Hendek

Hendek

Son dakika Hendek haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hendek gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hendek haber sayfamızda...

Hendek

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.036 hendek haberi bulunmuştur.
Son dakika... Havai fişek fabrikasında depodaki patlama 13 bin 396 kilo TNT'ye eş değermiş
Son dakika... Havai fişek fabrikasında depodaki patlama 13 bin 396 kilo TNT'ye eş değermişSakarya’nın Hendek ilçesinde 7 işçinin öldüğü, 127 kişinin yaralandığı havai fişek fabrikası patlamasıyla ilgili açılan davada bilirkişi raporu, Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Raporda, fabrikada 4 ayrı patlamanın meydana geldiği belirtilirken, misket deposundaki patlamanın 13 bin 396 kilo TNT patlamasına eşdeğer olduğu ifade edildi. Davada yargılanan 7 sanık kusurlu bulundu.
21.09.2021Gündem
Anadolu Otoyolu'nda minibüs ile otomobil çarpıştı
Anadolu Otoyolu'nda minibüs ile otomobil çarpıştıAnadolu Otoyolu'nun Düzce geçişinde, işçi taşıyan minibüs ile otomobilin çarpışması sonucu 8 kişi yaralandı.
16.09.2021Haberler
Anadolu Otoyolu'nda can pazarı! Çok sayıda ekip sevk edildi
Anadolu Otoyolu'nda can pazarı! Çok sayıda ekip sevk edildiAnadolu Otoyolu'nun Düzce geçişinde, işçi taşıyan minibüs ile otomobilin çarpışması sonucu 8 kişi yaralandı.
16.09.2021Gündem
Buruc Suresi Oku: Buruc Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Diyanet Meali
Buruc Suresi Oku: Buruc Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Diyanet MealiBuruc suresi, Kur’an-ı Kerim’in 85.suresidir. Sure toplam 22 ayetten oluşmaktadır. Buruc suresi mushaftaki sıralamada seksen beşinci, iniş sırasına göre sıralamada yirmi yedinci suredir. Paganlar Müslümanlara eziyet ettiği ve işkence yapmaya başladığı zaman Mekke döneminde inmiştir. Buruc suresi, İnşikak suresinden sonra, Tarık suresinden önce gelmektedir. Sure birinci ayetinde yer alan “el-buruc” kelimesinden adını almıştır. Buruc, burçlar anlamına gelir. Sure ilk olarak burçların olduğu göğe yemin edilerek başlamaktadır. Burc’a takım yıldızları veya astrolojik burç anlamları da yüklenmiştir.
15.09.2021Sureler
Havai fişek fabrikası patlaması davasında 4'üncü duruşma! MİT'ten 'sabotaj' açıklaması
Havai fişek fabrikası patlaması davasında 4'üncü duruşma! MİT'ten 'sabotaj' açıklamasıSakarya'da 7 kişinin hayatını kaybedip, 127 kişinin de yaralandığı havai fişek fabrikası patlamasıyla ilgili açılan davanın dördüncü duruşması görülmeye başlandı. 2’si tutuklu 7 sanık hakkında, 'Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olma' suçundan, 2'şer yıl 8'er aydan 22'şer yıl 6'şar aya kadar hapis cezası isteniyor. Önceki duruşmalarda sanıklar ile sanık avukatlarının patlamanın sabotaj nedeniyle kaynaklandığı iddia etmesi üzerine mahkeme heyeti, Milli İstihbarat Teşkilatı'na (MİT) yazı yazarak bilgi istedi. MİT tarafından mahkeme heyetine verilen cevapta, patlama ile ilgili kendilerine ulaşan herhangi bir sabotaj ihbarının olmadığı belirtildi.
13.09.2021Gündem
Bakan Akar: TSK, dünyanın önde gelen ordularından biri
Bakan Akar: TSK, dünyanın önde gelen ordularından biriMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Etkin, caydırıcı ve saygın nitelikleriyle dünyanın önde gelen ordularından biri olan TSK, bu yeni Müşterek Karargah ile günün ihtiyaçlarına uygun bir yönetim merkezine kavuşacaktır." dedi.
30.08.2021Haberler
Bakan Akar: TSK, dünyanın önde gelen ordularından biri
Bakan Akar: TSK, dünyanın önde gelen ordularından biriMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Etkin, caydırıcı ve saygın nitelikleriyle dünyanın önde gelen ordularından biri olan TSK, bu yeni Müşterek Karargah ile günün ihtiyaçlarına uygun bir yönetim merkezine kavuşacaktır." dedi.
30.08.2021Siyaset
İran sınırına 43 kilometre beton duvar örüldü
İran sınırına 43 kilometre beton duvar örüldüVan'ın İran sınırındaki Çaldıran ilçesinden başlatılan Ağrı'nın Doğubayazıt ile Hakkari'nin Yüksekova hattına kadar uzanan modüler duvar ve akıllı kule çalışmaları devam ediyor. Yaşa dışı geçişlerin engellenmesi için Yüksekova ilçesinin İran sınır hattında başlatılan 43 kilometre beton duvar çalışmaları tamamlandı.
