Haldun Taner

Haldun Taner

Son dakika Haldun Taner haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Haldun Taner gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Haldun Taner haber sayfamızda...

Haldun Taner

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 855 haldun taner haberi bulunmuştur.
Bodrum Zai Yaşam’da İş Sanat Çarşambası başladı
Bodrum Zai Yaşam’da İş Sanat Çarşambası başladıİş Sanat, konserlerden hikâye dinletilerine, arkeoloji ve sanat sohbetlerinden okuma tiyatrosuna zengin bir programla yer alacağı “Zai Yaşam’da İş Sanat Çarşambası” ile sanatseverlerle bu yaz Bodrum’da bir araya geliyor.
26.07.2022Advertorial
Bodrum’da ‘çarşamba’ farkı
Bodrum’da ‘çarşamba’ farkıİş Sanat ile Bodrum Yaşam Zai ortaklığında düzenlenen etkinlikler sanat ile doğanın uyumuna örnek bir katkı sunuyor. Beş duyuya hitap eden mekânda kurulan İş Sanat Çarşamba Sahnesi’nin konukları ücretsiz olarak izlenecek.
25.07.2022Kültür Sanat
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
12.07.2022Eğitim
Tarihi mirasın kadın doktorları
Tarihi mirasın kadın doktorlarıİstanbul’un tarihi yapılarını restore eden ekibin yarıya yakını kadın uzmanlardan oluşuyor. Mimar, arkeolog, restoratör, mühendis, şehir plancısı kadınlar, tarihi mirası geleceğe taşıma mutluluğunu ‘Eserin çalışmasını bitirdiğinizde sizin artık çocuğunuz gibi oluyor’ diye özetliyor.
20.06.2022Gündem
Haldun Taner Ödülü Tayşir’e takdim edildi
Haldun Taner Ödülü Tayşir’e takdim edildiMilliyet’in Türk edebiyatının öncü kalemlerinden Haldun Taner’in anısına 1987’den beri düzenlediği Haldun Taner Öykü Ödülü, bu yılki sahibi Eyüp Aygün Tayşir’e takdim edildi.
30.05.2022Kültür Sanat
'Evlenme yıl dönümümüz kutlu olsun koca kafalı yârim'
'Evlenme yıl dönümümüz kutlu olsun koca kafalı yârim'Mayıs 2015'te yaşamını yitiren Zeki Alasya'nın eşi Jülide Alasya, sosyal medyada usta sanatçı ile fotoğraflarını yayınladı. Jülide Alasya, yedi yıl evli kaldıktan sonra karaciğer rahatsızlığından kaybettiği Türk sineması ve tiyatrosunun duayen ismi için duygu yüklü bir mesaja imza attı.
25.05.2022Cadde
Sait Faik Ödülü’nü ‘Yok Yolcu’ kazandı
Sait Faik Ödülü’nü ‘Yok Yolcu’ kazandıSait Faik Abasıyanık anısına her yıl bir öykücüye verilen Sait Faik Hikâye Armağanı yeni sahibini buldu. Darüşşafaka Cemiyeti ile İş Bankası Kültür Yayınları iş birliğiyle 68. kez düzenlenen yarışmada, yazar Kâmil Erdem “Yok Yolcu” adlı kitabıyla ödüle değer görüldü.
14.05.2022Kültür Sanat
Usta sanatçı Genco Erkal'dan hayranlarını üzen haber!
Usta sanatçı Genco Erkal'dan hayranlarını üzen haber!Türk tiyatrosunun duayen isimlerinden 84 yaşındaki Genco Erkal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda sağlık sorunlarının devam ettiğini belirtti. Erkal'a sevenleri tarafından binlerce destek mesajı yağdı.
10.04.2022Cadde
Perdeler hep açık kalsın
Perdeler hep açık kalsın Bugün Dünya Tiyatro Günü. Sahnenin tozunu yutanlar o tozun iyileştirici gücünün daha fazla kişiyle buluşması için anlattı.
27.03.2022Kültür Sanat
Erhan Yazıcıoğlu kimdir kaç yaşında? Erhan Yazıcıoğlu film ve dizileri...
