Hazar Gölü

Hazar Gölü

Son dakika Hazar Gölü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hazar Gölü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hazar Gölü haber sayfamızda...

Hazar Gölü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 169 hazar gölü haberi bulunmuştur.
Depremin merkezi Sivrice'deki göl manzaralı TOKİ konutları tamamlandı
Depremin merkezi Sivrice'deki göl manzaralı TOKİ konutları tamamlandıElazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen 6.8’lik depremin merkez üssü Sivrice ilçesinde yapımına başlanan göl manzaralı 305 konut, 86 iş yeri tamamlandı. Kışın kayak merkeziyle, yazın sahilleriyle Akdeniz ve Ege'yi aratmayan ilçe yeni yüzü ile misafirlerini ağırlamayı bekliyor.
26.12.2021Emlak
Dünyanın En Büyük Gölü Hangisidir Ve Hangi Ülkededir?
Dünyanın En Büyük Gölü Hangisidir Ve Hangi Ülkededir?Göller günümüzde birçok amaç için kullanılan su birikintileri olmaktadır. Bazı göller muazzam görünümleriyle ilgi odağı olurken aynı zamanda birçok devletin değişik amaçları için de kullandıkları araçlar olmuşlardır. Bununla beraber yeryüzünde en büyük göller merak edilen konulardandır. Bu bakımdan dünyanın en büyük gölünü öğrenebilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz. Peki, Dünyanın en büyük Gölü hangisidir ve hangi ülkededir? Tüm detaylarıyla sizin için derledik.
19.10.2021Eğitim
Büyükşehirler susuzluk riski altında! 'Üç Van Gölü kadar alanı kaybettik'
Büyükşehirler susuzluk riski altında! 'Üç Van Gölü kadar alanı kaybettik'2050 yılında 5 milyar insan susuz kalabilir! Bu korkunç gerçek, tüm dünyayı etkisi altına alan iklim krizinin ulaşabileceği boyutları gösteriyor. Gerekli önlemler hızlıca alınmazsa başta Türkiye olmak üzere pek çok ülke, büyük bir su sorunuyla karşı karşıya kalacak. Uzmanlar, üç Van Gölü büyüklüğünde sulak alanı kaybettiğimizi vurgulayarak İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi büyükşehirlerin risk altında olduğunu söylüyor.
10.10.2021Gündem
Caucasian Ne Demek? Caucasian Kime Denir, Kafkasyalıdan Farkı Nedir?
Caucasian Ne Demek? Caucasian Kime Denir, Kafkasyalıdan Farkı Nedir?Günümüzde kullanılan bazı yabancı sözcüklerin Türkçede ne anlama geldiği birçok insan tarafından merak konusu olmaktadır. Televizyonlarda, gazetelerde ve daha pek çok farklı yerlerde bu kelimelerle karşılaşmak mümkün olarak görülmektedir. Caucasian kelimesi de bu kelimelerden biri olarak ifade edilmektedir. Peki, caucasian kelimesi ne demek? Caucasian kime denir, Kafkasyalıdan farkı nedir? İşte, caucasian kelimesi hakkında merak edilen detaylar.
13.09.2021Sözlük
Asya Haritası (Fiziki, Siyasi, Dilsiz): Asya Kıtasında Olan Ülkeler, Akarsular, Göller Nelerdir?
Asya Haritası (Fiziki, Siyasi, Dilsiz): Asya Kıtasında Olan Ülkeler, Akarsular, Göller Nelerdir?Asya haritasının fiziki ve siyasi özelliklerini açıklayabilmek, kıtanın dilsiz haritasını çıkarabilmek, Asya kıtası üzerinde bulunan ülkelere ve ülkelerin jeopolitik yapılarına kısaca değinebilmek, tüm kıta üzerinde yer alan akarsu ve göller hakkında bilgi alabilmek, son olarak da Asya haritasının oluşum sürecini iyice kavrayabilmek adına detaylıca sizler için derledik.
