Tsunami

Tsunami

Son dakika Tsunami haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tsunami gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tsunami haber sayfamızda...

Tsunami

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.487 tsunami haberi bulunmuştur.
Japonya'da deprem, tsunami uyarısı verilmedi
Japonya'da deprem, tsunami uyarısı verilmediMerkez üssü ülkenin güneyindeki Tokara Adaları adaları olan 5 büyüklüğündeki deprem, yerel saatle 16.36'da gerçekleşti.
10.04.2021Dünya
Japonya'nın Kagoşima eyaleti açıklarındaki deprem
Japonya'nın Kagoşima eyaleti açıklarındaki depremJaponya'nın güneybatısındaki Kagoşima eyaleti açıklarında bulunan Tokara adalarında 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
10.04.2021Dünya
Son dakika... Nükleer tsunami! Putin emri verdi: Batı'nın yaşadığı 'ürperti'...
Son dakika... Nükleer tsunami! Putin emri verdi: Batı'nın yaşadığı 'ürperti'...İngiliz basınında yer alan haberlere göre, 'hayal ürünü' olduğu iddia edilen Rusya'nın süper silahına ilişkin yeni detaylar ortaya çıkıyor. Rus kıyamet silahının gerçek olduğuna artık hemen herkesin inandığı belirtilen haberde, "Batı'ya bir ürperti geliyor" ifadeleri kullanıldı.
8.04.2021Dünya
Yeni Zelanda’da deprem! Büyüklüğü...
Yeni Zelanda’da deprem! Büyüklüğü...Yeni Zelanda’da Richter ölçeğine göre 5.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
5.04.2021Dünya
Akkuyu şantiyesinde  korona önlemi alındı
Akkuyu şantiyesinde korona önlemi alındıAkkuyu nükleer santralinde çalışan yaklaşık 11 bin personelin koronavirüsten etkilenmemesi ve sosyal mesafeyi sağlaması için şantiyeye yeni sosyal konutlar yapıldı.
3.04.2021Ekonomi
Akkuyu'nun 4'üncü ünitesinin inşaat lisansının yıl sonuna kadar alınması planlanıyor
Akkuyu'nun 4'üncü ünitesinin inşaat lisansının yıl sonuna kadar alınması planlanıyorAkkuyu Nükleer AŞ Genel Müdür Birinci Yardımcısı ve Yapı İşleri Direktörü Sergey Butckikh, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen inşaat çalışmalarına ara vermediklerini belirterek, "Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) dördüncü ünitesinin inşaat lisansını 2021'in sonuna kadar almayı hedefliyoruz." dedi.
2.04.2021Ekonomi
Son dakika... Bir ay içinde aynı yerde büyük deprem!
Son dakika... Bir ay içinde aynı yerde büyük deprem!Pasifik Ateş Çemberi üzerinde bulunan Yeni Zelanda'ya bağlı Kermadec Adaları'nda bugün 6.3 büyüklüğünde bir sarsıntı gerçekleşti. Bölgede Mart ayı başında 8.1 ve 7.4 büyüklüğünde depremler yaşanmıştı.
1.04.2021Dünya
Konak’ta çevre için el ele
Konak’ta çevre için el eleKonak Belediye Başkanı Abdül Batur ve TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Başkanı Emine Helil İnay Kınay, daha yaşanabilir ve sürdürülebilir bir kent için örnek bir işbirliği protokolüne imza attı...
29.03.2021Ege
Japonya'daki depremde yaralananların sayısı yükseldi
Japonya'daki depremde yaralananların sayısı yükseldiJaponya'nın kuzeydoğusundaki Miyagi eyaleti açıklarında 20 Mart'ta meydana gelen 6,9 büyüklüğündeki depremde yaralananların sayısı 9'a yükseldi.
22.03.2021Dünya
Kandilli'nin bilinmeyen yüzü! Sadece Kuleli'ye inen bir yol var
