Güneydoğu Anadolu Bölgesi

Güneydoğu Anadolu Bölgesi

Son dakika Güneydoğu Anadolu Bölgesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Güneydoğu Anadolu Bölgesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Güneydoğu Anadolu Bölgesi haber sayfamızda...

Güneydoğu Anadolu Bölgesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.136 guneydogu anadolu bolgesi haberi bulunmuştur.
Erdoğan TMO alım fiyatlarını bayram sonunda açıklayacak
Erdoğan TMO alım fiyatlarını bayram sonunda açıklayacakTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Bayram sonu, Sayın Cumhurbaşkanı'mız tarafından üreticilerimizi memnun edecek seviyede TMO alım fiyatları açıklanacak." dedi.
14.05.2021Ekonomi
Son dakika: Nisan ayı tehlikesi! Tarımsal üretim ciddi şekilde etkilenecek
Son dakika: Nisan ayı tehlikesi! Tarımsal üretim ciddi şekilde etkilenecekTürkiye genelinde nisan ayı boyunca yağışlarda azalmanın meydana geldiğine dikkat çekilen su raporunda, “Tarımsal üretim ciddi şekilde etkilenecek” denildi
12.05.2021Gündem
Buğday rekoltesi için ay sonuna kadar oluşacak yağışlar önem taşıyor
Buğday rekoltesi için ay sonuna kadar oluşacak yağışlar önem taşıyorSonbahar ve kışın ardından bahar aylarında da yeterli yağış oluşmazken, Türkiye genelinde bu ay düşecek yağış, özellikle buğday rekoltesinde belirleyici olacak.
8.05.2021Ekonomi
Türkiye'de Kaç Coğrafi Bölge Var? İsimleri İle Coğrafi Bölgeler
Türkiye'de Kaç Coğrafi Bölge Var? İsimleri İle Coğrafi BölgelerHem Asya hem de Avrupa kıtasında toprakları bulunan Türkiye'nin yüzölçümü 783.562 kilometrekaredir. En kalabalık şehri İstanbul, yüz ölçümü bakımından en büyük olan şehri ise Konya'dır. Türkiye'de kaç coğrafi bölge var? Merak edenler için bölgeleri isimleri ve özellikleri ile birlikte listeledik.
3.05.2021Eğitim
Güneydoğu'dan 3,6 milyar dolarlık ihracat yapıldı
Güneydoğu'dan 3,6 milyar dolarlık ihracat yapıldıGüneydoğu Anadolu Bölgesi'nin bu yılın ocak-nisan dönemindeki ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 36,9 artarak, 3 milyar 632 milyon 119 bin dolara ulaştı.
3.05.2021Ekonomi
Güneydoğu'nun ihracatı arttı
Güneydoğu'nun ihracatı arttıGüneydoğu Anadolu Bölgesi'nin bu yılın ocak-nisan dönemindeki ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 36,9 artarak, 3 milyar 632 milyon 119 bin dolara ulaştı.
3.05.2021Uzmanpara
15 günlük yağmur mesaisi!
15 günlük yağmur mesaisi!Yıl genelindeki yağış grafiğinin hububat ve bakliyat alanlarına etkisini TMO bölge bölge analiz etti. Buna göre geç dönem ilkbahar yağışları ilk üretim tahminlerinde belirleyici olacak. Bazı bölgelerde kayıplar var.
25.04.2021Ekonomi
Martta artan yağışlar buğdaya yaradı
Martta artan yağışlar buğdaya yaradıToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü, kurak geçen sonbahar ve kış döneminden etkilenen hububat gelişiminin, mart ayında kar ve yağmur şeklinde alınan yağışlardan olumlu etkilendiğini bildirdi.
13.04.2021Ekonomi
'Yağışta İstanbul normal İzmir arttı, Ankara azaldı'
