Hava Sahası

Hava Sahası

Son dakika Hava Sahası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hava Sahası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hava Sahası haber sayfamızda...

Hava Sahası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.537 hava sahası haberi bulunmuştur.
WhatsApp Grup İsimleri 2021: Arkadaş, Aile WP Grupları İçin En Güzel, İyi ve Komik İsimler
WhatsApp Grup İsimleri 2021: Arkadaş, Aile WP Grupları İçin En Güzel, İyi ve Komik İsimlerHayatımızda çok önemli bir yere sahip olan WhatsApp hiç şüphesiz en çok kullanılan iletişim araçlarından birisi haline geldi. Sosyal, özel ve iş yaşantımızın tam merkezinde yer alan WhatsApp üzerinden oluşturulan okul, iş, aile veya arkadaş grupları üzerinden gündelik yaşantımızı sürdürüyoruz. Arkadaş, aile, iş ve okul için oluşturulan WhatsApp gruplarında havalı, komik, ilgi çekici isimler bulmak bazen zor olabiliyor. Bu yüzden arkadaş, aile, iş, okul WhatsApp grupları için en güzel, iyi ve komik isimler nelerdir? ‘WhatsApp Grup İsimleri 2021’ içeriğimize göz atabilirsiniz.
7.12.2021Sosyalmedya
Katar uçakları Türk üssünü kullanacak
Katar uçakları Türk üssünü kullanacakTürkiye ile Katar arasında imzalanan askeri anlaşmayla, Katar askeri pilotları eğitim amaçlı Türk hava sahası ve üslerini kullanabilecek. Havalanan her Katar uçağına bir Türk jeti eşlik edecek ve muharip uçakların istihbarat sistemi kapalı olacak. Türkiye'ye gelecek hava aracı sayısı 36'dan, personel sayısı ise 250'den fazla olmayacak. Uçakların tüm faaliyetleri Türkiye'nin ön onayına tabi olacak.
2.12.2021Gündem
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: "Talebimizi tüm dünya ile paylaşıyoruz"
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: "Talebimizi tüm dünya ile paylaşıyoruz"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye'nin, Kıbrıs'ta egemen eşitliğe dayalı ve iki devletli bir çözüm arayışına tam destek verdiğini belirterek, iki devletli çözüm, münhasır ekonomik bölge, kıta sahanlığı, kara suları ve mavi vatan konularından geri adım atılmayacağını bildirdi.
7.11.2021Haberler
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Talebimizi tüm dünya ile paylaşıyoruz
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Talebimizi tüm dünya ile paylaşıyoruzKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye'nin, Kıbrıs'ta egemen eşitliğe dayalı ve iki devletli bir çözüm arayışına tam destek verdiğini belirterek, iki devletli çözüm, münhasır ekonomik bölge, kıta sahanlığı, kara suları ve mavi vatan konularından geri adım atılmayacağını bildirdi.
7.11.2021Gündem
Rusya'dan Almanya'ya 'tarih' hatırlatmalı cevap!
Rusya'dan Almanya'ya 'tarih' hatırlatmalı cevap!Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer’in NATO’ya 'Rusya’ya karşı silah kullanma' teklifine karşılık, “Geçmişte benzer adımların Almanya ve Avrupa için nasıl sonuçlandığını Almanya Savunma Bakanı iyi bilmelidir” cevabını verdi.
23.10.2021Dünya
Pakistan ABD'ye hava sahasının açılacağı haberlerini yalanladı
Pakistan ABD'ye hava sahasının açılacağı haberlerini yalanladıPakistan Dışişleri Bakanlığı, Washington ile ABD'nin Afganistan operasyonları için Pakistan'ın hava sahasını kullanmasına yönelik bir anlaşmanın bulunmadığını bildirdi.
23.10.2021Dünya
Dünyanın en büyük uçağı İstanbul'a acil iniş yaptı
Dünyanın en büyük uçağı İstanbul'a acil iniş yaptıEmirates Havayolları'nın Londra-Dubai seferini yapan EK-2 sefer sayılı Airbus A380 tipi uçağı yolculardan birinin kalp krizi geçirmesi üzerine İstanbul Havalimanı'na acil iniş yaptı.