Erhan Yazıcıoğlu kimdir kaç yaşında? Erhan Yazıcıoğlu film ve dizileri...Erhan Yazıcıoğlu kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. 1951 yılında dünyaya gelen Türk, tiyatro ve sinema olan Erhan Yazıcıoğlu son olarak Menajerimi Ara adlı dizide rol aldı. Birçok tiyatro oyununda sahne alan Erhan Yazıcıoğlu tiyatro oyunları da yönetti. İşte hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler...
22.03.2022Cadde
Kadıköy’ü sözlükten okumak
Kadıköy’ü sözlükten okumakKadıköy’ü artık daha iyi tanıyabilecek ve köşesinde bucağında ne var ne yok bilerek, güzellikleriyle daha bir kucaklaşabileceğiz. Kadıköy’ün bir sözlüğü var artık
20.02.2022Pazar
Gazanfer Özcan kimdir, neden öldü? Gazanfer Özcan aslen nereli, kaç yaşındaydı, eşi kim?
Gazanfer Özcan kimdir, neden öldü? Gazanfer Özcan aslen nereli, kaç yaşındaydı, eşi kim?Saim Gazanfer Özcan, 27 Ocak 1931 tarihinde doğdu ve 17 Şubat 2009'da hayatını kaybetti. Türk tiyatro ve sinema sanatçısı olan Gazanfer Özcan'ın hayatı merak konusu oldu. Gazanfer Özcan kimdir? Gazanfer Özcan kaç yaşında, neden öldü?
16.02.2022Gündem
Şafak Sezer kimdir, nereli? Şafak Sezer'in yaşı ve boyu kaç, eşi kim? Filmleri ve dizileri
Şafak Sezer kimdir, nereli? Şafak Sezer'in yaşı ve boyu kaç, eşi kim? Filmleri ve dizileriŞafak Sezer hayatı ile ilgili detaylar araştırılıyor. Başarılı oyuncu ve komedyen Şafak Sezer'in hayatı merak konusu. Birçok renkli, dikkat çeken film ve dizi ile sayısız insanın beğenisi toplayan Sezer, Ankara'da doğdu. Vatandaşlar, 'Şafak Sezer aslen nereli, evli mi, eşi kim?' gibi sorulara da yanıt arıyor. Oyuncu Şafak Sezer biyografisi haberimizde.
13.02.2022Cadde
“Radyo sözün gücünü taşıyor”
“Radyo sözün gücünü taşıyor”Dünya Radyo Günü vesilesiyle, Türkiye’de radyo tarihi üzerine çalışmaları olan Prof. Dr. Özden Cankaya’yla buluştuk
4.03.2022Pazar
Usta oyuncunun bilinmeyen yönü! Hepsinde Fatma Girik imzası var
Usta oyuncunun bilinmeyen yönü! Hepsinde Fatma Girik imzası varTürk sinemasının dört yapraklı yonca'sında ilk veda... Kovid-19'a bağlı zatürre tedavisi gören usta oyuncu Fatma Girik çoklu organ yetmezliği sonucu hayatını kaybetti. Çok sayıda Kemal Sunal filminde yapımcı olarak görev yapan Girik, veliahtını ve hayattaki en büyük korkusunu yıllar önce bir röportajında açıklamıştı...
25.02.2022Gündem
Heybelerinde memleket dertleri var
Heybelerinde memleket dertleri varYaklaşık çeyrek asırlık bir çınar Samsun Sanat Tiyatrosu… Kendilerine dert edindikleri toplumsal sıkıntıları heybelerine yükleyerek yola çıkan Samsun Sanat Tiyatrosu artık İstanbul’da.
Alican Yücesoy kimdir aslen nereli kaç yaşında? Maske Kimsin Sen? jürisi Alican Yücesoy film ve dizileri...
Alican Yücesoy kimdir aslen nereli kaç yaşında? Maske Kimsin Sen? jürisi Alican Yücesoy film ve dizileri...Alican Yücesoy kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. 22 Ekim 1982 yılında İstanbul'da dünyaya gelen oyuncunun anne tarafı Bulgar göçmeni Baba tarafı Arap kökenlidir. İşte Alican Yücesoy film ve dizileri...
