Tsunami

Tsunami

Son dakika Tsunami haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tsunami gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tsunami haber sayfamızda...

Tsunami

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.025 tsunami haberi bulunmuştur.
Deprem Sonrası Geçici Yapı Çözümleri
Deprem Sonrası Geçici Yapı ÇözümleriGüneydoğu Anadolu depreminin üzerinden geçen bir yıla rağmen malesef bölgede hala barınma ve kamusal alan ihtiyaçları giderilmiş değil ve depremzedeler yaşamlarını güçlükle idame ettiriyor. Bu konuda devletle, çeşitli meslek odalarıyla ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak çözüm arayışında olan mimar ve mühendislere ilham verebilmek için bu ayki Dosya sayfalarımızı, dünyanın çeşitli bölgelerinde üretilmiş, nitelikli deprem sonrası geçici yapı çözümlerine ayırdık.
26.02.2024Mimarlık
Antakya’yı 1908 yıl önce yıkan deprem
Antakya’yı 1908 yıl önce yıkan deprem“Önce büyük bir kükreme duyuldu ve bunu muazzam bir sarsıntı izledi. Tüm dünya yükseldi ve binalar havaya sıçradı...” Bu sözler 115 yılında Antakya’da depremi anlatan Romalı tarihçi Cassius Dio’dan…
11.02.2024Gündem
Mecidiyeköy’de risk yüksek
Mecidiyeköy’de risk yüksekSoluduğumuz hava gün geçtikçe kirleniyor. Son ölçümlere göre, havası en kirli kent İskenderun oldu. İstanbul’da ise hava kirliliği yüzde 3 arttı. Prof. Orhan Şen, mazotlu araçların havayı çok kirlettiğini belirterek, uyardı: ‘Mecidiyeköy hava kirliliğinin en yüksek olduğu yer’
10.02.2024Gündem
ABD Hawaii’de 5.7'lik bir deprem oldu
ABD Hawaii’de 5.7'lik bir deprem olduABD'ye bağlı Hawaii'de 5.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem sonrası tsunami uyarısı yapılmadı.
9.02.2024Dünya
Son dakika: MİT'ten Gara'da kritik operasyon
Son dakika: MİT'ten Gara'da kritik operasyonMİT, terörden arananlar listesinde kırmızı kategoride yer alan sözde PKK/HPG konsey üyesi Yunus Demir'i, Irak'ın Gara bölgesinde gerçekleştirdiği operasyonla etkisiz hale getirdi
8.02.2024Gündem
Yeni araştırma: Bilgisayar oyunu dedeye de faydalı
Yeni araştırma: Bilgisayar oyunu dedeye de faydalıBir araştırma, strateji içeren bilgisayar oyunlarının hafızanın kuvvetlenmesinde ve dikkat dağınıklığının azaltılmasında etkili olduğunu ortaya koydu.
8.02.2024Gündem
‘Genç ve emekli’ köyüne göçüyor
‘Genç ve emekli’ köyüne göçüyorTürkiye’nin 2023 yılına ait nüfus verileri, köy ve beldelerde yaşayanların oranının arttığını gösteriyor. Bu ‘tersine göç’te temel etken, şehirlerde artan maliyet olarak gösteriliyor. Emekli sakin hayata, gençler tarıma yöneliyor.
8.02.2024Ekonomi
'Kıyamet enkazı' sular altında: Tam bin 400 ton! 'Patlarsa küçük bir tsunami etkisi yaratabilir'
'Kıyamet enkazı' sular altında: Tam bin 400 ton! 'Patlarsa küçük bir tsunami etkisi yaratabilir'Savaşın ortasında Fransa’ya gidecek ikmal konvoyuna katılmak için yaklaşık bin 400 ton mühimmat yüküyle demir atmıştı. İşte her ne olduysa o zaman oldu. Kargo gemisi bekleme yaptığı bölgede karaya oturdu ve bir süre sonra iki parçaya bölünerek battı. Ancak hikaye burada bitmiş gibi görünse de aslında ortadaki tehlike çok daha büyük.
8.02.2024Dünya
Dünya bile 'Ajda'nın peşindeydi! Tiryakisi olmasa bugün bu bardak yoktu
Dünya bile 'Ajda'nın peşindeydi! Tiryakisi olmasa bugün bu bardak yoktuHer gün çay içtiğiniz ince belli büyük çay bardaklarının hikâyesini daha önce duydunuz mu? Tasarımcısının, isim anasının adını alan bardaklar için fazla uzağa gitmeye de gerek yok. İşte Süperstar'ın Beykoz Korusu'ndaki yürüyüşüyle başlayarak dünyada bile adından söz ettiren 'Ajda'nın ardındaki gerçek.
8.02.2024Yaşam
Hayat Türkiye’den mi başladı?
Hayat Türkiye’den mi başladı?Türkiye, İtalya ve Peru’daki antik yanardağ bölgelerini inceleyen Sorbonne araştırmacıları, “Hayat, bu eski yanardağ patlamalarına yıldırım çarpmasıyla başlamış olabilir” dedi.
8.02.2024Gündem
Çifte vatandaşların üniversite kurnazlığı! Şipşak öğrencilik
Çifte vatandaşların üniversite kurnazlığı! Şipşak öğrencilikÇifte vatandaşlığı olan bazı öğrenciler, üniversiteli olmak için TC vatandaşlığından çıkıyor. 3 milyonu aşkın adayın yarıştığı YKS yerine daha az katılımlı ve daha az sorunun yer aldığı Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı’na giriyor.
8.02.2024Gündem
Olası İstanbul depremi! Kandilli: 7'nin üzerinde bir deprem yaşayacağımız açık
Olası İstanbul depremi! Kandilli: 7'nin üzerinde bir deprem yaşayacağımız açık11 ili etkileyen 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nde değerlendirme toplantısı düzenlendi.
7.02.2024Haberler
Olası İstanbul depremi! Kandilli: 7'nin üzerinde bir deprem yaşayacağımız açık
