Haritalar

Haritalar

Son dakika haritalar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan haritalar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan haritalar haber sayfamızda...

Haritalar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.069 haritalar haberi bulunmuştur.
Zelandiya: Bulunması 375 yıl süren yeni kıta
Zelandiya: Bulunması 375 yıl süren yeni kıtaYıl 1642 idi ve Abel Tasman'ın bir hedefi vardı. Gösterişli bıyıkları ve gür keçi sakalıyla bu deneyimli Hollandalı denizci, güney yarımkürede uçsuz bucaksız bir kıtanın varlığından emindi ve onu bulmaya kararlıydı.
7.08.2022Dünya
Google'ın Merkez Binası Nerededir? Google Merkez Binası Hangi Ülkede?
Google'ın Merkez Binası Nerededir? Google Merkez Binası Hangi Ülkede?Hiç şüphesiz dünyanın en büyük ara motoru ve en çok ziyaretçi alan sitesi Google’dır. Arama motoru devinin dünya çapında çalışanı ve binası bulunur. Kuruluşundan bu yana ilk olması nedeniyle büyümesine ivme katan Google’ın arama motoru dışında yeni ürünler ve hizmet geliştirmesine olanak sağladı. Zamanında iki doktora öğrencisi tarafından kurulan Google’ın ABD dahil pek çok ülkede binası bulunur. Google merkez binası hangi ülkede? “Google'ın Merkez Binası Nerededir?” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.08.2022Teknoloji
Birkaç ay önce İstanbul'daydı! Gizli servis ajanı ifşa oldu
Birkaç ay önce İstanbul'daydı! Gizli servis ajanı ifşa olduRus savaş pilotuna göre hayli çekici sevgilisi gündüzleri bir spor salonunda eğitmenlik yapıyordu, akşamları ise bambaşka bir görevi vardı. Dahası, pasaport sahibi Maria birkaç ay önce İstanbul'daydı. Pilotun duydukları şoke ediciydi.
26.07.2022Dünya
'Ölüm yolu'nda son kare! Üçüncü otopside tüyler ürperten detaylar...
'Ölüm yolu'nda son kare! Üçüncü otopside tüyler ürperten detaylar...18 yaşındaki üniversite öğrencisinin evine gitmek için bindiği taksinin şoförü, aylardır gizemi çözülemeyen bir fotoğraf çekti. Motelin güvenlik kamerası görüntülerinde ise saat 04.35'ten sonrası hayati önemde.
20.07.2022Dünya
Karmada haritamızı nasıl aşarız?
Karmada haritamızı nasıl aşarız?Karma’dan bahsedildiğinde en çok merak edilen konulardan biri de karmada yaptığımız hatalar, tökezlediğimiz yerler ve onları nasıl düzeltebileceğimizle ilgilidir. Her harita sahibi bunu gerçekte güncelleyebilir mi ve bu karmik döngüyü yoluna sokmak anlatıldığı gibi kolay mıdır? Karma Astrolog Bahar Bozkurt konu ile ilgili bilgi verdi.
4.07.2022Yaşam
Google'dan şaşırtan hata! Kentte şaşkınlık yarattı
Google'dan şaşırtan hata! Kentte şaşkınlık yarattıDünyaca ünlü arama motoru Google Samsun’da büyük bir karışıklığa imza attı. Atatürk Bulvarı’nda yaşanan karışıklık vatandaşlarca da fark edilerek Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne yönlendirildi. Belediye, Google’ın yaptığı bir hatadan kaynaklandığını belirtti.
21.06.2022Gündem
Kruvaziyer turizmi pandemi sonrası rekora koşuyor
Kruvaziyer turizmi pandemi sonrası rekora koşuyorDünyada hızla gelişen, limanların olduğu ülkeye ve şehre ciddi katkıları olan kruvaziyer destinasyonlarında, Akdeniz'in gözde limanlarını bünyesinde barındıran Türkiye, pandemi döneminin durgunluğunu atlattı. Kruvaziyer turizmi, bu yıl rekora koşuyor. 2022 yılı sonuna kadar 1052 kruvaziyer ve toplam 1 milyon 461 bin turistin Türk limanlarını ziyaret etmesi bekleniyor.
21.06.2022Ekonomi
Yunan medyası bunu konuşuyor: Türkiye'nin iki hamlesi
Yunan medyası bunu konuşuyor: Türkiye'nin iki hamlesiAtina'nın yaz mevsiminde Ankara'nın muhtemel iki hamlesini beklediğini yazan Kathimerini gazetesi, Rodos ve Girit arasını işaret etti. Türkiye ve Yunanistan'ın olası bir savaşı da, bir analize konu oldu.
