Mutasyon

Mutasyon

Son dakika mutasyon haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mutasyon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mutasyon haber sayfamızda...

Mutasyon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.023 mutasyon haberi bulunmuştur.
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır? A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
23.07.2021Oyun
Koronavirüs Beta varyantı nedir, nerede görüldü? Beta varyantı belirtileri
Koronavirüs Beta varyantı nedir, nerede görüldü? Beta varyantı belirtileriKoronavirüs salgını devam ediyor. Salgının kontrol alındığı ülkelerden mutasyona uğramış virüs haberleri geliyor. Bir süredir gündemde olan Delta varyantının ardından Beta varyantı da endişe yaratıyor. Peki, Beta varyantı nedir? Beta varyantı tehlikeli mi?
21.07.2021Gündem
Son dakika... '12 kişi sorumlu!' ABD'den zehir zemberek 'aşı karşıtlığı' açıklaması
Son dakika... '12 kişi sorumlu!' ABD'den zehir zemberek 'aşı karşıtlığı' açıklamasıSon dakika haberlere göre, giderek yayılan aşı karşıtlığına karşı Beyaz Saray'dan açıklama geldi. Bilişim devlerine de 'çatan' sözcü Psaki, isim vererek şirketi eleştirdi. Sağlık Bakanı Murthy de aşılamayla ilgili uyarılardan bulundu.
18.07.2021Dünya
Marmara’da mutasyon alarmı… Kuşların rengi bile değişiyor!
Marmara’da mutasyon alarmı… Kuşların rengi bile değişiyor!Marmara’daki müsilaj kâbusuna neden olan derelerden biri de Kazdağları’ndan doğan Biga Çayı. Birçok köyden temiz geçen dere, Çan ve Biga ilçelerinde seramik fabrikaları ve kömür işletmeleri yüzünden ağır derecede kirleniyor
18.07.2021Gündem
Son dakika haberi: Sonuçlar şoke etti! 'Deneme' festivali panik yarattı
Son dakika haberi: Sonuçlar şoke etti! 'Deneme' festivali panik yarattıSon dakika haberlere göre, Hollanda'da düzenlenen 'deneme festivali'nin sonuçları uzmanlarda kaygıya sebep oldu. Tek bir olayda ilk kez bu kadar fazla enfeksiyon görüldüğünü söyleyen uzmanlar, yetkililere acil çağrıda bulundu.
17.07.2021Dünya
İstanbul İl Sağlık Müdürü'nden Kurban Bayramı açıklaması
İstanbul İl Sağlık Müdürü'nden Kurban Bayramı açıklamasıİstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, CNN TÜRK yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Kurban Bayramı'na 5 gün kala dikkat çeken ifadelere yer veren Memişoğlu, 'İnşallah biz bundan sonraki bayramları da rahat geçirmek istiyoruz. Yükselse de bir miktar bunu çok fazla yükseltip insanları kötü hale getirmemek aşıya bağlı. Korkuyla değil tedbirle yönetmek lazım bu salgını.' dedi.
14.07.2021Haberler
Son dakika... İstanbul İl Sağlık Müdürü'nden Kurban Bayramı açıklaması!
Son dakika... İstanbul İl Sağlık Müdürü'nden Kurban Bayramı açıklaması!İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, CNN TÜRK yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Kurban Bayramı'na 5 gün kala dikkat çeken ifadelere yer veren Memişoğlu, 'İnşallah biz bundan sonraki bayramları da rahat geçirmek istiyoruz. Yükselse de bir miktar bunu çok fazla yükseltip insanları kötü hale getirmemek aşıya bağlı. Korkuyla değil tedbirle yönetmek lazım bu salgını.' dedi.
14.07.2021Gündem
Delta plus varyantı ile ilgili en merak edilen 10 soru ve cevabı
Delta plus varyantı ile ilgili en merak edilen 10 soru ve cevabıDelta varyantının ardından delta plus varyantı da dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yayılmaya başladı. Delta ve delta plus varyantının aşı olanlara da bulaşabildiğini belirten Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç.Dr. Elif Hakko, "2 doz aşı mutasyonlara karşı da koruyor ancak henüz iki doz aşılama toplum bağışıklığı için yeterli değil. Normalleşme sürecinde de dikkatli olmalıyız" açıklamasında bulundu. İşte delta plus varyantı ile ilgili merak edilenler...
14.07.2021Genel Sağlık
Son Dakika Haberler: Yeni yasaklar geldi! Ülkelerden peş peşe kararlar: Kafe, restoran, hastane...
Son Dakika Haberler: Yeni yasaklar geldi! Ülkelerden peş peşe kararlar: Kafe, restoran, hastane...Son dakika haberlere göre, tüm dünyada koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemler kaldırılmaya başlanırken, uzmanlardan alarma geçiren açıklamalar geldi. Öte yandan aşılamayla ilgili dünya genelinde yeni yasaklar uygulamaya konmaya başlandı. Uzmanların ayrıca 'ölümlerin 10 kat artabileceği' uyarısı gündeme oturdu.
