PV tarafından gerçekleştirildiği duyuruldu.
23.02.2024 Milliyet Enerji
'Türkiye'yi kendi savaş uçağını yapabilen bir ülke konumuna taşıdık'
'Türkiye'yi kendi savaş uçağını yapabilen bir ülke konumuna taşıdık' Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Konya İli 2024 yılı projeleri protokol imza törenine katıldı.
22.02.2024 Ekonomi
Çiftçilere güneş enerjisi paneli verildi! Bakan Yumaklı: Her alanda üretim artacak
Çiftçilere güneş enerjisi paneli verildi! Bakan Yumaklı: Her alanda üretim artacak Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, çiftçilere verilen güneş enerjisi paneli dağıtım törenine katıldı.
15.02.2024 Ekonomi
‘Yeni bir dağıtım altyapısı gerekli’
‘Yeni bir dağıtım altyapısı gerekli’ Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, trafikte elektrikli araçların artmasına ilişkin, “Bu durum bizim için ciddi yük olmaya başladı. Dağıtım altyapısını artık yeniden tasarlamamız gerekiyor. Yeni bir dağıtım altyapısına ihtiyacımız var. Orada ciddi bir güç talebi var. Bunun önümüzdeki dönemde elektrikli araç sayılarının artması ile tüketicilerin o alana dönük ihtiyacının artması ile çok hızlı bir şekilde gelişeceğini söyleyebiliriz” dedi.
26.01.2024 Ekonomi
Doğal gaz ve petrol fiyatlarında artış olacak mı? Bakan Bayraktar'dan kritik soruya cevap
Doğal gaz ve petrol fiyatlarında artış olacak mı? Bakan Bayraktar'dan kritik soruya cevap Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, trafikte elektrikli araçların artmasına ilişkin, “Bu durum bizim için ciddi yük olmaya başladı. Dağıtım altyapısını artık yeniden tasarlamamız gerekiyor. Yeni bir dağıtım altyapısına ihtiyacımız var. Orada ciddi bir güç talebi var. Bunun önümüzdeki dönemde elektrikli araç sayılarının artması ile tüketicilerin o alana dönük ihtiyacının artması ile çok hızlı bir şekilde gelişeceğini söyleyebiliriz” dedi.
25.01.2024 Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Güneş Paneli ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.