14.09.2020Haritalar
Dünya Göller Haritası: Dünyada Bulunan Göllerin İsimleri Ve Özellikleri Nelerdir?
Dünya Göller Haritası: Dünyada Bulunan Göllerin İsimleri Ve Özellikleri Nelerdir?Göl Karalar üzerinde oluşan genellikle ve volkanik tektonik, set şeklinde oluşan gerçekleşen, çanak şeklindeki dört yanının kapalı olduğu alanlardır. Göller yapay ve doğal olarak ayrılmaktadır. Doğal göllerin oluşumu doğal sebeplerle meydana gelirken, yapay göller kişiler tarafından oluşturulmaktadır. Göllerin bazıları akarsular tarafından beslenirken, bazıları sadece yağmur ve kar suları ile beslenmektedir. Böylece çok çeşitli oluşumlarla göller meydana gelebilmektedir. Dünyanın dünya göller haritası dünyada bulunan göllerin isimleri ve özellikleri bakımından ayrıntıları derledik.
14.09.2020Haritalar
Dünya Sular Çoğrafyası Haritası: Denizler, Göller, Akarsular Ve Boğazlar Hakkında Bilgiler
Dünya Sular Çoğrafyası Haritası: Denizler, Göller, Akarsular Ve Boğazlar Hakkında BilgilerDünyanın %70'i sularla kaplıdır. Bu nedenle gezegenimizin yarısından çoğunu deniz ve okyanuslar oluşturur. Dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip olan Çin'de bulunan Güney Çin Deniz'i dünyanın en büyük denizidir. Ülkemizde ise Akdeniz, Marmara, Ege ve Karadeniz bulunur. Sizin için denizler, göller, akarsular ve boğazlar konusunu anlattık.
13.09.2020Haritalar
5.3'lük depremin ardından oluşan fay kırıkları görüntülendi
5.3'lük depremin ardından oluşan fay kırıkları görüntülendiElazığ'da 09.37'de meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depremin ardından Hazar Gölü'nde yüzey kırığı izleri görüldüğü öne sürüldü. Cep telefonu kamerası ile çekilen görüntülerde fay kırığının oluşturduğu izler suyun üzerinde görülebiliyor. 24 Ocak'ta Elazığ'da yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremde de bu izler Karakaya Baraj Gölü üzerinde görüntülenmişti.
27.12.2020Haberler
Elazığ'da depremin ardından görüntülendi! Hazar Gölü'nde...
Elazığ'da depremin ardından görüntülendi! Hazar Gölü'nde...Elazığ'da 09.37'de meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depremin ardından Hazar Gölü'nde yüzey kırığı izleri görüldüğü öne sürüldü.
27.12.2020Gündem
Son dakika... Elazığ'da 5.3 büyüklüğünde deprem! Bir kişi camdan atladı
Son dakika... Elazığ'da 5.3 büyüklüğünde deprem! Bir kişi camdan atladıGelen son dakika haberine göre; Elazığ'da bugün sabah 5.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sarsıntı, aralarında Diyarbakır'ın da bulunduğu üç şehirde hissedildi. Kandilli Rasathanesi'nin verilerine göre, sarsıntının merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesine 10 kilometre mesafede. Yerin iki kilometre altında gerçekleşen deprem, 09.37'de meydana geldi. Öte yandan Elazığ'daki depremin ardından bir ilimizde daha deprem yaşandı. AFAD saat 10.13'te Muğla'nın Dalaman ilçesinde 4.2 büyüklüğünde bir depremin meydana geldiğini duyurdu.
27.12.2020Gündem
Elazığ'da üretilen 5 milyon yavru sazan iç sularla buluştu
Elazığ'da üretilen 5 milyon yavru sazan iç sularla buluştuDevlet Su İşleri (DSİ) 9. Bölge Müdürlüğü Keban Su Ürünleri Şube Müdürlüğünce 2020 yılında üretimi gerçekleştirilen 5 milyon yavru pullu sazan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yer alan baraj gölleri ile göletlere bırakıldı.