Kandilli'nin bilinmeyen yüzü! Sadece Kuleli'ye inen bir yol varHer deprem sonrası değerlendirmelerin yapıldığı Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi, astronomi, meteoroloji, jeomanyetizma laboratuvarları ile de 153 yıldır bilime ışık tutuyor. Öte yandan şimdiye kadar kullanılan ekipmanlar ve aletlerin olduğu zengin bilim tarihi koleksiyonu enstitünün geçmişine dair de bilgiler veriyor.
21.03.2021Gündem
Japonya depremi 6.9 olarak güncellendi
Japonya depremi 6.9 olarak güncellendiÜlkenin kuzeyinde hissedilen depremin ardından Pasifik kıyıları için verilen tsunami uyarıları da kaldırıldı. Yerin 60 kilometre altında gerçekleşen sarsıntıda yalnızca üç kişi yaralandı.
21.03.2021Dünya
Japonya’da 7.2 büyüklüğünde deprem: Tsunami uyarısı yapıldı
Japonya’da 7.2 büyüklüğünde deprem: Tsunami uyarısı yapıldıJaponya'nın en büyük ve en kalabalık adası olan Honshu'nun doğusundaki Miyagi eyaletinde 7.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremden sonra tsunami uyarısı yapıldı.
20.03.2021Haberler
Japonya'da 7.2 büyüklüğünde deprem: Tsunami uyarısı yapıldı
Japonya'da 7.2 büyüklüğünde deprem: Tsunami uyarısı yapıldıJaponya'nın en büyük ve en kalabalık adası olan Honshu'nun doğusundaki Miyagi eyaletinde 7.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremden sonra tsunami uyarısı yapıldı.
20.03.2021Haberler
Son dakika: Japonya'da 7.2 büyüklüğünde deprem!
Son dakika: Japonya'da 7.2 büyüklüğünde deprem!Son dakika haberine göre, Japonya'nın kuzeydoğusundaki Miyagi eyaletinde yerel saatle 18.09'da 7.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
20.03.2021Dünya
‘Mutasyona bağlı tsunami yaşıyoruz’
‘Mutasyona bağlı tsunami yaşıyoruz’Türkiye’de yeniden vaka sayıları 20 bini bulurken, Toplumda Salgın Yönetimi Bilim Kurulu Üyesi Prof. Çalışkan, bu durumu, “tsunami” olarak adlandırdı. “Mutasyon bir dalga yarattı ve o dalga bütün kıyılara ulaştı” diyen Çalışkan, Türkiye’nin tsunamiden Avrupa’ya göre daha az etkilendiğini söyledi.
20.03.2021Gündem
Tsunamide öldüğü düşünülen polis 16 yıl sonra akıl hastanesinde ortaya çıktı
Tsunamide öldüğü düşünülen polis 16 yıl sonra akıl hastanesinde ortaya çıktıEndonezya’da 2004 yılında meydana gelen tsunamide kaybolan ve öldüğü düşünülen polis memuru Abrip Asep, 16 yılın ardından bir akıl hastanesinde bulundu. Asep’in tsunami sonrası yaşadığı trajedi sonucu akli dengesinin bozulduğu öğrenildi.
19.03.2021Dünya
Cerrahpaşa Dekanı'ndan flaş koronavirüs uyarısı! İstanbul'da tehlike çanları çalıyor
Cerrahpaşa Dekanı'ndan flaş koronavirüs uyarısı! İstanbul'da tehlike çanları çalıyorTürkiye'nin illere göre koronavirüs haritasında "kırmızı" illerin artış gösterdiğine dikkat çeken İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Gönen, İstanbul için de tehlike çanlarının çaldığını ve kendi merkezlerinde test pozitiflik oranlarına henüz yansımasa da ilk başvuru oranlarının yüzde 30 oranında yükseldiğini söyledi. Prof. Dr. Gönen, vatandaşların serbestleşmeyi "salgın bitmiş gibi algılamaması gerektiğini söyledi ve belediyelere de çağrıda bulundu
18.03.2021Haberler
‘Yüzde 30 arttı’ deyip uyardı! İstanbul’da tehlike çanları çalıyor
