Hint Varyantı

Hint Varyantı

Son dakika Hint varyantı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hint varyantı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hint varyantı haber sayfamızda...

Hint Varyantı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 31 hint varyanti haberi bulunmuştur.
Son dakika... Yüzde 61! Uzmanlar korkunç sonucu açıkladı
Son dakika... Yüzde 61! Uzmanlar korkunç sonucu açıkladıSon dakika haberlere göre, aşılamaya rağmen tam olarak başa çıkılamayan koronavirüs salgınıyla ilgili uzmanlardan ardı ardına uyarılar geliyor. İngiliz bilim insanları "Böyle giderse durdurmakta zorlanırız" diye konuştu.
1.07.2021Dünya
Son dakika... Delta kabusu alarma geçirdi! Ülkede 'normalleşme' kaosu
Son dakika... Delta kabusu alarma geçirdi! Ülkede 'normalleşme' kaosuCNN'in son dakika haberine göre, normalleşme adımlarını atmaya başlayan ABD'de koronavirüsün Delta varyantı paniği baş göstermeye başladı. Yavaş yavaş maskelerin çıkartılmaya başlandığı ülkede yetkililer uyarılarda bulunarak, tedbirlerin kaldırılmasına ilişkin frene basmaya hazırlanıyor.
29.06.2021Dünya
Son dakika... 'Risk her zamankinden büyük!' Karantina tedbirleri çökme noktasına geldi
Son dakika... 'Risk her zamankinden büyük!' Karantina tedbirleri çökme noktasına geldiSon dakika haberine göre, salgının ilk başta oldukça hafif vurduğu ülkede Hindistan varyantının yayılması üzerine halkta görülmemiş bir panik başladı. Riski son 24 saatte tavan yaptığını belirten yetkililere göre, toplumdaki endişe her zamankinden fazla.
28.06.2021Dünya
Salgında şimdi de Delta paniği
Salgında şimdi de Delta paniğiDünyada Kovid-19’a karşı aşılama kampanyaları sürerken virüsün Delta varyantı birçok ülkede baskın hale geldi. Nüfusunun yarısından fazlasını aşılayan İsrail’de ‘yeni dalga’ alarmı verildi. Portekiz’in başkenti Lizbon hafta sonu kapatıldı, Moskova’da yeni enfeksiyonlar zirve yaptı. Çifte mutasyona uğrayan Delta’nın Plus varyantının ise daha da hızlı bulaştığı belirtiliyor
24.06.2021Dünya
Rusya koronavirüsün yeni varyantlarıyla kavruluyor
Rusya koronavirüsün yeni varyantlarıyla kavruluyorRusya’da yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yeni varyantları hızla yayılıyor.
23.06.2021Dünya
Son dakika haber... Dokuz ülkeye yayıldı bile! Bakan Koca'dan delta varyantı açıklaması
Son dakika haber... Dokuz ülkeye yayıldı bile! Bakan Koca'dan delta varyantı açıklamasıSon dakika haberlere göre, koronavirüs salgınında yeni bir dönüm noktası yaşanıyor, yayılma hızına yetişilemeyen varyant şehirleri kapatmaya başladı. Dokuz ülkede görülen 'Delta Plus' varyantı ise paniği tetikledi. Nüfusunun çoğunu aşılayan İsrail bile alarma geçerken, BioNTech'in kurucusu Uğur Şahin beklenen açıklamayı yaptı. Öte yandan Bakan Koca, Türkiye'de delta varyantının kaç kişide görüldüğünü açıkladı. İşte detaylar...
23.06.2021Dünya
DSÖ: Delta varyantı küresel baskın tür olabilir
DSÖ: Delta varyantı küresel baskın tür olabilirDünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ilk olarak Hindistan’da tanımlanan Delta varyantının dünya genelinde baskın tür haline gelebileceğini bildirdi.
19.06.2021Dünya
İngiltere'de normalleşmenin dördüncü aşaması dört hafta ertelenecek
İngiltere'de normalleşmenin dördüncü aşaması dört hafta ertelenecekİngiltere'de Delta varyantının yayılması ve vaka sayılarının artması üzerine, 21 Haziran'da geçilmesi planlanan normalleşmenin dördüncü aşaması, dört hafta ertelenecek. Kararı Başbakan Boris Johnson'ın bugün düzenleyeceği basın toplantısında açıklaması bekleniyor.
