Güneydoğu Anadolu Bölgesi

Güneydoğu Anadolu Bölgesi

Son dakika Güneydoğu Anadolu Bölgesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Güneydoğu Anadolu Bölgesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Güneydoğu Anadolu Bölgesi haber sayfamızda...

Güneydoğu Anadolu Bölgesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.361 güneydoğu anadolu bölgesi haberi bulunmuştur.
Güneydoğu’yu petrol heyecanı sardı
Güneydoğu’yu petrol heyecanı sardıTürkiye’nin petrol yatakları konusunda oldukça zengin olan Güneydoğu Anadolu’da son dönemlerde gündeme gelen ve yaklaşık 50 yıl önce beton ile kapatılan sahalarda petrol umudu yeşerdi.
5.07.2022Haberler
Güneydoğu’yu petrol heyecanı sardı!
Güneydoğu’yu petrol heyecanı sardı!Türkiye’nin petrol yatakları konusunda oldukça zengin olan Güneydoğu Anadolu’da son dönemlerde gündeme gelen ve yaklaşık 50 yıl önce beton ile kapatılan sahalarda petrol umudu yeşerdi.
5.07.2022Ekonomi
THY turizmi uçuracak
THY turizmi uçuracakTürk Hava Yolları’nın (THY) ABD’deki 12’nci uçuş noktası Seattle oldu. 129 ülkede 340 noktaya uçan THY’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat yurt içi ve yurt dışındaki yüksek talebi karşılamak için tüm güçleriyle çalıştıklarını vurgulayarak, hizmet ihracatına katkılarının 2022 sonunda 13 milyar dolara çıkacağını söyledi.
20.06.2022Ekonomi
Mezopotamya'nın su altı güzellikleri İtalya'da sergileniyor
Mezopotamya'nın su altı güzellikleri İtalya'da sergileniyorMezopotamya’nın su altı güzellikleri, İpekyolu Kalkınma Ajansı’nın (İKA) desteğiyle İtalya’nın sakin şehirlerinden (Cittaslow) Orvieto’da düzenlenen sergiyle sanatseverlerle buluştu.
15.06.2022Kültür Sanat
İstanbul ve Ankara dahil sağanak alarmı! Meteoroloji’den 24 il için sarı kodlu uyarı
İstanbul ve Ankara dahil sağanak alarmı! Meteoroloji’den 24 il için sarı kodlu uyarıMeteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarısının ardından İstanbul'da beklenen yağmur başladı. Yağışların hafta sonuna kadar etkili olması beklenirken sıcaklıklar 3-4 derece düşecek. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Şen, "Önümüzdeki 1 hafta Türkiye'de görülecek" deyip uyarıda bulundu. Öte yandan 24 kent için sarı kodlu uyarı yapıldı. İşte hava durumu raporu...
7.06.2022Gündem
Meteoroloji uyardı İstanbul dahil! Öğleden sonra başlıyor
Meteoroloji uyardı İstanbul dahil! Öğleden sonra başlıyorSon dakika haberine göre; Meteoroloji tarafından haftalık hava durumu tahmin raporu yayımlandı. Yayımlanan rapora göre hava sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde devam etmesi bekleniyor. Yapılan açıklamada, "Hava sıcaklıklarının doğu bölgelerde mevsim normalleri üstünde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor." denildi. Öte yandan Meteoroloji, sağanak yağış uyarısı da yaptı. İşte detaylar...
5.06.2022Gündem
Baş ağrısı deyip geçmeyin!
Baş ağrısı deyip geçmeyin!Bazı beyin hastalıklarının ufak bir baş ağrısıyla başladığını söyleyen Doç. Dr. Murat Geyik, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde beyin hastalıklarının yaygın görülmesindeki en büyük nedenin yaşantı olduğunu ifade ederek beyin hastalıklarında erken teşhisin hayati bir rol oynadığını söyledi.
4.06.2022Sağlık
Toz bulutu Adıyaman'ı etkisi altına aldı! 17 kent için alarm
Toz bulutu Adıyaman'ı etkisi altına aldı! 17 kent için alarmMeteoroloji Genel müdürlüğü son dakika uyarısında bulundu. Suriye üzerinden gelen toz bulutu Adıyaman’ı etkisi altına aldı. Kayseri'de de toz taşınımı etkili olurken, sabah işe gitmek isteyen vatandaşlar gördükleri manzara karşısında şok oldu. Öte yandan Meteoroloji 17 kent için ise sarı kodlu uyarıda bulundu.