‘Yüzde 30 arttı’ deyip uyardı! İstanbul’da tehlike çanları çalıyorTürkiye'nin illere göre koronavirüs haritasında "kırmızı" illerin artış gösterdiğine dikkat çeken İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Gönen, İstanbul için de tehlike çanlarının çaldığını ve kendi merkezlerinde test pozitiflik oranlarına henüz yansımasa da ilk başvuru oranlarının yüzde 30 oranında yükseldiğini söyledi. Prof. Dr. Gönen, vatandaşların serbestleşmeyi "salgın bitmiş gibi" algılamaması gerektiğini söyledi ve belediyelere de çağrıda bulundu: "İla nihayet kısıtlamayla yaşayamayız. Ama kapalı ortamda da maskesiz çok uzun süre kalmamak gerekiyor. Bu nedenle belediyelerin bu dönemde dış mekana masa koyma sınırlamasında daha hoşgörülü davranması gerekiyor."
18.03.2021Gündem
ABD, Hindistan, Avustralya ve Japonya'dan "Hint-Pasifik" mesajı
ABD, Hindistan, Avustralya ve Japonya'dan "Hint-Pasifik" mesajıABD Başkanı Joe Biden, Hindistan Başbakanı Nerendra Modi, Avustralya Başbakanı Scott Morrison ve Japonya Başbakanı Suga Yoşihida yayımladıkları ortak makalede, " özgür, açık, güvenli ve refah bir Hint-Pasifik bölgesi" vurgusu yaptı.
15.03.2021Dünya
Türkleri unutamıyorlar! Vefanın böylesi...
Türkleri unutamıyorlar! Vefanın böylesi...10 yıl önceki deprem ve tsunami felaketine yardıma giden 32 kişilik Türk ekibini unutmayan Japonya gazete ilanıyla onlara teşekkür etti. Duygulanan ekip üyeleri, “Yılda 2-3 kez yemek daveti gönderirler. Vefa duygusunu hep hissettik. İlanı görünce tüylerimiz diken diken oldu” diyor
13.03.2021Gündem
Daha büyük deprem olabilir
Daha büyük deprem olabilirYeni Zelanda’da önceki gece Kuzey Adası yakınlarında ilk olarak meydana gelen 7.2’lik depremin ardından birkaç saat içerisinde en büyüğü 8.1 büyüklüğünde olmak üzere toplam 4 deprem oldu.
6.03.2021Dünya
Japonya'da 10 yıl önceki depremde kaybolan kişinin ceset kalıntıları kıyıya vurdu
Japonya'da 10 yıl önceki depremde kaybolan kişinin ceset kalıntıları kıyıya vurduJaponya'nın kuzeydoğusunda Mart 2011'de meydana gelen deprem ve tsunamide hayatını kaybeden bir kadının ceset kalıntıları 10 yıl sonra bulundu.
5.03.2021Dünya
Son dakika... 8.1 ve 7.4 büyüklüğünde depremler oldu! Tsunami bekleniyor
Son dakika... 8.1 ve 7.4 büyüklüğünde depremler oldu! Tsunami bekleniyorGelen son dakika haberine göre; Yeni Zelanda’ya bağlı Kermadec Adaları’nda yaşanan deprem fırtınasının ardından tsunami alarmı verildi, sahilde yaşayanlardan acilen evlerini terk edip yüksek yerlere çıkmaları isteniyor.
5.03.2021Dünya
Deprem sigortasız 7 milyon konut var
Deprem sigortasız 7 milyon konut varTürkiye’deki 17.6 milyon civarındaki konutun sadece yüzde 56.70’inin Zorunlu Deprem Sigortası var. Marmara, yüzde 68 ile en sigortalı bölge olarak belirlendi
1.03.2021Ekonomi
Türkiye'de 7 milyonu aşkın konutun deprem sigortası yok
Türkiye'de 7 milyonu aşkın konutun deprem sigortası yokBüyük can ve mal kaybına neden olan 17 Ağustos 1999'daki Marmara Depremi'nin ardından zararların en aza indirilmesi amacıyla getirilen Zorunlu Deprem Sigortası'na, Türkiye'deki 17 milyon 682 bin 80 konuttan sadece yüzde 56,70'i sahip bulunuyor.
28.02.2021Sigorta

Benzer Haber Etiketleri

depremJaponyatsunamiYeni Zelandadeprem haberleri

Tsunami ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.