Hayvanat

Hayvanat

Son dakika hayvanat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hayvanat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hayvanat haber sayfamızda...

Hayvanat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.956 hayvanat haberi bulunmuştur.
Kontrolden çıkan taksi yayaların arasına daldı, motosikletler çocuklara çarptı
Kontrolden çıkan taksi yayaların arasına daldı, motosikletler çocuklara çarptıGaziantep Emniyet Müdürlüğü, kent merkezinde meydana gelen 13 ayrı trafik kazasının görüntülerini paylaştı. Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kameralarına anbean yansıyan kazalarda ani manevra yapan taksinin yayaların arasına dalma ve motosikletlerin yayalara çarpma anları ise dikkat çekti.
18.05.2022Haberler
Kontrolden çıkan taksi yayaların arasına daldı, motosikletler çocuklara çarptı
Kontrolden çıkan taksi yayaların arasına daldı, motosikletler çocuklara çarptıGaziantep Emniyet Müdürlüğü, kent merkezinde meydana gelen 13 ayrı trafik kazasının görüntülerini paylaştı. Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kameralarına anbean yansıyan kazalarda ani manevra yapan taksinin yayaların arasına dalma ve motosikletlerin yayalara çarpma anları ise dikkat çekti.
18.05.2022Gündem
Son dakika... Sezer Öztürk 14 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırıldı
Son dakika... Sezer Öztürk 14 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırıldıFutbolcu Sezer Öztürk, "tahrik altında kasten öldürme", "tahrik altında yaralama" ve "ruhsatsız silah bulundurmak" suçlarından verilen ceza belli oldu. Sezer Öztürk, "tahrik altında kasten öldürme" suçundan 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılırken "tahrik altında kasıtlı yaralama" ve "ruhsatsız silah bulundurmak" suçlarından da 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. İşte detaylar...
12.05.2022Gündem
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?Dünya dilleri arasında yer alan İngilizce günümüzde en çık kullanılan diller arasında yer alır. Yeni bir dil öğrenmenin en temel kriterleri arasında kelimeler ve dil bilgisi konusu gelmektedir. Bu yüzden İngilizce öğrenmede İngilizce kelimeler ve anlamları konusu oldukça önemlidir. İngilizcede her ne kadar bir milyona yakın kelime bulunsa da günlük konulma dili, yazı dili, kitap ve dergilerde kullanılan kelime sayısı yarısı kadardır. İngilizce'de en çok kullanılan kelimeleri ve anlamlarını bilmek yeterli olacaktır. İngilizcede en çok kullanılan kelimeler nelerdir? İngilizce kelimeler ve anlamları ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
11.05.2022Eğitim
Hayvan dostu kampüsler
Hayvan dostu kampüslerBoğaziçi’nin kedileri, ODTÜ’nün kuşları, Erciyes’in sincapları, Akdeniz’in köpekleri… Türkiye’nin dört bir yanında üniversite kampüsleri, yüzlerce hayvana ev sahipliği yapıyor. Hayvan dostu kampüslerde hem öğrenciler hem de patili dostlar çok mutlu.
7.05.2022Pazar
Hande Yener: Enerjimi kimse düşüremeyecek!
Hande Yener: Enerjimi kimse düşüremeyecek!Son dönemde yaşadığı sağlık sorunları ve sahne kıyafetleriyle adından söz ettiren 49 yaşındaki Hande Yener, Etiler’de bulunan bir restorandan çıkarken görüntülendi. Ayaküstü basın mensuplarıyla sohbet eden şarkıcı, sakatlanan bacağı hakkında konuştu.
6.05.2022Cadde
Pekin'de fırlayan vakalar için bin yataklı hastane!
Pekin'de fırlayan vakalar için bin yataklı hastane!Sars döneminden kalma hastanenin hastalardaki ani artış için hazırlandığı bildirildi. Yerel haberlere göre Pekin, Kovid -19 vakalarındaki fırlamayla başa çıkmak için binlerce hastane yatağı hazırlıyor.
