Gürsel Baran

Gürsel Baran

Son dakika Gürsel Baran haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Gürsel Baran gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Gürsel Baran haber sayfamızda...

Gürsel Baran

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 207 gursel baran haberi bulunmuştur.
ATO Başkanı Baran'dan "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" mesajı
ATO Başkanı Baran'dan "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" mesajıAnkara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Fetullahçı Terör Örgütünün 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirdiği hain darbe girişiminin büyüyen ve gelişen güçlü Türkiye'yi hedef aldığını belirterek, "Demokrasimiz için nöbette, ekonomimiz için gece gündüz işimizin başındayız." ifadesini kullandı.
14.07.2021Ekonomi
ATO Başkanı Baran'dan karşılıksız çek sorununa karşı "fon" önerisi
ATO Başkanı Baran'dan karşılıksız çek sorununa karşı "fon" önerisiAnkara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, TBMM gündemindeki "Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi"nde yer alan çek düzenlemesine ilişkin, "Karşılıksız çekte, lehtarın alacaklarını peşin tahsil etmesine, keşidecinin de taksitle ödeyebilmesine imkan veren, kamunun destekleyeceği bir fonla çözüm üretilebilir." ifadelerini kullandı.
13.07.2021Ekonomi
ATO Başkanı Baran konutta tek oranlı KDV uygulanmasını önerdi
ATO Başkanı Baran konutta tek oranlı KDV uygulanmasını önerdiAnkara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, konut sektöründe tek oranlı katma değer vergisi (KDV) uygulanabileceğini belirterek, "KDV'de yeni düzenlemeye lokomotif sektörlerimizden konut sektöründen başlanabilir, tek oranlı ve yüzde 8 olarak uygulanabilir." ifadesini kullandı.
24.06.2021Ekonomi
Kurban Bayramı tatili uzayacak mı? 2 farklı istek...
Kurban Bayramı tatili uzayacak mı? 2 farklı istek...Kurban Bayramı tatilinin uzatılmasına yönelik turizmcilerden talepler var. Ancak, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran tatilin uzatılmasının ekonomiye uzun tatil durgunluğu yaşatacağını söyleyerek karşı talepte bulundu.
22.06.2021Haberler
Son dakika haberi: Kurban Bayramı tatili uzayacak mı? 2 farklı istek...
Son dakika haberi: Kurban Bayramı tatili uzayacak mı? 2 farklı istek...Kurban Bayramı tatilinin uzatılmasına yönelik turizmcilerden talepler var. Ancak, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran tatilin uzatılmasının ekonomiye uzun tatil durgunluğu yaşatacağını söyleyerek karşı talepte bulundu.
22.06.2021Ekonomi
‘Uzun tatilde üretim kesintiye uğruyor’
‘Uzun tatilde üretim kesintiye uğruyor’Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Kurban Bayramı tatilinin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü tatiliyle birleştirilmesine ilişkin talepler bulunduğunu belirterek, “Uzun tatillerde üretim çarkları ve ticaret kesintiye uğruyor, ihracat yavaşlıyor. Pandeminin etkilediği ekonomiye uzun tatil durgunluğu yaşatılmamalı” ifadesini kullandı.
22.06.2021Ekonomi
1382 ATO üyesi ‘nefes’e başvurdu
1382 ATO üyesi ‘nefes’e başvurduAnkara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, nefes kredisi kapsamında 10 günlük sürede bin 382 oda üyesinin, 173 milyon lira tutarında kredi temin etmek üzere bankalara başvuruda bulunduğunu bildirdi.
13.06.2021Ekonomi
ATO Başkanı Baran'dan 'Nefes Kredisi' açıklaması
ATO Başkanı Baran'dan 'Nefes Kredisi' açıklamasıAnkara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Odanın kaynaklarını yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sıkıntı çeken ticari hayata nefes olmak için ayırdıklarını belirterek, "Tüm kaynaklarımızla üyelerimizin yanındayız." ifadesini kullandı.
