Müzakere

Müzakere

Son dakika müzakere haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan müzakere gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan müzakere haber sayfamızda...

Müzakere

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 13.263 müzakere haberi bulunmuştur.
Dünya Türkiye'yi konuşuyor... Erdoğan'ın her sözü manşet oldu: 'En muhtemel barışçı'
Dünya Türkiye'yi konuşuyor... Erdoğan'ın her sözü manşet oldu: 'En muhtemel barışçı'Dünyanın gözü kulağı Ukrayna'nın Lviv kentinhdeydi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ve Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile Lviv'de görüştü. Üçlü zirve manşetlere taşınırken Erdoğan'dan 'en muhtemel barışçı' diye bahsedildi.
19.08.2022Dünya
‘Diplomatik süreç canlandırılmalı’
‘Diplomatik süreç canlandırılmalı’Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ve BM Genel Sekreteri Guterres ile Lviv’de üçlü zirvede bir araya geldi. “Diplomatik sürecin canlandırılması için uluslararası toplumun daha fazla sorumluluk üstlenmesi gerektiğine işaret ettik” diyen Erdoğan “Yeni bir Çernobil yaşamak istemiyoruz” ifadesini kullandı.
19.08.2022Siyaset
Erdoğan 'arabulucu rolüne hazırız' dedi ve dünyaya seslendi: Yeni bir Çernobil yaşamak istemiyoruz
Erdoğan 'arabulucu rolüne hazırız' dedi ve dünyaya seslendi: Yeni bir Çernobil yaşamak istemiyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ve Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile düzenlediği ortak basın toplantısında yaptığı açıklamada, Zaporijya Nükleer Santrali’ndeki duruma değinerek, “Yeni bir Çernobil yaşamak istemiyoruz” dedi. Guterres, Tahıl koridorunda dair yaptığı açıklamada "Gıda cephesindeki olumlu ivme diplomasinin zaferini yansıtıyor" ifadelerini kullandı. Zelenskiy, Türkiye'nin ve kişisel olarak Erdoğan'ın tahıl sevkiyatında öncü rol oynadığını belirterek, "Bu, küresel gıda krizinin üstesinden gelmeye yardımcı oldu" dedi.
18.08.2022Siyaset
F-16'lar için ABD'de kritik toplantı! Türkiye'den Viper talebi
F-16'lar için ABD'de kritik toplantı! Türkiye'den Viper talebiTürkiye ile ABD arasında F-16 uçağı alımı ve modernizasyonuyla ilgili bir süredir devam eden teknik düzeydeki görüşmelerin dördüncüsü ABD'de başladı. Milli Savunma Bakanlığı'ndan bir heyet ABD'ye gitti. Peki o görüşmenin ayrıntıları neler, nasıl devam edecek?
17.08.2022Haberler
F-16'lar için ABD'de kritik toplantı! Türkiye'den Viper talebi
F-16'lar için ABD'de kritik toplantı! Türkiye'den Viper talebiTürkiye ile ABD arasında F-16 uçağı alımı ve modernizasyonuyla ilgili bir süredir devam eden teknik düzeydeki görüşmelerin dördüncüsü ABD'de başladı. Milli Savunma Bakanlığı'ndan bir heyet ABD'ye gitti. Peki o görüşmenin ayrıntıları neler, nasıl devam edecek?
17.08.2022Gündem
‘Adalet ve iyilik için yarışmalıyız’
‘Adalet ve iyilik için yarışmalıyız’Nevşehir’de Hacı Bektaş Veli’yi anma törenlerine katılan Kılıçdaroğlu, ülkenin temel problemlerinin çözülmesi için yeni bir ahlaki anlayışın şart olduğunu belirterek “İyilikte ve adalette yarışmalıyız. Helalleşmeliyiz, kucaklaşmalıyız ve barışmalıyız” dedi.
17.08.2022Siyaset
Kalıcı çözüm siyasi çözümdür
Kalıcı çözüm siyasi çözümdürDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye konusundaki sözlerinin “İşi kızıştırmak isteyenler” tarafından çarpıtıldığını savundu.
17.08.2022Siyaset
Erdoğan yarın Ukrayna’ya gidiyor
Erdoğan yarın Ukrayna’ya gidiyorCumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’nin davetine icabetle yarın Lviv’e günübirlik çalışma ziyareti gerçekleştirecek. Ziyaret kapsamında, BM Genel Sekreteri Guterres’in de katılımıyla 3’lü zirve yapılacak.