13.07.2021Dünya
Son dakika haberi... Uzmanlardan kritik aşı açıklaması! 'Vaka artışı endişe verici'
Son dakika haberi... Uzmanlardan kritik aşı açıklaması! 'Vaka artışı endişe verici'Son dakika haberlere göre, yeni bir dalganın kapıda olmasından korkan uzmanlar artan vaka ve aşıların uzun dönem etkilerine ilişkin yeni bilgiler paylaştı. Uzmanlar, Kovid-19'u uzun süre geçiren hastalara ilişkin de yeni bulguları paylaşırken, kısıtlamaları gevşeten bir Avrupa ülkesinden gelen özür dünyayı hayrete düşürdü.
12.07.2021Dünya
Son dakika haberi: Dünyanın beklediği haber! Özlem Türeci ve Uğur Şahin tarih verdi
Son dakika haberi: Dünyanın beklediği haber! Özlem Türeci ve Uğur Şahin tarih verdiSon dakika haberlere göre, koronavirüse karşı geliştirdikleri aşıyla tarih yazan Türk kökenli bilim insanları, yeni varyantlara karşı etkili olabilecek bir aşıyı 100 günde bulabileceklerini açıkladı.
12.07.2021Dünya
Son dakika... Paris'teki 4 bin kişinin katıldığı koronavirüs deneme konserinin sonuçları açıklandı
Son dakika... Paris'teki 4 bin kişinin katıldığı koronavirüs deneme konserinin sonuçları açıklandıSon dakika haberlere göre, Fransa'da düzenlenen bir konser sonrası yapılan koronavirüs testleri dünyayı şaşkına çevirdi. Öte yandan Rusya'da aşı olanlar için yapılan 'cinsel ilişki' uyarısı geniş yankı uyandırırken, salgında ilk kez görülen 'çift varyant' vakası yetkilileri alarma geçirdi.
11.07.2021Dünya
Almanya'da vakalar 3 gün üst üste arttı
Almanya'da vakalar 3 gün üst üste arttıAlmanya’da haftalık 100 bin kişide görülen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı üç gün üst üste arttı.
9.07.2021Dünya
Delta Plus varyantı nedir, nasıl bulaşır? Delta Plus nerelerde görüldü, belirtileri neler?
Delta Plus varyantı nedir, nasıl bulaşır? Delta Plus nerelerde görüldü, belirtileri neler?Koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini sürdürürken mutasyon geçiren virüs delta varyantı ile birçok ülkede görülmeye başladı. Türkiye'de de görülen delta virüsü nedir, belirtileri nelerdir? Biontech aşısı delta varyantına karşı etkili mi? İşte delta varyantı ile ilgili merak edilenler.
8.07.2021Gündem
Delta mutasyonu ve delta plus mutasyonu nedir? Hangi aşı daha etkili?
Delta mutasyonu ve delta plus mutasyonu nedir? Hangi aşı daha etkili?Virüsler mutasyon yoluyla sürekli değişir ve bir virüsün yeni mutasyonlarının ortaya çıkması beklenir. Mutasyona uğrayan virüsün belirtileri farklı olabildiği gibi yapılan aşıların da mutasyona etkisi farklı olabilir. Hindistan’da ortaya çıkan delta mutasyonu nedir, belirtileri ve aşıların bu mutasyona etkisi var mı? Bu soruların cevaplarını, Alerji ve Astım Derneği Başkanı Prof.Dr. Ahmet Akçay yanıtladı.
Lambda varyantı nedir? Lambda varyantı belirtileri ve özellikleri neler, Türkiye'de var mı?
Lambda varyantı nedir? Lambda varyantı belirtileri ve özellikleri neler, Türkiye'de var mı?Son dakika haberleri arasında yer alan Lambda varyantı ilk olarak Peru'da görüldü. Kısa sürede dünyaya yayılan Lambda varyantı belirtileri nedir, Türkiye'de var mı? soruları artış göstermeye başladı. İşte lambda varyantıyla ilgili son dakika haberler...
7.07.2021Gündem
Son dakika haberi... Yeni varyant alarmı! Aşı yaptırmayanlara karşı sert önlemler geliyor
Son dakika haberi... Yeni varyant alarmı! Aşı yaptırmayanlara karşı sert önlemler geliyorSon dakika haberine göre, dünya genelinde 4 milyondan fazla insanın hayatına mal olan koronavirüs salgınında yeni varyant dehşeti yaşanıyor. Öte yanda aşı karşıtlığına karşı ülkeler tek tek sert tedbirler almaya başladı. Telefon kullanımını engellemekten kamusal alanlara girişin yasaklanmasına kadar varan cezalarda, Türkiye'de de tartışmalı bir karar alınmıştı.
7.07.2021Dünya
Son dakika: Koronavirüs mutasyonlarına karşı hayati uyarı! Uzmanlar tek tek anlattı
Son dakika: Koronavirüs mutasyonlarına karşı hayati uyarı! Uzmanlar tek tek anlattıSon dakika haberlere göre, uzmanlar önüne geçilemeyen mutasyon kabusuyla ilgili hayati uyarılarda bulundu. CNN International'ın haberine göre, uzmanların uyarıları ciddiye alınmazsa Kovid-19 salgınının önüne geçmek mümkün olmayabilir.
