Hava Sahası

Hava Sahası

Son dakika Hava Sahası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hava Sahası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hava Sahası haber sayfamızda...

Hava Sahası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.377 hava sahasi haberi bulunmuştur.
Bakan Kurum'dan flaş kentsel dönüşüm açıklaması
Bakan Kurum'dan flaş kentsel dönüşüm açıklamasıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul'da 5,9 milyon bağımsız bölüm olduğunu belirterek, "Bunun 1,5 milyonu da riskli gözüküyor. Bunların 300 bini de acil öncelikli konutlar. 300 bin konutun dönüştürülmesi lazım." dedi.
2.03.2021Siyaset
Son Dakika... Karadeniz'de sıcak temas! Yer yerinden oynadı
Son Dakika... Karadeniz'de sıcak temas! Yer yerinden oynadıGelen son dakika haberine göre, Rusya Ulusal Savunma İdare Merkezi Rus ve Fransız savaş uçaklarının Karadeniz'de karşı karşıya geldiğini açıkladı. Sıcak temas saniye saniye görüntülendi...
18.02.2021Dünya
Uluslararası Adalet Divanı, Katar'ın BAE'yi suçladığı davayı reddetti
Uluslararası Adalet Divanı, Katar'ın BAE'yi suçladığı davayı reddettiUluslararası Adalet Divanı, Katar'ın, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) aleyhine "Her Türlü Irk Ayrımcılığının Tasfiye Edilmesine Dair Uluslararası Sözleşme'nin ihlali" gerekçesiyle açtığı davada BAE'nin itirazlarını haklı buldu.
4.02.2021Dünya
İlk görüşmede pozisyonlar korundu
İlk görüşmede pozisyonlar korunduTürkiye ve Yunanistan arasında 5 yıl aradan sonra başlayan İstikşafi görüşmelerin ilk toplantısında anlaşmazlık konularında tarafların pozisyonlarını koruduğu belirtiliyor.
28.01.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram'a katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram'a katıldıWhatsApp sözleşmesi ile gizlilik politikası ve hizmet şartları güncellendi. WhatsApp'ın yeni kararı tepkilere yol açtı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram'a katıldı.
13.01.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'hazırız' deyip ilan etti: Yakında kamuoyuna açıklayacağız
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'hazırız' deyip ilan etti: Yakında kamuoyuna açıklayacağızGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçileriyle Çankaya Köşkü'nde bir araya geldi.. Erdoğan açıklamasında, 'Ülke olarak uzun vadeli bakış açısıyla olumlu gündem oluşturmak ve ilişkilerimizi yeniden rayına oturtmak için hazırız. Brexit ile beraber artan belirsizlik ancak Türkiye'nin Avrupa ailesinde hak ettiği yeri almasıyla giderilebilecektir' dedi. 'Michen ve Leyen'i misafir edeceğiz. Dışişleri Bakanım da 21 Ocak'ta temaslarda bulunacak' diyen Erdoğan, 'Yeni reformların hazırlığı içindeyiz. Son aşamaya gelen çalışmaları yakında kamuoyumuzla paylaşacağız' ifadelerine yer verdi.
12.01.2021Siyaset
Son dakika... Bahreyn hava sahasını Katar'a açıyor!
Son dakika... Bahreyn hava sahasını Katar'a açıyor!Bahreyn, Doha ile anlaşmazlığı sona erdirmek için geçen hafta Arap devletlerinin ABD destekli anlaşmasının ardından, Pazar günü yaptığı açıklamada, Bahreyn hava sahasını 11 Ocak'tan itibaren Katar'a açacağını söyledi.
10.01.2021Dünya
Katar yeniden S. Arabistan hava sahasını kullanıyor
Katar yeniden S. Arabistan hava sahasını kullanıyorKatar Hava Yolları (Qatar Airways), Körfez krizinin çözülmesinin ardından yaklaşık 3,5 yıl sonra Suudi Arabistan hava sahasından uçuşlarına yeniden başladığını duyurdu.