17.08.2022Siyaset
Uzun Çizgi (—) Nedir, Nerelerde Kullanılır? Konuşma Çizgisi ile İlgili Cümleler ve Kullanım Alanları
Uzun Çizgi (—) Nedir, Nerelerde Kullanılır? Konuşma Çizgisi ile İlgili Cümleler ve Kullanım AlanlarıTürk Dil Kurumunun belirttiği gibi çok sayıda noktalama işareti Türkçe dilinde bulunuyor. Noktalama işaretleri yazı içerisinde duyguları ve düşünceleri daha iyi ifade edebilmeyi, daha kolay yazının okunmasını ve yazının daha kolay anlaşılmasını sağlar. Noktalama işaretlerinden biri olan uzun çizgi. Konuşma çizgisi olarak da bilinen uzun çizgi herhangi bir metinde konuşmalarda kullanılan bir noktalama işaretidir. Konuşma çizgisi nedir? Nerelerde kullanılır? Görevleri nelerdir? İşte uzun çizginin kullanım alanı ve uzun çizgi ile ilgili cümleler
16.08.2022Eğitim
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?Dünya dilleri arasında yer alan İngilizce günümüzde en çık kullanılan diller arasında yer alır. Yeni bir dil öğrenmenin en temel kriterleri arasında kelimeler ve dil bilgisi konusu gelmektedir. Bu yüzden İngilizce öğrenmede İngilizce kelimeler ve anlamları konusu oldukça önemlidir. İngilizcede her ne kadar bir milyona yakın kelime bulunsa da günlük konulma dili, yazı dili, kitap ve dergilerde kullanılan kelime sayısı yarısı kadardır. İngilizce'de en çok kullanılan kelimeleri ve anlamlarını bilmek yeterli olacaktır. İngilizcede en çok kullanılan kelimeler nelerdir? İngilizce kelimeler ve anlamları ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
16.08.2022Eğitim
Çavuşoğlu: Kalıcı çözüm siyasi çözümdür
Çavuşoğlu: Kalıcı çözüm siyasi çözümdürBakan Çavuşoğlu Letonyalı mevkidaşıyla basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, ''Savaşın bitmesi için her zaman çaba gösterdik. Bunları ilk defa söylemiyorum. Suriye’nin toprak bütünlüğünü önemsiyoruz. Suriye’nin kalıcı çözümü siyasi çözümdür'' ifadelerini kullandı.
16.08.2022Dünya
Kremlin'de panik! Savaşı sona erdirmek için gizlice adım attı
Kremlin'de panik! Savaşı sona erdirmek için gizlice adım attıRusya'nın Zaporijya Nükleer Santrali'ne saldırıları dünyayı tedirgin ederken, üst düzey bir Kremlin yetkilisi tarafından iletilen bilgiler Batı istihbarat teşkilatları arasında dağıtıldı. Buna göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e yakın üst düzey yetkililer, Batı'nın yaptırımları ve savaşın yol açtığı ekonomik gerileme karşısında alarma geçti.
16.08.2022Dünya
‘Altılı masadan kargaşa çıkmaz’
‘Altılı masadan kargaşa çıkmaz’CHP MYK toplantısının ardından Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’nun altılı masa eleştirisine ilişkin, “Altılı masadan kaos, kargaşa çıkmaz” dedi.
16.08.2022Siyaset
Karamollaoğlu: İttifakların hiçbir faydası yok demedik
Karamollaoğlu: İttifakların hiçbir faydası yok demedikSaadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "İttifakların eskisi kadar önemi olmadığını söylemiştik. Bunun sebebi de iktidarın bu konuda yaptığı değişiklikler. Ancak bunun hiçbir faydası yok, hiçbir önemi yok demedik. 6'lı masa çalışmaları bundan sonra da devam edecek. İster istemez bir dayanışma içerisinde" dedi.
15.08.2022Siyaset
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç’ten 'Suriye' açıklaması
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç’ten 'Suriye' açıklamasıDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, "Türkiye, mültecilerin gönüllü ve güvenli geri dönüşleri için uygun şartların hazırlanması ve ihtilafa, BM Güvenlik Konseyi'nin 2254 sayılı kararında ortaya konulan yol haritası uyarınca çözüm bulunması yönündeki çabalara aktif katkısını sürdürmektedir" dedi.
12.08.2022Siyaset
İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği süreci
İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği süreciDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği konusunda Türkiye’nin taleplerinin takip edileceği Ortak Komite toplantısının ilkinin 26 Ağustos’ta yapılacağını açıkladı.