6.10.2021Haberler
Son dakika: Dünyanın en büyük uçağı İstanbul'a acil iniş yaptı!
Son dakika: Dünyanın en büyük uçağı İstanbul'a acil iniş yaptı!Emirates Havayolları'nın Londra-Dubai seferini yapan EK-2 sefer sayılı Airbus A380 tipi uçağı yolculardan birinin kalp krizi geçirmesi üzerine İstanbul Havalimanı'na acil iniş yaptı.
6.10.2021Gündem
Bir günde 56 Çin uçağı Tayvan hava sahasına dalış yaptı
Bir günde 56 Çin uçağı Tayvan hava sahasına dalış yaptıÇin Halk Kurtuluş Ordusu'na (PLA) ait 52 savaş uçağının dün Tayvan’ın Hava Savunma Tanımlama Sahası (ADIZ) ilan ettiği bölgeye girmesinin ardından gece 4 uçağın daha bölgede seyrettiği bildirildi.
5.10.2021Dünya
AB’yi de karıştırdı
AB’yi de karıştırdıYunanistan’ın Fransa ile yaptığı savunma anlaşması, ülkedeki muhalefet ve Türkiye tarafından eleştirilirken, özellikle AB ve NATO savunma stratejilerine aykırı olduğu gerekçesiyle Avrupa Birliği içinde de tepkiyle karşılandığı belirtiliyor
2.10.2021Dünya
Yunanistan'ın 'Belharra' hamlesine çarpıcı yorum: 3 değil, 9 gemiyle de olsa denge bozulmaz
Yunanistan'ın 'Belharra' hamlesine çarpıcı yorum: 3 değil, 9 gemiyle de olsa denge bozulmazYunanistan, Fransa'dan 24 Rafale tipi savaş uçağından sonra 3 savaş gemisi satın alacağını duyurdu. Bu satın alımların bölgedeki etkileri ne olur? Türkiye-Yunanistan arasında bir gerilim yaşanır mı? Konuyla ilgili Savunma Politikası Analisti Turan Oğuz milliyet.com.tr için değerlendirdi.
14.10.2021Dünya
Dışişleri'nden Yunan Bakan'a sert yanıt: Boş bir hayal
Dışişleri'nden Yunan Bakan'a sert yanıt: Boş bir hayalYunanistan Savunma Bakanı’nın Fransa ile yaptıkları Savunma Anlaşması’yla ilgili açıklamasına Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç'ten yanıt geldi.
1.10.2021Siyaset
Taliban, Afgan hava sahası için ABD'yi uyardı
Taliban, Afgan hava sahası için ABD'yi uyardıTaliban, ABD'yi olumsuz sonuçların önüne geçilmesi için Afgan hava sahası ihlallerini durdurması konusunda uyardı.
29.09.2021Dünya
Japonya Rusya'yı şiddetle protesto etti
Japonya Rusya'yı şiddetle protesto ettiJaponya hava sahasını ihlal eden Rus uçağı nedeniyle hükümetin, Rusya'yı şiddetle protesto ettiği bildirildi.
14.09.2021Dünya
Dünyanın en ölümcül terör saldırısı 11 Eylül’ün 20’nci yıl dönümü
Dünyanın en ölümcül terör saldırısı 11 Eylül’ün 20’nci yıl dönümüABD’de 11 Eylül 2001’de düzenlenen terör saldırılarının üzerinden 20 yıl geçti. Dünyada en fazla can kaybının yaşandığı terör saldırılarından biri olan 11 Eylül saldırıları, yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlandı.
10.09.2021Dünya
Son dakika! Bakan Akar'dan Rum yönetiminin skandal kararına tepki
Son dakika! Bakan Akar'dan Rum yönetiminin skandal kararına tepkiİzmir’de 'Adalar Denizi ve Yunanistan ile Komşuluk İlişkileri Sorunları Sempozyumu'nda konuşan Bakan Akar, Rum kesiminin Atatürk kitabıyla ilgili verdiği skandal talimata tepki gösterdi. Akar, "Çarpık ve düşmanca zihniyetin bir örneği. Şiddetle reddediyor ve şiddetle kınıyoruz." dedi.
