Henry Kissinger

Henry Kissinger

Son dakika Henry Kissinger haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Henry Kissinger gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Henry Kissinger haber sayfamızda...

Henry Kissinger

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 154 henry kissinger haberi bulunmuştur.
2023'te yaşamını yitiren 'unutulmaz' isimler
2023'te yaşamını yitiren 'unutulmaz' isimler Bir yılı daha geride bırakırken 2023'te aramızdan ayrılan unutulmaz isimleri tekrar hatırlayalım
28.12.2023 Dünya
Henry Kissinger diplomasi efsanesi mi savaş suçlusu mu?
Henry Kissinger diplomasi efsanesi mi savaş suçlusu mu? Geçtiğimiz günlerde 100 yaşında hayatını kaybeden ABD eski Dışişleri Bakanı Henry Kissinger, dünyaya yön veren olaylarda aldığı kararlarla hep tartışılmış bir isim oldu.
3.12.2023 Dünya
ABD’nin tartışmalı bakanı hayatını kaybetti
ABD’nin tartışmalı bakanı hayatını kaybetti Geçtiğimiz yüzyılda Amerikan diplomasi tarihine yön veren isimlerin başında gelen, ABD başkanları Richard Nixon ile Gerald Ford dönemlerinde ulusal güvenlik danışmanlığı ve dışişleri bakanlığı görevlerinde bulunan Henry Kissinger, 100 yaşında hayatını kaybetti.
1.12.2023 Dünya
Eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger 100 yaşında öldü
Eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger 100 yaşında öldü Latin Amerika ülkelerindeki darbelerden Kamboçya'nın gizlice bombalanmasına, telefon dinlemelerinden New York Times'ın Nobel Savaş Ödülü diye tanımladığı Nobel Barış Ödülü'ne... Tam bir asır yaşayan Henry Kissinger, ABD'nin dış politikasına on yıllarca şekil verdi.
30.11.2023 Haberler
Eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger 100 yaşında öldü
Eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger 100 yaşında öldü Latin Amerika ülkelerindeki darbelerden Kamboçya'nın gizlice bombalanmasına, telefon dinlemelerinden New York Times'ın Nobel Savaş Ödülü diye tanımladığı Nobel Barış Ödülü'ne... Tam bir asır yaşayan Henry Kissinger, ABD'nin dış politikasına on yıllarca şekil verdi.
30.11.2023 Dünya
İki Türk’ten büyük başarı
İki Türk’ten büyük başarı Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (Junior Chamber International - JCI) Dünyanın 10 Başarılı Genci’ni açıklandı.
9.09.2023 Gündem
Bodrum’da Mimari ve Kentsel Korumanın Sıfır Noktası: Salih Efendi Konağı
Bodrum’da Mimari ve Kentsel Korumanın Sıfır Noktası: Salih Efendi Konağı Salih Efendi Konağı, Neyzen Tevfik Caddesi’nden Marina’ya (Eski Osmanlı Tersanesi yönüne) giderken, hemen Atatürk Okulu bahçesine bitişik, sağ tarafta yer alır.
30.07.2023 Mimarlık
Çin Devlet Başkanı Xi, ABD’li diplomat Kissinger ile görüştü
Çin Devlet Başkanı Xi, ABD’li diplomat Kissinger ile görüştü Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger ile yaptığı görüşmede, “Eski dostlarımızı asla unutmayız” dedi.
20.07.2023 Dünya
Katıksız bir realist: Henry Kissinger
Katıksız bir realist: Henry Kissinger 1970’lerde ABD Dışişleri Bakanı olarak dünya siyasetine yön veren Kissinger, 100 yaşına bastı. Kissinger, Bismarck’ın ‘realpolitik’ anlayışını acımasızca pratiğe döken bir diplomat olarak tarihe geçti.
4.06.2023 Dünya
Mert Aydın yazdı: Naim'in vedası
Mert Aydın yazdı: Naim'in vedası Her Olimpiyat’ın bir hikayesi vardır. 2000 Sidney Olimpiyatı da, Naim Süleymanoğlu oldu. Halteri bırakan Süleymanoğlu, IOC Başkanı Samaranch’ın özel ricasıyla buraya gitti. Daha hafif bir ağırlıkla başlayıp madalyaya oynayabilirdi. Ama o bir şampiyondu. “Ya altın ya hiç” dedi ve perdeyi madalyasız kapadı.
21.05.2023 Diğer
Mert Aydın yazdı: 2 olimpik portre
Mert Aydın yazdı: 2 olimpik portre Ülkesinin boykotu nedeniyle 1984 Los Angeles Olimpiyatlarına katılamadı Kübalı Javier Sotomayor... 29 Temmuz 1989’da Porto Riko’nun San Juan kentinde 2.44 ile yüksek atlamada dünya rekorunu kırdı. 1992 Barcelona’da altını aldı. 2000 Sidney’de olimpik kariyerini gümüşle tamamladı. Karelin, grekoromen ağırda 1988, 1992 ve 1996 Olimpiyat Şampiyonu’ydu. “Sibirya Ayısı” lakaplı güreşçi, bırakın maç kaybetmeyi, yere bile düşmüyordu. Sanki bunu göz önüne alan Uluslararası Güreş Birliği (FILA) akıllara zarar bir kural değişikliğine gitti ve 2000’de bu şekilde finali verdi.
2.04.2023 Diğer
En kötüsüne hazırlık
En kötüsüne hazırlık Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dün Belarus’a ziyaret gerçekleştirirken, Moskova’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları devam etti.
20.12.2022 Dünya
‘Saldırı tahılı engellemesin’
