Mutasyon

Mutasyon

Son dakika mutasyon haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mutasyon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mutasyon haber sayfamızda...

Mutasyon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.284 mutasyon haberi bulunmuştur.
4. evre kanseri yendi! 82 yaşında büyük zafer
4. evre kanseri yendi! 82 yaşında büyük zafer İzmir'de yaşayan Aylanç Topuz (82), 2 yıl önce unutkanlık şikayetiyle hastaneye başvurdu. Dördüncü evre kanser olduğunu tesadüfen öğrenen Topuz, çocuklarıyla el ele vererek kanseri yendi.
20.03.2024 Gündem
2 senede 34 yıl yaşlandı! Kırmızı lekeleri alerji sandı, sebebi ölümcül çıktı
2 senede 34 yıl yaşlandı! Kırmızı lekeleri alerji sandı, sebebi ölümcül çıktı Bir gece ansızın vücudunda kırmızı lekeler çıkmaya başladı. Ailesi ise kızlarını hastaneye götürünce gerçeği öğrendi. Henüz ergenlik çağındaki genç kız artık annesinden bile daha yaşlı görünüyor. Bunun sırrı da anne ve babasında saklı!
8.02.2024 Genel Sağlık
300 bin yıllık uykudan uyandı! Kuzeyden yayılacak, önceki salgınları unutun
300 bin yıllık uykudan uyandı! Kuzeyden yayılacak, önceki salgınları unutun İnsanlar henüz dünyada yokken var olan virüsleri keşfeden bilim insanları, kuzey kutbu üzerinde bulunan bu virüslerin bağışıklık sistemi tarafından tanınmadığını bildirdi. Bu nedenden ötürü önümüzdeki yıllarda ölümcül bir pandeminin yaşanacağını belirten uzmanlar virüsle ilgili detaylı bilgileri de paylaştı.
22.01.2024 Dünya
Anneliğin trajikomik hâlleri
Anneliğin trajikomik hâlleri Gupse Özay senaryosunu yazıp başrolünü üstlendiği “Lohusa”da anne olma deneyimini ve lohusalık sürecindeki zorlukları hemcinsleriyle dertleşerek anlatıyor.
19.01.2024 Kültür Sanat
Muhabbet Kuşu Fiyatları 2024: Albino, Show Jumbo, Rinbow, Japones Muhabbet Kuşu Fiyatları
Muhabbet Kuşu Fiyatları 2024: Albino, Show Jumbo, Rinbow, Japones Muhabbet Kuşu Fiyatları Avustralya’ya özgü olan muhabbet kuşları evlerde beslenen evcil hayvan türlerinden birisidir. Papağan ailesinden gelirler. Mavi, yeşil, sarı renkleri ve uzun tüyleri ile kendilerine hayran bırakırlar. Muhabbet kuşlarının Albino, Çekoslavak, Jumbo, Lutino, Açık Yeşil, Rinbow, Japones türleri vardır. Bu nedenle muhabbet kuşu fiyatları türlerine ve yavru oluşlarına göre değişiklik göstermektedir. Cinslerine göre muhabbet kuşu fiyatlarını merak ediyorsanız “Muhabbet Kuşu Fiyatları 2024” içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.01.2024 Evcil Hayvan
8. Sınıf Fen Bilimleri Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 8. Sınıf Fen Bilimleri Müfredatı 2023-2024
8. Sınıf Fen Bilimleri Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 8. Sınıf Fen Bilimleri Müfredatı 2023-2024 Fen bilimleri ortaokul ve ilkokul öğrencilerinin aldığı derslerdendir. Özellikle liseye geçiş sınavı LGS’de öğrencilerin ihtiyaç duyduğu alanlardan bir tanesidir. Fen bilimleri konuları MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 2023-2024 yılı 1. dönem ve 2. dönem 8. sınıf fen bilimleri müfredatı için “8. Sınıf Fen Bilimleri Konuları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
2.01.2024 Eğitim
Korkutan uyarı! Yayılım hızı çok yüksek, yeni varyantta yeni mutasyonlar gelişebilir
Korkutan uyarı! Yayılım hızı çok yüksek, yeni varyantta yeni mutasyonlar gelişebilir Dünya Sağlık Örgütünün küresel çapta hızla yayıldığını gözlemlediği ve uyarılarda bulunduğu Covid-19’un alt varyantı olan JN.1 ile ilgili olarak Dr. Öğr. Üyesi Cengiz Uzun, “Yayılım hızı çok yüksek olan bu yeni varyantta yeni mutasyonlar oluşabilir” dedi.
21.12.2023 Haberler
Korkutan uyarı! Yayılım hızı çok yüksek, yeni varyantta yeni mutasyonlar gelişebilir