8.01.2021Uzmanpara
Resmen duyurdu! 3,5 yıl sonra yeniden başladı
Resmen duyurdu! 3,5 yıl sonra yeniden başladıKatar Hava Yolları (Qatar Airways), Körfez krizinin çözülmesinin ardından yaklaşık 3,5 yıl sonra Suudi Arabistan hava sahasından uçuşlarına yeniden başladığını duyurdu.
7.01.2021Ekonomi
Son dakika... İmzalar atıldı! Sürpriz isim de orada...
Son dakika... İmzalar atıldı! Sürpriz isim de orada...Yıllar süren krizin sona erdiğinin gece yarısı duyurulmasıyla bugün liderleri taşıyan uçaklar arka arkaya iniş yaptı, televizyonlar canlı yayınla gelişmeleri ekrana getirdi. Tarihi anın fotoğrafını Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı servis etti, sürpriz ismin bulunduğu zirvede imzalar atıldı.
5.01.2021Dünya
Uçaklar peş peşe indi
Uçaklar peş peşe indiYıllar süren krizin sona erdiğinin gece yarısı duyurulmasıyla bugün liderleri taşıyan uçaklar canlı yayında iniş yaptı, televizyonlar canlı yayınla gelişmeleri ekrana getiriyor.
5.01.2021Haberler
Son dakika... Suudi Arabistan ile Katar arasındaki sınırlar açıldı!
Son dakika... Suudi Arabistan ile Katar arasındaki sınırlar açıldı!Kuveyt Dışişleri Bakanı, Suudi Arabistan ile Katar arasındaki sınırların açıldığını duyurdu. Katar'ın ayrıca yarın yapılacak 41. Körfez İşbirliği Konseyi Zirvesi'ne katılacağı açıklandı. Türkiye de anlaşmayı memnuniyetle karşıladığını söyledi.
5.01.2021Dünya
Avrupa havacılık sektörü Kovid-19 nedeniyle 2020'de 56,2 milyar euro kaybetti
Avrupa havacılık sektörü Kovid-19 nedeniyle 2020'de 56,2 milyar euro kaybettiAvrupa Hava Seyrüsefer Güvenliği Örgütü (EUROCONTROL), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2020'de Avrupa havacılık sektörünün bugüne kadarki "en kötü yılı" ve 56,2 milyar euroluk maddi kayıp yaşadığını duyurdu.
4.01.2021Ekonomi
Avrupa havacılık sektörü 56,2 milyar euro kaybetti
Avrupa havacılık sektörü 56,2 milyar euro kaybettiAvrupa Hava Seyrüsefer Güvenliği Örgütü (EUROCONTROL), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2020'de Avrupa havacılık sektörünün bugüne kadarki "en kötü yılı" ve 56,2 milyar euroluk maddi kayıp yaşadığını duyurdu.
4.01.2021Uzmanpara
Türkiye’nin baskısına dayanamadı... Tarihi uçuş!
Türkiye’nin baskısına dayanamadı... Tarihi uçuş!Rusya’nın arabuluculuğunda Dağlık Karabağ’da Azerbaycan’la kalıcı barış anlaşması imzalayan Ermenistan, Türk uçaklarına hava sahasını açtı. Türk Hava Yolları’nın Bakü-İstanbul uçuşu, Ermenistan hava sahası üzerinden gerçekleşti
29.12.2020Gündem
Son Dakika Haberi: Hayalet ortaya çıktı! İlk kez gösterdiler...
Son Dakika Haberi: Hayalet ortaya çıktı! İlk kez gösterdiler...Aralarında stratejik bombardıman uçaklarının da bulunduğu 15 Rus jetine 4 Çin savaş uçağı da katıldı, buna karşılık ABD'nin müttefiklerine ait savaş uçakları yerden yıldırım gibi havalandı. Havadaki kapışmanın görüntüleri, şok etkisi yarattı. Ruslar ise, Pasifik semalarındaki gövde gösterisinden sonra asıl sürprizi bugün paylaştı.
23.12.2020Dünya
Son dakika! Bakan Akar'dan sert tepki! '3 ayda 46 NAVTEX'
Son dakika! Bakan Akar'dan sert tepki! '3 ayda 46 NAVTEX'Milli Savunma Bakanı Akar ve TSK'nın komuta kademesi, Aksaz Deniz Üs Komutanlığı'nda "Kaplan Pençesi 2020 Tatbikatı"nı takip etti. Bakan Akar Yunanistan'ın Doğu Akdeniz'deki provokatif hamleleri hakkında "3 ayda 46 NAVTEX, 22 eğitim sahası ilan etti, sadece ikisini kullandı. Bunlar iyi komşuluk ilişkilerinin karşıtı davranışlardır." ifadelerini kullandı
