Tsunami

Tsunami

Son dakika Tsunami haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tsunami gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tsunami haber sayfamızda...

Tsunami

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.495 tsunami haberi bulunmuştur.
Japonya Fukuşima'ya rağmen nükleer enerjiden vazgeçmiyor
Japonya Fukuşima'ya rağmen nükleer enerjiden vazgeçmiyorJaponya Yeniden Kalkınma Bakanı Hirasawa Katsuei, "Nükleer enerjiden vazgeçmeyeceğiz. Bundan sonra da yapacağız. En sert tedbirleri uygulayacağız" dedi.
3.05.2021Dünya
Japonya'nın Miyagi eyaleti açıklarında 6,6 büyüklüğünde deprem
Japonya'nın Miyagi eyaleti açıklarında 6,6 büyüklüğünde depremJaponya'nın kuzeydoğusundaki Miyagi eyaleti açıklarında, 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
1.05.2021Dünya
Japonya'da 40 yıllık nükleer reaktörlerin yeniden çalıştırılmasına ilk kez onay
Japonya'da 40 yıllık nükleer reaktörlerin yeniden çalıştırılmasına ilk kez onayJaponya'nın Fukui eyaletinde, 40 hizmet yılını aşmış 3 nükleer reaktörün yeniden hizmete alınması ilk kez onaylandı.
29.04.2021Dünya
Fiji'de 6,1 büyüklüğünde korkutan şiddetli deprem
Fiji'de 6,1 büyüklüğünde korkutan şiddetli depremGelen son dakika haberine göre; Güney Pasifik'te yer alan Fiji Adalarında 6,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
26.04.2021Dünya
Dehşet anlarını böyle kaydettiler! Buz tsunamisi...
Dehşet anlarını böyle kaydettiler! Buz tsunamisi...Rusya'nın Habarovsk bölgesinde Amur Nehri üzerinde bulunan büyük buz kütleleri, nehir akıntısı sebebiyle kıyaya taşarak tsunami etkisi yarattı. Nehir kenarındaki parmaklıklıları kıran buz kütleleri, sahilde gezinenleri korkuttu.
24.04.2021Haberler
Japonya'da 5.8 büyüklüğünde deprem
Japonya'da 5.8 büyüklüğünde depremJaponya'nın kuzeydoğusundaki Miyagi eyaleti açıklarında 5.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
18.04.2021Dünya
Prof. Dr. Sözbilir açıkladı! Depremler, Datça'da tsunami tehlikesine yol açabilir
Prof. Dr. Sözbilir açıkladı! Depremler, Datça'da tsunami tehlikesine yol açabilirİzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Ege Denizi’nde meydana gelen depremlere ilişkin değerlendirmede bulundu. Bölgede hem volkanik hem de diri fay hareketliliği olduğunu belirtti. Sözbilir, "Datça'da güney kesimlerinde tsunami tehlikesine yol açabilir" dedi.
14.04.2021Gündem
Japonya'nın atık su kararı tartışma yarattı!
Japonya'nın atık su kararı tartışma yarattı!Japonya'da hükümetin 2011 depreminde hasar gördükten sonra Fukuşima Dai-içi nükleer santralinde biriken radyoaktif özellikli işlenmiş atık suyu denize boşaltmaya kararı, ülke içinde ve komşu ülkeler nezdinde tartışma oluşturdu.
13.04.2021Dünya
Japonya'da deprem, tsunami uyarısı verilmedi
Japonya'da deprem, tsunami uyarısı verilmediMerkez üssü ülkenin güneyindeki Tokara Adaları adaları olan 5 büyüklüğündeki deprem, yerel saatle 16.36'da gerçekleşti.
10.04.2021Dünya
Japonya'nın Kagoşima eyaleti açıklarındaki deprem
Japonya'nın Kagoşima eyaleti açıklarındaki depremJaponya'nın güneybatısındaki Kagoşima eyaleti açıklarında bulunan Tokara adalarında 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
10.04.2021Dünya
Son dakika... Nükleer tsunami! Putin emri verdi: Batı'nın yaşadığı 'ürperti'...
Son dakika... Nükleer tsunami! Putin emri verdi: Batı'nın yaşadığı 'ürperti'...İngiliz basınında yer alan haberlere göre, 'hayal ürünü' olduğu iddia edilen Rusya'nın süper silahına ilişkin yeni detaylar ortaya çıkıyor. Rus kıyamet silahının gerçek olduğuna artık hemen herkesin inandığı belirtilen haberde, "Batı'ya bir ürperti geliyor" ifadeleri kullanıldı.
8.04.2021Dünya
Yeni Zelanda’da deprem! Büyüklüğü...
Yeni Zelanda’da deprem! Büyüklüğü...Yeni Zelanda’da Richter ölçeğine göre 5.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
5.04.2021Dünya
Akkuyu şantiyesinde  korona önlemi alındı
Akkuyu şantiyesinde korona önlemi alındıAkkuyu nükleer santralinde çalışan yaklaşık 11 bin personelin koronavirüsten etkilenmemesi ve sosyal mesafeyi sağlaması için şantiyeye yeni sosyal konutlar yapıldı.
3.04.2021Ekonomi
Akkuyu'nun 4'üncü ünitesinin inşaat lisansının yıl sonuna kadar alınması planlanıyor
Akkuyu'nun 4'üncü ünitesinin inşaat lisansının yıl sonuna kadar alınması planlanıyorAkkuyu Nükleer AŞ Genel Müdür Birinci Yardımcısı ve Yapı İşleri Direktörü Sergey Butckikh, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen inşaat çalışmalarına ara vermediklerini belirterek, "Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) dördüncü ünitesinin inşaat lisansını 2021'in sonuna kadar almayı hedefliyoruz." dedi.
