Güney Afrika Cumhuriyeti

Güney Afrika Cumhuriyeti

Son dakika Güney Afrika Cumhuriyeti haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Güney Afrika Cumhuriyeti gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Güney Afrika Cumhuriyeti haber sayfamızda...

Güney Afrika Cumhuriyeti

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.690 guney afrika cumhuriyeti haberi bulunmuştur.
İlk çeyrekte 87 ülke ve özerk bölgeye 2,7 milyar dolarlık binek otomobil satıldı
İlk çeyrekte 87 ülke ve özerk bölgeye 2,7 milyar dolarlık binek otomobil satıldıTürkiye'den yılın ilk çeyreğinde 87 ülke, özerk ve serbest bölgeye 2 milyar 734 milyon 641 bin dolarlık binek otomobil satışı gerçekleştirildi.
14.04.2021Ekonomi
Afrika'da Kovid-19 vakası sayısı 4 milyon 378 bini geçti
Afrika'da Kovid-19 vakası sayısı 4 milyon 378 bini geçtiAfrika'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası sayısı 4 milyon 378 bin 229'a çıktı. Kovid-19 verilerinin derlendiği "Worldometers" internet sitesine göre, salgın nedeniyle kıtada 115 bin 747 kişi hayatını kaybetti.
11.04.2021Dünya
Hitler'i savunan akademisyen hakkında soruşturma
Hitler'i savunan akademisyen hakkında soruşturmaGüney Afrika Cumhuriyeti'nde, dersinde Nazi lideri Adolf Hitler'in "suç işlemediğini" söyleyen akademisyen hakkında soruşturma başlatıldı.
8.04.2021Dünya
Tanzanya'da hayatını kaybeden eski Devlet Başkanı Magufuli için cenaze töreni
Tanzanya'da hayatını kaybeden eski Devlet Başkanı Magufuli için cenaze töreniTanzanya'da geçen hafta yaşamını yitiren Eski Devlet Başkanı John Magufuli için başkent Dodoma'da cenaze töreni gerçekleştirildi.
22.03.2021Dünya
Türkiye'den 1,7 milyar dolarlık binek otomobil satıldı
Türkiye'den 1,7 milyar dolarlık binek otomobil satıldıTürkiye otomotiv sektörü ocak-şubat döneminde 83 ülke ve özerk bölgeye yaklaşık 1,7 milyar dolarlık binek otomobil ihraç etti.
17.03.2021Ekonomi
Güney Afrika Cumhuriyeti'nde hükümetten öğrencilere destek sözü
Güney Afrika Cumhuriyeti'nde hükümetten öğrencilere destek sözüGüney Afrika Cumhuriyeti'nde hükümet, üniversite harçlarının öğrenciler tarafından protesto edilmesi sonrası bu alanda daha fazla destek sözü verdi.
11.03.2021Dünya
Platin Nedir, Ne İşe Yarar? Platin Nerelerde Kullanılır?
Platin Nedir, Ne İşe Yarar? Platin Nerelerde Kullanılır?Platin, otomotiv, kimya sanayisi ve tıp gibi farklı alanlarda kullanılan, oldukça dayanıklı ve ağır bir metaldir. Nadir bulunan bir element olduğu için en değerli metaller arasında yer alır. En önemli özelliklerinden biri korozyona karşı dirençli olması ve uzun yıllar boyunca paslanmamasıdır. Platin nedir, ne işe yarar? Platin nerelerde kullanılır? Sizin için tüm yönleriyle derledik.
9.03.2021Eğitim
Kadın ihracatçılardan sanal Afrika çıkarması
Kadın ihracatçılardan sanal Afrika çıkarmasıTicaret Bakanlığı koordinasyonunda 8 - 15 Mart tarihlerinde kadın ihracatçılara yönelik düzenlenecek Afrika Sanal Genel Ticaret Heyeti programında, gıda, demir ve demir dışı metaller, otomotiv endüstrisi, tekstil ve ham maddeleri, hazır giyim ve konfeksiyon gibi alanlardan birçok ürün Afrikalı ithalatçılara tanıtılacak.
8.03.2021Ekonomi
Kadın ihracatçılardan Afrika'ya sanal çıkarma
