Hava Sahası

Hava Sahası

Son dakika Hava Sahası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hava Sahası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hava Sahası haber sayfamızda...

Hava Sahası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.432 hava sahasi haberi bulunmuştur.
‘Doğu Akdeniz’ için diplomasi trafiğinde sıra Yunanistan’ın
‘Doğu Akdeniz’ için diplomasi trafiğinde sıra Yunanistan’ınAnkara’da peş peşe gerçekleşen ziyaretlerle Doğu Akdeniz trafiği işliyor. Bu kapsamda, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, yarın Türkiye’de olacak. Türkiye’den önce Libya’ya giden Dendias’ın İstanbul ve Ankara ayaklı ziyareti aynı zamanda geniş kapsamlı Libya hükümet heyetinin ziyaretinin hemen ertesinde gerçekleşiyor.
13.04.2021 Siyaset
‘Süveyş Avrupa’nın hayat damarıdır’
‘Süveyş Avrupa’nın hayat damarıdır’Süveyş Kanalı, Ever Given isimli geminin kaza yapması nedeniyle bir hafta kapalı kaldı. Tüm dünyayı etkileyen kazanın ardından Türkiye’nin coğrafi olarak önem kazandığını dile getiren Prof. Dr. Hasan Köni, önümüzdeki dönemde olası güzergâh seçeneklerini Milliyet’e anlattı
3.04.2021Gündem
Son dakika... Türkiye de var! NATO'dan Rus savaş uçaklarına önleme
Son dakika... Türkiye de var! NATO'dan Rus savaş uçaklarına önlemeNATO'ya bağlı savaş uçaklarının, Kuzey Denizi, Karadeniz, Baltık Denizi ve Kuzey Atlantik bölgesinde Rusya'ya ait savaş uçaklarının "olağan dışı faaliyetlerine karşı" 10 kez havalandığı ve bunlara karşı 6 kez önleme yaptığı bildirildi.
30.03.2021Dünya
Etna bir kez daha patladı
Etna bir kez daha patladıİtalya'nın güneyindeki aktif yanardağlardan Etna, bir kez daha lav ve kül püskürttü.
24.03.2021Dünya
Uçakta korku dolu anlar! Kalp krizi geçiren bebeği milletvekili kurtardı
Uçakta korku dolu anlar! Kalp krizi geçiren bebeği milletvekili kurtardıTürk Hava Yolları'nın (THY) Bişkek-İstanbul seferini yapan tarifeli uçağında kalp krizi geçiren bebeğe müdahale eden AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, "Ankara'ya yarım saatlik bir mesafe vardı. Doktor olduğumu bilen hostesler kucağıma bir bebek getirdi. Baktım, bebek morarmış, solunum yok, kalp durmuş vaziyetteydi. Ondan sonra nefes borusunu açtık, kalp masajı, nefes yoluyla solunum derken bebek kendine geldi." dedi.
19.03.2021Gündem
Bakan Kurum'dan flaş kentsel dönüşüm açıklaması
Bakan Kurum'dan flaş kentsel dönüşüm açıklamasıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul'da 5,9 milyon bağımsız bölüm olduğunu belirterek, "Bunun 1,5 milyonu da riskli gözüküyor. Bunların 300 bini de acil öncelikli konutlar. 300 bin konutun dönüştürülmesi lazım." dedi.
2.03.2021Siyaset
Son Dakika... Karadeniz'de sıcak temas! Yer yerinden oynadı
Son Dakika... Karadeniz'de sıcak temas! Yer yerinden oynadıGelen son dakika haberine göre, Rusya Ulusal Savunma İdare Merkezi Rus ve Fransız savaş uçaklarının Karadeniz'de karşı karşıya geldiğini açıkladı. Sıcak temas saniye saniye görüntülendi...
18.02.2021Dünya
Uluslararası Adalet Divanı, Katar'ın BAE'yi suçladığı davayı reddetti
Uluslararası Adalet Divanı, Katar'ın BAE'yi suçladığı davayı reddettiUluslararası Adalet Divanı, Katar'ın, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) aleyhine "Her Türlü Irk Ayrımcılığının Tasfiye Edilmesine Dair Uluslararası Sözleşme'nin ihlali" gerekçesiyle açtığı davada BAE'nin itirazlarını haklı buldu.
