Haluk Görgün

Haluk Görgün

Son dakika Haluk Görgün haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Haluk Görgün gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Haluk Görgün haber sayfamızda...

Haluk Görgün

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 452 haluk görgün haberi bulunmuştur.
SSB Başkanı Görgün'den Altay tankı müjdesi! Seri üretime geçiyor
SSB Başkanı Görgün'den Altay tankı müjdesi! Seri üretime geçiyor Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, yaptığı açıklamada Altay tankının seri üretime geçeceği müjdesini vererek detayları paylaştı.
29.05.2024 Ekonomi
Türk savunma sanayii BSDA 2024 Fuarı'nda yerini aldı
Türk savunma sanayii BSDA 2024 Fuarı'nda yerini aldı Türk savunma sanayii firmaları, 22-24 Mayıs 2024 tarihleri arasında Romanya'nın Bükreş kentinde düzenlenecek olan “BSDA 2024 Fuarı”na katılım sağlıyor.
22.05.2024 Ekonomi
Bakan Tunç, Savunma Sanayii Başkanı Görgün ile bir araya geldi
Bakan Tunç, Savunma Sanayii Başkanı Görgün ile bir araya geldi Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün ve Başkan Yardımcısı İhsan Kaya ile görüştü.
21.05.2024 Gündem
Enkazı Akıncı buldu
Enkazı Akıncı buldu İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin yaşamını yitirmesiyle sonuçlanan helikopter kazası sonrası enkazın yerini “Akıncı TİHA” tespit etti.
21.05.2024 Gündem
Bayraktar TB3'ten peş peşe 3 test! Başarıyla tamamlandı
Bayraktar TB3'ten peş peşe 3 test! Başarıyla tamamlandı Baykar'ın milli ve özgün olarak geliştirdiği Bayraktar TB3 38.39. ve 40. test uçuşlarını başarıyla tamamladı.
17.05.2024 Gündem
24 adet TB-2 Polonya'ya teslim edildi! SSB Başkanı Haluk Görgün'den ilk açıklama
24 adet TB-2 Polonya'ya teslim edildi! SSB Başkanı Haluk Görgün'den ilk açıklama “Türkiye’nin Polonya ile büyük kapsamlı ilk işbirliği projesi olan TB2 SİHA Projesi kapsamında, BAYKAR tarafından geliştirilen 24 adet TB2 SİHA Polonya Savunma Bakanlığı’na teslim edildi”
17.05.2024 Haberler
24 adet TB-2 Polonya'ya teslim edildi! SSB Başkanı Haluk Görgün'den ilk açıklama
24 adet TB-2 Polonya'ya teslim edildi! SSB Başkanı Haluk Görgün'den ilk açıklama “Türkiye’nin Polonya ile büyük kapsamlı ilk işbirliği projesi olan TB2 SİHA Projesi kapsamında, BAYKAR tarafından geliştirilen 24 adet TB2 SİHA Polonya Savunma Bakanlığı’na teslim edildi”
17.05.2024 Ekonomi
Haluk Bayraktar açıkladı! TB-2 SİHA'ların son sistemi Polonya'ya teslim edildi
Haluk Bayraktar açıkladı! TB-2 SİHA'ların son sistemi Polonya'ya teslim edildi Baykar CEO'su Haluk Bayraktar, Bayraktar TB-2'lerin son sisteminin Polonya'ya teslim edildiğini açıkladı.
16.05.2024 Ekonomi
Denizkurdu’nun milli pençeleri
Denizkurdu’nun milli pençeleri Ege, Akdeniz, Marmara ve Karadeniz’de icra edilen Denizkurdu 2 - 2024 Tatbikatı’nda; savaş gemilerinden insansız deniz - hava araçlarına, mühimmatlardan radarlara uzanan geniş bir yelpazede Türk savunma sanayii ürünü platform ve sistemler yer alıyor.
16.05.2024 Gündem
Savunma Sanayii Başkanı Görgün, Polonyalı bakanı ağırladı
Savunma Sanayii Başkanı Görgün, Polonyalı bakanı ağırladı Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, Polonya Milli Güvenlikten Sorumlu Devlet Bakanı Jacek Sıewıera ve beraberindeki heyeti başkanlıkta ağırladı.
9.05.2024 Ekonomi
Kuveyt ile 6 anlaşma imzalandı! Erdoğan'dan İslam dünyasına çağrı: Filistin Devleti için çalışın!
Kuveyt ile 6 anlaşma imzalandı! Erdoğan'dan İslam dünyasına çağrı: Filistin Devleti için çalışın! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Kuveyt Emiri Meşal el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'ın görüşmesinin ardından iki ülke arasında 6 anlaşma imzalandı. İletişim Başkanlığı'ndan görüşmeye ilişkin açıklama yapıldı.
7.05.2024 Gündem
KAAN ikinci kez gök vatanla buluştu
KAAN ikinci kez gök vatanla buluştu Türkiye’ye havacılık alanında sınıf atlatan milli muharip uçak KAAN, ikinci test uçuşunu dün başarıyla gerçekleştirdi.
7.05.2024 Gündem
İşte sıcak görüntü! Milli Muharip Uçak KAAN, ikinci uçuşunu başarı ile tamamladı
İşte sıcak görüntü! Milli Muharip Uçak KAAN, ikinci uçuşunu başarı ile tamamladı Türkiye'nin en önemli teknoloji projelerinden Milli Muharip uçak KAAN, ikinci uçuşunu başarıyla tamamladı. KAAN, 14 dakika havada kalarak, 10.000 feet irtifa ve 230 knot hıza ulaşmayı başardı.
6.05.2024 Gündem
Sabit ve hareketli kara hedefleri tam isabetle vuruldu