'Yağışta İstanbul normal İzmir arttı, Ankara azaldı'İstanbul, Ankara ve İzmir’i yağış açısından karşılaştıran Meteoroloji Genel Müdürü Coşkun, “İzmir’de artış var, İstanbul’da normaller civarında, Ankara’da ise azalma hâlâ devam ediyor” bilgisini verdi.
9.04.2021Gündem
Bahar geldi tur başladı
Bahar geldi tur başladı1 Nisan itibarıyla yurt içi kültür turları için en güzel günler de başlamış oldu. Pandemi ve yeni kısıtlamalar gölgesinde bahar havasında Türkiye içinde kontrollü tatil için turların rotası Abant, Sapanca, Kapadokya, Nemrut, Gaziantep, Safranbolu ve Amasra oluyor
4.04.2021Ekonomi
Ergene seneye tertemiz olacak
Ergene seneye tertemiz olacakTürkiye’nin kanayan yarası Ergene için müjdeyi veren Eroğlu, “Ergene Havzası Eylem Planı hemen hemen bitti. Önümüzdeki yıl tertemiz bir Ergene olacak” dedi
2.04.2021Gündem
Antep fıstığında rekolte yüzde 40 düşecek
Antep fıstığında rekolte yüzde 40 düşecekGüneydoğu Anadolu Bölgesi'nde, 'yeşil altın' olarak bilinen Antep fıstığında iklim değişikliği nedeniyle verimde düşüş yaşanması bekleniyor. Şehitkamil Ziraat Odası Başkanı Cuma Yiğit, yeterli yağış düşmediği için fıstık ağaçlarının bu yıl erken tomurcuklanmaya başladığını ve bunun da hem yüzde 40 rekolte düşüşüne, hem de fıstığın içinin küçülmesine neden olacağını söyledi.
30.03.2021Ekonomi
Mardin'de Hint filmi çekilecek
Mardin'de Hint filmi çekilecekÇok sayıda yerli dizi ve filmin çekim mekanı haline gelen antik kent Mardin, şimdi de 'Bollywood' olarak adlandırılan Hint sinemasına ev sahipliği yapacak. Hint sinemasının ünlü yönetmeni Ribhu Dasgupta ve yapımcı Vivek Agraval, yerel yapımcı Melih Gülhan Kızılkaya ile 'Durga' filminin çekimleri öncesi Mardin'e geldi.
25.03.2021Tatil
Bedrana filmi nerede, kaç yılında çekildi?
Bedrana filmi nerede, kaç yılında çekildi?Bedrana filmi nerede, kaç yılında çekildi sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Zaman zaman TV ekranlarında yayınlanmaya devam eden Bedrana filmi Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki toprak ve insan ilişkilerini konu almaktadır. Peki Bedrana filmi nerede, kaç yılında çekildi?
24.03.2021Cadde
Şırnak'a yatırımda tersine göç yaşanıyor
Şırnak'a yatırımda tersine göç yaşanıyorTerör saldırıları nedeniyle fabrikalarını batı illerinde kuran Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki iş insanları, huzur ve güven ortamının tesis edilmesiyle yatırımlarını Şırnak'a taşıdı.
23.03.2021Ekonomi
Son dakika... Meteoroloji uyardı! Öğle saatlerinden itibaren...
Son dakika... Meteoroloji uyardı! Öğle saatlerinden itibaren...Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, bugün Güneydoğu Anadolu'da bölgesinde beklenen toz taşınımına karşı dikkatli olunması istendi.
23.03.2021Gündem
Gaziantep enerjisini doğadan alacak
Gaziantep enerjisini doğadan alacakGüneydoğu Anadolu Bölgesi'nin lokomotif kenti Gaziantep, doğayı ve gelecek nesilleri korumak için kentin enerji akışını yenilenebilir enerjiden üretmeye yöneldi.
