Tsunami

Tsunami

Son dakika Tsunami haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tsunami gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tsunami haber sayfamızda...

Tsunami

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.512 tsunami haberi bulunmuştur.
Prof. Dr. Sözbilir: Deprem fırtınası yaşanabilir
Prof. Dr. Sözbilir: Deprem fırtınası yaşanabilirİzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Muğla'nın Datça ilçesinde meydana gelen Richter ölçeğine göre 5.3 büyüklüğündeki depremle ilgili, "Bu bölgede depremlerin bitme olasılığı yok. Deprem fırtınasına dönecek deprem yoğunluğu var" dedi.
22.06.2021Gündem
Son dakika haberi... Prof. Dr. Şükrü Ersoy'dan İstanbul depremi açıklaması: Kara üzerine çıktı
Son dakika haberi... Prof. Dr. Şükrü Ersoy'dan İstanbul depremi açıklaması: Kara üzerine çıktıKartal'da yaşanan 3.9 büyüklüğündeki depremin, denizde yaşanan depremlerden farklı ele alınması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Şükrü Ersoy, 'Kuzey Anadolu Fayı’nın ikinci kollarının bir kaç tanesinin kara üzerine çıktığını biliyoruz' dedi. İşte Ersoy''un İstanbul'daki depreme ilişkin yaptığı önemli açıklamalar...
22.06.2021Gündem
Prof. Dr. Şükrü Ersoy'dan İstanbul depremi açıklaması: Kara üzerine çıktı
Prof. Dr. Şükrü Ersoy'dan İstanbul depremi açıklaması: Kara üzerine çıktıKartal'da yaşanan 3.9 büyüklüğündeki depremin, denizde yaşanan depremlerden farklı ele alınması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Şükrü Ersoy, 'Kuzey Anadolu Fayı’nın ikinci kollarının bir kaç tanesinin kara üzerine çıktığını biliyoruz' dedi.
21.06.2021Haberler
Son dakika... Dev fay hattında bir kırılma daha! Yeni Zelanda'da 6 büyüklüğünde deprem
Son dakika... Dev fay hattında bir kırılma daha! Yeni Zelanda'da 6 büyüklüğünde depremSon aylarda 8.1 ve 7.4 gibi büyük depremlerin meydana geldiği fay hattında, bu kez 6 büyüklüğünde bir sarsıntı kaydedildi.
21.06.2021Dünya
Son Dakika Haberleri: İstanbul'da deprem korkuttu! Büyüklüğü...
Son Dakika Haberleri: İstanbul'da deprem korkuttu! Büyüklüğü...Gelen bir son dakika haberine göre; İstanbul'da 3.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. AFAD ve Kandilli'den ise son dakika açıklamaları geldi. İçişleri Bakanlığı'ndan ilk açıklama geldi. Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı sosyal medya hesabından, "İstanbul'da saat 15.07'de 3.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. An itibariyle olumsuz her hangi bir ihbar ulaşmadı. Geçmiş olsun." paylaşımını yaptı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya depremin ardından açıklama yaptı.
19.06.2021Gündem
Son Dakika: İstanbul'daki deprem neden bu kadar şiddetli hissedildi? Flaş açıklama
Son Dakika: İstanbul'daki deprem neden bu kadar şiddetli hissedildi? Flaş açıklamaİstanbul Kartal'da saat 15.07'de 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Peki İstanbul'daki deprem neden bu kadar şiddetli hissedildi? Yeni aktif faylar ortaya çıkabilir mi? Marmara Denizi'nde tsunami tehlikesi var mı? Deprem uzmanları dikkat çeken açıklamalar yaptı. İşte İstanbul depremine ilişkin uzman yorumları...
19.06.2021Gündem
İstanbul'da korkutan deprem! Büyüklüğü...