4.05.2022Dünya
İlk veriler geldi! 10 günde 500 kilometre
İlk veriler geldi! 10 günde 500 kilometreEskişehir'de, nesli tehlikede olan küçük akbabaların hareketlerini alan kullanımlarını ortaya çıkararak, daha iyi korunur hale getirmek amacıyla başlatılan proje kapsamında yakalandıktan sonra üzerlerine verici takılan 3 akbabadan ilk veriler gelmeye başladı.
4.05.2022Gündem
3036 yılından gelen zaman yolcusu neler söyledi?
3036 yılından gelen zaman yolcusu neler söyledi?TikTok uygulamasında kendini ' ᄂIVΣ YӨЦЯ ᄂIΣ ' ismiyle tanıtan bir kullanıcı 3036 yılından geldiğini iddia ederek çarpıcı açıklamalarda bulundu. Biz kullanıcının açıklamaları karşısında donduk kaldık. Elektriğin, su kaynaklarının, gıdaya ulaşımın ve en önemlisi özgürlüğün olmadığı bir dünyada yaşayabilir misin? 3036 yılına Molatik oluyoruz...
4.05.2022Hayat
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.05.2022Eğitim
Ortalarına aldıkları yavruları korumak için durdukları şekil şaşkına çeviriyor
Ortalarına aldıkları yavruları korumak için durdukları şekil şaşkına çeviriyorMadagaskar'da endemik bir tür olan lemurların yeni doğan yavruları korumak ve ısıtmak amacıyla birbirlerine sokularak saatlerce o şekilde kalması görenlerin dikkatini çekiyor.
24.04.2022Haberler
Kentin ilk küçük akbabası! Her adımı takip ediliyor
Kentin ilk küçük akbabası! Her adımı takip ediliyorEskişehir'de, nesli tehlikede olan küçük akbabaların hareketlerini, alan kullanımlarını ortaya çıkartarak daha iyi korunur hale getirmek amacıyla başlatılan proje kapsamında yakalanan ilk küçük akbaba üzerine verici takıldıktan sonra doğaya salındı. Kuzey Doğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban, akbabanın hareketleri ve kullandığı alanların takip edileceğini belirterek, “Bu Eskişehir'in ilk küçük akbabası. Bu nedenle çok önemli. Bize diğer akbabaların nerede olduğunu da gösterecek” dedi.
24.04.2022Gündem
Villada bulunan 'beyaz kaplan', Gaziantep'te koruma altına alındı
Villada bulunan 'beyaz kaplan', Gaziantep'te koruma altına alındıİstanbul'da lüks bir villada bulunarak el konulan ve 20 bin doğumda bir rastlanabilen bir tür olan 'beyaz kaplan' olarak adlandırılan albino Bengal kaplanı yavrusu Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde koruma altına alındı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, biberon ile süt içirdiği beyaz kaplana 'Kartopu' ismini koyduklarını söyledi.
17.04.2022Haberler
20 bin doğumda bir rastlanıyor! 'Kartopu'ndan haber var
20 bin doğumda bir rastlanıyor! 'Kartopu'ndan haber varİstanbul'da lüks bir villada bulunarak el konulan ve 20 bin doğumda bir rastlanabilen bir tür olan 'beyaz kaplan' olarak adlandırılan albino Bengal kaplanı yavrusu Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde koruma altına alındı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, biberon ile süt içirdiği beyaz kaplana 'Kartopu' ismini koyduklarını söyledi.
17.04.2022Gündem
Tekirdağ’da göç yolculuğunda yorgun düşen akbaba Çekmeköy’de şifa buldu
Tekirdağ’da göç yolculuğunda yorgun düşen akbaba Çekmeköy’de şifa bulduTekirdağ semalarında göç yolculuğu yaptığı sırada yorgun düşerek uçamayan kara akbaba, İstanbul Çekmeköy’de bulunan hayvanat bahçesinde şifa buldu. 8 yaşında olduğu değerlendirilen ve vücuduna takılı çip sayesinde uluslararası çapta takip edilen akbabaya burada vitamin takviyesi yapılıp beslenmesi sağlanıyor. Ayrıca akbabanın bileğinde bulunan künyenin Yunanistan’da bulunan Atina Üniversitesi’nde takıldığı tahmin ediliyor.