23.12.2020Ekonomi
Elazığ'daki depremden sonra Hazar Gölü'nde su seviyesi yükseldi
Elazığ'daki depremden sonra Hazar Gölü'nde su seviyesi yükseldiElazığ'ın Sivrice ilçesinde bulunan Hazar Gölü'nde 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından su seviyesinde yükselme görüldü.
15.12.2020Haberler
Elazığ'daki depremden sonra Hazar Gölü'nde su seviyesi yükseldi
Elazığ'daki depremden sonra Hazar Gölü'nde su seviyesi yükseldiElazığ'ın Sivrice ilçesinde bulunan Hazar Gölü'nde 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından su seviyesinde yükselme görüldü. Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ercan Aksoy, gölün tektonik bir göl olduğunu anımsatarak, su seviyesindeki artışla ilgili, "24 Ocak tarihine bakıldığında bu tarihten önce bölgedeki yağış miktarında önemli bir artış olmadığı gözleniyor. Dolayısıyla göl seviyesindeki değişmenin tek kaynağı yer altı suyundaki artış olmalı. Nispi bir artışın olduğu ortada." dedi.
15.12.2020Gündem
Hazar Gölü sonbaharın renkleriyle büyülüyor
Hazar Gölü sonbaharın renkleriyle büyülüyorElazığ'ın Sivrice ilçesinde yılın dört mevsimi farklı güzelliklere sahne olan Hazar Gölü, sonbaharda mavi, yeşil ve sarının bütün tonlarının harmanlandığı eşsiz doğasıyla seyrine doyum olmayan manzaralar sunuyor. Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan: "Ülkemizin nadide göllerinden biri olan Hazar Gölü yılın her mevsimi farklı bir güzelliğe bürünen doğasıyla vatandaşlar tarafından yılın 12 ayı ziyaretçisiz kalmıyor" dedi.
4.12.2020Tatil
Hazar Gölü Elazığ İlinde Nerede? Gölün Özellikleri, Oluşumu Ve Tarihçesi
Hazar Gölü Elazığ İlinde Nerede? Gölün Özellikleri, Oluşumu Ve TarihçesiHazar Gölü Elazığ ilinde nerede yer almaktadır, Hazar Gölü'nün genel özellikleri nelerden oluşmaktadır, Gölün oluşumu ve tarihçesi hakkında bilgi nereden elde edinilir, Hazar Gölü göl türü bakımından hangi sınıfa girmektedir, Hazar Gölü'nün uzunluğu ve genişliği kaç kilometredir, Gölün ortalama yüzölçümü toplamda kaç km² kapsamaktadır, Gölün en derin noktası neresi ve kaç metredir, gibi sorulara yanıt veren detaylı bilgileri sizler için toparladık.
24.09.2020Tatil
Derinlikler çağırıyor
Derinlikler çağırıyorHayalleri gerçek yapan dalış fabrikası Bodrum’dan beyaz balina Aydın’ın ziyaret ettiği Sinop’a, hırçın Karadeniz’den su altı cenneti Ayvalık’a derinlik tutkunlarını memnun edecek 30 dalış merkezini hatırlayalım
16.08.2020Pazar
Hazar Gölü, Ege ve Akdeniz'i aratmıyor
Hazar Gölü, Ege ve Akdeniz'i aratmıyorElazığ'ın Sivrice ilçesindeki Hazar Gölü, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde yaşayan tatilcilerden yoğun ilgi görüyor. Şehrin güneydoğusunda, kent merkezine 26 kilometre uzaklıkta bulunan, halk arasında "Doğu'nun gizli denizi" olarak adlandırılan tektonik göl, eşsiz manzarası, doğal güzellikleri, turistik tesisleri ile bölgedeki vatandaşların gözde tatil mekanı.