3.07.2021Dünya
Borsada ikinci yarı hareketli geçecek
Borsada ikinci yarı hareketli geçecekBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 1.590 puan ile tarihi zirvesini test ettiği yılın ilk yarısını yüzde 8,1 düşüşle tamamlarken, analistler, gelinen seviyelerin alım fırsatı yaratmasıyla ikinci yarıda daha olumlu bir görünüm beklendiğini, para politikalarının seyri ve salgında yeni varyantlara dair gelişmelerin ise gündemde kalacağını belirtiyor.
1.07.2021Uzmanpara
Ayşe Dündar için 250 bin kişide 1 görülen ‘Bombay’ grubu kan aranıyor
Ayşe Dündar için 250 bin kişide 1 görülen ‘Bombay’ grubu kan aranıyorEskişehir'de böbrek yetmezliği nedeniyle yoğun bakımda tedavi gören, vücudu yeterli seviyede kan üretemediği için kan takviyesine karar verilen Ayşe Dündar’ın yapılan testlerde, kan grubunun, ‘0Rh’ pozitif, alt grubunun ise 250 bin kişide 1 görülen 'Bombay' türü olduğu tespit edildi. Tüm aramalarda ‘Bombay’ kan bulunamazken, kızı Nurdan Binici , sosyal medya hesaplarından çağrıda bulunarak yardım istedi. Hematoloji Uzmanı Dr. Mustafa Karagülle, ‘Bombay’ kan grubunun Türkiye’de 250 bin, Avrupa’da ise 1 milyon kişide 1 görüldüğünü söyledi.
1.07.2021Gündem
'Aşıdan kaçmayın' uyarısı: Koronavirüs aşının yan etkisinden daha tehlikeli
'Aşıdan kaçmayın' uyarısı: Koronavirüs aşının yan etkisinden daha tehlikeliABD Hastalık Kontrol Merkezi (CDC) aşının çocuklarda kalp kası iltihabı yapabileceğine dair açıklama yaptı. Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Aynur Eren Topkaya, "Virüs ve aşının riskleri karşılaştırıldığında, koronavirüsün kalp kası iltihabı yapma riski 100 kat daha fazla" dedi. Topkaya, koronavirüsün genetik yapısındaki değişikliklerin yani varyantların, endişe verici ve ilgiyle izlenenler olarak iki grupta sınıflandırıldığını anlattı.
30.06.2021Gündem
Son dakika... Delta kabusu alarma geçirdi! Ülkede 'normalleşme' kaosu
Son dakika... Delta kabusu alarma geçirdi! Ülkede 'normalleşme' kaosuCNN'in son dakika haberine göre, normalleşme adımlarını atmaya başlayan ABD'de koronavirüsün Delta varyantı paniği baş göstermeye başladı. Yavaş yavaş maskelerin çıkartılmaya başlandığı ülkede yetkililer uyarılarda bulunarak, tedbirlerin kaldırılmasına ilişkin frene basmaya hazırlanıyor.
29.06.2021Dünya
Son dakika... 'Risk her zamankinden büyük!' Karantina tedbirleri çökme noktasına geldi
Son dakika... 'Risk her zamankinden büyük!' Karantina tedbirleri çökme noktasına geldiSon dakika haberine göre, salgının ilk başta oldukça hafif vurduğu ülkede Hindistan varyantının yayılması üzerine halkta görülmemiş bir panik başladı. Riski son 24 saatte tavan yaptığını belirten yetkililere göre, toplumdaki endişe her zamankinden fazla.
28.06.2021Dünya
Delta plus varyantı nedir? Delta varyantı ve delta plus varyantı farklı mı, belirtileri neler?
Delta plus varyantı nedir? Delta varyantı ve delta plus varyantı farklı mı, belirtileri neler? Koronavirüs delta varyantı nedir? İlk kez Hindistan'da görülen ve İngiltere'de yayılan Delta varyantı belirtileri nedir? Delta varyantının diğer varyantlara göre bazı farklılıklar gösterdiği ortaya çıktı. İşte koronavirüs delta varyantı ile ilgili merak edilenler.
24.06.2021Gündem
Son dakika: Tarihi vaka! 305 gün pozitif: Beş kez cenaze töreni...
Son dakika: Tarihi vaka! 305 gün pozitif: Beş kez cenaze töreni...Son dakika haberlere göre, Mayıs 2020'de hastaneye kaldırıldıktan sekiz gün sonra taburcu oldu ancak kabusun yeni başladığından haberi yoktu. Tarihi vakanın yankıları sürerken, Brezilya'da başka bir hastanın bünyesinde mutasyona uğrayan koronavirüs şok etkisi yarattı. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...
24.06.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsmutasyonkovid-19aşıson dakika haberler

Mutasyon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.