14.06.2021Dünya
Son dakika... Panik halinde hücum ettiler! Vakalarda ani patlama...
Son dakika... Panik halinde hücum ettiler! Vakalarda ani patlama...Gelen son dakika haberine göre, kısıtlamaların kaldırılmak üzere olduğu ülkede son günlerde ani vaka patlaması yaşandı. Vatandaşlar telaş içinde aşı merkezlerine koştu. Bakan Hancock, kısıtlamalara ve vaka artışına ilişkin karamsar açıklamalarda bulundu.
6.06.2021Dünya
İngiltere Sağlık Bakanı: Hint varyantı yüzde 40 daha bulaşıcı
İngiltere Sağlık Bakanı: Hint varyantı yüzde 40 daha bulaşıcıİngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, ilk olarak Hindistan'da ortaya çıkan ve İngiltere'de yayılan koronavirüsün Delta varyantının, geçmişteki mutasyonlara kıyasla yüzde 40 daha bulaşıcı olduğuna inanıldığını söyledi.
6.06.2021Dünya
Son dakika... Korkulan oldu! Kabus geri dönüyor: 'Normalleşme' şoku
Son dakika... Korkulan oldu! Kabus geri dönüyor: 'Normalleşme' şokuSon dakika haberine göre, salgın önlemleri yavaş yavaş kaldırılırken vakaların tekrar hızlanarak artması paniğe sebep oldu. Hint varyantı nedeniyle alarma geçen ülkede 'normale geçiş'in askıya alınması gündemde.
29.05.2021Dünya
Son dakika... 'Binlerce kişiyi öldürdü!' İngiliz Bakan'dan jet yanıt ve şok uyarı
Son dakika... 'Binlerce kişiyi öldürdü!' İngiliz Bakan'dan jet yanıt ve şok uyarıSon dakika haberine göre, İngiltere Sağlık Bakanı Hancock, Başbakan Johnson'ın eski başdanışmanı Cummings tarafından yöneltilen 'halka söylediği yalanlar nedeniyle binlerce kişinin ölümüne sebep olduğu' suçlamalarını reddetti. Hancock ayrıca ülkedeki 'Hint varyantının' dominantlığı hakkında panik uyandıracak bir açıklama yaptı.
27.05.2021Dünya
Hindistan mutasyonu Danimarka'ya sıçradı
Hindistan mutasyonu Danimarka'ya sıçradıYeni tip koronavirüsün (Kovid-19) iki kez mutasyon geçirdiği için "çift mutant" olarak bilinen Hindistan varyantı Danimarka'da da görüldü.
23.05.2021Dünya
'Hindistan varyantı' ifadesine savaş açtılar
'Hindistan varyantı' ifadesine savaş açtılarYeni Delhi yönetimi, sosyal medya platformlarından 'Hindistan varyantı' ifadesini içeren paylaşımların kaldırılmasını istedi.
22.05.2021Dünya
Son dakika... Londra 'tımarhanesi!' Hepsinin ödü koptu, saatlerce sürdü...
Son dakika... Londra 'tımarhanesi!' Hepsinin ödü koptu, saatlerce sürdü...İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan Heathrow Havalimanı'nda saatlerce süren büyük bir kaos yaşandı. O sırada havalimanında bulunan ABD'li bir gazeteci Twitter'dan isyan etti. Öte yandan, koronavirüsle ilgili yeni semptomlar keşfedildi ve uzmanlar uyardı.
18.05.2021Dünya
Son dakika... İngiltere Başbakanı'ndan gizemli 'Hİnt varyantı' açıklaması!
Son dakika... İngiltere Başbakanı'ndan gizemli 'Hİnt varyantı' açıklaması!İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ilk olarak Hindistan'da ortaya çıkan Kovid-19'un iki kez mutasyona uğramış türüne (Hindistan varyantı) ilişkin, "bazı önemli bilinmeyenler" bulunduğuna ve bir öncekine göre daha bulaşıcı olduğuna inandıklarını belirtti.
14.05.2021Dünya
İngiltere'de Hindistan varyantı korkusu büyüyor
İngiltere'de Hindistan varyantı korkusu büyüyorİngiltere’de, ilk olarak Hindistan’da ortaya çıkan Kovid-19'un iki kez mutasyona uğramış türünün (Hindistan varyantı) görüldüğü vaka sayısındaki artışın Ulusal Sağlık Servisi (NHS) üzerindeki baskıyı arttırmasından korkuluyor.