15.03.2021Ekonomi
Ülkemizin peynirleri
Ülkemizin peynirleriDünyada peynirleriyle ünlü birçok ülke var. Bu peynirler için dünyanın dört bir yanından turistler o ülkelere akın ediyor ve kilolarca satın alıyor. Oysa ki ülkemiz de tam bir peynir cenneti. Tek eksiğimiz bunu dünyaya anlatmak ve pazarlamak.
‘Tek başıma neyi değiştiririm demeyin’
‘Tek başıma neyi değiştiririm demeyin’Türkiye’deki Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Savunucusu seçilen milli voleybolcu Bahar Toksoy Guidetti, ‘tek başıma neyi değiştiririm’ demeyerek çıktığı yolda birçok genç kızın hayatını değiştirecek çalışmalara imza attı
14.03.2021Gündem
Buğdayda gelişim için gözler nisan-mayıs yağışlarına çevrildi
Buğdayda gelişim için gözler nisan-mayıs yağışlarına çevrildiToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü, Türkiye'nin önemli tarım ürünleri arasında yer alan buğdayın su ihtiyacının bu ayla birlikte artmaya başladığını belirterek, özellikle nisan ve mayıs aylarında mevsim normalleri civarında alınacak yağışların da etkisiyle iyi bir sezon yaşanmasının öngörüldüğünü bildirdi.
12.03.2021Ekonomi
Güneydoğu'dan 145 ülkeye yaklaşık 350 milyon dolarlık hububat ihracatı yapıldı
Güneydoğu'dan 145 ülkeye yaklaşık 350 milyon dolarlık hububat ihracatı yapıldıGüneydoğu Anadolu Bölgesi'nden yılın ilk 2 aylık döneminde 145 ülkeye 349 milyon 718 bin dolarlık hububat ihracatı gerçekleştirildi.
11.03.2021Ekonomi
Güneydoğu ihracatının 3'te biri Orta Doğu'ya
Güneydoğu ihracatının 3'te biri Orta Doğu'yaYılın ilk 2 ayında 178 ülkeye 1 milyar 629 milyon 723 bin dolarlık ihracat yapan bölgenin en çok ürün gönderdiği ülke Irak, en ihracatçı kenti ise Gaziantep oldu.
9.03.2021Uzmanpara
Güneydoğu ihracatının 3'te biri Orta Doğu'ya
Güneydoğu ihracatının 3'te biri Orta Doğu'yaGüneydoğu Anadolu Bölgesi, bu yılın ocak-şubat döneminde 178 ülkeye 1 milyar 629 milyon 723 bin dolarlık ihracat yaparken, dış satımın yaklaşık üçte biri Orta Doğu ülkelerine gerçekleştirildi.
9.03.2021Ekonomi
Vali-komutan sahaya indi
Vali-komutan sahaya indiKovid-19 tedbirlerine yönelik İçişleri Bakanlığı’nın “Dinamik Denetim Süreci” kapsamında yurt genelinde denetimler artırıldı. Risk haritasında “kırmızı” renkli illerde valiler ve komutanlar da sahaya inerek vatandaşları uyardı.
5.03.2021Gündem
27 Nerenin Plakası? Gaziantep İlçelerinin Plaka Kodları Ve Harfleri
27 Nerenin Plakası? Gaziantep İlçelerinin Plaka Kodları Ve HarfleriGaziantep ili bünyesinde barındırdığı Şehitkamil ve Şahinbey ilçeleri ile metropol özelliğini korumaktadır. Bu ilçeler sayesinde her sene çok sayıda yabancı ve yerli turistlere ev sahipliği yapan şehrimiz, tarihi yapısı ile de göz dolduruyor. Peki, 27 nerenin plakasıdır? Gaziantep ilçelerinin plaka kodları ve harfleri nelerdir? Gaziantep'e gitmek isteyen kişiler için detayları derledik.
23.04.2020Plaka Kodları

Benzer Haber Etiketleri

ihracatrekoltebuğdayGüneydoğugaziantep

Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.