Güneş Enerjisi

Güneş Enerjisi

Son dakika güneş enerjisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan güneş enerjisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan güneş enerjisi haber sayfamızda...

Güneş Enerjisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.704 güneş enerjisi haberi bulunmuştur.
Biden imzaladı! 'ABD tarihindeki en önemli yasalardan biri'
Biden imzaladı! 'ABD tarihindeki en önemli yasalardan biri'ABD Başkanı Joe Biden, Beyaz Saray'da düzenlenen törenle Enflasyon Azaltma Yasası'nı imzaladı. Biden, Yasayı "ABD tarihindeki en önemli yasalardan biri" olarak nitelendirdi.
17.08.2022Dünya
İklim konusunda kritik adım
İklim konusunda kritik adımABD, Trump döneminde bıraktığı küresel iklim liderliğini Biden ile tekrar üstlenmeye başladı. Son derece iyi bir gelişme çünkü küresel ısınmayla mücadelede dünyanın en büyük ekonomisi oyunun içinde kalmalı.
16.08.2022Ekonomi
‘Karşıyaka  tarımla da  öne çıkacak’
‘Karşıyaka tarımla da öne çıkacak’Tarımsal üretimi önemsediklerini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, “Türkiye’nin en büyük çatı bahçesini oluşturacağız. Meyveden reçele, turşuya aklınıza ne gelirse üreteceğiz” dedi
16.08.2022Ege
Brain Test Cevapları Nelerdir? Brain Test Nasıl Oynanır?
Brain Test Cevapları Nelerdir? Brain Test Nasıl Oynanır?Eğlenceli zeka bulmaca oyunlarından bir tanesi olan Brain Test Türkiye’de en çok sevilen oyunlar arasında yer alıyor. Zorlayıcı bölümleri ile hem zeka geliştiren oyun aynı zamanda eğlendiriyor. Ekranda verilen soru ne nesnelere göre cevapları bulmak gerekiyor. Şaşırtıcı cevapları bulunan oyunda seviye atladıkça Brain Test cevapları da bir o kadar zor olmaya başlıyor. Oyunun 200’den fazla seviyesi bulunuyor. Brain test nasıl oynanır? “Brain Test Cevapları Nelerdir?” içeriğimize göz atabilirsiniz.
15.08.2022Oyun
Orman köylerini güneş aydınlatıyor
Orman köylerini güneş aydınlatıyorKöylerde yaşam kalitesinin arttırılması için başlatılan ORKÖY projesi kapsamında 35 ildeki 82 köydeki 806 hanenin elektriği, güneş enerjisinden karşılanmaya başlandı. Projeyle bu yıl 700 köy evi daha güneşle aydınlanacak.
10.08.2022Ekonomi
Türkiye, yenilenebilir enerji ekipmanları için yatırım üssü olabilir
Türkiye, yenilenebilir enerji ekipmanları için yatırım üssü olabilirTürkiye kendi coğrafyasında önemli bir pazara hitap ediyor. Komşularımızla birlikte baktığımız zaman, yenilenebilir enerji için önemli bir teknik potansiyel var. Buradaki yatırımlar yaygınlaştıkça, yenilenebilir enerji ekipmanları için Türkiye’nin yatırım üssü olması mümkün.
Selçuklu Belediyesi güneşte hedef büyüttü
Selçuklu Belediyesi güneşte hedef büyüttüSelçuklu Belediyesi Güneş Enerjisi Santralleri (GES) yatırımlarıyla, hem doğayı koruyor hem de temiz kaynaklardan elektrik üreterek karbon salımının önüne geçen örnek çalışmalar gerçekleştiriyor.
GES’te yatırımlar artıyor
GES’te yatırımlar artıyor 2022 Şubat sonunda güneş enerjisi kurulu gücü 7 bin 953 megavata ulaşan Türkiye’de bu alanda yatırımlar artıyor.
8.08.2022Ekonomi
ABD'de 430 milyar dolarlık iklim, vergi ve sağlık düzenlemeleri paketi Senato'dan geçti