3.04.2022Haberler
Isırsam mı korusam mı?
Isırsam mı korusam mı?“Morbius”, süper kahramanların güç gösterilerinden ziyade karakter dokunuşlarının ağırlık kazandığı günümüz sinemasında ortalama bir macera vadediyor.
İngiliz emekli asker Ukrayna'dan aslan ve kurdu minibüsüyle tahliye etti
İngiliz emekli asker Ukrayna'dan aslan ve kurdu minibüsüyle tahliye ettiİngiliz emekli asker Tim Locks ve iki arkadaşı, 4 günlük bir süreçte Ukrayna’nın güneydoğusunda, savaş hattında bulunan bir aslanı ve kurdu minibüsüyle tahliye etmeyi başardı.
25.03.2022Haberler
İngiliz emekli asker Ukrayna'dan aslan ve kurdu minibüsüyle tahliye etti
İngiliz emekli asker Ukrayna'dan aslan ve kurdu minibüsüyle tahliye ettiİngiliz emekli asker Tim Locks ve iki arkadaşı, 4 günlük bir süreçte Ukrayna’nın güneydoğusunda, savaş hattında bulunan bir aslanı ve kurdu minibüsüyle tahliye etmeyi başardı.
25.03.2022Dünya
İnsanlardan hayvanlara bulaşan hastalıklar var mı?
İnsanlardan hayvanlara bulaşan hastalıklar var mı?Bugüne kadar hayvanlardan insanlara bulaşan hastalıklar gündemdeydi. Hatta pandemi sürecinde birçok evcil hayvan koronavirüs bulaştırdığı iddiasıyla sokağa atıldı. Ancak bilim dünyası bu sefer "Biz insanlar hayvanları hasta edebilir miyiz?" sorusunu soruyor. Cevap: Evet.
8.04.2022Evcil Hayvan
Bülent Ersoy'dan 'Bergen' açıklaması
Bülent Ersoy'dan 'Bergen' açıklamasıModacı Pınar Kerimoğlu, önceki akşam Etiler’de doğum gününü kutladı. Eşi Yücel Kerimoğlu’nun doğum gününe özel kapattığı mekana 100’e yakın davetli katıldı. Bülent Ersoy, Fatih Ürek, Hakan Akkaya, Zuhal Topal, Zahide Yetiş, Selin Ciğerci, Necati Ateş, Beste Korkmaz, Korhan Saygıner ve Züleyha Ortak gibi ünlü isimlerin katıldığı partide, Cenk Eren sahne aldı.
17.03.2022Cadde
24 yaban hayvanı, Antalyalı oldu
24 yaban hayvanı, Antalyalı olduİzmir Doğal Yaşam Parkı’nda doğan 6 türdeki 24 yaban hayvanının yeni yuvası artık Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi olcak.
14.03.2022Ege
Vezir Alemşah kimdir, nasıl öldü, tarihte var mı? Kuruluş Osman dizisinin Alemşah'ı Taner Turan kimdir, kaç yaşında, nereli?
Vezir Alemşah kimdir, nasıl öldü, tarihte var mı? Kuruluş Osman dizisinin Alemşah'ı Taner Turan kimdir, kaç yaşında, nereli?Selçuklu Veziri Alemşah nasıl öldü, tarihte kimdir? Kuruluş Osman dizisinde Alemşah karakteri ile Taner Turan ekrana geliyor. Dizide Osman Bey'i zorlayan Vezir Alemşah tarihte kimdir merak ediliyor. Alemşah'a hayat veren Taner Turan kimdir?
9.03.2022Cadde
Ölümcül yılanlara şefkatle yaklaşıyor
Ölümcül yılanlara şefkatle yaklaşıyorKayseri’de 3 yıldır yılan bakıcılığı yapan kadın, herkesin korkarak baktığı ölümcül yılanlara anne şefkati göstererek bakıyor. Yılanı boynuna alarak gezen kadın, “Sabah ilk geldiğimde ‘günaydın annem’ diyerek başlıyorum. Verdikleri tepkiler hoşuma gidiyor” dedi.
8.03.2022Haberler
Pitonların Anası! Ölümcül yılanlara şefkatle yaklaşıyor
Pitonların Anası! Ölümcül yılanlara şefkatle yaklaşıyorKayseri’de 3 yıldır yılan bakıcılığı yapan kadın, herkesin korkarak baktığı ölümcül yılanlara anne şefkati göstererek bakıyor. Yılanı boynuna alarak gezen kadın, “Sabah ilk geldiğimde ‘günaydın annem’ diyerek başlıyorum. Verdikleri tepkiler hoşuma gidiyor” dedi.
8.03.2022Gündem
Uşaklı oldular
Uşaklı oldularİzmir Büyükşehir Belediyesi, Doğal Yaşam Parkı’nda doğan 12 türde 54 yaban hayvanı, yaşam kalitesi göz önünde bulundurarak talep üzerine Uşak’a gönderdi.
28.02.2022Ege

Benzer Haber Etiketleri

Hayvanat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.