Kadın ihracatçılardan Afrika'ya sanal çıkarmaTicaret Bakanlığı koordinasyonunda 8-15 Mart tarihlerinde kadın ihracatçılara yönelik düzenlenecek Afrika Sanal Genel Ticaret Heyeti programında, çeşitli alanlardan birçok ürün Afrikalı ithalatçılara tanıtılacak.
7.03.2021Ekonomi
27 Nerenin Telefon Kodu? +27 Hangi Ülkeye Ait?
27 Nerenin Telefon Kodu? +27 Hangi Ülkeye Ait?Dünyadaki bütün ülkelerin telefon kodu bulunur. Böylelikle yurt dışı gelen aramalarda aramanın hangi ülkeden yapıldığı anlaşılır. Tüm ülkelerin telefon kodları bilinemeyebilir. Fakat bunu öğrenmek kolaydır. Bazı ülke kodları ise ülkemizde alan kodu olarak da kullanılmaktadır. Peki, 27 nerenin telefon kodu? +27 hangi ülkeye ait? Sizler için bu konuyu detayları ile derledik.
22.04.2020Telefon Kodu
266 Nerenin Telefon Kodu? +266 Hangi Ülkeye Ait?
266 Nerenin Telefon Kodu? +266 Hangi Ülkeye Ait?Her ülkenin bir alan kodu bulunur. Bu kodlar zaman içinde değişmez. Alan kodları, ülkelerin telefonlar üzerindeki kimlikleri gibidir. 266 alan kodu da bir ülkeye aittir. +266 alan kodunun hangi ülkeye ait olduğunu merak ediyorsanız sizler için derledik.
21.04.2020Telefon Kodu
Afrika Haritası (Fiziki & Siyasi): Afrika Kıtasında Olan Ülkeler, Akarsular, Göller, Akarsular, Göller Nelerdir?
Afrika Haritası (Fiziki & Siyasi): Afrika Kıtasında Olan Ülkeler, Akarsular, Göller, Akarsular, Göller Nelerdir?Cezayir, Afrika kıtasının yüz ölçümü bakımından en büyük ülkesidir. Afrika'nın nüfus sayısı ve yoğunluğu en fazla olan ülkesi ise Nijerya'dır. Toplam 9 ülkeden geçen Nil Nehri, hem Afrika'nın hem de dünyanın en büyük nehridir. Afrika'nın temel geçim kaynakları arasında tarım, ormancılık ve madencilik ilk sıralarda yer alır. Sizin için Afrika kıtasındaki ülkeleri, akarsuları ve gölleri derledik.
14.09.2020Haritalar
Güney Afrika'da çok sayıda timsah çiftlikten kaçtı!
Güney Afrika'da çok sayıda timsah çiftlikten kaçtı!Güney Afrika Cumhuriyeti'nde çok sayıda timsah, besi çiftliğinden kaçtı. Timsahların boyunun 1,2 metre ile 1,5 metre arasında değiştiği insanlar için tehlike oluşturdukları belirtildi.
4.03.2021Dünya
Afrika'da Kovid-19 vaka sayısı 4 milyon sınırında
Afrika'da Kovid-19 vaka sayısı 4 milyon sınırındaAfrika'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 4 milyona yaklaşırken, ölenlerin sayısı 104 bin 604'e ulaştı.
3.03.2021Dünya
Otomotiv sektörünün Afrika'ya ihracatı salgın öncesi seviyelere ulaştı
Otomotiv sektörünün Afrika'ya ihracatı salgın öncesi seviyelere ulaştıTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, yarın açıklanması beklenen şubat ayı ihracat rakamlarının olumlu olduğuna işaret ederek, "Otomotiv sektöründe Afrika’ya ihracatımız, ocak ayında 128 milyon dolara yaklaşarak salgın öncesi seviyelerini yakaladı. Güney Afrika’ya ocak ayında otomotiv sektöründeki ihracatımız ise yüzde 5 artarak 6,5 milyon dolar seviyesini geçmiştir." dedi.
1.03.2021Ekonomi
Türkiye'den dikkat çeken anlaşma! Lesoto ile...
Türkiye'den dikkat çeken anlaşma! Lesoto ile...TBMM’de önceki gün kabul edilen yasayla Türkiye ile Lesoto Krallığı arasında işbirliği anlaşması onaylandı. Lesoto, bu anlaşmaya kadar çoğu milletvekilince bile adı duyulmamış bir ülkeydi. Ancak Afrika’da üslenen FETÖ’cüler bu küçük ülkede de yayılmak istiyordu.