3.06.2022Haberler
Son dakika... Toz bulutu Adıyaman'ı etkisi altına aldı! 17 kent için alarm
Son dakika... Toz bulutu Adıyaman'ı etkisi altına aldı! 17 kent için alarmMeteoroloji Genel müdürlüğü son dakika uyarısında bulundu. Suriye üzerinden gelen toz bulutu birçok kenti etkisi altına aldı. Öte yandan Meteoroloji 17 kent için ise sarı kodlu uyarıda bulundu.
3.06.2022Gündem
Son dakika: Gökyüzü kızıla boyandı! Meteoroloji'den peş peşe flaş uyarılar
Son dakika: Gökyüzü kızıla boyandı! Meteoroloji'den peş peşe flaş uyarılarMeteoroloji'nin uyarıları üzerine Şanlıurfa'da Suriye üzerinden gelen toz taşımını etki gösterdi. Görüş mesafesinin düştüğü anlarda vatandaşlar tozdan etkilenmemek için evlerine kapandı. Meteoroloji toz taşımına ilişkin yeni uyarılarda bulundu. Açıklamaya göre çok sayıda bölgemizde etkili olacak. Öte yandan Ankara Valiliği, şehirde sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiğini duyurdu.
2.06.2022Gündem
Son dakika: Eskişehir'de hortum paniği! Meteoroloji'den flaş uyarı geldi
Son dakika: Eskişehir'de hortum paniği! Meteoroloji'den flaş uyarı geldiSon dakika haberine göre; Eskişehir-Ankara yolu Organize Sanayi Bölgesi mevkisindeki yol kenarında hortum etkili oldu. Fabrika çalışanları tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülenen hortum, kısa süreli paniğe neden oldu. Meteoroloji'den uyarılar peş peşe geldi.
1.06.2022Gündem
Muş'un yayla ve meralarına göç sürüyor
Muş'un yayla ve meralarına göç sürüyorKış mevsiminin çetin geçmesi nedeniyle Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki sıcak kentlere göç eden besiciler, havaların ısınmasıyla geri dönmeye başladı.
1.06.2022Haberler
Muş'un yayla ve meralarına göç sürüyor
Muş'un yayla ve meralarına göç sürüyorKış mevsiminin çetin geçmesi nedeniyle Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki sıcak kentlere göç eden besiciler, havaların ısınmasıyla geri dönmeye başladı.
1.06.2022Gündem
İki ilde etkisini sürdürüyor! Uzmanlardan uyarı geldi
İki ilde etkisini sürdürüyor! Uzmanlardan uyarı geldiSuriye üzerinden gelen ve dünden itibaren etkisini sürdüren toz taşınımı Şırnak ve ilçesi Silopi ile Siirt'te hayatı olumsuz etkiledi.
24.05.2022Gündem
YÖK, yükseköğretime geçişte öğrenci hareketliliği verilerini açıkladı
YÖK, yükseköğretime geçişte öğrenci hareketliliği verilerini açıkladıYükseköğretim Kurulu'nca (YÖK) yayımlanan 'Yükseköğretime Geçişte Öğrenci Hareketliliği Raporu'na göre; Türkiye genelinde 24 il, tüm illere öğrenci gönderdi, 26 il ise Türkiye'nin 81 ilinden de öğrenci çekti. Açık öğretim hariç yerleşenlerin yarısı Marmara ve İç Anadolu bölgelerindeki bir üniversiteye yerleşti.
18.05.2022Gündem
AK Parti'li Yılmaz: Terör kalkınmanın da demokrasinin de düşmanıdır
AK Parti'li Yılmaz: Terör kalkınmanın da demokrasinin de düşmanıdırTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Terör kalkınmanın da demokrasinin de düşmanıdır. Hem demokratik hakların kullanımını engeller hem de bir bölgenin kalkınmasına ket vurur. Terörün ortadan kalktığı ve minimum düzeye indiği bir ortamda yatırımlar, turizm hareketleri canlanıyor, yaşam kalitesi artıyor, insanlar temel hak ve hürriyetlerini daha rahat bir şekilde hayata geçiriyorlar" dedi.
1.05.2022Siyaset
Yesemek Ultra Trail, 11 Haziran'da Gaziantep'te
Yesemek Ultra Trail, 11 Haziran'da Gaziantep'teGüneydoğu Anadolu Bölgesi'nin ilk ultra trail (patika koşusu) organizasyonu olan 'Yesemek Ultra Trail', 'Tarihini Adımla' sloganıyla 11 Haziran'da Gaziantep'te yapılacak.
