Haldun Taner

Haldun Taner

Son dakika Haldun Taner haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Haldun Taner gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Haldun Taner haber sayfamızda...

Haldun Taner

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 882 haldun taner haberi bulunmuştur.
Mario Levi hayatını kaybetti
Mario Levi hayatını kaybetti Yazar ve iletişim eğitmeni Mario Levi, İstanbul'da hayatını kaybetti. Levi'nin vefat haberi Buart Sanat Atölyesi'nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımla duyuruldu.
31.01.2024 Haberler
Ünlü yazar Mario Levi hayatını kaybetti
Ünlü yazar Mario Levi hayatını kaybetti Yazar ve iletişim eğitmeni Mario Levi, İstanbul'da hayatını kaybetti. Levi'nin vefat haberi Buart Sanat Atölyesi'nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımla duyuruldu.
1.02.2024 Cadde
34. Haldun Taner Öykü Ödülü'nün sahibi  Polat Özlüoğlu: Gurur ve mutluluk verici
34. Haldun Taner Öykü Ödülü'nün sahibi Polat Özlüoğlu: Gurur ve mutluluk verici Milliyet Gazetesi'nin bu yıl 34'üncüsünü düzenlediği 'Haldun Taner Öykü Ödülü'nü  'Annem, Kovboylar ve Sarhoş Atlar' adlı öykü kitabıyla kazanan Polat Özlüoğlu, ödülünü düzenlenen törenle jüri başkanı Doğan Hızlan'ın elinden aldı. Çok gururlu olduğunu söyleyen Özlüoğlu, "Bir öykücü için Türkiye'nin en büyük edebiyat ödüllerinden biri olan Haldun Taner Öykü Ödülü'nü almanın benim için büyük önemi var. Onun adına verilen bir öykü ödülüne sahip olmak çok gurur ve mutluluk verici" dedi.
25.01.2024 Gündem
Haldun Taner Ödülü, Polat Özlüoğlu’na takdim edildi
Haldun Taner Ödülü, Polat Özlüoğlu’na takdim edildi Milliyet Gazetesi’nin bu yıl 34’üncüsünü düzenlediği Haldun Taner Öykü Ödülü’nü “Annem, Kovboylar ve Sarhoş Atlar” adlı kitabıyla kazanan Polat Özlüoğlu’na ödülü, düzenlenen özel bir törenle verildi.
25.01.2024 Kültür Sanat
Aile kavramının otopsisi
Aile kavramının otopsisi 34. Haldun Taner Öykü Ödülü’nü kazanan Polat Özlüoğlu: “Mutlu aşk yoktur yerine mutlu aile yoktur demek ne kadar doğru bilmiyorum ama bu topraklarda umutsuzluğun ve yoksulluğun batağında debelenen aileler çoğunluktadır zannımca”
7.01.2024 Kültür Sanat
Haldun Taner Öykü Ödülü Polat Özlüoğlu’nun
Haldun Taner Öykü Ödülü Polat Özlüoğlu’nun Haldun Taner’in anısına Milliyet tarafından 34 yıldır düzenlenen Haldun Taner Öykü Ödülü bu yıl “Annem, Kovboylar ve Sarhoş Atlar” kitabıyla Polat Özlüoğlu’na verildi.
2.01.2024 Kültür Sanat
Haldun Taner Ödülü  kısa listesi belirlendi
Haldun Taner Ödülü  kısa listesi belirlendi Milliyet Gazetesi tarafından bu yıl 34’üncüsü düzenlenen Haldun Taner Öykü Ödülü kısa listesi açıklandı.
22.12.2023 Kültür Sanat
Tarihe düşülen ‘söz’
Tarihe düşülen ‘söz’ Geçen hafta gerçekleşen “yüz yıllık Söz” adlı performansta Cumhuriyet’in 100 yıllık hikâyesini anlatan 100 romanı 100 tiyatro öğrencisi yüksek sesle okudu. Öğle saatlerinde başlayıp gece yarısı sona eren performans tarihe unutulmaz bir not düştü
19.11.2023 Kültür Sanat
Uğur Yücel: 'Eşkıya'dan sonra oyunculuğu bıraktım!
