Güvenlik Yasası

Güvenlik Yasası

Son dakika güvenlik yasası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan güvenlik yasası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan güvenlik yasası haber sayfamızda...

Güvenlik Yasası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.111 guvenlik yasasi haberi bulunmuştur.
Son dakika... Hong Kong'da bağlılık sözleşmesini imzalamayanlar işten çıkartılacak!
Son dakika... Hong Kong'da bağlılık sözleşmesini imzalamayanlar işten çıkartılacak!Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi Kamu Hizmetleri Bakanı Patrick Nip, Hong Kong hükümetine bağlılık yemini sözleşmesini imzalamayan kamu görevlilerinin işten çıkarılacağını söyledi.
19.04.2021Dünya
Son dakika... Hong Kong'da ulusal güvenlik yasasının kaldırılması için yürüyüş
Son dakika... Hong Kong'da ulusal güvenlik yasasının kaldırılması için yürüyüşÇin’in Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nde demokrasi yanlısı çok sayıda kişi, ulusal güvenlik yasasının yürürlükten kaldırılması için yürüyüş düzenledi. Radio Free Asia’nın haberine göre, göstericiler, Hong Kong Özel İdari Bölgesi Baş Yöneticisi Carrie Lam’ın katıldığı "Ulusal Güvenlik Eğitimi Günü" etkinliğinin düzenlendiği Hong Kong Toplantı ve Sergi Merkezi binasına yürüdü.
15.04.2021Dünya
Çin Hong Kong'da istediğini aldı! Seçim değişikliği onaylandı
Çin Hong Kong'da istediğini aldı! Seçim değişikliği onaylandıÇin Halk Kongresi Daimi Komitesi, Hong Kong Özel İdare Bölgesi'nde seçim sistemini revize eden yasal değişiklikleri onayladı.
30.03.2021Dünya
Powell artan tahvil faizlerinden endişe duymuyor
Powell artan tahvil faizlerinden endişe duymuyorABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, uzun vadeli tahvil faizlerinde son dönemde yaşanan artıştan endişe duymadığını belirterek, bu durumun iyileşen ekonomik görünümü yansıttığını ifade etti.
25.03.2021Uzmanpara
Powell'dan enflasyon açıklaması
Powell'dan enflasyon açıklamasıABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, enflasyonda bu yıl artış beklediklerini ancak enflasyon üzerindeki etkinin büyük ya da kalıcı olmayacağını ifade etti.
24.03.2021Uzmanpara
'Toparlanma güçleniyor gibi görünüyor'
'Toparlanma güçleniyor gibi görünüyor'ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, ekonomik toparlanmanın genel olarak beklenenden daha hızlı ilerlediğini ve güçleniyor gibi göründüğünü ifade etti.
23.03.2021Uzmanpara
Fed Başkanı Powell: Toparlanma güçleniyor gibi görünüyor
Fed Başkanı Powell: Toparlanma güçleniyor gibi görünüyorABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, ekonomik toparlanmanın genel olarak beklenenden daha hızlı ilerlediğini ve güçleniyor gibi göründüğünü ifade etti.
22.03.2021Ekonomi
ABD'den 24 Çinli yetkiliye yaptırım
ABD'den 24 Çinli yetkiliye yaptırımABD, aralarında Çin hükümetinin üst düzey yetkililerinin de bulunduğu 24 Çinli yetkiliye yaptırım kararı aldı.
17.03.2021Dünya
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Yunanistan'a tepki: Yarın onlar gider, Türkiye ile baş başa kalırsınız