14.06.2022Dünya
Türkiye- Yunanistan krizinde AB ve ABD izleri!
Türkiye- Yunanistan krizinde AB ve ABD izleri!Türkiye ile Yunanistan arasında tansiyon, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in ABD ziyareti ve ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarıyla birlikte yeniden artmış durumda. Son gelişmeleri Milliyet’e değerlendiren iki ülkeden uzmanlar, krizin tetiklenmesinde ABD ile AB’nin rolüne dikkat çekti.
12.06.2022Gündem
Son dakika: Erdoğan Yunanistan'da deprem etkisi yarattı! Apar topar 16 harita yayınladılar
Son dakika: Erdoğan Yunanistan'da deprem etkisi yarattı! Apar topar 16 harita yayınladılarEfes-2022 tatbikatının son gününde İzmir'de kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri Yunan medyasında anında manşete taşındı, 'Yeni Küçük Asya felaketiyle' tehdit!' başlıkları atıldı.
9.06.2022Dünya
'Yunan askerleri özel ABD zırhlılarıyla Türkiye sınırında!'
'Yunan askerleri özel ABD zırhlılarıyla Türkiye sınırında!'Bir Türk insansız hava aracının Ege Denizi ortasındaki Kinaros (Ardıççık) adasının üstünde uçtuğunu yazan Yunan medyası, Meriç Nehri kenarında ise 'kırmızı alarm' verildiğini bildiriyor.
6.06.2022Dünya
2023’te ekonomik kaldıraç olacağız
2023’te ekonomik kaldıraç olacağızTürkiye ile “telif hakkı” için müzakere masasına oturmaya hazırlanan Google hazırladığı raporunda ekonomik kaldıraç işlevini gören hizmet ve ürünleriyle milli gelirin yüzde 4.7’sine tırmanacağını kaydetti.
5.06.2022Gündem
SON DAKİKA HABERİ: Almanya'dan U dönüşü! Selanik yolcusu, Yunanistan'da bayram
SON DAKİKA HABERİ: Almanya'dan U dönüşü! Selanik yolcusu, Yunanistan'da bayramSon dakika haberlere göre, hafta başında Türkiye'ye karşı sürpriz bir çıkış yapan Almanya Başbakanı Scholz'un yeni hamlesini Yunan medyası ilk haber olarak veriyor. İşte detaylar...
3.06.2022Dünya
SON DAKİKA : Skandal haritalar! Yunan medyası: Erdoğan Yunanistan'la cepheden bir çatışmayla yüz yüze
SON DAKİKA : Skandal haritalar! Yunan medyası: Erdoğan Yunanistan'la cepheden bir çatışmayla yüz yüzeSon dakika haberlere göre, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Atina'ya destek açıklamasını manşetinden veren medya, 2020'deki sıcak yazın tekrarlanacağını belirtip 'Erdoğan her şey için kararlı görünüyor' dedi. Kathimerini ise, tüm Yunan büyükelçilikleri ve temsilciliklerine gönderilen haritaları manşetinden verdi.
2.06.2022Dünya
Tarihi keşif: 10 bin yıllık gizemli çukurlar bulundu!
Tarihi keşif: 10 bin yıllık gizemli çukurlar bulundu!Arkeologlar, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan İngiltere’deki Stonehenge anıtının çevresinde 10 bin yıl önce kazılmış çukurlar buldu. Söz konusu yapıların avcı-toplayıcılar tarafından kullandığı ve ilk insanların yaşamına dair bilinmeyenlere ışık tuttuğu aktarıldı.
16.05.2022Dünya
Hayalet ada! Uydudan görünüyordu, gidip baktıklarında şoke oldular
Hayalet ada! Uydudan görünüyordu, gidip baktıklarında şoke oldularUyduda bir görünüp bir kaybolan ada tüm dünyayı şaşkına çevirdi. Bilim insanlarının keşif için gittikleri bölgede neler oluyor? İşte 'hayalet ada'nın ardındaki gizem...
7.05.2022Dünya
Orduların savaş simülasyonu içeren bilgisayar oyunlarıyla ilişkisi güçleniyor
Orduların savaş simülasyonu içeren bilgisayar oyunlarıyla ilişkisi güçleniyorUkrayna'ya gitmeyi düşünen yabancı ülke vatandaşları, gerçek savaş ortamının "Call of Duty" oyunu ile alakası olmadığı konusunda uyarılıyor. Her ne kadar son yıllarda oyunlar işin içine dahil olsa da, gerçek savaşlarda yaşanan korku, sanal ortamdan çok farklı.