ABD'de 430 milyar dolarlık iklim, vergi ve sağlık düzenlemeleri paketi Senato'dan geçtiABD Senatosu, kapsamlı iklim, vergi ve sağlık düzenlemelerini içeren, Başkan Joe Biden'ın büyük önem verdiği yasa tasarısını onayladı. 430 milyar dolar tutarındaki tasarının önümüzdeki hafta da Demokratların çoğunlukta olduğu Temsilciler Meclisi'nde onaylanması ve Biden'ın imzasıyla yürürlüğe girmesi bekleniyor.
8.08.2022Dünya
Ordu’ya rüzgâr santrali yolda
Ordu’ya rüzgâr santrali yoldaOrdu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, klasik belediyecilik hizmetlerinin dışına açılıp yazılım, tarım, hayvancılık, turizm, kentsel dönüşüm ve enerji projeleri ile Ordu’yu yatırım şehrine dönüştürdüklerini söyledi.
8.08.2022Ekonomi
Bakan Kirişci: “Cumhurbaşkanımızın duruşu ile tahıl krizi sorunu çözüldü”
Bakan Kirişci: “Cumhurbaşkanımızın duruşu ile tahıl krizi sorunu çözüldü”Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Cumhurbaşkanımızın ‘Biz ne Rusya ne Ukrayna, bunlar bizim için dost ve komşu ülkelerdir’ duruşu ile bu mesele çözüldü” dedi. Kirişci, ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Venezuela’dan 1 metrekare dahi toprak almadığının altını çizdi.
31.07.2022Ekonomi
Bakan Kurum: 2023 seçimleri cesurlar ile kaçak güreşenlerin mücadelesi  olacak
Bakan Kurum: 2023 seçimleri cesurlar ile kaçak güreşenlerin mücadelesi olacakÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Bursa’da yaptığı konuşmada 2023 seçimlerinin ehliyet ile kifayetsizliğin, nitelik ile yetersizliğin, cesurlar ile kaçak güreşenlerin mücadelesi olacağını söyledi.
29.07.2022Ekonomi
Her biri Eyfel Kulesi yüksekliğinde! Türkiye depoyu doldurdu
Her biri Eyfel Kulesi yüksekliğinde! Türkiye depoyu doldurduHer biri Eyfel Kulesi yüksekliğinde olan 12 adet suni mağaraları ve 1 milyar 200 milyon metreküp kapasitesi olan Tuz Gölü Yer Altı Doğal Gaz Depolama Tesisi, yüzde yüz dolu şekilde kışa hazır.
28.07.2022Ekonomi
Fabrika çatısını panelle kapladı
Fabrika çatısını panelle kapladıBerteks Yönetim Kurulu Başkanı Berk Noyan, sürdürülebilirlik ve yeşil üretim yolculuklarının hızlanarak devam ettiğini belirterek, üretim sahalarındaki çatılarını güneş enerjisi panelleri ile kapladıklarını, yapılan yatırımla yıllık 2000 megavat saat enerji elde edilmesini hedeflediklerini söyledi.
26.07.2022Ekonomi
Karavan fiyatına taşınabilir ev! Kadın girişimci dünyaya satıyor
Karavan fiyatına taşınabilir ev! Kadın girişimci dünyaya satıyorYurtdışından görerek ilham aldığı ve kendi tasarımlarıyla Sakarya'da üretimine başladığı 'tiny houseleri', karavan fiyatına satan kadın girişimci, ürünlerini dünyanın birçok noktasına pazarlamanın mutluluğunu yaşıyor.
25.07.2022Haberler
Karavan fiyatına taşınabilir ev! Kadın girişimci dünyaya satıyor
Karavan fiyatına taşınabilir ev! Kadın girişimci dünyaya satıyorYurtdışından görerek ilham aldığı ve kendi tasarımlarıyla Sakarya'da üretimine başladığı 'tiny houseleri', karavan fiyatına satan kadın girişimci, ürünlerini dünyanın birçok noktasına pazarlamanın mutluluğunu yaşıyor.
25.07.2022Ekonomi
Uyum ve dengenin rengi yeşil
Uyum ve dengenin rengi yeşilYeşil renk doğadan gelen gücü sayesinde hem uyumu hem de dengeyi simgeler. Aynı zamanda baharın simgesi olan yeşil bu özelliği ile yeniden doğuş, yaşam, büyüme, üreme, bolluk, bereket ve pozitiflik anlamlarını kazanır
24.07.2022Pazar
Bakan Kurum Bitlis'te konuştu: Yepyeni bir dönemi başlatıyoruz