7.08.2020Tatil
Ne Bodrum, ne Marmaris, burası 'doğunun gizli denizi'
Ne Bodrum, ne Marmaris, burası 'doğunun gizli denizi'Elazığ’da 'doğunun gizli denizi' olarak bilinen Hazar Gölü, hem bunaltıcı sıcaklar hem de Covid-19 kısıtlamalarının esnetilmesiyle tatilciler tarafından yoğun ilgi görüyor.
6.07.2020Tatil
Elazığ'da serinlemek için göle giren kişi boğuldu
Elazığ'da serinlemek için göle giren kişi boğuldu Elazığ'ın Sivrice ilçesinde serinlemek için Hazar Gölü'ne giren kişi boğuldu.
21.06.2020Haberler
Haberi alan yakınları sinir krizi geçirdi! 2 saat sonra bulundu...
Haberi alan yakınları sinir krizi geçirdi! 2 saat sonra bulundu...Elazığ'da, serinlemek için 2 arkadaşıyla Hazar Gölü'ne giren Harun Güncü (25), akıntıya kapılarak gözden kayboldu. Güncü'nün cansız bedeni 2 saat sonra su altı arama kurtarma polisleri tarafından çıkarıldı. Olay yerine gelen gencin yakınları sinir krizi geçirdi.
21.06.2020Gündem
Elazığ depremindeki esrarengiz ışığın sırrı! Böyle açıkladı
Elazığ depremindeki esrarengiz ışığın sırrı! Böyle açıkladıElazığ'ın Sivrice ilçesinde deprem esnasında güvenlik kamerasına yansıyan ve sosyal medyada tartışma konusu olan ışık patlaması bilimsel olarak açıklandı.
3.02.2020Gündem
Şimdiki zamanın hikayesi
Şimdiki zamanın hikayesiDepremle yaşıyorlar -  BÜNYAMİN AYGÜNl Geçen hafta 6,8 şiddetinde meydana gelen Elazığ Sivrice’deki depremde 41 kişi hayatını kaybederken bin 607 kişi de yaralandı...
2.02.2020Pazar
Depremin ardından 5. gün... Yarıyıl tatili uzatıldı
Depremin ardından 5. gün... Yarıyıl tatili uzatıldıSon dakika haberi I İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Elazığ Valiliğinde basın toplantısı düzenledi.. Bakan Soylu, kamu düzenini bozan hiçbir asayiş olayının olmadığını açıkladı. Soylu, "Elazığ'ın tamamında, Malatya'nın Doğanyol, Pütürge, Kale ve Battalgazi ilçelerinde okullar 10 Şubat'ta açılacak" dedi.
29.01.2020Siyaset
Elazığ depreminde 4. gün! Bakanlar deprem bölgesinde...
Elazığ depreminde 4. gün! Bakanlar deprem bölgesinde...Elazığ depreminin ardından 4. gün... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu deprem bölgesinde açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, ilk yıkılan 58 binanın acil kira yardımının bugün orada oturan kişilerin hesaplarına gönderileceğini söyledi. Soylu, "Eski kıyafetleri göndermemesini rica ediyoruz. Isıtıcı, battaniye ve koli ile gıda göndermek isteyen varsa başımızın üzerinedir. Onun dışında biz her şeyi karşılıyoruz" dedi. Öte yandan gelen son dakika bilgisine göre; Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı depremde yıkılan binalarla ilgili iki ayrı soruşturma başlattı.
28.01.2020Siyaset
Sivrice nerede? Deprem bölgesi Sivrice neresi?
Sivrice nerede? Deprem bölgesi Sivrice neresi?Gelen son dakika bilgisine göre Sivrice'de 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Son dakika haberlerini yakından takip edenler ise deprem bölgesi Sivrice'nin nerede olduğunu merak ediyor. Peki Sivrice nerede? Deprem bölgesi Sivrice neresi?
24.01.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Hazar Gölü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.