‘Saldırı tahılı engellemesin’ Rusya’nın İstanbul’da imzaladığı anlaşmadan saatler sonra Odessa’yı vurması tüm dünyada tepkiyle karşılanırken, Kremlin Sözcüsü Peskov saldırının tahıl sevkiyatını engellemeyeceğini savundu.
26.07.2022 Dünya
Ukraynalı First Lady Zelenska: 'Rusya'ya toprak vermek, savaşı sona erdirmez'
Ukraynalı First Lady Zelenska: 'Rusya'ya toprak vermek, savaşı sona erdirmez' Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’nin eşi First Lady Olena Zelenska yaptığı açıklamada, “Rusya’ya toprak vermek özgürlükten vazgeçmek olur. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in işgalini sona erdirmez” dedi.
2.06.2022 Dünya
Donbas’a ağır bombardıman
Donbas’a ağır bombardıman Ukrayna’ya yönelik işgal harekatına devam eden Rusya, Donbas’ta 40’tan fazla kasabaya saldırı düzenlerken, kritik önemdeki Severodonetsk ve Lysychansk’ın da ağır bombardıman altında olduğu öğrenildi. Gece boyu süren saldırılara rağmen Rusya’nın başarılı olamadığı belirtiliyor. Rusya’nın Harkov’a saldırılarını sürdürdüğü, bu kentte 4 sivilin yaşamını yitirdiği öğrenildi.
27.05.2022 Dünya
12 Türk balıkçı Kırım’da gözaltında
12 Türk balıkçı Kırım’da gözaltında Rusya’nın Ukrayna topraklarında sürdürdüğü askeri operasyon devam ederken iki Türk balıkçı teknesindeki 12 balıkçının Kırım’da gözaltına alındığı öğrenildi. Karadeniz havzasının en gelişmiş güçlü balıkçı filosuna sahip Türkiye’deki tekneler Romanya, Bulgaristan, Gürcistan ve Ukrayna kıyılarında da avlanmaya devam ediyor.
27.05.2022 Gündem
Zelenskiy'den 'Ukrayna toprak vermeli' imasında bulunan Kissinger'a tepki
Zelenskiy'den 'Ukrayna toprak vermeli' imasında bulunan Kissinger'a tepki Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, "Ukrayna'nın Rusya ile barış anlaşmasına varmak için topraklarının bir kısmından vazgeçmeli" imasında bulunan eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger'in sözlerini, 1930'larda Nazi Almanya'sını yatıştırma politikasına benzeterek, "Kissinger'ın takvimi 2022 değil, 1938 gibi görünüyor. Bu arada 1938 yılında Kissinger, ailesi Nazi Almanya'sından kaçarken 15 yaşındaydı. Kissinger, o zaman kimseden, kaçmak veya savaşmak yerine Nazilere uyum sağlamanın gerekli olduğunu duymadı" dedi.
26.05.2022 Dünya
Kennedy suikastında ‘derin devlet’in izi
Kennedy suikastında ‘derin devlet’in izi John F. Kennedy suikastına dair belgelerin gizliliğinin kaldırılmasının ABD Başkanı Joe Biden tarafından geciktirilmesinin ardından, olayda tetiği çektiği bildirilen Lee Harvey Oswald’i CIA’in keskin nişancı olarak eğittiği iddia edildi
31.10.2021 Dünya
Bir dönemin sonu
Bir dönemin sonu ABD’nin Afganistan’dan asker çekme süreci dün resmen başladı. Ancak ülkenin geleceğiyle ilgili belirsizlik sürerken; ABD’nin ise özellikle Çin ile yaşadığı yüksek gerilim, küresel barış hayallerinin önünde duruyor
2.05.2021 Dünya
Çin'den "ABD ile ticaret savaşından korkmuyoruz" açıklaması
Çin'den "ABD ile ticaret savaşından korkmuyoruz" açıklaması Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, ABD ile ticaret anlaşması yapmak istediklerini ancak Washington yönetiminin ticari bir savaşa girmesi durumunda karşılık vermekten çekinmeyeceklerini vurguladı.
22.11.2019 Ekonomi
Pompeo'dan 'ABD-Suudi Arabistan ortaklığı hayati' değerlendirmesi
Pompeo'dan 'ABD-Suudi Arabistan ortaklığı hayati' değerlendirmesi ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Wall Street Journal gazetesi için "ABD-Suudi Arabistan Ortaklığı Hayati" başlıklı yazı kaleme aldı.
28.11.2018 Dünya
Son dakika... Nobel Barış Ödülü'nü onlar kazandı!
Son dakika... Nobel Barış Ödülü'nü onlar kazandı! Nobel Barış Ödülü'ne, cinsel şiddeti sona erdirme çabalarından ötürü Denis Mukwege ve Nadia Murad layık görüldü.
5.10.2018 Dünya
Son dakika... Nobel Barış Ödülü'nü onlar kazandı!
Son dakika... Nobel Barış Ödülü'nü onlar kazandı! Nobel Barış Ödülü'ne, cinsel şiddeti sona erdirme çabalarından ötürü Denis Mukwege ve Nadia Murad layık görüldü.
5.10.2018 Dünya
ABD’yi resmen fethetti
ABD’yi resmen fethetti Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, 19 Mart’ta başlayan iki haftalık ABD ziyaretini öyle geniş tuttu ki, neredeyse görüşmediği kimse kalmadı.
29.03.2018 Dünya
Son dakika... Suudi Veliaht Prens ABD'de buluştu! Ortadoğu sallandı...
Son dakika... Suudi Veliaht Prens ABD'de buluştu! Ortadoğu sallandı... Uzun bir ABD ziyaretine çıkan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın, İsrail'e karşı boykot, tecrit ve yaptırıma karşı çıkan ve Filistin topraklarındaki hukuksuz yerleşimleri savunan liderlerle görüştüğü ortaya çıktı.
29.03.2018 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Henry Kissinger ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.