8.01.2022Cadde
Münir Özkul kimdir, nereli? Münir Özkul kaç yaşında, ne zaman ve nasıl öldü?
Münir Özkul kimdir, nereli? Münir Özkul kaç yaşında, ne zaman ve nasıl öldü?Türk sinemasının sevilen oyuncularından Münir Özkul biyografisi, hayatına dair detaylar araştırılıyor. Hababam Sınıfı serisindeki performansının yanı sıra Adile Naşit ile olan filmleri ve diğer yerli yapımlardaki karakterleri hala güncelliğini koruyor. Münir Özkul neden öldü? İşte, Münir Özkul hayatı...
5.01.2022Gündem
‘Aynı damardan besleniyoruz’
‘Aynı damardan besleniyoruz’Milliyet’in düzenlediği Haldun Taner Öykü Ödülü’nün bu yılki sahibi ilk öykü kitabı “Sabitâlem Mahallesi”yle Eyüp Aygün Tayşir oldu. Tayşir, “Haldun Taner’i okudukça aynı damardan ne kadar beslendiğimizi gördüm” diyor
30.12.2021Kültür Sanat
Haldun Taner Öykü  Ödülü'nde kısa liste açıklandı
Haldun Taner Öykü Ödülü'nde kısa liste açıklandıHaldun Taner adına Milliyet Gazetesi'nin düzenlediği Haldun Taner Öykü Ödülü'nün sahibi 29 Aralık'ta açıklanacak.
23.12.2021Kültür Sanat
Usta oyuncu Sezai Aydın neden öldü? Sezai Aydın kimdir, kaç yaşında ve nereli?
Usta oyuncu Sezai Aydın neden öldü? Sezai Aydın kimdir, kaç yaşında ve nereli?Oyuncu Sezai Aydın koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Onlarca film ve dizide rol alan sanatçının vefatı sevenlerini üzerken "Sezai Aydın kimdir, kaç yaşında ve neden vefat etti?" soruları artmaya başladı.
20.12.2021Cadde
Haldun Taner Sahnesi'nin restorasyon çalışmalarında mimar kitabesi bulundu
Haldun Taner Sahnesi'nin restorasyon çalışmalarında mimar kitabesi bulunduRestorasyon çalışmaları devam eden Haldun Taner Sahnesi'nde sıva altında kalan Osmanlıca mimar kitabesi ortaya çıkarıldı. Kitabe hakkında bilgi veren Kültür Varlıkları Projeler Müdürü Merve Gedik, "Kitabeyi yaptığımız sıva raspaları sonucu, çimento harçlı sıvanın yapıdan uzaklaşması esnasında keşfettik. Hemen yüzey temizliğini yaptık, şimdi de diğer imalatlardan etkilenmesin diye koruma altına alacağız" dedi.
15.10.2021Gündem
Eskimeyen yazılar
Eskimeyen yazılarHaldun Taner -  DEVEKUŞU’na mektuplar - 16 Aralık 1975OYUN, HOBİ, OYUNCAK ÜZERİNE10 Kasım gecesi televizyonda Atatürk’ün özel yaşamından görüntüler yansıttılar...
26.09.2021Kültür Sanat
Eskimeyen yazılar
Eskimeyen yazılarHaldun Taner - Hak dostum diye, başlayım söze...
19.09.2021Kültür Sanat
Mehmet Ali Erbil kaç yaşında, kimdir? Mehmet Ali Erbil evlilikleri hayatı ve kariyeri...
Mehmet Ali Erbil kaç yaşında, kimdir? Mehmet Ali Erbil evlilikleri hayatı ve kariyeri...Mehmet Ali Erbil kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Evinin banyosunda düştükten sonra eski hastalığı nükseden ve uzun süre hastanede tedavi altında kalan ünlü oyuncu ve şovmen yeniden sağlığına kavuştu. Şarkılar Bizi Söyler 18 Eylül programına konuk olacak olan Mehmet Ali Erbil hayatı kariyeri, evlilikleri ve hastalığı hakkında merak edilen tüm detaylar...
18.09.2021Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Haldun Taner ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.