İstanbul'da korkutan deprem! Büyüklüğü...İstanbul'da 3.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. AFAD ve Kandilli'den ise son dakika açıklamaları geldi. İçişleri Bakanlığı'ndan ilk açıklama geldi. Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı sosyal medya hesabından, "İstanbul'da saat 15.07'de 3.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. An itibariyle olumsuz her hangi bir ihbar ulaşmadı. Geçmiş olsun." paylaşımını yaptı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya depremin ardından açıklama yaptı.
19.06.2021Haberler
5.8 büyüklüğündeki depremin ardından tsunami uyarısı verdiler
5.8 büyüklüğündeki depremin ardından tsunami uyarısı verdilerEndonezya’nın doğusunda 5,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
16.06.2021Dünya
İstanbul'un ilk deprem-tsunami gözlem istasyonu açıldı
İstanbul'un ilk deprem-tsunami gözlem istasyonu açıldıMarmara Bölgesi'nde risk azaltma çalışmaları kapsamında Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ile Büyükçekmece Belediyesi iş birliğiyle kurulan İstanbul'un ilk deprem-tsunami gözlem istasyonu Büyükçekmece'de açıldı.
14.06.2021Teknoloji
Son dakika haberi: Kim'in son fotoğrafları hayrete düşürdü! Şok detay...
Son dakika haberi: Kim'in son fotoğrafları hayrete düşürdü! Şok detay...Dünyanın en kapalı ülkesi Kuzey Kore, alınan yeni yasak kararları, ağır para ve hapis cezalarının yanı sıra verilen idam kararları ile gündemden düşmezken, ülkenin lideri Kim Jong-un'un son görüntüsü tüm dünyada şok etkisi yarattı. Hal böyle olunca ortaya atılan iddialar tsunami gibi yayıldı.
9.06.2021Dünya
'Zaman kaybetme lüksümüz yok'
'Zaman kaybetme lüksümüz yok'Kentte bir yılını dolduran İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Milliyet Ege’ye altı çizilecek açıklamalar yaptı, “Deprem, tsunami ve sel felaketleriyle karşı karşıya kaldık. İzmir, özellikle kentsel dönüşüm konusunda zaman kaybetmemeli” dedi.
7.06.2021Ege
İTO'dan KDV indirimi çağrısı
İTO'dan KDV indirimi çağrısıİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, yeme-içme sektörü başta olmak üzere kısıtlamalardan etkilenen sektörlerde 31 Mayıs'ta sona erecek KDV indirimlerinin salgın bitene kadar uzatılmasının firmaları güçlü tutacağını söyledi.
27.05.2021Uzmanpara
İTO Başkanı Şekib Avdagiç'ten 'KDV indirimleri devam etsin' çağrısı
İTO Başkanı Şekib Avdagiç'ten 'KDV indirimleri devam etsin' çağrısıİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, yeme-içme sektörü başta olmak üzere kısıtlamalardan etkilenen sektörlerde 31 Mayıs'ta sona erecek KDV indirimlerinin salgın bitene kadar uzatılmasının firmaları güçlü tutacağını söyledi.
27.05.2021Ekonomi
Son dakika haber: Kara mantar kabusu! Doktorlar binlerce kişinin gözünü çıkardı
Son dakika haber: Kara mantar kabusu! Doktorlar binlerce kişinin gözünü çıkardıKoronavirüs salgının pençesinde sağlık sistemi çöken ülke, yeni bir salgınla mücadele etmeye çalışıyor. binlerce hastanın enfeksiyonun beyne sıçramasını önlemek amacıyla gözleri çıkarıldı. Öte yandan hastaneye hafif semptomlar göstererek ve tek başına yürüyerek giden koronavirüs hastası kadın, dört gün sonra hayatını kaybetti. Kadının ölümünün ardından ise tsunami etkisi yaratan bir toplu tecavüz skandalı çıktı.
23.05.2021Dünya
Son dakika... Endonezya'da 6.7 büyüklüğünde deprem
Son dakika... Endonezya'da 6.7 büyüklüğünde depremPasifik Ateş Çemberi'nde yer alan adalar ülkesi açıklarında meydana gelen sarsıntının ardından tsunami uyarısı verilme ihtimali bulunuyor.
