Hamaney

Hamaney

Son dakika Hamaney haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hamaney gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hamaney haber sayfamızda...

Hamaney

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.281 hamaney haberi bulunmuştur.
Nükleer gerilim tırmanıyor
Nükleer gerilim tırmanıyorİran ile Batı dünyası arasındaki nükleer tartışma sürerken, iki taraf da geri adım atmamakta ısrarcı. Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı, İran’ın, uranyumu en az yüzde 20 oranında zenginleştirmeye başladığını teyit etti. Yüzde 20’lik saflık oranı, İran’ın nükleer silaha teknik açıdan birkaç adım uzaklıkta olduğu anlamına geliyor. İran lideri Ayetullah Ali Hamaney ise, nükleer programdan geri adım atmayacaklarını ve uranyumu da yüzde 60 zenginleştirecek kadar ileri gideceklerini belirtti.
25.02.2021Dünya
İran’da uzlaşı tartışması
İran’da uzlaşı tartışmasıİran Meclisi milletvekilleri, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani hükümeti ile Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) arasında varılan uzlaşının yasalara aykırı olduğunu savundu.
23.02.2021Dünya
İran lideri Hamaney, uranyumu yüzde 60 zenginleştireceklerini kaydetti
İran lideri Hamaney, uranyumu yüzde 60 zenginleştireceklerini kaydettiİran lideri Ali Hamaney, nükleer programdan geri adım atmayacaklarını ve uranyumu da yüzde 60 zenginleştirecek kadar ileri gideceklerini belirtti.
22.02.2021Dünya
Ruhani'den İstihbarat Bakanı Alevi'ye 'nükleer silah' uyarısı!
Ruhani'den İstihbarat Bakanı Alevi'ye 'nükleer silah' uyarısı!İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin, ülkesinin nükleer silah elde edebileceği yönünde açıklama yapan İstihbarat Bakanı Mahmud Alevi'yi uyardığı belirtildi.
17.02.2021Dünya
'Kahrolsun Ruhani' sloganları İran'ı karıştırdı
'Kahrolsun Ruhani' sloganları İran'ı karıştırdıDevrim kutlamalarında Hizbullah bayrakları taşıyanların attığı sloganlar reformistleri ayağa kaldırdı, sosyal medyadan yoğun tepki geldi. Reformistler, kutlamalara gölge düştüğünü savunuyor.
11.02.2021Dünya
Son Dakika: Rapor ortaya çıktı! Uzaktan kumandalı makineli tüfek...
Son Dakika: Rapor ortaya çıktı! Uzaktan kumandalı makineli tüfek...CNN International ve Haaretz İran'ın nükleer programını yöneten Fahrizade'nin uzaktan kumandalı bir makineli tüfekle vurulduğunu duyurdu. Son dakika haberine göre, İsrailli gizli ajanların, rejimin en iyi nükleer bilim adamını öldürmek için aylarca yüksek teknolojili bir makineli tüfeği, küçük parçalar halinde İran'a kaçırdığı ortaya çıktı.
11.02.2021Dünya
İran itiraf etti: Suikastte ordu parmağı var
İran itiraf etti: Suikastte ordu parmağı varİran İstihbarat Bakanı Mahmud Alevi, nükleer bilimci Muhsin Fahrizade suikastını İran ordusundan bir kişinin hazırladığını ve saldırıdan iki ay önce bu konuda paylaştıkları istihbarata rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığını söyledi.
9.02.2021Dünya
Hamaney'den 3 bin 840 mahkuma af veya ceza indirimi
Hamaney'den 3 bin 840 mahkuma af veya ceza indirimiİran lideri Ali Hamaney, 3 bin 840 mahkum hakkında af veya ceza indirimini içeren teklifi onayladı.
8.02.2021Dünya
Hamaney, Rusya Devlet Başkanı Putin'e mektup gönderdi
