Güneş Enerjisi

Güneş Enerjisi

Son dakika güneş enerjisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan güneş enerjisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan güneş enerjisi haber sayfamızda...

Güneş Enerjisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.302 gunes enerjisi haberi bulunmuştur.
GES’den yüzde 100 elektrik tasarrufu sağlanıyor
GES’den yüzde 100 elektrik tasarrufu sağlanıyorSon yıllarda, yapılan düzenlemeler ile ekonomik yapılabilirliği daha cazip hale getirilen çatı ve cephelerde, Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurulumu sayesinde kendi elektriğini güneşten üreten haneler, sanayi tesisleri, tarımsal faaliyetler her geçen gün artıyor.
12.05.2021Vitrin
Depolama ile GES'ler gece karanlığında, RES’ler rüzgar yokken enerji sağlayacak
Depolama ile GES'ler gece karanlığında, RES’ler rüzgar yokken enerji sağlayacakEnerji Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ENSİA) Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kalaycı, yenilenebilir enerji sektörünün uzun yıllardır beklediği enerji depolama yönetmeliğiyle birlikte yenilenebilir enerjinin temel zayıflıklarından biri olan depolama sorununun çözüleceğini belirterek, güneş enerjisi santrallerinin (GES) gece karanlığında, rüzgar enerjisi santrallerinin (RES) ise rüzgar yokken enerji sağlayacağını söyledi.
12.05.2021Ekonomi
Bakan açıkladı! 100 bin megavat sınırına yaklaşıldı
Bakan açıkladı! 100 bin megavat sınırına yaklaşıldıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Güneş Enerjisi Santralleri-3 (YEKA GES-3) yarışmalarına kısıtlamalar nedeniyle ara verildiğini belirterek, "Normalleşme döneminin başlamasıyla birlikte geriye kalan yarışmalarımızı da en kısa sürede tamamlayacağız. Kara alanları için yeni YEKA RES yarışmalarımız için de hazırlıklarımız devam ediyor. Toplam 2 bin megavatlık bir yarışma olacak. Bu yıl içinde, son çeyrekte yarışmalarımızı yapmayı planlıyoruz." dedi.
12.05.2021Ekonomi
Yeşil enerjide kapasite rekoru
Yeşil enerjide kapasite rekoruDünyada yenilenebilir enerjide kurulu güç, geçen yıl bir önceki yıla göre 280 gigavatlık rekor artışla 2 bin 970 gigavata ulaştı. Temiz enerjideki yükselişin gelecek yıllarda da devam edeceği öngörülüyor.
12.05.2021Ekonomi
‘İklim krizine karşı acil önlem alınmalı’
‘İklim krizine karşı acil önlem alınmalı’Ege Orman Vakfı’nın Başkanı Cem Bakioğlu, ‘Küresel İklim Krizi’ne dikkat çekti...
11.05.2021Ege
Yenilenebilir enerjide rekor kapasite artışı 'yeni normal' haline geliyor
Yenilenebilir enerjide rekor kapasite artışı 'yeni normal' haline geliyorDünyada yenilenebilir enerjide kurulu güç, geçen yıl bir önceki yıla göre 280 gigavatlık rekor artışla 2 bin 970 gigavata ulaştı. Temiz enerjideki bu yükselişin gelecek yıllarda da devam edeceği öngörülüyor.
11.05.2021Ekonomi
Son dakika... 1 milyon euro ile kayboldu! Şeytanın aklına gelmez...
Son dakika... 1 milyon euro ile kayboldu! Şeytanın aklına gelmez...Güneş enerjisi şirketinde çalışan kadın sırra kadem bastı, peşine düşen dedektifler sosyal medya hesaplarını didik didik etti. Ünlü tatil merkezindeki ayrıntıdan yola çıkıp bir villaya ulaştı.