4.02.2021Dünya
İlk görüşmede pozisyonlar korundu
İlk görüşmede pozisyonlar korunduTürkiye ve Yunanistan arasında 5 yıl aradan sonra başlayan İstikşafi görüşmelerin ilk toplantısında anlaşmazlık konularında tarafların pozisyonlarını koruduğu belirtiliyor.
28.01.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram'a katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram'a katıldıWhatsApp sözleşmesi ile gizlilik politikası ve hizmet şartları güncellendi. WhatsApp'ın yeni kararı tepkilere yol açtı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram'a katıldı.
13.01.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'hazırız' deyip ilan etti: Yakında kamuoyuna açıklayacağız
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'hazırız' deyip ilan etti: Yakında kamuoyuna açıklayacağızGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçileriyle Çankaya Köşkü'nde bir araya geldi.. Erdoğan açıklamasında, 'Ülke olarak uzun vadeli bakış açısıyla olumlu gündem oluşturmak ve ilişkilerimizi yeniden rayına oturtmak için hazırız. Brexit ile beraber artan belirsizlik ancak Türkiye'nin Avrupa ailesinde hak ettiği yeri almasıyla giderilebilecektir' dedi. 'Michen ve Leyen'i misafir edeceğiz. Dışişleri Bakanım da 21 Ocak'ta temaslarda bulunacak' diyen Erdoğan, 'Yeni reformların hazırlığı içindeyiz. Son aşamaya gelen çalışmaları yakında kamuoyumuzla paylaşacağız' ifadelerine yer verdi.
12.01.2021Siyaset
Son dakika... Bahreyn hava sahasını Katar'a açıyor!
Son dakika... Bahreyn hava sahasını Katar'a açıyor!Bahreyn, Doha ile anlaşmazlığı sona erdirmek için geçen hafta Arap devletlerinin ABD destekli anlaşmasının ardından, Pazar günü yaptığı açıklamada, Bahreyn hava sahasını 11 Ocak'tan itibaren Katar'a açacağını söyledi.
10.01.2021Dünya
Katar yeniden S. Arabistan hava sahasını kullanıyor
Katar yeniden S. Arabistan hava sahasını kullanıyorKatar Hava Yolları (Qatar Airways), Körfez krizinin çözülmesinin ardından yaklaşık 3,5 yıl sonra Suudi Arabistan hava sahasından uçuşlarına yeniden başladığını duyurdu.
8.01.2021Uzmanpara
Resmen duyurdu! 3,5 yıl sonra yeniden başladı
Resmen duyurdu! 3,5 yıl sonra yeniden başladıKatar Hava Yolları (Qatar Airways), Körfez krizinin çözülmesinin ardından yaklaşık 3,5 yıl sonra Suudi Arabistan hava sahasından uçuşlarına yeniden başladığını duyurdu.
7.01.2021Ekonomi
Son dakika... İmzalar atıldı! Sürpriz isim de orada...
Son dakika... İmzalar atıldı! Sürpriz isim de orada...Yıllar süren krizin sona erdiğinin gece yarısı duyurulmasıyla bugün liderleri taşıyan uçaklar arka arkaya iniş yaptı, televizyonlar canlı yayınla gelişmeleri ekrana getirdi. Tarihi anın fotoğrafını Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı servis etti, sürpriz ismin bulunduğu zirvede imzalar atıldı.
5.01.2021Dünya
Uçaklar peş peşe indi
Uçaklar peş peşe indiYıllar süren krizin sona erdiğinin gece yarısı duyurulmasıyla bugün liderleri taşıyan uçaklar canlı yayında iniş yaptı, televizyonlar canlı yayınla gelişmeleri ekrana getiriyor.
5.01.2021Haberler
Son dakika... Suudi Arabistan ile Katar arasındaki sınırlar açıldı!
Son dakika... Suudi Arabistan ile Katar arasındaki sınırlar açıldı!Kuveyt Dışişleri Bakanı, Suudi Arabistan ile Katar arasındaki sınırların açıldığını duyurdu. Katar'ın ayrıca yarın yapılacak 41. Körfez İşbirliği Konseyi Zirvesi'ne katılacağı açıklandı. Türkiye de anlaşmayı memnuniyetle karşıladığını söyledi.
