Hava Kuvvetleri Komutanlığı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı

Son dakika Hava Kuvvetleri Komutanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hava Kuvvetleri Komutanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hava Kuvvetleri Komutanlığı haber sayfamızda...

Hava Kuvvetleri Komutanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.376 hava kuvvetleri komutanlığı haberi bulunmuştur.
Savaşan Şahinler özgürleşiyor
Savaşan Şahinler özgürleşiyor Modernize edilen F-16 uçakları, milli görev bilgisayarı ile yaptıkları test uçuşunda attıkları akıllı yerli mühimmatlarla hedefi tam isabetle vurdu.
20.05.2024 Gündem
Yakalanan FETÖ üyesi eski öğretmen tutuklandı
Yakalanan FETÖ üyesi eski öğretmen tutuklandı 2016 yılında KHK ile ihraç edilen ve FETÖ’nün sözde Hava Kuvvetleri Komutanlığı mahrem yapılanmasında faaliyet yürüttüğü iddia edilen şahıs gözaltına alınarak tutuklandı.
14.05.2024 Gündem
Ankara'da FETÖ gözaltıları
Ankara'da FETÖ gözaltıları Ankara'da FETÖ/PDY'nin güncel ve mahrem yapılanmalarına yönelik yürütülen soruşturmalarda toplam 48 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.
14.05.2024 Gündem
Türk Yıldızları, Türk Dil Bayramı'nda gösteri yaptı
Türk Yıldızları, Türk Dil Bayramı'nda gösteri yaptı Karaman'da 747'nci Türk Dil Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen törende Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın akrobasi timi Türk Yıldızları gösteri yaptı. Gösteri yüzlerce kişi tarafından ilgiyle izlendi.
14.05.2024 Haberler
Türk Yıldızları yine nefes kesti! Türk Dil Bayramı'nı kutladılar
Türk Yıldızları yine nefes kesti! Türk Dil Bayramı'nı kutladılar Karaman'da 747'nci Türk Dil Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen törende Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın akrobasi timi Türk Yıldızları gösteri yaptı.
13.05.2024 Gündem
Bakan Güler: Türk Silahlı Kuvvetleri her an harekata hazır
Bakan Güler: Türk Silahlı Kuvvetleri her an harekata hazır Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler Denizkurdu-2 tatbikatı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Güler, " Yakın coğrafyamızda meydana gelen gelişmeler, Türk Silahlı Kuvvetleri'mizin her an harekata hazır, etkin ve caydırıcı bir güç olmasını ve bu gücünü pekiştirmesini zorunlu kılmaktadır." ifadelerini kullandı.
11.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Denizkurdu tatbikatı mesajı! 'Her cephede kararlı mücadele içindeyiz'
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Denizkurdu tatbikatı mesajı! 'Her cephede kararlı mücadele içindeyiz' Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizkurdu Tatbikatı'na telefon bağlantısı ile katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Güçlü ordu, güçlü Türkiye" vurgusu yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kimi zaman müttefiklerimizin uyguladığı gizli,açık ambargolara rağmen savunma yeteneklerimizi sürekli geliştiriyoruz, her cephede kararlı mücadele içindeyiz. " dedi.
11.05.2024 Gündem
Bu görüntüler Muğla'dan! 'Denizkurdu' nefes kesti
Bu görüntüler Muğla'dan! 'Denizkurdu' nefes kesti Muğla'nın Marmaris ilçesindeki Denizkurdu-2/2024 Tatbikatı'nda, bölgeye helikopterle intikal eden SAS timi, suya atlayıp yüzerek mayına, patlayıcı ve fünye monte etti. Timin helikoptere alınmasının ardından mayın imha edildi.
