Hasan Sözbilir

Hasan Sözbilir

Son dakika hasan sözbilir haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hasan sözbilir gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hasan sözbilir haber sayfamızda...

Hasan Sözbilir

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 104 hasan sozbilir haberi bulunmuştur.
Profesörden açıklama: Bir deprem fırtınası yaşanıyor
Profesörden açıklama: Bir deprem fırtınası yaşanıyorİzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Muğla'nın Datça ilçesinde 3-4 gün içerisinde deprem sayısının yaklaşık 300’ü geçtiğini belirtti. Prof. Dr. Sözbilir, “Bu bölgede bu büyüklükteki depremler sürekli oluyor. Korkmamıza ya da panik yapmamıza gerek yok" dedi.
4.08.2021Gündem
Prof. Dr. Sözbilir: Deprem fırtınası yaşanabilir
Prof. Dr. Sözbilir: Deprem fırtınası yaşanabilirİzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Muğla'nın Datça ilçesinde meydana gelen Richter ölçeğine göre 5.3 büyüklüğündeki depremle ilgili, "Bu bölgede depremlerin bitme olasılığı yok. Deprem fırtınasına dönecek deprem yoğunluğu var" dedi.
22.06.2021Gündem
Zaman daralıyor!
Zaman daralıyor!İzmir’in en önemli 5 diri fayında, 3 yıldır çalışmalar yaptıklarına dikkat çeken Prof. Dr. Sözbilir, “Seferihisar fayı deprem tekrarlama aralığını dolduruyor” dedi
16.06.2021Ege
İzmir’in deprem planı
İzmir’in deprem planıDokuz Eylül Üniversitesi Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM), Bütünleşik İzmir Deprem Master Planı’nı (BİZDEMAP) hayata geçirecek.
16.04.2021Ege
Prof. Dr. Sözbilir açıkladı! Depremler, Datça'da tsunami tehlikesine yol açabilir
Prof. Dr. Sözbilir açıkladı! Depremler, Datça'da tsunami tehlikesine yol açabilirİzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Ege Denizi’nde meydana gelen depremlere ilişkin değerlendirmede bulundu. Bölgede hem volkanik hem de diri fay hareketliliği olduğunu belirtti. Sözbilir, "Datça'da güney kesimlerinde tsunami tehlikesine yol açabilir" dedi.
14.04.2021Gündem
Yunanistan depreminden sonra korkutan Türkiye iddiası
Yunanistan depreminden sonra korkutan Türkiye iddiasıYunanistan'ın Larisa şehrinde meydana gelen 6.2 büyüklüğündeki depremi değerlendiren İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, "Bu bölgede depremler birbirini tetikleyecek şekilde oluyor. Bizim tarafa doğru geldiğimizde Kuşadası tarafında, Büyük Menderes havzasındaki fayların tabi ki bu depremlerle birlikte tetiklenme olasılıkları var. Aynı zamanda Samos Fayı’nın düşen bloğunda Tuzla, Gülbahçe, Seferihisar gibi faylarımız var. Bunların da tetiklenme tehlikesi var" dedi.
3.03.2021Haberler
Son dakika! Yunanistan depreminden sonra korkutan Türkiye iddiası
Son dakika! Yunanistan depreminden sonra korkutan Türkiye iddiasıBir son dakika haberine göre; Yunanistan'ın Larisa şehrinde meydana gelen 6.2 büyüklüğündeki depremi değerlendiren İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, "Bu bölgede depremler birbirini tetikleyecek şekilde oluyor. Bizim tarafa doğru geldiğimizde Kuşadası tarafında, Büyük Menderes havzasındaki fayların tabi ki bu depremlerle birlikte tetiklenme olasılıkları var. Aynı zamanda Samos Fayı’nın düşen bloğunda Tuzla, Gülbahçe, Seferihisar gibi faylarımız var. Bunların da tetiklenme tehlikesi var" dedi.
3.03.2021Gündem
Yunanistan'da şiddetli deprem!
Yunanistan'da şiddetli deprem!Yunanistan'da meydana gelen 6.3 büyüklüğündeki deprem aralarında Türkiye'nin de bulunduğu yedi ülkede daha hissedildi. Larisa yakınlarındaki depremin merkez üssü, Gökçeada'ya yaklaşık 300 kilometre uzaklıkta. Yunan medyası, panikle sokağa fırlayanların görüntülerini ekrana getiriyor. 18 dakika sonra gerçekleşen artçı şokun büyüklüğü ise 5.1 oldu.
3.03.2021Haberler
Son dakika! Alarma geçtiler! 6.3'ten sonra yeni deprem olabilir...
Son dakika! Alarma geçtiler! 6.3'ten sonra yeni deprem olabilir...Gelen bir son dakika haberine göre Yunanistan'da meydana gelen 6.3 büyüklüğündeki deprem aralarında Türkiye'nin de bulunduğu yedi ülkede daha hissedildi. Merkez üssü Larisa yakınları olan sarsıntının ardından çok sayıda artçı deprem gerçekleşti, en büyükleri 5.3 olarak ölçüldü. Yunan bilim insanları, aynı bölgede yine 6 civarında yeni bir deprem olabileceği uyarısını yapıyor.
3.03.2021Dünya
Heyelan tehlikesi
Heyelan tehlikesiDAUM Müdürü Prof. Dr. Sözbilir, İzmir’de 6.6 büyüklüğündeki sarsıntının ardından meydana gelen 6 bin artçının heyelanları tetiklediğini kaydetti
20.02.2021Ege
Gülbahçe’ye yapılaşma yasağı
Gülbahçe’ye yapılaşma yasağıDEÜ Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir kentin 30 Ekim’de sarsılmasının ardından, sıcak suyun çıktığı Gülbahçe’de fayın deprem üretme riski taşıması nedeniyle yapılaşma yasağı getirildiğini kaydetti
9.02.2021Ege