27.02.2021Dünya
Afrika'da iyileşen Kovid-19 hasta sayısı 3 milyon 400 bini geçti
Afrika'da iyileşen Kovid-19 hasta sayısı 3 milyon 400 bini geçtiAfrika kıtasında iyileşen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hasta sayısı 3 milyon 400 bini geçti.
22.02.2021Dünya
Sürgündeki Ruandalı siyasetçi Bamporiki, Güney Afrika Cumhuriyeti'nde öldürüldü
Sürgündeki Ruandalı siyasetçi Bamporiki, Güney Afrika Cumhuriyeti'nde öldürüldüGüney Afrika Cumhuriyeti'nde sürgünde yaşayan Ruandalı eski siyasetçilerden Seif Bamporiki'nin vurularak öldürüldüğü bildirildi.
22.02.2021Dünya
Afrika'da Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 101 bini geçti
Afrika'da Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 101 bini geçtiAfrika kıtasında yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) hayatını kaybedenlerin sayısı 101 bini aştı.
21.02.2021Dünya
Afrika'da koronavirüsten ölenlerin sayısı 100 bini geçti
Afrika'da koronavirüsten ölenlerin sayısı 100 bini geçtiAfrika kıtasında yeni tip koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 100 bini aştı.
19.02.2021Dünya
Güney Afrika Cumhuriyeti'nde toplu aşılama bu hafta başlayacak
Güney Afrika Cumhuriyeti'nde toplu aşılama bu hafta başlayacakYeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı AstraZeneca aşılarını mutasyona uğramış virüste daha az etkili olduğu gerekçesiyle kullanmaktan vazgeçen Güney Afrika Cumhuriyeti, ABD'li ilaç şirketi Johnson and Johnson'dan satın aldığı aşılarla bu hafta toplu aşılamaya başlayacak.
16.02.2021Dünya
Filyasyon ekipleri teyakkuzda! Mutant virüs takip algoritmalarını da değiştirdi
Filyasyon ekipleri teyakkuzda! Mutant virüs takip algoritmalarını da değiştirdiMutant virüs vakaların takibi için teyakkuzda olan filyasyon ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye’de de görülmeye başlanan varyantlar nedeniyle filyasyonda vaka ve temaslı takip algoritmaları değişti. İşte haberin ayrıntıları...
16.02.2021Haberler
Son Dakika Haberler: Filyasyon ekipleri teyakkuzda! Mutant virüs takip algoritmalarını da değiştirdi
Son Dakika Haberler: Filyasyon ekipleri teyakkuzda! Mutant virüs takip algoritmalarını da değiştirdiMutant virüs vakaların takibi için teyakkuzda olan filyasyon ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye’de de görülmeye başlanan varyantlar nedeniyle filyasyonda vaka ve temaslı takip algoritmaları değişti. İşte haberin ayrıntıları...
16.02.2021Gündem
Güney Afrika Cumhuriyeti'nde okullar yeniden açıldı
Güney Afrika Cumhuriyeti'nde okullar yeniden açıldıGüney Afrika Cumhuriyeti'nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Aralık 2020'de eğitime ara verilen okullarda yüz yüze eğitim tekrar başladı.
15.02.2021Dünya
Güney Afrika Cumhuriyeti sınır kapılarını yeniden açıyor
Güney Afrika Cumhuriyeti sınır kapılarını yeniden açıyorGüney Afrika Cumhuriyeti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında kapattığı sınır kapılarını yeniden açma kararı aldı.
15.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

afrikakoronavirüskovid-19güney afrika cumhuriyetiotomobil

Güney Afrika Cumhuriyeti ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.