5.01.2021Dünya
Avrupa havacılık sektörü Kovid-19 nedeniyle 2020'de 56,2 milyar euro kaybetti
Avrupa havacılık sektörü Kovid-19 nedeniyle 2020'de 56,2 milyar euro kaybettiAvrupa Hava Seyrüsefer Güvenliği Örgütü (EUROCONTROL), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2020'de Avrupa havacılık sektörünün bugüne kadarki "en kötü yılı" ve 56,2 milyar euroluk maddi kayıp yaşadığını duyurdu.
4.01.2021Ekonomi
Avrupa havacılık sektörü 56,2 milyar euro kaybetti
Avrupa havacılık sektörü 56,2 milyar euro kaybettiAvrupa Hava Seyrüsefer Güvenliği Örgütü (EUROCONTROL), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2020'de Avrupa havacılık sektörünün bugüne kadarki "en kötü yılı" ve 56,2 milyar euroluk maddi kayıp yaşadığını duyurdu.
4.01.2021Uzmanpara
Türkiye’nin baskısına dayanamadı... Tarihi uçuş!
Türkiye’nin baskısına dayanamadı... Tarihi uçuş!Rusya’nın arabuluculuğunda Dağlık Karabağ’da Azerbaycan’la kalıcı barış anlaşması imzalayan Ermenistan, Türk uçaklarına hava sahasını açtı. Türk Hava Yolları’nın Bakü-İstanbul uçuşu, Ermenistan hava sahası üzerinden gerçekleşti
29.12.2020Gündem
Son Dakika Haberi: Hayalet ortaya çıktı! İlk kez gösterdiler...
Son Dakika Haberi: Hayalet ortaya çıktı! İlk kez gösterdiler...Aralarında stratejik bombardıman uçaklarının da bulunduğu 15 Rus jetine 4 Çin savaş uçağı da katıldı, buna karşılık ABD'nin müttefiklerine ait savaş uçakları yerden yıldırım gibi havalandı. Havadaki kapışmanın görüntüleri, şok etkisi yarattı. Ruslar ise, Pasifik semalarındaki gövde gösterisinden sonra asıl sürprizi bugün paylaştı.
23.12.2020Dünya
Son dakika! Bakan Akar'dan sert tepki! '3 ayda 46 NAVTEX'
Son dakika! Bakan Akar'dan sert tepki! '3 ayda 46 NAVTEX'Milli Savunma Bakanı Akar ve TSK'nın komuta kademesi, Aksaz Deniz Üs Komutanlığı'nda "Kaplan Pençesi 2020 Tatbikatı"nı takip etti. Bakan Akar Yunanistan'ın Doğu Akdeniz'deki provokatif hamleleri hakkında "3 ayda 46 NAVTEX, 22 eğitim sahası ilan etti, sadece ikisini kullandı. Bunlar iyi komşuluk ilişkilerinin karşıtı davranışlardır." ifadelerini kullandı
22.12.2020Gündem
TSK’dan Akdeniz’de ‘Kaplan Pençesi’
TSK’dan Akdeniz’de ‘Kaplan Pençesi’Türk Silahlı Kuvvetleri, Aksaz bölgesi ile Akdeniz’in uluslararası suları ve hava sahasında bugün “Kaplan Pençesi 2020/2 Tatbikatı”nı gerçekleştirecek.
22.12.2020Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: 'Bunalıma katkı yapacak kararlara imza atmayacaklarını ümit ederim'
TBMM Başkanı Şentop: 'Bunalıma katkı yapacak kararlara imza atmayacaklarını ümit ederim'TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bugün toplanan Avrupa Birliği Liderler Zirvesi'ne ilişkin, "Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki güven bunalımının derinleşmesine katkı yapacak kararlara imza atmayacaklarını ümit ederim" dedi.
10.12.2020Siyaset
Son dakika! Şentop'tan AB ile ilişkiler hakkında açıklama
Son dakika! Şentop'tan AB ile ilişkiler hakkında açıklamaTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki güven bunalımının derinleşmesine katkı yapacak kararlara imza atılmayacağını ümit etmek isterim." dedi.
10.12.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

katarsuudi arabistanrusyason dakika haberlerhava sahası

Hava Sahası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.