KORKUTAN AÇIKLAMA
KORKUTAN AÇIKLAMASarıgöl’de, 18 Ekim’deki selin ardından fay hattında yarık oluştu. Fayın yılda 10 santimetre hareket ettiği belirtildi, yapılaşma yasağı getirilmesi istendi
5.02.2021Ege
Saniye saniye izliyorlar! 'Sürekli hareket halinde'
Saniye saniye izliyorlar! 'Sürekli hareket halinde'Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde, geçen yıl 18 Ekim'deki sağanak yağışın neden olduğu selin ardından fay hattı üzerinde büyük yarık ve çukurlar oluştu. Fay hattı üzerine GPS takip sistemi kuran uzmanlar, saniye saniye izledikleri fayın yılda 10 santimetre hareket ettiğini tespit etti.
4.02.2021Haberler
Fay hattındaki hareket GPS'le izlendi; 'Sürekli hareket var'
Fay hattındaki hareket GPS'le izlendi; 'Sürekli hareket var'Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde, geçen yıl 18 Ekim'deki sağanak yağışın neden olduğu selin ardından fay hattı üzerinde büyük yarık ve çukurlar oluştu. Fay hattı üzerine GPS takip sistemi kuran uzmanlar, fayın yılda 10 santimetre hareket ettiğini tespit ederken, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, "Hareket sürekli var, yıkıcı deprem yok" açıklamasında bulundu.
4.02.2021Gündem
Saniye saniye izliyorlar! 'Sürekli hareket halinde'
Saniye saniye izliyorlar! 'Sürekli hareket halinde'Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde, geçen yıl 18 Ekim'deki sağanak yağışın neden olduğu selin ardından fay hattı üzerinde büyük yarık ve çukurlar oluştu. Fay hattı üzerine GPS takip sistemi kuran uzmanlar, saniye saniye izledikleri fayın yılda 10 santimetre hareket ettiğini tespit etti.
4.02.2021Gündem
Yapılaşma yasak
Yapılaşma yasakDOKUZ Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM), Manisa Akhisar’da geçen yıl 22 Ocak’ta meydana gelen 5.4 büyüklüğündeki depremin ardından 8 bin artçı üreten Kırkağaç fayında inceleme yaptı.
23.01.2021Ege
Bakanlık harekete geçti! O bölge yerleşime kapandı
Bakanlık harekete geçti! O bölge yerleşime kapandıDokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi’nden (DAUM) bir grup deprem uzmanı, Manisa'nın Akhisar ilçesinde, geçen yıl 22 Ocak'ta meydana gelen 5.4 büyüklüğündeki depremin ardından 8 bin deprem üreten Kırkağaç fayında inceleme yaptı. Uzmanlar, fayın yıkıcı depremlere neden olabileceğini bildirdikleri raporu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na sundu. Bunun üzerine fay hattı üzerine yapılaşma yasağı getirildi.
22.01.2021Gündem
Ege’de fırtına yaşanıyor!
Ege’de fırtına yaşanıyor!İzmir gece boyu art arda sallandı. AFAD’a göre en büyüğü saat 02.37’de meydana gelen 4.5 olmak üzere toplam 19 artçı sarsıntı yaşandı.
22.01.2021Ege
‘Taşkınlara karşı önlem şart’
‘Taşkınlara karşı önlem şart’Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, bir başka önemli gerçeğe daha dikkat çekti
16.01.2021Ege
‘Önceliği, zemine vermemiz gerek’
‘Önceliği, zemine vermemiz gerek’DOKUZ Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, İzmir’de 6,9 büyüklüğündeki depremle yıkılan 17 binanın ortak özelliğinin, zemin etütlerinin olmaması olduğunu söyledi.
16.01.2021Ege
Deprem Bilim Kurulu yolda
Deprem Bilim Kurulu yoldaİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, DEÜ’nün AFAD’la imzaladığı protokolün önemli olduğunu belirtti, Rektör Prof. Dr. Nükhet Hotar da, “Deprem Bilim Kurulu için çalışmalar başlayacak” dedi.
11.01.2021Ege
Ankara'da korkutan deprem! Yeni açıklama geldi...
Ankara'da korkutan deprem! Yeni açıklama geldi...Ankara'da paniğe neden olan depremi değerlendiren İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, "Deprem Çankırı fayının güney ucunda gerçekleşti. Çankırı fayı, doğrultu atım bileşeni yüksek bir fay" dedi.
11.01.2021Gündem
Samos’taki 6.8’lik fay tetiklendi
Samos’taki 6.8’lik fay tetiklendiİZMİR Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof...
6.01.2021Ege
İzmir’in afet planı yolda!
İzmir’in afet planı yolda!Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) ile Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) İzmir İl Müdürlüğü arasında ‘İl Afet Risk Azaltma Planı’ protokolü imzalandı...
4.01.2021Ege
'Elazığ depremi, 100 yılda kırılmamış fay parçasında gelişti'
'Elazığ depremi, 100 yılda kırılmamış fay parçasında gelişti'İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Elazığ'da meydana gelen 5.3'lük depremin son 100 yılda kırılmamış fay parçası üzerinde geliştiğini belirtti. Sözbilir, "Kent merkezi ile Sivrice arasındaki 25 kilometrelik genişlik boyunca Doğu Anadolu Fayı'na bağlanan 3 fay parçası yeni depremlerle tetiklenme potansiyeli taşıyor" dedi.
27.12.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

depremizmiregegazetefay hattı

Hasan Sözbilir ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.