9.09.2021Gündem
Çin, 19 savaş uçağıyla Tayvan'ın hava sahasını ihlal etti
Çin, 19 savaş uçağıyla Tayvan'ın hava sahasını ihlal ettiTayvan, Çin'e ait 19 savaş uçağının Hava Savunma Tanımlama Sahası'na (ADIZ) girdiğini bildirdi.
6.09.2021Dünya
MSB duyurdu! 1865 terörist etkisiz hale getirildi
MSB duyurdu! 1865 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, “Irak’ın kuzeyindeki Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerinde icra edilen Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında bugüne kadar 244 terörist etkisiz hale getirildi. Tedbirler sayesinde son bir ayda, tüm hudutlarımızdan yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 13 bin 769 şahıs yakalandı, 25 bin 186 şahıs hududu geçmeden engellendi” dedi.
5.09.2021Haberler
Son dakika... MSB duyurdu! 1865 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... MSB duyurdu! 1865 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, “Irak’ın kuzeyindeki Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerinde icra edilen Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında bugüne kadar 244 terörist etkisiz hale getirildi. Tedbirler sayesinde son bir ayda, tüm hudutlarımızdan yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 13 bin 769 şahıs yakalandı, 25 bin 186 şahıs hududu geçmeden engellendi” dedi.
5.09.2021Gündem
Virgin Galactic soruşturma geçiriyor: 'Kırmızı uyarı' ışığını görmezden geldi!
Virgin Galactic soruşturma geçiriyor: 'Kırmızı uyarı' ışığını görmezden geldi!Virgin Galactic, milyarder Richard Branson'ı uzaya götüren 11 Temmuz'daki uçuşta rotadan saptığı ve iddiaya göre kırmızı uyarı ışığını görmezden geldiği için soruşturma altında.
4.09.2021Teknoloji
Bakan Akar'dan Yunanistan'a tepki: Eşi benzeri olmayan iddialar
Bakan Akar'dan Yunanistan'a tepki: Eşi benzeri olmayan iddialarMilli Savunma Bakanı Akar, "Yunanistan'ın yayılmacı tutum, yaklaşım ve provokatif davranışlarla bir yere varamayacağını, bu politikaların akıldan uzak olduğunu görmesi lazım. Eşi benzeri olmayan iddialarla hem deniz hem hava sahalarının tamamına sahip çıkma iddiasıyla Türkiye'yi sınırlamak için ellerinden gelen gayreti gösteriyor." dedi.
29.08.2021Gündem
Son dakika: İngiltere'den 'Afganistan hava sahası' uyarısı
Son dakika: İngiltere'den 'Afganistan hava sahası' uyarısıİngiltere, Kabil'deki patlamanın ardından havayollarına Afganistan hava sahasında 25 fitin altından uçmamaları tavsiyesinde bulunurken, olayda İngiliz ordusu ve hükümetinden ölü ya da yaralı olmadığı belirtildi.
26.08.2021Dünya
Savunma güç gösterdi
Savunma güç gösterdi53 ülkeden 1236 firmanın katıldığı 15. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, Türk savunma sanayiinin gövde gösterisine sahne oldu. Fuarda yerli ve yabancı çok sayıda işbirliği anlaşması imzalandı
20.08.2021Ekonomi
Nargile içip çamur banyosu yaptılar! Salda Gölü'nde yasağa rağmen...
Nargile içip çamur banyosu yaptılar! Salda Gölü'nde yasağa rağmen...Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü, bayramda da yoğun ilgi gördü. Halk plajına gelen ziyaretçiler suya girip, gölün eşsiz güzelliğini izledi. Yasağa aldırış etmeyen bazı ziyaretçiler ise sahile nargile getirip, çamur banyosu yaptı.
22.07.2021Haberler
Son dakika! Akar'dan Yunanistan Savunma Bakanı'na tepki
Son dakika! Akar'dan Yunanistan Savunma Bakanı'na tepkiMilli Savunma Bakanı Akar, Panagiotopulos'un Türkiye aleyhindeki sözlerine tepki göstererek, "Yunanistan, provokatif, hukuk tanımaz, kendi imzaladığı anlaşmalara dahi riayet etmeyen, uzlaşmaz ve gerginliği tırmandırıcı tavrını sürdürmektedir" dedi.
11.07.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Hava Sahası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.