12.08.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu: İsveç ve Finlandiya taahhüt ettiklerini yerine getirmedi
Bakan Çavuşoğlu: İsveç ve Finlandiya taahhüt ettiklerini yerine getirmediDışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 13. Büyükelçiler Konferansı’nın kapanışı dolayısıyla basın toplantısı düzenledi.Çavuşoğlu yaptığı açıklamada, "İsveç ve Finlandiya’dan henüz bu belgede ve daha açıklamalarıyla taahhüt ettiklerini yerine getirmediklerini görüyoruz, bu yönde atılan bir adım görmedik. İlk toplantı 26 Ağustos'ta planlanıyor." ifadelerini kullandı.
11.08.2022Siyaset
Rekabet Kurulu'ndan elektrikli skuter firmasına soruşturma
Rekabet Kurulu'ndan elektrikli skuter firmasına soruşturmaRekabet Kurulu, elektrikli skuter firması 'Martı' hakkında tabi olduğu kanun maddelerini ihlal edip, rekabeti önleyici faaliyetlerde bulunduğu iddiasıyla soruşturma başlattı.
10.08.2022Ekonomi
Rekabet Kurulu'ndan makarna firmasına soruşturma
Rekabet Kurulu'ndan makarna firmasına soruşturmaRekabet Kurulu, Nuh'un Ankara Makarnası firması hakkında, rekabeti önleciyici faaliyetlerde bulunduğı iddiasıyla soruşturma başlattı.
9.08.2022Ekonomi
Rusya, ABD ile anlaşma kapsamındaki denetimleri askıya aldı
Rusya, ABD ile anlaşma kapsamındaki denetimleri askıya aldıRusya, ABD'yle imzaladığı Yeni Stratejik Silahların Azaltılması Anlaşması (Yeni START) kapsamında stratejik nükleer silahları için tesislerinde yapılan denetlemeleri geçici olarak askıya aldığını açıkladı.
9.08.2022Dünya
2. el oto sitelerinde ‘Rekabet’ devrede
2. el oto sitelerinde ‘Rekabet’ devredeRekabet Kurulu, ikinci el otomobil alım satımı yapan “Arabam.com”, “Vava Cars”, “Araba Sepeti” ve “Letgo” hakkında, rekabeti önleyici faaliyetlerde bulundukları iddiasıyla soruşturma başlattı. Soruşturma açılan platformların, Google reklam aramalarında kullanılan anahtar kelimeler üzerinde anlaşarak, ikinci el otomobil almak isteyen vatandaşların alternatif kaynaklara ulaşmasını engellendiği şüphesinin incelendiği öğrenildi.
9.08.2022Ekonomi
AB, İran nükleer anlaşması için 'son metni' ortaya koydu
AB, İran nükleer anlaşması için 'son metni' ortaya koyduAvusturya'nın başkenti Viyana'da İran, ABD ve Avrupa Birliği (AB) heyetleri arasında yeniden başlayan nükleer anlaşmaya geri dönüş müzakerelerinde AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, taraf ülkeler arasında uzlaşı için "son metni" ortaya koydu.
8.08.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu: Ermenistan'ı provokasyonlara girmemesi konusunda uyarıyoruz
Bakan Çavuşoğlu: Ermenistan'ı provokasyonlara girmemesi konusunda uyarıyoruzDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 2020 Dağlık Karabağ Savaşı'nda Azerbaycan ordusunu desteklediklerini hatırlatarak, "Bugün işgal altındaki toprakları, yerlerinden edilmiş kişileri ve her an patlayacak çatışmayı değil, bölgesel barışı ve iş birliğini konuşuyoruz. Buradan Ermenistan'ı da yeni provokasyonlara girmemesi konusunda tekrar uyarıyoruz" dedi.
8.08.2022Siyaset
Rekabet Kurumu ikinci el araç satan 4 internet sitesine soruşturma açtı
Rekabet Kurumu ikinci el araç satan 4 internet sitesine soruşturma açtıRekabet Kurulu, ikinci araç alım, satımında faaliyet gösteren 4 firma hakkında soruşturma açtı.
8.08.2022Ekonomi
Tesla'dan 5 milyar dolarlık anlaşma
Tesla'dan 5 milyar dolarlık anlaşmaABD'li elektrikli araç üreticisi Tesla, Endonezya'dan nikel ürünleri satın almak için 5 milyar dolarlık anlaşma yaptı.
8.08.2022Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Müzakere ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.