Sabit ve hareketli kara hedefleri tam isabetle vuruldu Bayraktar TB2, ASELFLIR-500 ile hedefleri işaretledi, MAM-L ve KMC + CİRİT ile hem sabit hem de hareketli kara hedefleri vurularak test başarıyla tamamlandı.
5.05.2024 Haberler
Sabit ve hareketli kara hedefleri tam isabetle vuruldu
Sabit ve hareketli kara hedefleri tam isabetle vuruldu Bayraktar TB2, ASELFLIR-500 ile hedefleri işaretledi, MAM-L ve KMC + CİRİT ile hem sabit hem de hareketli kara hedefleri vurularak test başarıyla tamamlandı.
5.05.2024 Ekonomi
Görgün: Kendi kanatlarımızla ‘Hürkuş’ olacağız
Görgün: Kendi kanatlarımızla ‘Hürkuş’ olacağız Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, savunma sanayii alanında başkalarının kanatlarıyla uçma gibi bir durumun söz konusu olamayacağını belirterek, “Biz kendi kanatlarımızla ‘Hürkuş’ olacağız” dedi.
27.04.2024 Ekonomi
Savunma Sanayii Başkanı Görgün duyurdu: Askeri ve sivil amaçlı eğitim simülatörleri üretilecek
Savunma Sanayii Başkanı Görgün duyurdu: Askeri ve sivil amaçlı eğitim simülatörleri üretilecek Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, "Son yıllarda simülasyon teknolojileri dünyada artan bir önem kazandı. Askeri simülatör ve eğitim sistemleri, pazar büyüklüğü 2022 yılında 9,2 milyar dolar olarak gerçekleşmiş olup, bu rakamın 2027 yılına kadar yıllık bileşik yüzde 5,6 oranında büyüyerek 12,2 milyar dolar seviyesine ulaşması öngörülmektedir" dedi.
26.04.2024 Ekonomi
Erdoğan'dan Erbil'de çok net PKK mesajı: Artık gündemden çıkarılmalı
Erdoğan'dan Erbil'de çok net PKK mesajı: Artık gündemden çıkarılmalı Cumhurbaşkanı Erdoğan Irak ziyaretinin ikinci durağı olan Erbil'de Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani ve IKBY Başbakanı Mesrur Barzani ile ikili ve heyetler arası görüşme gerçekleştirdi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, KDP Başkanı Mesut Barzani ile de bir araya geldi.
22.04.2024 Gündem
'Türk ordusunun etkinliği ve caydırıcılığı daha da artacaktır'
'Türk ordusunun etkinliği ve caydırıcılığı daha da artacaktır' Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, 'İnsanlı Hava Platformları İmza Töreni'nde konuşarak, "Türkiye, artık kendi savaş uçağını, eğitim ve jet uçaklarını, helikopterlerini üretebilen dünyanın sayılı ülkelerinden biri oldu. Söz konusu ürünlerin seri üretiminin başlaması ve envantere girmesiyle semaların yılmaz koruyucusu olan Hava Kuvvetlerimiz, Türkiye'nin hak ve menfaatlerini daha güçlü şekilde koruyacak, Türk ordusunun etkinliği ve caydırıcılığı daha da artacaktır" şeklinde konuştu.
18.04.2024 Gündem
Tanzanya Cumhurbaşkanı Samia Suluhu Hassan Ankara'da
Tanzanya Cumhurbaşkanı Samia Suluhu Hassan Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Samia Suluhu Hassan'ı resmi törenle karşıladı.
18.04.2024 Gündem
Savunmada 10.2 milyar dolarlık yeni sözleşme
Savunmada 10.2 milyar dolarlık yeni sözleşme Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, “Geçtiğimiz yılı 5.5 milyar dolarlık ihracat teslimatıyla kapattık ancak 10.2 milyar dolarlık da yeni sözleşme imzaladık. Bu sene daha büyük rakamlarla dost ülkelerin ihtiyaçlarını karşılayacağız” dedi.
18.04.2024 Ekonomi
Savunma sanayiinden Azerbaycan çıkarması
Savunma sanayiinden Azerbaycan çıkarması Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün ve sektör temsilcilerinden oluşan heyet, Azerbaycan’a iki gün süren bir ziyaret gerçekleştirdi.
3.04.2024 Gündem
Haluk Görgün: Azerbaycan ile iki devlet tek millet olarak birlikte üreterek gelişeceğiz
Haluk Görgün: Azerbaycan ile iki devlet tek millet olarak birlikte üreterek gelişeceğiz Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, "Türk savunma sanayii olarak bizler, her daim ve her koşulda Azerbaycan devletinin ve halkının yanında olmaya devam edeceğiz. Azerbaycan ile iki devlet, tek millet olarak birlikte üreterek gelişeceğiz" dedi.
2.04.2024 Gündem
Aliyev, Savunma Sanayii Başkanı Görgün’ü kabul etti
Aliyev, Savunma Sanayii Başkanı Görgün’ü kabul etti Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün’ü kabul etti.
2.04.2024 Ekonomi
Hava gücü nesil yükseltti
Hava gücü nesil yükseltti Türkiye, savunma sanayii alanındaki atılımları kapsamında “dev” bir adım daha attı. ASELSAN tarafından tamamen milli imkanlarla geliştirilen ve uçaklara nesil atlatan AESA Uçak Burun Radarı, ilk uçuşunu F-16 ÖZGÜR Platformu ile gerçekleştirdi.
27.03.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Haluk Görgün ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.