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Yunanistan'a tepki: Yarın onlar gider, Türkiye ile baş başa kalırsınızGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik açıklamalarında "Birtakım devletlerin Türkiye ile bilek güreşi yapmak için Yunanistan'ı yanına almasını, kalıcı bir ittifak zannetmesinler. Yarın onlar gider, Yunanistan yine Türkiye ile baş başa kalır bu bölgede." ifadelerini kullandı. Arap Birliği'nin Türkiye bildirisine tepki gösteren Çelik, "Geçtiğimiz günlerdeki Arap Birliği'nin Türkiye'ye yönelik yayınladığı bildiriyi doğru bulmuyoruz." şeklinde konuştu.
9.03.2021Siyaset
Hong Kong'da yargılanan demokrasi yanlısı 47 aktivistten 4'ü serbest
Hong Kong'da yargılanan demokrasi yanlısı 47 aktivistten 4'ü serbestÇin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde ulusal güvenlik kanununu ihlal etmek ve hükümeti yıkmaya çalışmak suçlamasıyla yargılanan demokrasi yanlısı 47 aktivistten 4'ü, kefaletle serbest bırakıldı.
5.03.2021Dünya
Hong Kong'da 47 aktivist gözaltına alındı
Hong Kong'da 47 aktivist gözaltına alındıÇin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde polis, ulusal güvenlik kanununu ihlal ettikleri gerekçesiyle 47 demokrasi yanlısı aktivisti gözaltına aldı.
28.02.2021Dünya
Biden'dan flaş 'Çin' hamlesi! Geri adım attı
Biden'dan flaş 'Çin' hamlesi! Geri adım attıABD Başkanı Joe Biden, Amerikan okullarındaki Çin nüfuzunu denetleme politikasından geri adım attı. Daily Caller’a konuşan ICE Sözcüsü, Biden’in yönetiminin yönetmeliği geri çekme nedenini ayrıntılı şekilde açıklamazken, yeniden teklif edilip edilmeyeceği konusunda ise konuşmayı reddetti.
10.02.2021Dünya
Singapur’da 2 camiye saldırı planlayan 16 yaşındaki genç tutuklandı
Singapur’da 2 camiye saldırı planlayan 16 yaşındaki genç tutuklandıYeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki camilere yönelik saldırıdan etkilenerek, Singapur’da 2 camide saldırı planlayan 16 yaşındaki genç tutuklandı.
28.01.2021Dünya
Fransa’da “küresel güvenlik” yasası protestoları devam ediyor
Fransa’da “küresel güvenlik” yasası protestoları devam ediyorFransa'da binlerce kişi, yoğun kar yağışına rağmen 80 farklı kent ve kasabada sokaklara dökülerek, tartışmalı “küresel güvenlik” yasasını protesto etti.
16.01.2021Haberler
BM'den Hong Kong'da gözaltına alınan muhaliflerin serbest bırakılması çağrısı
BM'den Hong Kong'da gözaltına alınan muhaliflerin serbest bırakılması çağrısıBM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği Sözcüsü Liz Throssell, Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde ulusal güvenlik yasasını ihlal etmekle suçlanarak gözaltına alınan 50'den fazla muhalifin en kısa sürede serbest bırakılması gerektiğini bildirdi.
7.01.2021Dünya
Hong Kong'da 53 muhalif gözaltına alındı
Hong Kong'da 53 muhalif gözaltına alındıÇin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde polis, ulusal güvenlik kanununu ihlal ettikleri gerekçesiyle aralarında eski delegelerin de olduğu 53 muhalifi gözaltına aldı.
6.01.2021Dünya
Hong Kong'da muhalif medya patronu Jimmy Lai bir kez daha hapse atılıyor
Hong Kong'da muhalif medya patronu Jimmy Lai bir kez daha hapse atılıyorHong Kong'da ulusal güvenlik kanununu ihlal ve yolsuzluktan yargılanan muhalif iş adamı Jimmy Lai'nin kefaletle serbest bırakılmasına dair mahkeme kararı Nihai Temyiz Mahkemesi tarafından bozuldu.
31.12.2020Dünya
Çin'de yargılanan 10 Hong Konglu muhalife hapis cezası