11.05.2024 Gündem
Çelik kanatlar Kıbrıs'ta! Uçaktan atlayıp kurtuldu, TCG Kocatepe'de dost ateşiyle vuruldu
Çelik kanatlar Kıbrıs'ta! Uçaktan atlayıp kurtuldu, TCG Kocatepe'de dost ateşiyle vuruldu Kıbrıs Barış Harekâtı’nın üzerinden neredeyse yarım asırlık bir süre geçmiş olsa da birçok detay yeteri kadar kayıt alınmadığı için gizemini koruyor. Sonuçları sebebiyle günümüzde dahi zaman zaman gündemde yer bulan, Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki en önemli olaylardan biri olan harekâta ilişkin ortaya çıkan yeni detaylar ise o dönemde yaşananları gözler önüne seriyor.
9.05.2024 Gündem
KAAN ikinci kez gök vatanla buluştu
KAAN ikinci kez gök vatanla buluştu Türkiye’ye havacılık alanında sınıf atlatan milli muharip uçak KAAN, ikinci test uçuşunu dün başarıyla gerçekleştirdi.
7.05.2024 Gündem
Milli Muharip Uçak KAAN, ikinci uçuşunu başarı ile tamamladı
Milli Muharip Uçak KAAN, ikinci uçuşunu başarı ile tamamladı Türkiye'nin en önemli teknoloji projelerinden Milli Muharip uçak KAAN, ikinci uçuşunu başarıyla tamamladı. KAAN, 14 dakika havada kalarak, 10.000 feet irtifa ve 230 knot hıza ulaşmayı başardı.
6.05.2024 Haberler
İşte sıcak görüntü! Milli Muharip Uçak KAAN, ikinci uçuşunu başarı ile tamamladı
İşte sıcak görüntü! Milli Muharip Uçak KAAN, ikinci uçuşunu başarı ile tamamladı Türkiye'nin en önemli teknoloji projelerinden Milli Muharip uçak KAAN, ikinci uçuşunu başarıyla tamamladı. KAAN, 14 dakika havada kalarak, 10.000 feet irtifa ve 230 knot hıza ulaşmayı başardı.
6.05.2024 Gündem
Solo Türk ve Türk Yıldızları'nden nefes kesen gösteri! Mevlana'nın Konya'ya göçü kutlandı
Solo Türk ve Türk Yıldızları'nden nefes kesen gösteri! Mevlana'nın Konya'ya göçü kutlandı Mevlana'nın ailesiyle birlikte Karaman'dan Konya'ya göç etmesinin 796'ncı yıl dönümü, ilk kez Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı akrobasi timi Türk Yıldızları ile Solo Türk'ün gösteri uçuşuyla kutlandı.
3.05.2024 Haberler
SoloTürk ve Türk Yıldızları'nden nefes kesen gösteri! Mevlana'nın Konya'ya göçü ilk kez böyle kutlandı
SoloTürk ve Türk Yıldızları'nden nefes kesen gösteri! Mevlana'nın Konya'ya göçü ilk kez böyle kutlandı Mevlana'nın ailesiyle birlikte Karaman'dan Konya'ya göç etmesinin 796'ncı yıl dönümü, ilk kez Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı akrobasi timi Türk Yıldızları ile SoloTürk'ün gösteri uçuşuyla kutlandı.
3.05.2024 Gündem
Esila Tüfekçi'den acı haber! Gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı
Esila Tüfekçi'den acı haber! Gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı Ankara'da kalp yetmezliği nedeniyle tedavi görüp, 5,5 yıl sonra kalp nakli olduktan kısa bir süre sonra hayatını kaybeden Esila Tüfekçi (16), memleketi Rize’de toprağa verildi.
30.04.2024 Gündem
5,5 yıllık bekleyişin ardından dün müjdeli haber gelmişti! Esila hayatını kaybetti
5,5 yıllık bekleyişin ardından dün müjdeli haber gelmişti! Esila hayatını kaybetti Ankara’da kalp yetmezliği nedeniyle tedavi gören ve 5,5 yıllık bekleyişin ardından dün kalp nakli olan Esila Tüfekçi (16), bugün sabah saatlerinde hayatını kaybetti.