26.05.2021Ekonomi
‘Kartla SGK primi farksız ödenebilsin’
‘Kartla SGK primi farksız ödenebilsin’Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, oda üyelerinin “kredi kartı ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim ödemelerinde fark alınmamasını” talep etti. ATO’dan yapılan açıklamaya göre, Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle SGK Başkanı İsmail Yılmaz, Sigorta Primleri Genel Müdürü Savaş Alıç ve Ankara Sosyal Güvenlik İl Müdürü Tuncay Cevheroğlu ile birlikte Baran’ı makamında ziyaret etti.
23.05.2021Ekonomi
Müjdelerden sonra İş dünyasından Erdoğan'a teşekkür mesajları
Müjdelerden sonra İş dünyasından Erdoğan'a teşekkür mesajlarıGelen son dakika haberine göre; Kritik Kabine Toplantısından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan esnafa ve iş dünyasına peş peşe destek müjdelerini açıkladı. Erdoğan'ın verdiği müjdeler büyük bir sevinçle karşılandı. İş dünyasından Erdoğan'a teşekkür mesajları geldi.
17.05.2021Ekonomi
ATO Başkanı Baran'dan "ticari kredi ödemelerine" erteleme talebi
ATO Başkanı Baran'dan "ticari kredi ödemelerine" erteleme talebiAnkara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını süresince kamu bankalarının reel sektöre kesintisiz destek verdiğini belirterek, "Bu desteğin devam ederek, kredi taksit ödemelerinin ertelenmesini talep ediyoruz." ifadesini kullandı.
5.05.2021Ekonomi
ATO Başkanı Baran, tam kapanma döneminde işletmeler için destek talep etti
ATO Başkanı Baran, tam kapanma döneminde işletmeler için destek talep ettiAnkara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, hükümetin basit usulde vergi mükellefi olan işletmelere sağladığı kira ve gelir kaybı desteğinin kapsamının genişletilmesi gerektiğini belirterek, "Tam kapanma döneminde faaliyetlerini sürdüremeyecek işletmelere nakdi yardım desteği verilmesi gerekli." ifadesini kullandı.
28.04.2021Ekonomi
THY, Ankara'dan yurt dışında 8 yeni destinasyona direkt uçuş başlattı
THY, Ankara'dan yurt dışında 8 yeni destinasyona direkt uçuş başlattıTürk Hava Yollarının (THY) markası AnadoluJet, Ankara'dan doğrudan uçuş gerçekleştirdiği yurt dışı destinasyonlarına Amsterdam, Tahran, Kiev, Köln, Münih, Masel, Cenevre ve Lyon'u da ekledi.
26.04.2021Ekonomi
‘Aşısını yaptıranlar ticaretine devam etsin’
‘Aşısını yaptıranlar ticaretine devam etsin’Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, koronavirüse karşı aşı yaptıran, 65 yaş üstü işletme sahibi tacir, sanayici, esnaf ve serbest meslek sahipleri ile çalışanların sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulması gerektiğini belirterek, “Tedbirini alan, Kovid-19 aşısını yaptıran ticaretine devam etsin” dedi.
22.04.2021Ekonomi
"Kısa çalışma ödeneği"nin uzatılması esnafı sevindirdi
"Kısa çalışma ödeneği"nin uzatılması esnafı sevindirdi"Kısa çalışma ödeneği" uygulamasının uzatılması, iş dünyası ile esnaf ve sanatkarların temsilcileri tarafından memnuniyetle karşılandı.
21.04.2021Ekonomi
Sağlıklı ticaret için ‘Aşını yaptır’ çağrısı
Sağlıklı ticaret için ‘Aşını yaptır’ çağrısıAnkara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Kovid-19’a karşı geliştirilen aşılar ile ilgili ortaya atılan asılsız iddiaların, vatandaşın kafasını karıştırdığını ve süreci olumsuz etkilediğini belirterek, “Hayatın da ticaretin de sağlıklı bir şekilde devamı için ayrım yapmadan aşılarınızı yaptırın” ifadelerini kullandı.
18.04.2021Ekonomi