Bakan Kurum Bitlis'te konuştu: Yepyeni bir dönemi başlatıyoruzBitlis'te yatırım değeri 1 milyar 232 milyon lira olan 21 ayrı yatırımın toplu açılış töreninde konuşan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, muhalefeti eleştirerek, "Muhalefet, bir türlü iktidara gelemeyince son 20 yıldır da milletimiz Sayın Cumhurbaşkanımıza iktidarı verince adeta siyasi bir buhrana yakalandılar. Tabiri caizse raydan çıktılar, zaten bozuk olan ayarları, sinirleri, dengeleri daha da bozuldu" dedi.
22.07.2022Gündem
Selçuklu güneşi
Selçuklu güneşiİklim krizi sebebiyle orman yangınları artarken, Selçuklu Belediyesi güneş enerjisi yatırımlarıyla 827 bin KW elektrik üreterek, binlerce ağacın kesilmesini ve 400 tona yakın karbon salımını engelledi.
22.07.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İran dönüşü flaş mesajlar: Bunu yemezler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İran dönüşü flaş mesajlar: Bunu yemezlerİran ziyareti dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerçekleştirilen 3'lü zirveye ilişkin, "Amerika şu anda bir defa Fırat’ın doğusunu terk etmek durumunda. Astana sürecinden çıkan tespit bu." ifadelerini kullandı. Teröristlerin Ayn El Arab'a rejim bayrağı asmasına da sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeminde, İBB Başkanı İmamoğlu'nun, sel felaketi sırasında tatilde olması da vardı.
20.07.2022Siyaset
Aliyev: Azerbaycan'ın ileri sürdüğü projeler Avrupa'nın enerji haritasını tamamen değiştirdi
Aliyev: Azerbaycan'ın ileri sürdüğü projeler Avrupa'nın enerji haritasını tamamen değiştirdiAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile yaptığı ortak basın toplantısında, “Azerbaycan'ın ileri sürdüğü, AB ve ortaklarımız tarafından desteklenen enerji projeleri, Avrupa'nın enerji haritasını tamamen değiştirdi” dedi. Azerbaycan ile AB arasında enerji alanında stratejik ortaklık hakkında mutabakat zaptı imzalandı.
18.07.2022Dünya
Yatırımcıların gözdesi oldu
Yatırımcıların gözdesi olduDoğanın kalbinde eksiksiz bir yaşam ve yepyeni ticari olanaklar sunan Tan Urla, tüm bölgeye değer katacak
18.07.2022Ege
Güneş enerjisiyle topraksız dikey tarım
Güneş enerjisiyle topraksız dikey tarımHatay’da bir girişimci güneş enerjisinden ürettiği elektrik ile çalışan topraksız dikey tarım projesini 3 yıllık deneme sürecinin ardından tamamladı. Birçok farklı bitki türlerini yetiştiren girişimci Ömer Çağın Avcı, amacının tarım teknolojisini geliştirmek olduğunu söyledi.
17.07.2022Ekonomi
Katar'da bambaşka bir turnuva! Yeni 'Dünya' düzeni
Katar'da bambaşka bir turnuva! Yeni 'Dünya' düzeniKatar’daki 2022 Dünya Kupası, öncekilerden çok farklı olacak. Ortadoğu’da düzenlenmesi, yazın yerine kışın yapılması, kadın hakemlerin düdük çalması, soğutuculu statlarda oynanması ve otomatik ofsayt sisteminin kullanılması gibi turnuva tarihindeki birçok ilke tanıklık edilecek.
17.07.2022Dünya Kupası
Antalya'da bir girişimci yakıtsız çalışan jeneratör üretti
Antalya'da bir girişimci yakıtsız çalışan jeneratör ürettiAntalya'da yaşayan girişimci Birol Yılmaz, 3 aylık AR-GE çalışması ile yakıtsız çalışan bir jeneratör üretti. 3 kilowattlık alternatif enerji üreten jeneratörle 12 saat durmaksızın televizyon, buzdolabı, bilgisayar ve 10 ampul rahatlıkla çalışabiliyor.
22.07.2022Kobi

Benzer Haber Etiketleri

Güneş Enerjisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.