29.04.2024 Gündem
Ege’de 1950’ler rüzgârı esiyor
Ege’de 1950’ler rüzgârı esiyor Türkiye ile Yunanistan arasında son iki yılda yoğunlaşan temas trafiği 1950’li yılların ilk yarısında iki ülke ilişkilerinde oluşan pozitif havayı akıllara getirdi. Yunanistan Başbakanı Miçotakis’in, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davetlisi olarak Ankara’ya yapacağı iade-i ziyaret için de geri sayım başladı.
29.04.2024 Gündem
Valilikten ‘sonic patlama sesi’ uyarısı! Bu saatlere dikkat
Valilikten ‘sonic patlama sesi’ uyarısı! Bu saatlere dikkat Eskişehir Valiliği 1'inci Ana Jet Üs Komutanlığı’nın bugün saat 10:00-17:00 arasında ses üstü test uçuşu gerçekleştirileceğini ve buna bağlı sonic patlama sesi duyulabileceği konusunda uyarılarda bulundu.
17.04.2024 Gündem
Selçuk Bayraktar duyurdu: AKINCI'dan 50.000 saatlik uçuş
Selçuk Bayraktar duyurdu: AKINCI'dan 50.000 saatlik uçuş Savunma Sanayii Başkanlığı liderliğinde yürütülen AKINCI Projesi kapsamında Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA, 50 bin uçuş saatini başarıyla tamamladı.
9.04.2024 Ekonomi
NATO’dan Ukrayna’ya 100 milyar dolar
NATO’dan Ukrayna’ya 100 milyar dolar Brüksel’de toplanan NATO dışişleri bakanları, ABD seçimlerinde Donald Trump’ın yeniden işbaşına gelme ihtimaline karşı Ukrayna’ya 100 milyar dolarlık kalıcı bir paketi ele alıyor.
4.04.2024 Dünya
Mavi Vatan’ın KANGAL’ı
Mavi Vatan’ın KANGAL’ı Deniz platformları da artık İHA tehditlerine karşı Aselsan’ın elektronik harp şemsiyesi altında. Karıştırma-köreltme sistemi KANGAL’ın deniz versiyonu göreve başladı.
31.03.2024 Gündem
Konya'da Türk Yıldızları uçağı düştü: 1 şehit
Konya'da Türk Yıldızları uçağı düştü: 1 şehit Konya’da Türk Yıldızları'na ait uçak düştü. Bölgeye çok sayıda ekip sevk edilirken, uçağın düştüğü sırada kopan parçaların çarptığı uzman çavuşun şehit olduğu öğrenildi.
14.03.2024 Gündem
FETÖ'den aranan ihraç astsubay yakalandı
FETÖ'den aranan ihraç astsubay yakalandı Kayseri’de jandarma ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda FETÖ üyesi olmaktan aranan bir şahıs yakalandı.
11.03.2024 Gündem
ABD'li komutandan skandal görüşme! MSB kaynakları: Terörle mücadele teröristlerle yapılmaz
ABD'li komutandan skandal görüşme! MSB kaynakları: Terörle mücadele teröristlerle yapılmaz Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı’nın (CENTCOM), Suriye’de PKK/YPG terör örgütü ele başı ile görüşmesine ilişkin açıklama geldi.
7.03.2024 Gündem
MSB paylaştı! Dünyada sadece iki ülkede yer alıyor: Başarıyla tamamlandı
MSB paylaştı! Dünyada sadece iki ülkede yer alıyor: Başarıyla tamamlandı Hava Elektronik Sanayi ve Tic. A.Ş. (HAVELSAN) tarafından yerli ve milli imkanlarla üretilen tam uçuş simülatörü, 40 bin saatlik uçuş süresini tamamladı. MSB'den konuyla ilgili paylaşım geldi.
25.02.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.