30.08.2021Haberler
İran sınırına 43 kilometre beton duvar örüldü
İran sınırına 43 kilometre beton duvar örüldüVan'ın İran sınırındaki Çaldıran ilçesinden başlatılan Ağrı'nın Doğubayazıt ile Hakkari'nin Yüksekova hattına kadar uzanan modüler duvar ve akıllı kule çalışmaları devam ediyor. Yaşa dışı geçişlerin engellenmesi için Yüksekova ilçesinin İran sınır hattında başlatılan 43 kilometre beton duvar çalışmaları tamamlandı.
30.08.2021Gündem
Kırbıyık: İran sınır hattında her türlü önlem alındı
Kırbıyık: İran sınır hattında her türlü önlem alındıİçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürü H. Kürşat Kırbıyık, Ağrı'nın Doğubeyaz ile Van'ın Çaldıran ilçesindeki İran sınır hattında alınan güvenlik önlemleri ve yapılan beton duvar çalışmalarını incelemek üzere Van’a geldi. Burada basın mensuplarıyla bir araya gelen Kırbıyık, İran sınır hattında her türlü geçişlere karşı gerekli önlemlerin alındığını söyledi.
21.08.2021Gündem
'Gelen Afgan göçmenlere ekmek- su veriyoruz, insan kaçakçısı değiliz'
'Gelen Afgan göçmenlere ekmek- su veriyoruz, insan kaçakçısı değiliz'Kaçak göçmen geçişlerinin engellenmesi amacıyla Van'ın İran sınırındaki Çaldıran ilçesinden başlatılan, Ağrı'nın Doğubayazıt ile Hakkari'nin Yüksekova ilçesi hattına kadar uzanan modüler duvar ve akıllı kule çalışmaları sürüyor. Sınırın sıfır noktasındaki kırsal Soğuksu Mahallesi'nde yaşayanlar da kaçak geçişler nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını belirtiyor. Ahmet Gümüş, sınıra yakın olduklarını, sabah evlerinin çevresinde, tarlalarında, ahırlarında göçmenlerle karşılaştıklarını, insani yaklaşım göstererek aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu göçmenlere ekmek ve su verdiklerini ancak bu durumun bazen yanlış anlaşıldığını ve insan kaçakçısı olmadıklarını söyledi.
20.08.2021Gündem
Daikin, Türkiye’den ihracatını artırıyor
Daikin, Türkiye’den ihracatını artırıyorSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, iki Türk mühendisin kurduğu markayı 2011’de satın alarak Türkiye’de faaliyete başlayan ve yatırımlarını genişleten Japon iklimlendirme firması Daikin’in Sakarya’daki fabrikasını ziyaret etti. Sakarya’nın Hendek ilçesindeki yaklaşık 100 bin metrekare alana kurulu tesisleri gezerek çalışanlarla sohbet eden Bakan Varank, burada montaj işlemi yaptı.
20.08.2021Ekonomi
Bakan Varank: Katma değerli üretim yapan firmaları desteklemeye devam edeceğiz
Bakan Varank: Katma değerli üretim yapan firmaları desteklemeye devam edeceğizSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, iki başarılı Türk mühendisin kurduğu markayı 2011'de satın alarak Türkiye'de faaliyete başlayan ve yatırımlarını genişleten Japon iklimlendirme firması Daikin'in Sakarya'daki fabrikasını ziyaret etti.
19.08.2021Ekonomi
‘Hudutlarımız geçilmez’ anlayışını pekiştireceğiz
‘Hudutlarımız geçilmez’ anlayışını pekiştireceğizMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, olası düzensiz göç hareketliliğine karşı İran sınırındaki birliklerin takviye edildiğini belirterek, ‘Çalışmalarımız artan bir şiddetle devam edecek ve ‘hudutlarımız geçilmez’ anlayışını pekiştireceğiz” dedi.
16.08.2021Siyaset
Son dakika... Bakan Akar:  24 saat içinde 22 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... Bakan Akar: 24 saat içinde 22 terörist etkisiz hale getirildiGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanı Akar yaptığı açıklamada, "Barış Pınarı bölgesine sızmaya çalışan 14, Hava Kuvvetlerimizin Gara'ya harekatında 6, Hakurk'ta 2 olmak üzere 24 saat içinde 22 terörist etkisiz hale getirildi." dedi.
15.08.2021Siyaset
Cazgır Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Cazgır Kime Denir?
Cazgır Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Cazgır Kime Denir?Eski Türkçe kelimelerinden biri olan cazgır, ses taklidiyle oluşturulmuş sözcükler arasında yer alıyor. Yaklaşık 4 asır önce literatüre giren bu kelime hem gerçek hem de mecazi anlamlarda kullanılır. Ata sporumuz olan yağlı güreşte, pehlivanların isimlerini okuyan kişilere cazgır denir. Cazgır ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Cazgır kime denir tüm detayları ile derledik.
14.08.2021Sözlük