‘Patates hat’tan satan kişi sorumlu
‘Patates hat’tan satan kişi sorumlu“Patates hat” olarak nitelenen sahte telefon hatlarının kullanılmasında, satışın yapıldığı dükkanın sahibi yerine satışı yapan kişinin cezalandırılması gündemde.
4.04.2021Ekonomi
ATO Başkanı Baran, reel sektörün yeni kredi paketlerine ihtiyaç duyduğunu belirtti
ATO Başkanı Baran, reel sektörün yeni kredi paketlerine ihtiyaç duyduğunu belirttiAnkara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle finansman sıkıntısı yaşayan reel sektöre en büyük desteği aralarında Halkbank'ın da bulunduğu kamu bankalarının verdiğini belirterek, "Üyelerimizin başvuru şartlarının yumuşatıldığı koşullarla sağlanacak yeni kredi talepleri var." ifadesini kullandı.
3.04.2021Ekonomi
Ankara çıkarması
Ankara çıkarmasıİhracat yasağı ve Milas’a müze konularının gündeme geldiği görüşmelerde turizm ve sanat projelerinin bölge ekonomisine katkı koyacağı belirtildi
3.04.2021Ege
ATO Başkanı Baran: Ekonomi Reform Paketi ile Türkiye yeni bir sıçrama gerçekleştirecektir
ATO Başkanı Baran: Ekonomi Reform Paketi ile Türkiye yeni bir sıçrama gerçekleştirecektirAnkara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Ekonomi Reform Paketi'nin Türkiye'nin geleceği için ümit verdiğini belirterek, "Türkiye, reform paketi içindeki dönüşümleri temel alarak bu zemin üzerinde üretim, yatırım, istihdam ve ihracatta yeni bir sıçrama gerçekleştirecektir." değerlendirmesinde bulundu.
12.03.2021Ekonomi
ATO Başkanı Baran: Alınan kararlar büyük umut oldu
ATO Başkanı Baran: Alınan kararlar büyük umut olduAnkara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, kabinenin, oda üyelerinin taleplerini dikkate alarak orta riskli grupta bulunan Ankara'daki lokanta, kafe gibi işletmelerin belirlenen saatlerde açılmasına ilişkin kararının, sıkıntılı süreç yaşayan işletmeler açısından büyük umut olduğunu belirtti.
1.03.2021Ekonomi
Son dakika: Halkbank'tan seyahat acentelerine yeni destek
Son dakika: Halkbank'tan seyahat acentelerine yeni destekHalkbank Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) üyesi seyahat acentelerine, ticari faaliyetlerinde kullanmak üzere 6 ay anapara ödemesiz dönemli, 36 aya kadar vadelendirilebilecek 100 bin TL’ye kadar finansman desteği sağlayacak.
24.02.2021Ekonomi
Aşırı fiyat artışına net tanım isteniyor
Aşırı fiyat artışına net tanım isteniyorAnkara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, oda üyelerinin, ilgili düzenlemede yer alan "aşırı ve adil olmayan artış" ibaresinin tam olarak hangi kriterlere göre belirlendiği konusunun net şekilde tanımlanmasını istediğini bildirdi.
6.02.2021Ekonomi
Esnaf kredileri ertelenecek
Esnaf kredileri ertelenecekGeçen hafta esnafın salgında karşılaştığı sorunları TESK Başkanı’ndan dinleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün, esnaf kredilerinin ödemesinin erteleneceğini açıkladı. Erdoğan, “1 Ocak-30 Haziran arası ödenmesi gereken taksitler ertelenecek” dedi
26.01.2021Ekonomi
ATO ve Halkbank'tan sigorta acenteleriyle eksperlerin finansman ihtiyaçlarına yönelik protokol
ATO ve Halkbank'tan sigorta acenteleriyle eksperlerin finansman ihtiyaçlarına yönelik protokolAnkara Ticaret Odası (ATO) ile Halkbank arasında, sigorta acentesi ve sigorta eksperleri üyelerin finansman ihtiyaçlarının uygun koşullarda karşılanması amacıyla "ATO üyesi Sigorta Acenteleri ve Sigorta Eksperlerine Destek Protokolü" imzalandı.
25.01.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ATOAnkara Ticaret Odasıankaraekonomikredi

Gürsel Baran ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.