14.05.2021Dünya
Japonya'da korkutan şiddetli deprem! Büyüklüğü...
Japonya'da korkutan şiddetli deprem! Büyüklüğü...Gelen son dakika haberine göre; Japonya'nın kuzeydoğusundaki Fukuşima eyaleti açıklarında 6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
14.05.2021Dünya
Kandilli Rasathanesi Nedir? Ne Zaman Kurulmuştur Ve Ne İş Yapar?
Kandilli Rasathanesi Nedir? Ne Zaman Kurulmuştur Ve Ne İş Yapar?En çok merak edilen ve İnternetten araştırılan kurumlar arasında Kandilli Rasathanesi geliyor. Özellikle ne işe yaradığı ve görevinin ne olduğu pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Peki Kandilli Rasathanesi nedir? Ne zaman kurulmuştur ve ne iş yapar? İşte bu konuda merak edilenler.
10.05.2021Eğitim
Japonya Fukuşima'ya rağmen nükleer enerjiden vazgeçmiyor
Japonya Fukuşima'ya rağmen nükleer enerjiden vazgeçmiyorJaponya Yeniden Kalkınma Bakanı Hirasawa Katsuei, "Nükleer enerjiden vazgeçmeyeceğiz. Bundan sonra da yapacağız. En sert tedbirleri uygulayacağız" dedi.
3.05.2021Dünya
Japonya'nın Miyagi eyaleti açıklarında 6,6 büyüklüğünde deprem
Japonya'nın Miyagi eyaleti açıklarında 6,6 büyüklüğünde depremJaponya'nın kuzeydoğusundaki Miyagi eyaleti açıklarında, 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
1.05.2021Dünya
Japonya'da 40 yıllık nükleer reaktörlerin yeniden çalıştırılmasına ilk kez onay
Japonya'da 40 yıllık nükleer reaktörlerin yeniden çalıştırılmasına ilk kez onayJaponya'nın Fukui eyaletinde, 40 hizmet yılını aşmış 3 nükleer reaktörün yeniden hizmete alınması ilk kez onaylandı.
29.04.2021Dünya
Fiji'de 6,1 büyüklüğünde korkutan şiddetli deprem
Fiji'de 6,1 büyüklüğünde korkutan şiddetli depremGelen son dakika haberine göre; Güney Pasifik'te yer alan Fiji Adalarında 6,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
26.04.2021Dünya
Dehşet anlarını böyle kaydettiler! Buz tsunamisi...
Dehşet anlarını böyle kaydettiler! Buz tsunamisi...Rusya'nın Habarovsk bölgesinde Amur Nehri üzerinde bulunan büyük buz kütleleri, nehir akıntısı sebebiyle kıyaya taşarak tsunami etkisi yarattı. Nehir kenarındaki parmaklıklıları kıran buz kütleleri, sahilde gezinenleri korkuttu.
24.04.2021Haberler
Japonya'da 5.8 büyüklüğünde deprem
Japonya'da 5.8 büyüklüğünde depremJaponya'nın kuzeydoğusundaki Miyagi eyaleti açıklarında 5.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
18.04.2021Dünya
Prof. Dr. Sözbilir açıkladı! Depremler, Datça'da tsunami tehlikesine yol açabilir
Prof. Dr. Sözbilir açıkladı! Depremler, Datça'da tsunami tehlikesine yol açabilirİzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Ege Denizi’nde meydana gelen depremlere ilişkin değerlendirmede bulundu. Bölgede hem volkanik hem de diri fay hareketliliği olduğunu belirtti. Sözbilir, "Datça'da güney kesimlerinde tsunami tehlikesine yol açabilir" dedi.
14.04.2021Gündem
Japonya'nın atık su kararı tartışma yarattı!
Japonya'nın atık su kararı tartışma yarattı!Japonya'da hükümetin 2011 depreminde hasar gördükten sonra Fukuşima Dai-içi nükleer santralinde biriken radyoaktif özellikli işlenmiş atık suyu denize boşaltmaya kararı, ülke içinde ve komşu ülkeler nezdinde tartışma oluşturdu.
13.04.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

depremtsunamiJaponyaistanbulson dakika haberler

Tsunami ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.