14.05.2021Dünya
Son dakika... DSÖ'den 'Küresel endişe' uyarısı! Ülke yeni bir kabusla boğuşuyor...
Son dakika... DSÖ'den 'Küresel endişe' uyarısı! Ülke yeni bir kabusla boğuşuyor...Gelen son dakika haberine göre, Dünya Sağlık Örgütü, Hint varyantı nedeniyle alarma geçti. Varyantın artık 'küresel endişe' listesine alındığı açıklandı. Öte yandan koronavirüsün kırıp geçirdiği ülke, yeni bir belayla uğraşmaya başladı: Ölümcül siyah mantar hastalığı...
10.05.2021Dünya
Son dakika... DSÖ'den panik yaratan 'Hint varyantı' açıklaması!
Son dakika... DSÖ'den panik yaratan 'Hint varyantı' açıklaması!Gelen son dakika haberine göre, Dünya Sağlık Örgütü, Hint varyantı nedeniyle alarma geçti. Varyantın artık 'küresel endişe' listesine alındığı açıklandı. Öte yandan koronavirüsün kırıp geçirdiği ülke, yeni bir belayla uğraşmaya başladı: Ölümcül siyah mantar hastalığı...
10.05.2021Dünya
Pandemi siyaseti Modi’yi vurdu
Pandemi siyaseti Modi’yi vurduHindistan’da pandemi dönemindeki yanlış uygulamalar nedeniyle eleştirilerin odağındaki isim olan Başbakan Narendra Modi, eyalet seçimlerinde tam anlamıyla bir hüsran yaşıyor.
4.05.2021Dünya
Dünya Hindistan’a kapandı
Dünya Hindistan’a kapandıGünde 400 bin vaka sayısına ulaşan Hindistan’a birçok ülke uçuş yasağı uygulamaya başladı. Avustralya ise aktarmalı olarak Hindistan’dan gelen vatandaşlarına 66 bin dolar ceza ve 5 yıl hapis cezası kararı aldı
2.05.2021Dünya
Hindistan'da bir korkunç rekor daha: 379 bin vaka!
Hindistan'da bir korkunç rekor daha: 379 bin vaka!Salgının yayılma hızı karşısında diz çöken ve sağlık sisteminin neredeyse devre dışı kaldığı ülkede, günlük can kaybı da 3 bin 645'e çıktı ABD, vatandaşlarına Hindistan'dan ayrılma çağrısı yaptı.
29.04.2021Dünya
Delta Plus varyantı nedir, nasıl bulaşır? Delta Plus nerelerde görüldü, belirtileri neler?
Delta Plus varyantı nedir, nasıl bulaşır? Delta Plus nerelerde görüldü, belirtileri neler?Koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini sürdürürken mutasyon geçiren virüs delta varyantı ile birçok ülkede görülmeye başladı. Türkiye'de de görülen delta virüsü nedir, belirtileri nelerdir? Biontech aşısı delta varyantına karşı etkili mi? İşte delta varyantı ile ilgili merak edilenler.
8.07.2021Gündem
Delta varyantı nedir, belirtileri neler? Delta virüsü tedavisi var mı, nasıl bulaşır?
Delta varyantı nedir, belirtileri neler? Delta virüsü tedavisi var mı, nasıl bulaşır?Koronavirüs ile mücadele dünya çapında devam ediyor. İlk kez Hindistan'da görülen ve dünyaya yayılan Delta virüsü ile ilgili meraklı arayış devam ediyor. Vatandaşlar tarafından Delta virüsü belirtileri nelerdir, Türkiye'de var mı? BioNTech aşısı Delta varyantına karşı etkili mi? soruları araştırılıyor. İşte BioNTech'in kurucusu Uğur Şahin'den delta virüsü açıklaması...
4.07.2021Gündem
Delta plus varyantı nedir? Delta varyantı ve delta plus varyantı farklı mı, belirtileri neler?
Delta plus varyantı nedir? Delta varyantı ve delta plus varyantı farklı mı, belirtileri neler? Koronavirüs delta varyantı nedir? İlk kez Hindistan'da görülen ve İngiltere'de yayılan Delta varyantı belirtileri nedir? Delta varyantının diğer varyantlara göre bazı farklılıklar gösterdiği ortaya çıktı. İşte koronavirüs delta varyantı ile ilgili merak edilenler.
24.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüshint varyantımutasyonkovid-19ingiltere

Hint Varyantı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.