Uğur Yücel: 'Eşkıya'dan sonra oyunculuğu bıraktım! Uğur Yücel, Yavuz Turgul'un yönettiği ve senaryosunu yazdığı, 1996 yapımı 'Eşkıya'da başrolü Şener Şen'le paylaşmıştı. Yönetmen ve müzisyen kimliğiyle de ön planda olan Yücel, Türk sinemasının ilk büyük gişe patlamasını yapan kült filmle ilgili çarpıcı bir itirafa izma attı.
9.11.2023 Cadde
Sezon ‘Bu Memleket Bizim’le açılıyor
Sezon ‘Bu Memleket Bizim’le açılıyor İBB Şehir Tiyatroları 2023-2024 tiyatro sezonunu, Cumhuriyet’in 100. yılını, 16 Eylül Cumartesi ve 17 Eylül Pazar günü Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda sahnelenecek olan “Bu Memleket Bizim” isimli oyunla açıyor.
8.09.2023 Kültür Sanat
Okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencileri için ‘Uyum Eğitimi Haftası’ başladı
Okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencileri için ‘Uyum Eğitimi Haftası’ başladı 2023 - 2024 eğitim öğretim yılı okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerine yönelik yüz yüze yürütülecek ‘Uyum Eğitimi Haftası’ başladı.
4.09.2023 Eğitim
“Haldun Taner Öykü Ödülü” yarışması yılın öykücüsünü seçiyor
“Haldun Taner Öykü Ödülü” yarışması yılın öykücüsünü seçiyor Edebiyat dünyasının saygın ödüllerinden biri olan Haldun Taner Öykü Ödülü yarışması, bu yıl 34. kez yılın öykücüsünü seçiyor. Milliyet Gazetesi’nin düzenlediği yarışma, 29 Eylül 2023 tarihine kadar başvuruları kabul ediyor.
5.09.2023 Kültür Sanat
Tiyatro tarihimiz bu kütüphanede
Tiyatro tarihimiz bu kütüphanede Ülkemizin ilk tiyatro ihtisas kütüphanesi Refik Ahmet Sevengil Tiyatro Kütüphanesi eşsiz arşivinin yanı sıra bir oyunla ilgili her türlü bilgiye bilgisayarınızdan erişebileceğiniz Dijital Oyun Bilgi Sistemi ile dikkat çekiyor.
9.07.2023 Kültür Sanat
Sanat hafızası hep canlı kalacak
Sanat hafızası hep canlı kalacak “Türkiye’nin Sanat Hafızası” adlı kitap Milliyet Sanat’ın 50 yıllık hikâyesini anlatıyor. Kitap, derginin edebiyat, sahne sanatları, sinema, görsel sanatlar, arkeoloji, tasarım ve müzik ile yeni binyılın farklı yaratıcılık alanları için bir öğrenim, eleştiri ve arşiv kaynağı olduğunu gösteriyor.
11.04.2023 Kültür Sanat
Öyküye zarif bir övgü
Öyküye zarif bir övgü Milliyet Gazetesi tarafından 33 yıldır verilen Haldun Taner Öykü Ödülü sahibini buldu. Türk edebiyatının en prestijli ödüllerinden olan Haldun Taner Öykü Ödülü dün Milliyet’te düzenlenen törenle bu yılki kazananı Burçe Bahadır’a sunuldu. Bahadır’a ödülü, jüri başkanı Doğan Hızlan tarafından takdim edildi. “Deliliğe Zarif Bir Giriş” adlı kitabıyla ödüle değer görülen Bahadır, “Haldun Taner Öykü Ödülü’ne böyle bir jüri tarafından layık görülmüş olmak beni çok mutlu etti ve kamçıladı” diye konuştu.
28.03.2023 Kültür Sanat
İstanbul'da tahliye kararı alınan okulların tam listesi! İlçe ilçe yayınlandı
İstanbul'da tahliye kararı alınan okulların tam listesi! İlçe ilçe yayınlandı İstanbul Valiliği, 93 okula tahliye kararının alındığını duyurarak öğrencilerin depreme dayanıklı okullara nakledileceğini açıkladı. Karardan 51 bin 995 öğrencimiz ve 2 bin 765 öğretmenin etkileneceği belirtildi. Öte yandan İstanbul'da tahliye kararı alınan okulların tam listesi de belli oldu.