2.04.2021Ekonomi
Son dakika... Bir ay içinde aynı yerde büyük deprem!
Son dakika... Bir ay içinde aynı yerde büyük deprem!Pasifik Ateş Çemberi üzerinde bulunan Yeni Zelanda'ya bağlı Kermadec Adaları'nda bugün 6.3 büyüklüğünde bir sarsıntı gerçekleşti. Bölgede Mart ayı başında 8.1 ve 7.4 büyüklüğünde depremler yaşanmıştı.
1.04.2021Dünya
Konak’ta çevre için el ele
Konak’ta çevre için el eleKonak Belediye Başkanı Abdül Batur ve TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Başkanı Emine Helil İnay Kınay, daha yaşanabilir ve sürdürülebilir bir kent için örnek bir işbirliği protokolüne imza attı...
29.03.2021Ege
Japonya'daki depremde yaralananların sayısı yükseldi
Japonya'daki depremde yaralananların sayısı yükseldiJaponya'nın kuzeydoğusundaki Miyagi eyaleti açıklarında 20 Mart'ta meydana gelen 6,9 büyüklüğündeki depremde yaralananların sayısı 9'a yükseldi.
22.03.2021Dünya
Kandilli'nin bilinmeyen yüzü! Sadece Kuleli'ye inen bir yol var
Kandilli'nin bilinmeyen yüzü! Sadece Kuleli'ye inen bir yol varHer deprem sonrası değerlendirmelerin yapıldığı Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi, astronomi, meteoroloji, jeomanyetizma laboratuvarları ile de 153 yıldır bilime ışık tutuyor. Öte yandan şimdiye kadar kullanılan ekipmanlar ve aletlerin olduğu zengin bilim tarihi koleksiyonu enstitünün geçmişine dair de bilgiler veriyor.
21.03.2021Gündem
Japonya depremi 6.9 olarak güncellendi
Japonya depremi 6.9 olarak güncellendiÜlkenin kuzeyinde hissedilen depremin ardından Pasifik kıyıları için verilen tsunami uyarıları da kaldırıldı. Yerin 60 kilometre altında gerçekleşen sarsıntıda yalnızca üç kişi yaralandı.
21.03.2021Dünya
Japonya’da 7.2 büyüklüğünde deprem: Tsunami uyarısı yapıldı
Japonya’da 7.2 büyüklüğünde deprem: Tsunami uyarısı yapıldıJaponya'nın en büyük ve en kalabalık adası olan Honshu'nun doğusundaki Miyagi eyaletinde 7.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremden sonra tsunami uyarısı yapıldı.
20.03.2021Haberler
Japonya'da 7.2 büyüklüğünde deprem: Tsunami uyarısı yapıldı
Japonya'da 7.2 büyüklüğünde deprem: Tsunami uyarısı yapıldıJaponya'nın en büyük ve en kalabalık adası olan Honshu'nun doğusundaki Miyagi eyaletinde 7.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremden sonra tsunami uyarısı yapıldı.
20.03.2021Haberler
Son dakika: Japonya'da 7.2 büyüklüğünde deprem!
Son dakika: Japonya'da 7.2 büyüklüğünde deprem!Son dakika haberine göre, Japonya'nın kuzeydoğusundaki Miyagi eyaletinde yerel saatle 18.09'da 7.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
20.03.2021Dünya
‘Mutasyona bağlı tsunami yaşıyoruz’
‘Mutasyona bağlı tsunami yaşıyoruz’ Türkiye’de yeniden vaka sayıları 20 bini bulurken, Toplumda Salgın Yönetimi Bilim Kurulu Üyesi Prof. Çalışkan, bu durumu, “tsunami” olarak adlandırdı. “Mutasyon bir dalga yarattı ve o dalga bütün kıyılara ulaştı” diyen Çalışkan, Türkiye’nin tsunamiden Avrupa’ya göre daha az etkilendiğini söyledi.
20.03.2021Gündem
Tsunamide öldüğü düşünülen polis 16 yıl sonra akıl hastanesinde ortaya çıktı
Tsunamide öldüğü düşünülen polis 16 yıl sonra akıl hastanesinde ortaya çıktıEndonezya’da 2004 yılında meydana gelen tsunamide kaybolan ve öldüğü düşünülen polis memuru Abrip Asep, 16 yılın ardından bir akıl hastanesinde bulundu. Asep’in tsunami sonrası yaşadığı trajedi sonucu akli dengesinin bozulduğu öğrenildi.
19.03.2021Dünya
Cerrahpaşa Dekanı'ndan flaş koronavirüs uyarısı! İstanbul'da tehlike çanları çalıyor
Cerrahpaşa Dekanı'ndan flaş koronavirüs uyarısı! İstanbul'da tehlike çanları çalıyorTürkiye'nin illere göre koronavirüs haritasında "kırmızı" illerin artış gösterdiğine dikkat çeken İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Gönen, İstanbul için de tehlike çanlarının çaldığını ve kendi merkezlerinde test pozitiflik oranlarına henüz yansımasa da ilk başvuru oranlarının yüzde 30 oranında yükseldiğini söyledi. Prof. Dr. Gönen, vatandaşların serbestleşmeyi "salgın bitmiş gibi algılamaması gerektiğini söyledi ve belediyelere de çağrıda bulundu
18.03.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

depremJaponyatsunamison dakika haberlerFukuşima

Tsunami ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.