22.12.2020Gündem
TSK’dan Akdeniz’de ‘Kaplan Pençesi’
TSK’dan Akdeniz’de ‘Kaplan Pençesi’Türk Silahlı Kuvvetleri, Aksaz bölgesi ile Akdeniz’in uluslararası suları ve hava sahasında bugün “Kaplan Pençesi 2020/2 Tatbikatı”nı gerçekleştirecek.
22.12.2020Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: 'Bunalıma katkı yapacak kararlara imza atmayacaklarını ümit ederim'
TBMM Başkanı Şentop: 'Bunalıma katkı yapacak kararlara imza atmayacaklarını ümit ederim'TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bugün toplanan Avrupa Birliği Liderler Zirvesi'ne ilişkin, "Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki güven bunalımının derinleşmesine katkı yapacak kararlara imza atmayacaklarını ümit ederim" dedi.
10.12.2020Siyaset
Son dakika! Şentop'tan AB ile ilişkiler hakkında açıklama
Son dakika! Şentop'tan AB ile ilişkiler hakkında açıklamaTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki güven bunalımının derinleşmesine katkı yapacak kararlara imza atılmayacağını ümit etmek isterim." dedi.
10.12.2020Siyaset
Dışişleri Bakanlığı'ndan Yunanistan'a 'yaptırım' cevabı
Dışişleri Bakanlığı'ndan Yunanistan'a 'yaptırım' cevabıDışişleri Bakanlığı, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın makalesine ilişkin "Hiçbir yaptırım Türkiye'nin Meis Adası veya 10 deniz mili kapsayan hava sahası egemenlik haklarından asla taviz vermesine neden olmayacak" açıklamasında bulundu.
5.12.2020Siyaset
İsrail savaş uçakları Lübnan'da alçak uçuş yaptı
İsrail savaş uçakları Lübnan'da alçak uçuş yaptıİsrail savaş uçaklarının Beyrut başta olmak üzere Lübnan'ın birçok bölgesinde alçak uçuş yaptığı belirtildi.
30.11.2020Dünya
Günde 2 sigara bile riski artırıyor! 50 yaşında ve tiryakiyseniz...
Günde 2 sigara bile riski artırıyor! 50 yaşında ve tiryakiyseniz...Hem tıp alanında yaşanan gelişmeler hem de sigarayı bırakma kampanyaları ve “dumansız hava sahası” uygulamaları, akciğer kanserinden korunmada ve tedavi başarısında etken rol oynuyor. Görülme sıklığı açısından erkeklerde ilk, kadınlarda da ikinci sıraya yer alan akciğer kanserinin öldürücülüğü yüksek kanser türleri arasında yer aldığını kaydeden Tıbbi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Umut Dişel, konu hakkında bilgi verdi. İşte detaylar...
26.11.2020Genel Sağlık
Bakan Kurum'dan eleştirilere 'kepçe'li yanıt
Bakan Kurum'dan eleştirilere 'kepçe'li yanıtÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Giresun'daki sel felaketi sonrası mahsur kalanlara kepçe üzerinde ulaşmasına ilişkin yapılan eleştirilere, "Biz kimlerin bu milletin ödediği paralarla hain emellerini gerçekleştirmek için kepçeye bindiğini, o kepçeyle kimlerin çukurlar kazdığını, sonra kepçeyle kazdıkları o çukurlara kimlerin gömüldüğünü biliyoruz. Bizi çevreci olmamakla suçlayanların çevreciliklerini gördük. Şaşkınlık içerisindeyiz." yanıtını verdi.
20.11.2020Siyaset
Son dakika! MSB sayıyı açıkladı! 2020 yılı içinde teröristlere büyük darbe!
Son dakika! MSB sayıyı açıkladı! 2020 yılı içinde teröristlere büyük darbe!Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 2020 yılında icra edilen operasyonlarda 98'i son bir ayda olmak üzere bugüne kadar 1031 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
14.11.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

katarhava sahasısuudi arabistanson dakika haberlerRusya

Hava Sahası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.