Süleyman Seba kimdir? Beşiktaş eski başkanı Süleyman Seba ne zaman ve neden öldü?
Süleyman Seba kimdir? Beşiktaş eski başkanı Süleyman Seba ne zaman ve neden öldü?Onursal Başkan Süleyman Seba'nın ölüm yıldönümü! Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün 30. başkanı olarak görev alan Süleyman Seba, aynı zamanda kulübün onursal başkanıdır. Sakarya Hendek'te dünyaya gelen Seba, lise yıllarında futbolla tanıştı ve Beşiktaş Genç Takımı'na dahil oldu. Peki, Süleyman Seba neden vefat etti, kaç yaşındaydı?
12.08.2021Skorer
Van-İran sınırı gece gündüz kontrol altında tutuluyor
Van-İran sınırı gece gündüz kontrol altında tutuluyorVan Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mehmet Emin Bilmez, bütün ekiplerin "sınır namustur" düsturu ile gece gündüz görev yaptığını belirterek, "Bir süre önce bölgede 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi. Burada hem terörle mücadele faaliyeti hem de insan kaçaklığı faaliyetleri önlenmeye çalışılıyor." dedi.
12.08.2021Haberler
Sıfır noktası! Beton duvar, hendek, jiletli tel...
Sıfır noktası! Beton duvar, hendek, jiletli tel...Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mehmet Emin Bilmez, bütün ekiplerin "sınır namustur" düsturu ile gece gündüz görev yaptığını belirterek, "Bir süre önce bölgede 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi. Burada hem terörle mücadele faaliyeti hem de insan kaçaklığı faaliyetleri önlenmeye çalışılıyor." dedi.
12.08.2021Gündem
Yangınlara karşı iş makinesi defansı
Yangınlara karşı iş makinesi defansıOrman yangınlarını söndürme çalışmalarında iş makineleri önemli rol üstleniyor. İtfaiye için yol açma, yangının sıçramaması için hendek kazma gibi görevlerde kullanılıyorlar. Türkiye’de 100 bin civarı iş makinesi var.
6.08.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Rus devi İzmir'den havalanıyor! 42 bin litre su
Son dakika haberi: Rus devi İzmir'den havalanıyor! 42 bin litre suGelen bir son dakika haberine göre, Muğla'daki orman yangınlarının kontrol altına alınması amacıyla yürütülen çalışmalara havadan destek veren Rus ordusuna ait Antonov İlyuşin İI-76 tipi 2 yangın söndürme uçağı, su ve yakıt ikmalini Adnan Menderes Havalimanı'ndan karşılıyor.
5.08.2021Gündem
'Türkiye'deki sığınmacılara düşmanlık yapmak yanlış'
'Türkiye'deki sığınmacılara düşmanlık yapmak yanlış'İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Göçmenlere yani Türkiye'deki sığınmacılara düşmanlık yapmak yanlış. O insanlar buraya şu veya bu şekilde geldiler. Uzun uzun tartışabiliriz ama zamanı değil, ciğerler yanıyor" dedi.
5.08.2021Siyaset
Son dakika haberi: Yoğun çaba sarf ediliyor! 2 uçak, 4 helikopter bölgede
Son dakika haberi: Yoğun çaba sarf ediliyor! 2 uçak, 4 helikopter bölgedeMilas’ta devam eden yangından yükselen alevler, kazılan hendek ve alınan önlemlere rağmen Kemerköy Termik Santrali’ne sıçradı. Santral ve bölgedeki 8 mahalle tahliye edilirken, bölgede elektrik kesintileri yaşandı. Aydın'ın Bozdoğan ilçesinde ise çıkıp, Muğla'nın Kavaklıdere ilçesine sıçrayan orman yangınına havadan ve karadan müdahale sürüyor. Yangının Muğla'nın Menteşe ilçesindeki mahallere sıçramaması için yoğun çaba sarf ediliyor.
5.08.2021Gündem
Hendekleri aşıp santrale sıçradı
Hendekleri aşıp santrale sıçradıMilas’ta devam eden yangından yükselen alevler, kazılan hendek ve alınan önlemlere rağmen Kemerköy Termik Santrali’ne sıçradı. Santral ve bölgedeki 8 mahalle tahliye edilirken, bölgede elektrik kesintileri yaşandı
5.08.2021Gündem
Son dakika... Korkutan gelişme! Yangında termik santral tehdit altında
Son dakika... Korkutan gelişme! Yangında termik santral tehdit altındaMuğla'nın Milas ilçesi Beyciler Mahallesinde başlayan yangın önce Bodrum'un Mazı Mahallesine ardından Milas'ın Çökertme ve Türkevleri mahallelerine sıçradı. Bugün, alevler Ören Mahallesi yönüne ilerleyince, korkulan oldu ve bölgede bulunan Kemerköy Termik Santrali için tehdit unsuru oluştu. Rüzgarın etkisiyle şiddetini artıran alevlerin santrale çok yaklaştığı bildirildi.
4.08.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

SON DAKİKAyangınHulusi AkarMilli Savunma BakanıSakarya

Hendek ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.