8.05.2021Dünya
Gökyüzü Musk’ın işgali altında!
Gökyüzü Musk’ın işgali altında!İstanbul’da önceki gece gökyüzünde Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX’in uzaya yolladığı uydulardan beliren sıralı ışıklar merak uyandırdı. Musk’ın binlerce benzer uyduyu gökyüzüne atacağına dikkati çeken uzmanlar “Bu parlamalar gökyüzünün gözlem kalitesini düşürüyor” dedi
8.05.2021Gündem
Yeni elektrik üretim yatırımlarında aslan payı rüzgar enerjisinin
Yeni elektrik üretim yatırımlarında aslan payı rüzgar enerjisininTürkiye'de bu yıl ocak-nisan döneminde devreye alınan 1268 megavatlık elektrik üretim kapasitesinin yüzde 51,5'i rüzgar enerjisi santralleri kaynaklı oldu.
7.05.2021Ekonomi
Güneşte bereketli coğrafya
Güneşte bereketli coğrafyaGüneş enerjisi açısından çok avantajlı bir coğrafyada bulunan Türkiye’de, konutlar için çatıya kurulan güneş santralleri 8-10 yılda, ticari binalarda kurulan santraller ise 4-5 yılda kendini amorti ediyor.
6.05.2021Ekonomi
İş Leasing’den KOBİ’lere GES desteği
İş Leasing’den KOBİ’lere GES desteğiÇok sayıda çatı üssü güneş enerjisi santralini (GES) finanse eden İş Leasing, enerji yatırımlarında kurumsal firmaların yanısıra KOBİ’lere hizmetiyle de öne çıkıyor. Şirket, geliştirdiği çözümlerle firmalara ideal ödeme planları sunduğunu açıkladı.
5.05.2021Kobi
Çatı GES projelerine finansman desteği
Çatı GES projelerine finansman desteğiSmart Energy ve Emlak Katılım, güneş enerjisinden faydalanmak isteyen şirketlere uygun koşullarda, ulaşılabilir finansman desteği sağlamak üzere bir işbirliğine imza attı.
5.05.2021Ekonomi
Kilit tarih 1 Haziran
Kilit tarih 1 HaziranEnerji sektöründe ‘yeşil’ dönem 1 Haziran’da başlıyor. Tüketiciler 1 Haziran’dan itibaren yenilenebilir kaynaklardan üretilmiş enerjiyi kullanmayı seçebilecek. Elektrik üreticileri, enerjinin kaynağını belgeleyecek. Yeşil enerji kullandığını belgelemek, özellikle firmalara Avrupa’ya ihracatta rekabet üstünlüğü sağlayacak.
5.05.2021Ekonomi
Bakır 'altın çağı'nı yaşayacak!
Bakır 'altın çağı'nı yaşayacak!Yeşil enerji dönüşümünün küresel bakır piyasasının gelecekteki büyümesinde temel belirleyici olması beklenirken, talep ve fiyatındaki rekor artışlarla bakırın altın çağını yaşayacağı öngörülüyor.
3.05.2021Uzmanpara
Diyanetten  Afrika’ya hayat suyu
Diyanetten Afrika’ya hayat suyuDiyanet Vakfı Ramazan programı kapsamında 75 ülke 208 bölgede ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzattı. Vakfın yardım götürdüğü yerlerden birisi olan Tanzanya’da temiz içme suyu sağlayan 21 su kuyusu açıldı...
3.05.2021Gündem
Arılara konaklama ve takip sistemi geliyor
Arılara konaklama ve takip sistemi geliyorTarım ve Orman Bakanlığı, neslinin giderek tükendiği tespiti yapılan arılar ve arıcılığın korunması için dört koldan harekete geçti. Kurulan “Arıcılık Kayıt Sistemi” ile tüm ülke arıcılığının tek çatı altında birleştirilerek veri tabanı oluşturulduğunu belirten bakanlık, hazırlanan “Arı Konaklama ve Takip Sistemi Projesi”nin de kısa süre içerisinde il/ilçe müdürlükleri tarafından yürütülmesinin planlandığını kaydetti.
3.05.2021Ekonomi