Olası İstanbul depremi! Kandilli: 7'nin üzerinde bir deprem yaşayacağımız açık11 ili etkileyen 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nde değerlendirme toplantısı düzenlendi.
7.02.2024Gündem
Rönesans Rezidans’ın enkazından kurtarıldı! 1 yıl sonra yaşadıklarını anlattı
Rönesans Rezidans’ın enkazından kurtarıldı! 1 yıl sonra yaşadıklarını anlattıDepremin vurduğu Hatay’da bine yakın insanın vefat ettiği ve ‘Cenetten bir köşe’ denilerek insanlara satılan Rönesans Rezidans’ın enkazından kurtarılan Hatayspor teknik ekibinden Osman Ateş, yaşadıklarını anlattı.
6.02.2024Gündem
Marmara planı! Tsunami endişesi... 'Deprem büyüklüğünü 7.9 veren var'
Marmara planı! Tsunami endişesi... 'Deprem büyüklüğünü 7.9 veren var'Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar, "Tarihsel depremlere baktığımızda, bu depremlerin tsunami oluşturduğunu biliyoruz. Bu anlamda Marmara içerisinde olacak bir depremde de tsunami olacağı öngörülerek çalışmalar yapılıyor" dedi.
6.02.2024Gündem
Murat Kurum: İstanbul tarihinin en büyük deprem dönüşümünü gerçekleştireceğiz
Murat Kurum: İstanbul tarihinin en büyük deprem dönüşümünü gerçekleştireceğizAK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener’i ziyaret etti.
2.02.2024Haberler
Murat Kurum: İstanbul tarihinin en büyük deprem dönüşümünü gerçekleştireceğiz
Murat Kurum: İstanbul tarihinin en büyük deprem dönüşümünü gerçekleştireceğizAK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener’i ziyaret etti.
2.02.2024Gündem
Japon deprem uzmanı Moriwaki'den korkutan açıklama! "3 metre yüksekliğinde tsunami meydana gelebilir"
Japon deprem uzmanı Moriwaki'den korkutan açıklama! "3 metre yüksekliğinde tsunami meydana gelebilir"Japon Deprem Uzmanı Moriwaki'den ürküten açıklama geldi. Moriwaki "Akdeniz, Ege ve Marmara'da meydana gelen depremde 3 metre tsunami meydana gelebilir" dedi.
1.02.2024Haberler
Japon deprem uzmanı Moriwaki'den korkutan açıklama! "3 metre yüksekliğinde tsunami meydana gelebilir"
Japon deprem uzmanı Moriwaki'den korkutan açıklama! "3 metre yüksekliğinde tsunami meydana gelebilir"Japon Deprem Uzmanı Moriwaki'den ürküten açıklama geldi. Moriwaki "Akdeniz, Ege ve Marmara'da meydana gelen depremde 3 metre tsunami meydana gelebilir" dedi. İşte merak edilen detaylar...
1.02.2024Gündem
Japonya’yı vuran 7.6’lık depremde bir ay geride kaldı: En az 238 ölü, 19 kayıp
Japonya’yı vuran 7.6’lık depremde bir ay geride kaldı: En az 238 ölü, 19 kayıpJaponya’da en az 238 kişinin ölümüne neden olan 7.6 büyüklüğündeki depremde 1 ay geride kalırken, hasar gören bina sayısı 46 bin 294’e ulaştı. Kayıp olarak kayıtlara geçen 19 kişi hala bulunamazken, 14 bin 643 depremzede tahliye merkezlerinde ve otellerde kalmayı sürdürüyor.
1.02.2024Dünya
Naci Görür'den İzmir depremi sonrası açıklama
Naci Görür'den İzmir depremi sonrası açıklamaYer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, İzmir'deki 5.1 büyüklüğündeki depreme ilişkin açıklama yaptı.
27.01.2024Gündem
Son dakika: İzmir'de 5.1 büyüklüğünde deprem
Son dakika: İzmir'de 5.1 büyüklüğünde depremAFAD, saat 08.19'da Ege Denizi'nde, merkez üssü İzmir'in Menderes ilçesi olan 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi.
27.01.2024Gündem
Kayseri'de saat 09.05'te deprem oldu
Kayseri'de saat 09.05'te deprem olduKayseri'nin Yahyalı ilçesinde saat 09.05 sıralarında bir deprem meydana geldi. Depreme ilişkin veriler AFAD tarafından paylaşıldı.
18.01.2024Gündem
Japonya’da acı bilanço:  7.6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 232’ye yükseldi
Japonya’da acı bilanço: 7.6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 232’ye yükseldiJaponya’da 1 Ocak'ta meydana gelen 7.6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 232’ye, yaralı sayısı bin 37’ye yükseldi. 21 kişi ise kayıp olarak kayıtlara geçti. 22 bin 374 evin depremde hasar gördüğü doğrulanırken, 8 bin 150 hanede elektrik kesintilerinin sürdüğü belirtildi.
17.01.2024Dünya
Faylar kırılırsa oluşabilecek tsunami! 'Toplanma alanlarının güvenliği açısından önemi'
Faylar kırılırsa oluşabilecek tsunami! 'Toplanma alanlarının güvenliği açısından önemi'İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve Deprem Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürü Doç. Dr. Ökmen Sümer, depremlerin tsunami etkilerini araştırdıklarını belirtip, sonunda oluşturulacak tsunami baskın haritalarıyla, risklerin azaltılmasına imkan sağlanacağını söyledi.
16.01.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Tsunami ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.