18.02.2023 Gündem
‘Sanki aynı zaman çizgisinde buluştuk’
‘Sanki aynı zaman çizgisinde buluştuk’ Milliyet tarafından 33 yıldır verilen Haldun Taner Öykü Ödülü’nün yeni sahibi Burçe Bahadır, “Tam da nefesim kesilmişken geldi bu ödül. Haldun Taner kelimelerini iyi bildiğim bir dost eli benim için” diyor.
15.01.2023 Kültür Sanat
Haldun Taner  Öykü Ödülü, Burçe Bahadır’ın oldu
Haldun Taner Öykü Ödülü, Burçe Bahadır’ın oldu Türk edebiyatının en prestijli ödüllerinden olan ve Milliyet gazetesi tarafından Haldun Taner’in adına düzenlenen Haldun Taner Öykü Ödülü’nün kazananı belli oldu. Bu yıl 33’üncüsü verilen Haldun Taner Öykü Ödülü’ne, “Deliliğe Zarif Bir Giriş “ adlı öykü kitabıyla Burçe Bahadır layık görüldü.
13.01.2023 Kültür Sanat
Haldun Taner Ödülü’nde kısa liste açıklandı
Haldun Taner Ödülü’nde kısa liste açıklandı Haldun Taner anısına Milliyet Gazetesi tarafından düzenlenen 33. Haldun Taner Öykü Ödülü kısa listesi açıklandı.
31.12.2022 Kültür Sanat
Mizah zamanı geldi
Mizah zamanı geldi İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 6. Uluslararası Mizah Festivali Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki açılış töreni ile başladı.
22.12.2022 Kültür Sanat
İstanbul alkışlara ev sahipliğine hazır
İstanbul alkışlara ev sahipliğine hazır “Bu dönemde bir festival ne anlatmalı?” sorusunun peşinden kurgulanan 26. İstanbul Tiyatro Festivali bir ay boyunca tiyatroseverleri şehrin farklı noktalarında 24 tiyatro, performans ve dans gösterisiyle buluşturmaya hazırlanıyor.
23.10.2022 Kültür Sanat
Yaşasın Demokrasi
Yaşasın Demokrasi Eskişehir Şehir Tiyatroları, Haldun Taner’in oyunlarından, hikâyelerinden ve gazete yazılarından derleyip sahneye uyarladığı “Yaşasın Demokrasi” ile 20 Kasım’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde sahne alacak...
23.10.2022 Kültür Sanat
Şehir Tiyatroları’nda perdeler klasiklere açılıyor
Şehir Tiyatroları’nda perdeler klasiklere açılıyor İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bu yıl 109’uncu yaşını kutluyor. Geride kalan 108 yıllık köklü tarihe yeni bir halkanın ekleneceği sezonun teması ise “İstanbul Klasiklerle Buluşuyor” olarak belirlendi. Heyecanla beklenen yeni sezon repertuvarı Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde düzenlenen basın toplantısı ile açıklandı. 
21.09.2022 Kültür Sanat
Tiyatro ‘yerli yerinde’ seyircisini bekliyor
Tiyatro ‘yerli yerinde’ seyircisini bekliyor İKSV tarafından düzenlenen 26. İstanbul Tiyatro Festivali, 25 Ekim-26 Kasım tarihleri arasında seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.
8.09.2022 Kültür Sanat
Kabare Tiyatrosu Nedir, Özellikleri Nelerdir? Türkiye'deki Kabare Tiyatrosu Kurucusu Kimdir?
Kabare Tiyatrosu Nedir, Özellikleri Nelerdir? Türkiye'deki Kabare Tiyatrosu Kurucusu Kimdir? Birçok farklı güncel sorunu ince bir alayla ele alan, taşlayıcı ve iğneleyici bir tutumla halka ulaştıran tiyatro türü kabare tiyatrosu olarak ifade edilir. Özellikle toplum eleştirisine yönelmek suretiyle gerçekleştirilen bir tiyatro çeşididir. Kabare Tiyatrosu konusunda öne çıkan bilgiler.
6.09.2022 Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Haldun Taner ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.