Güneş mini YEKA yarışmalarında 4 günde 260 megavat kapasite tahsis edildi
Güneş mini YEKA yarışmalarında 4 günde 260 megavat kapasite tahsis edildiYenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Güneş Enerjisi Santralleri-3 (YEKA GES-3) yarışmalarında 4 günde 12 farklı şirkete toplam 260 megavat kapasite tahsis edildi.
30.04.2021Ekonomi
İş Leasing’in aktifi 14 milyara yaklaştı
İş Leasing’in aktifi 14 milyara yaklaştıİlk çeyrek bilançosunu açıklayan İş Leasing, konsolide aktif büyüklüğünın 13.8 milyar TL’ye ulaştığını, leasing portföyünün de 2020 yıl sonuna göre yüzde 9.6 oranında artarak 7.8 milyar TL olduğunu duyurdu.
30.04.2021Ekonomi
Re-Pie Portföy enerji yatırımlarını büyütüyor
Re-Pie Portföy enerji yatırımlarını büyütüyorToplam portföy büyüklüğünü 2,4 milyar TL’ye çıkaran Re-Pie Portföy, yenilenebilir enerji alanındaki yatırımlarını büyütmek üzere Re-Pie Arf Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nu kurarak Arf Bio Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş’yi bünyesine kattı.
29.04.2021Vitrin
Güneş enerjisinde mini YEKA yarışmalarının son günü tamamlandı
Güneş enerjisinde mini YEKA yarışmalarının son günü tamamlandıYenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Güneş Enerjisi Santralleri-3 (YEKA GES-3) yarışmalarının son gününde 4 şirkete 50 megavat kapasite tahsis edildi.
29.04.2021Ekonomi
Güneş enerjisinde mini YEKA yarışmalarının üçüncü günü tamamlandı
Güneş enerjisinde mini YEKA yarışmalarının üçüncü günü tamamlandıYenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Güneş Enerjisi Santralleri-3 (YEKA GES-3) yarışmalarının üçüncü gününde 3 şirkete 80 megavat kapasite tahsis edildi.
28.04.2021Ekonomi
Güneş mini YEKA yarışmalarında iki günde 130 megavat kapasite tahsis edildi
Güneş mini YEKA yarışmalarında iki günde 130 megavat kapasite tahsis edildiYenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Güneş Enerjisi Santralleri-3 (YEKA GES-3) yarışmalarının ilk iki gününde 6 şirkete toplam 130 megavat kapasite tahsis edildi.
28.04.2021Ekonomi
YEKA GES-3 yarışmaları ertelendi
YEKA GES-3 yarışmaları ertelendiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Güneş Enerjisi Santralleri-3 (YEKA GES-3) yarışmalarının ertelendiğini bildirdi.
27.04.2021Ekonomi
Elon Musk 'önemli hatalar' yaptığını kabul ederek açıkladı
Elon Musk 'önemli hatalar' yaptığını kabul ederek açıkladıElon Musk'ı şu sıralar her ne kadar SpaceX ve uzay hakkındaki gelişmelerle duyuyor olsak da çılgın mucit olarak lanse edilen Musk, farklı projeler üzerinde çalışmalarını da sürdürüyor. En son yaptığı açıklamada Tesla'nın Solar Roof projesindeki hatalardan bahsetti.
27.04.2021Teknoloji
Son dakika... Dünyanın en büyüğü! Devasa enerji 'çiftliği' bitmek üzere
Son dakika... Dünyanın en büyüğü! Devasa enerji 'çiftliği' bitmek üzereSon dakika haberlere göre, Tayland dünyanın en büyük güneş enerjisi çiftliğini bitirmek üzere. Dudak uçuklatan projenin detaylarıyla ilgili yetkililer açıklama yaparak bilgi verdi.
25.04.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

enerjiyekaminigesyenilenebilir enerji

Güneş Enerjisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.