Hamaney, Rusya Devlet Başkanı Putin'e mektup gönderdiİran Meclis Başkanı Muhammed Bakır Galibaf, İran dini lideri Ali Hamaney'in mektubunu, Rusya Devlet Duması Başkanı Vyaçeslav Volodin aracılığıyla, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e iletti.
8.02.2021Dünya
Son Dakika: ABD-İran gerilimi yine tırmandı! Çok sert restleşme
Son Dakika: ABD-İran gerilimi yine tırmandı! Çok sert restleşmeSon dakika haberine göre ABD Başkanı Joe Biden, uranyum zenginleştirme işlemini durdurana dek İran'a yaptırımları kaldırmayacaklarını açıkladı. Öte yandan İran lideri Ali Hamaney, yaptırımların kaldırılması için uranyum zenginleştirmenin durdurulmasını şart koşan ABD Başkanı Joe Biden'a yanıt olarak "Şartı belirledik ve geri alınmayacak." ifadesini kullandı. İşte tüm detaylar...
8.02.2021Dünya
İran Meclis Başkanı, Hamaney’den Rusya hükümetine mesaj götürdü
İran Meclis Başkanı, Hamaney’den Rusya hükümetine mesaj götürdüİran Meclis Başkanı Muhammed Bakır Kalibaf, Moskova ziyaretinde İran lideri Ali Hamaney'den Rus hükümetine önemli bir mesaj götürdüğünü söyledi.
7.02.2021Dünya
BM Irak Özel Temsilcisi, Hamaney'in Danışmanı ile "Irak seçimlerini" görüştü
BM Irak Özel Temsilcisi, Hamaney'in Danışmanı ile "Irak seçimlerini" görüştüSuriye'nin kuzeybatısında, Hatay ilinin karşısındaki Suriye topraklarında yer alan Afrin'de, yoğun yağışlar nedeniyle "Nehir Kampı"nı su bastı. Suriye'de iç savaş nedeniyle yerinden edilen vatandaşlar, kış mevsiminin getirdiği zorlukların yanı sıra yoğun yağışlardan da etkilenmeye devam ediyor.
31.01.2021Dünya
İran'dan İsrail'e 'nükleer tesis' cevabı: Yerle bir ederiz!
İran'dan İsrail'e 'nükleer tesis' cevabı: Yerle bir ederiz!İran, İsrail Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi'nin, Tahran'ın nükleer tesislerine muhtemel bir saldırı için orduya hazır olma talimatı vermesinin ardından herhangi bir saldırıda Tel Aviv ve Hayfa'yı vuracağı tehdidinde bulundu. Gazze Şeridi'ndeki Hamas Hareketi, direnişin halkı korumaya hazır olduğunu ve işgal güçlerinin hesaplarını tersine çevireceğini duyurdu.
27.01.2021Dünya
İran lideri Hamaney suikasta uğrayan nükleer bilimci Fahrizade'nin ailesiyle görüştü
İran lideri Hamaney suikasta uğrayan nükleer bilimci Fahrizade'nin ailesiyle görüştüİran lideri Ali Hamaney, başkent Tahran'da suikasta kurban giden nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'nin ailesiyle bir araya geldi.
25.01.2021Dünya
Son dakika... Twitter, Trump’ı tehdit eden İran Lideri Hamaney’in hesabını askıya aldı!
Son dakika... Twitter, Trump’ı tehdit eden İran Lideri Hamaney’in hesabını askıya aldı!Twitter, İran Lideri Ayetullah Ali Hamaney'in bir Twitter hesabını, ABD'nin eski Başkanı Donald Trump'a yönelik tehdit içeren bir paylaşımda bulunması nedeniyle askıya aldı.
22.01.2021Dünya
Son dakika: İran dini lideri Hamaney'den dünyayı sarsan paylaşım! Trump'a intikam mesajı...
Son dakika: İran dini lideri Hamaney'den dünyayı sarsan paylaşım! Trump'a intikam mesajı...Geçen yıl 3 Ocak'ta ABD'nin düzenlediği saldırı sonucu öldürülen İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani'nin birinci ölüm yıl dönümü üzerinden kısa bir süre geçmesinin ardından, İran dini lideri Ali Hamaney, resmi Twitter hesabından dünyayı şoka sokan bir fotoğraf paylaştı.