4.05.2022Dünya
Her şey bu fotoğrafla başladı! Ülke Escobar için ayakta
Her şey bu fotoğrafla başladı! Ülke Escobar için ayaktaMeksika'da 18 yaşındaki Debanhi Escobar'a katıldığı bir partide arkadaşlarının yaptığı şaka, ülkenin gündeminde ilk sıraya çıkacak olaylar zincirinin fitilini ateşledi. Ondan geriye kalan gizemli fotoğrafın olayı aydınlatıp aydınlatmayacağı ise merak konusu. İşte detaylar...
26.04.2022Dünya
Google, Rusya'nın askeri üslerini ifşa etmişti! Yalanlama geldi...
Google, Rusya'nın askeri üslerini ifşa etmişti! Yalanlama geldi...Rusya'nın operasyon adı altında Ukrayna'ya asker gönderip işgal etmesinden beri, dünyanın dört bir yanından pek çok büyük şirket, Ruslara yaptırım uygulama kararı aldı ve ülkedeki üretimi ve satışı durdurdu. Son olarak bir adım da Google'dan geldi.
19.04.2022Dünya
Fuat Oktay: Başkaları kaç masa kurarsa kursun, yola devam diyoruz
Fuat Oktay: Başkaları kaç masa kurarsa kursun, yola devam diyoruzCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sultan Selim Cami'de kıldığı teravih namazının ardından Mevlana Meydanı'nda Konya Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı salepleri vatandaşlara dağıttı. Ardından da Mevlana Müzesi'ni ziyaret edip, Mevlana'nın sandukası başında dua etti.
18.04.2022Gündem
Putin kendi casuslarına operasyon başlattı! Ukrayna ordusuna 'kıskaç' tuzağı
Putin kendi casuslarına operasyon başlattı! Ukrayna ordusuna 'kıskaç' tuzağıVladimir Putin her hareketinin öngörülmesine çare olarak, 150 güvenlik yetkilisine karşı toplu bir tasfiye operasyonu başlattı. Donbas'tan büyük bir taarruz hazırlığında olduğu söylenen Rusya'nın, Ukrayna birliklerine bir tuzak hazırladığı bildirildi.
12.04.2022Dünya
Kuvâ-yi Milliye döneminin izleri, 33 yıldır bu müzede sergileniyor
Kuvâ-yi Milliye döneminin izleri, 33 yıldır bu müzede sergileniyorSakarya’nın Geyve ilçesinde uzun süre belediye binası olarak kullanıldıktan sonra Sakarya Valiliği'nin destekleriyle 30 Ekim 1989 tarihinde müze haline getirilerek ziyarete açılan yapı, Kuvâ-yi Milliye döneminin izlerini 33 yıldır sergiliyor.
9.04.2022Gündem
Kuvâ-yi Milliye döneminin izleri, 33 yıldır bu müzede sergileniyor
Kuvâ-yi Milliye döneminin izleri, 33 yıldır bu müzede sergileniyorSakarya’nın Geyve ilçesinde uzun süre belediye binası olarak kullanıldıktan sonra Sakarya Valiliği'nin destekleriyle 30 Ekim 1989 tarihinde müze haline getirilerek ziyarete açılan yapı, Kuvâ-yi Milliye döneminin izlerini 33 yıldır sergiliyor.
Türk gezgine ülkedeki tüm kapılar açıldı... Aldığı mektupla ücretsiz seyahat etti
Türk gezgine ülkedeki tüm kapılar açıldı... Aldığı mektupla ücretsiz seyahat etti6 yıl önce televizyonda izlediği İtalya’nın Arona şehrinden etkilenerek, yollara düşen ve onlarca ülke gezen Emre Ünlü, bir beyaz yakalı ve solo gezgin olarak seyahat tutkusunu ve planlarını anlattı.
8.04.2022Tatil
Hollanda’daki Çanakkale Müzesi
Hollanda’daki Çanakkale MüzesiBirinci Dünya Savaşı’nın en önemli çarpışmalarının yaşandığı Çanakkale cephesi, Hollanda’nın Rotterdam kentinde kurulan müze ile anlatılıyor. Dünyada bir savaş cephesinin başka bir ülkede anlatıldığı tek müze olarak tarihe geçen Rotterdam Çanakkale Savaşları Tarihi Müzesi’ni, savaş tarihine ve Atatürk ürünlerine olan ilgisini koleksiyonerliğe çeviren eski milli atlet Bülent Türker kurdu. Türker, koleksiyonundaki eserlerle 18 Mart 2015 günü müzeyi açtı.
19.03.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Haritalar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.