30.04.2022Diğer
Son dakika... Meteoroloji'den flaş uyarı! Sağanak yağış geliyor
Son dakika... Meteoroloji'den flaş uyarı! Sağanak yağış geliyorMeteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu raporunu yayımladı. Rapora göre Edirne ve Kırklareli başta olmak üzere 20 ilde sağanak yağış bekleniyor. Meteoroloji, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ise toz taşınımının etkili olacağı konusunda uyardı.
26.04.2022Gündem
TZOB Genel Başkanı Bayraktar: “Kayısıda hasar oranı yüzde 80 civarında”
TZOB Genel Başkanı Bayraktar: “Kayısıda hasar oranı yüzde 80 civarında”Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, son günlerde Türkiye'de yaşanan doğal afetlerden zarar gören üreticiler ve ürünler hakkında yaptığı açıklamada, eldeki verilere göre, bu yıl kayısı üreticisinin önemli bir kayıpla karşı karşıya olduğunu bildirdi.
22.04.2022Ekonomi
Turizmde GAP baharı!
Turizmde GAP baharı!Haziran sonuna kadar yüksek turist yoğunluğu yaşaması beklenen GAP bölgesi için 2022 yılında yeni bir turizm rekoruna işaret ediliyor.
20.04.2022Ekonomi
İşte Türkiye'nin en gelişmiş ilçeleri
İşte Türkiye'nin en gelişmiş ilçeleriSanayi Bakanlığı'nın sosyo - ekonomik gelişmişlik araştırmasına göre Türkiye'de en gelişmiş ilçe Şişli. İlk 10'da İstanbul'dan 7, Ankara'dan 2, Bursa'dan 1 ilçe var.
18.04.2022Ekonomi
Bu görüntüler Hakkari'den! Yılanlar sürü halinde ortaya çıktı
Bu görüntüler Hakkari'den! Yılanlar sürü halinde ortaya çıktıHakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Yürekli ile Karabağ köylerinin arasında yer alan ‘Yılan Pınarı’ bölgesinde sürü halinde yılanlar yeniden ortaya çıkmaya başladı.
13.04.2022Gündem
Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun en büyük dolandırıcılık şebekesi çökertildi
Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun en büyük dolandırıcılık şebekesi çökertildiTürkiye genelinde internet üzerinden dolandırıcılık yapan ve aralarında devlet memurlarının da olduğu suç örgütüne yönelik Diyarbakır merkezli 5 ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 16 şüpheli adliyeye sevk edildi. Operasyonun Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük dolandırıcılık şebekesi operasyonu olduğu ve 1 yılda suç kaynaklı olduğu değerlendirilen 26 milyon TL'lik işlem hacminin tespit edildiği belirtildi.
7.04.2022Haberler
Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun en büyük dolandırıcılık şebekesi çökertildi!
Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun en büyük dolandırıcılık şebekesi çökertildi!Türkiye genelinde internet üzerinden dolandırıcılık yapan ve aralarında devlet memurlarının da olduğu suç örgütüne yönelik Diyarbakır merkezli 5 ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 16 şüpheli adliyeye sevk edildi. Operasyonun Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük dolandırıcılık şebekesi operasyonu olduğu ve 1 yılda suç kaynaklı olduğu değerlendirilen 26 milyon TL'lik işlem hacminin tespit edildiği belirtildi.
7.04.2022Gündem
İl Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? İl Örnekleri Nelerdir?
İl Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? İl Örnekleri Nelerdir?"El" kelimesinden türetilen il, öz Türkçe bir sözcüktür. Şehir ve vilayet kelimeleri il sözcüğüyle eş anlamlıdır. İllerin yüzölçümü, ilçe ve köylere göre daha büyüktür. Nüfusları ise diğer yerleşim bölgelerine daha yüksektir. İl ne demek? İl örnekleri nelerdir sizler için derledik.
6.04.2022Sözlük

Benzer Haber Etiketleri

Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.