22.01.2021Dünya
ABD yönetimi İranlı 16 kuruluş ile 3 kişiyi yaptırım listesine ekledi
ABD yönetimi İranlı 16 kuruluş ile 3 kişiyi yaptırım listesine eklediABD yönetimi, İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in kontrolündeki 16 kuruluş ile 3 kişiyi yaptırım listesine ekledi.
13.01.2021Ekonomi
İran AstraZeneca aşısını Hindistan, Çin ve Rusya'dan alacak
İran AstraZeneca aşısını Hindistan, Çin ve Rusya'dan alacakTabipler Birliği Genel Başkanı Muhammed Rıza Zaferkandi, ülkesinin yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında 2 ay içerisinde Hindistan, Çin ve Rusya'dan 2 milyon AstraZeneca aşısı ithal etmeyi planladığını söyledi.
11.01.2021Dünya
Hamaney'in posterini yakanlara 40 yıl hapis
Hamaney'in posterini yakanlara 40 yıl hapisİran'da 2019 yılında benzin zammını protesto için düzenlenen gösterilerde dini lider Hamaney'in posteri ve bir benzin istasyonunu ateşe vermekle suçlanan üç genç, toplam 40 yıl hapse çarptırıldı.
10.01.2021Dünya
Sosyal medya savaş alanı!
Sosyal medya savaş alanı!ABD’de Donald Trump ve destekçileri ile sosyal medya devleri arasında ‘savaş’ başladı. Twitter, Trump’ın hesabını süresiz kapatırken, aşırı sağcıların yöneldiği ‘Parler’ gibi uygulamalar da gözlem altında
10.01.2021Dünya
İran ‘güvenli’ aşı arıyor
İran ‘güvenli’ aşı arıyorİran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Kovid-19’a karşı geliştirilen “güvenli” yabancı üretim aşının ülkeye getirilmesinin hükümetin öncelikleri arasında yer aldığını söyledi.
10.01.2021Dünya
İran'da 200'ü aşkın doktor öldü, 3 bini ülkeden ayrıldı
İran'da 200'ü aşkın doktor öldü, 3 bini ülkeden ayrıldıİran'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlangıcından bu yana ülkede 200'den fazla doktorun hayatını kaybettiği ve 3 bini aşkın doktorun da ülkeyi terk ettiği bildirildi.
9.01.2021Dünya
Ruhani: Güvenli yabancı aşı temini hükümetin önceliklerindendir
Ruhani: Güvenli yabancı aşı temini hükümetin önceliklerindendirİran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen "güvenli" yabancı üretim aşının ülkeye getirilmesinin hükümetin öncelikleri arasında yer aldığını söyledi.
9.01.2021Dünya
Son dakika! Twitter, Trump'ın hesabını kalıcı olarak askıya aldı
Son dakika! Twitter, Trump'ın hesabını kalıcı olarak askıya aldıSon dakika haberine göre sosyal medya platformu Twitter, ABD Başkanı Donald Trump'ın hesabını kalıcı olarak askıya aldığını açıkladı. Öte yandan "realDonaldTrump" kullanıcı isimli hesabı askıya alınan Trump'ın, başkanlık makamına ait "POTUS" hesabından yaptığı yazılı açıklama Twitter tarafından kısa sürede silindi
9.01.2021Dünya
Salgında son 24 saat
Salgında son 24 saatDünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında vaka sayısı 88 milyon 893 bini, hayatını kaybedenlerin sayısı 1 milyon 913 bini, iyileşenlerin sayısı 63 milyon 807 bini geçti. Vaka sayısı ABD'de 22 milyon 147 bini, Hindistan'da 10 milyon 415 bini, Brezilya'da 7 milyon 961 bini ve Rusya'da 3 milyon 355 bini aştı.
8.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

iranhamaneyAli HamaneykoronavirüsHasan Ruhani

Hamaney ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.