Çin'de yargılanan 10 Hong Konglu muhalife hapis cezasıÇin'in Şıncın kentinde hakim karşısına çıkan Hong Konglu 10 muhalife 7 aydan 3 yıla kadar hapis cezası verildi. Şıncın'daki Yantian Bölge Mahkemesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, ağustosta Hong Kong'dan Tayvan'a geçerken Çin güvenlik güçlerince yakalanarak gözaltına alınan 10 muhalif ismin davası karara bağlandı.
30.12.2020Dünya
Hong Kong polisi ulusal güvenlik kanununu ihlal etmekle suçlanan 30 firarinin peşinde
Hong Kong polisi ulusal güvenlik kanununu ihlal etmekle suçlanan 30 firarinin peşindeÇin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde, polisin ulusal güvenlik kanununu ihlal ederek yurt dışına kaçan 30 muhalifin peşinde olduğu bildirildi.
27.12.2020Dünya
Hong Konglu muhalif medya patronu Jimmy Lai kefaletle serbest bırakıldı
Hong Konglu muhalif medya patronu Jimmy Lai kefaletle serbest bırakıldıÇin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde muhalif medya patronu ve demokrasi yanlısı aktivist Jimmy Lai, kefaletle serbest bırakıldı. Hong Kong'da, dolandırıcılık ve ulusal güvenliği tehlikeye atmakla suçlanan Lai'nin, gözaltına alındıktan üç hafta sonra Yüksek Mahkeme tarafından kefaletle serbest bırakılma talebi kabul edildi.
23.12.2020Dünya
Hong Kong'da gösterilerde maske takmak resmen yasaklandı
Hong Kong'da gösterilerde maske takmak resmen yasaklandıÇin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde Yüksek Mahkeme, yönetimin geçen yıl getirdiği "gösteriler sırasında" maske takılması yasağının yerinde olduğuna karar verdi.
21.12.2020Dünya
ABD Kongre üyesinden Austin'in Savunma Bakanlığı adaylığına itiraz
ABD Kongre üyesinden Austin'in Savunma Bakanlığı adaylığına itirazEski CIA analisti ve Michigan Temsilcisi Demokrat Elissa Slotkin, emekli Orgeneral Lloyd Austin'in Savunma Bakanlığına aday gösterilmesine ilişkin, Austin ve Joe Biden yönetiminin orduda sivil kontrolün kaybedileceğine yönelik kaygıları nasıl ele almayı planladıklarını anlamadan oy kullanmayacağını söyledi.
8.12.2020Dünya
AB: Türkiye ile ilişkilere liderler karar verecek
AB: Türkiye ile ilişkilere liderler karar verecekAvrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Türkiye ile ilişkiler konusuna AB Liderler Zirvesinde karar verileceğini, dışişleri bakanların zirve öncesinde bugünkü değerlendirmelerle ilgili liderlerine bilgi vereceğini söyledi.
7.12.2020Dünya
Son dakika: Almanya'dan flaş Türkiye açıklaması! AB'ye net mesaj
Son dakika: Almanya'dan flaş Türkiye açıklaması! AB'ye net mesajGelen son dakika haberine göre; Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Brüksel'deki AB Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, "Prensip olarak AB'nin Türkiye ile diyaloğu sürdürmek zorunda olduğunu düşünüyoruz." dedi. Öte yandan Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Türkiye ile ilişkiler konusuna AB Liderler Zirvesinde karar verileceğini, dışişleri bakanların zirve öncesinde bugünkü değerlendirmelerle ilgili liderlerine bilgi vereceğini söyledi.
7.12.2020Dünya
Çin Hong Konglu muhalif medya patronunu dolandırıcılıkla suçladı
Çin Hong Konglu muhalif medya patronunu dolandırıcılıkla suçladıBugün mahkemeye çıkarılan demokrasi yanlısı aktivist Jimmy Lai'nin kefaletle serbest bırakılmasına izin verilmedi.
3.12.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

hong kongçinfedabdgüvenlik yasası

Güvenlik Yasası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.