Korkutan uyarı! Yayılım hızı çok yüksek, yeni varyantta yeni mutasyonlar gelişebilir Dünya Sağlık Örgütünün küresel çapta hızla yayıldığını gözlemlediği ve uyarılarda bulunduğu Covid-19’un alt varyantı olan JN.1 ile ilgili olarak Dr. Öğr. Üyesi Cengiz Uzun, “Yayılım hızı çok yüksek olan bu yeni varyantta yeni mutasyonlar oluşabilir” dedi.
21.12.2023 Gündem
Yeni varyant JN1: Korkmalı mıyız?
Yeni varyant JN1: Korkmalı mıyız? Kovid’i unutmaya çalışsak da varyantları kendisini unutturmuyor. Eylül ayında Pirola varyantı ile henüz tanışmışken şimdi de yeni bir Omicron varyantı tehlikesi ile karşı karşıyayız: JN1.
18.12.2023 Gündem
Aileyi kahreden tanı: İzmir'de 48 doktor gezdik, çocuk elimizde eridi
Aileyi kahreden tanı: İzmir'de 48 doktor gezdik, çocuk elimizde eridi Anaokulu öğretmeni Gülşah Kupan kızının hastalığının ortaya çıkması için 4 aydır çabaladıklarını ifade ederek, "Tanı yeni koyuldu. Çocuk elimizde eridi. Hiçbir şey yapamıyoruz. Tedavisi olsa da maliyetin 2 milyon dolar olmasından dolayı çaresiz kaldık" dedi.
8.12.2023 Gündem
Bangkok'ta 4 metrelik dev piton bulundu! 'Evcil' oluduğu anlaşıldı
Bangkok'ta 4 metrelik dev piton bulundu! 'Evcil' oluduğu anlaşıldı Tayland'ın başkenti Bangkok'ta bir sokakta yaklaşık 4 metrelik albino pitonu bulundu. Evcil olduğu öğrenilen piton sahibine teslim edildi.
5.12.2023 Haberler
Bangkok'ta 4 metrelik dev piton bulundu! 'Evcil' olduğu anlaşıldı
Bangkok'ta 4 metrelik dev piton bulundu! 'Evcil' olduğu anlaşıldı Tayland'ın başkenti Bangkok'ta bir sokakta yaklaşık 4 metrelik bir piton bulundu. 'Evcil' olduğu öğrenilen piton daha sonra sahibine teslim edildi.
5.12.2023 Dünya
Tarihi adım! Yerli kanser ilacı müjdesi
Tarihi adım! Yerli kanser ilacı müjdesi Türk bilim insanı Prof. Dr. Bülent Özpolat, biri kanser hücrelerinin çoğalmak için yok ettiği protein bozukluğunu, diğeri de insanların yüzde 30’unda görülen ve farklı kanserlere neden olabilen ‘KRAS gen mutasyonu’nu hedefleyen iki akıllı ilaç molekülü geliştirdiklerini kaydetti.
12.11.2023 Gündem
Otopsi incelemeleriyle ortaya çıktı! Kovid ile ilgili korkunç gerçek
Otopsi incelemeleriyle ortaya çıktı! Kovid ile ilgili korkunç gerçek Kovid 19 enfeksiyonunun sadece damar tutulumu yapmakla kalmadığı, virüsün kolesterol plaklarını da adeta ‘provake ederek’ kalp damar sisteminin de aşırı enflamasyona maruz kaldığı, bunun da özellikle kolesterol, diyabet, obezite gibi kronik hastalığı olanlarda kalp krizi ve inme riskinin 1 yıl boyunca sürdüğü, otopsi incelemeleriyle ortaya kondu.
8.10.2023 Gündem
Koronada bir yan etki daha ortaya çıktı: İşitme kaybı
Koronada bir yan etki daha ortaya çıktı: İşitme kaybı ABD’deki Johns Hopkins Üniversitesi Sağlık Merkezi’nde bulaşıcı hastalıklar uzmanı olan Dr. Amesh Adalja, “Kovid-19 ile ilişkili işitme kaybına dair raporlar var, koronavirüsün kulak hücrelerine girebileceği biliniyor. Ama bu komplikasyonun nasıl olabileceğine dair birçok soru bulunuyor. 
27.09.2023 Dünya
A Word Cevapları Nedir? A Word Tüm Seviye Cevapları
A Word Cevapları Nedir? A Word Tüm Seviye Cevapları A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.09.2023 Oyun
Daha öncekilerden farklı, Eris varyantı 2 belirtiyle vurdu! 'Eski aşılar artık korumaz'
Daha öncekilerden farklı, Eris varyantı 2 belirtiyle vurdu! 'Eski aşılar artık korumaz' Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın dünyada hızla yayılan Eris varyantının, Türkiye’de de 9 kişide görüldüğünü söylemesi pek çok soruyu da beraberinde getirdi. "Çok daha bulaşıcı ama korkmayın" çağrıları ne anlama geliyor? Eris varyantının en sık görülen belirtisi ne? "Daha öncekilerden farklı. Eski koronavirüs aşıları artık korumaz" diyen 2 uzman, önemli bilgiler paylaştı.
21.09.2023 Genel Sağlık
Aşılar güncellendi  Eris’e karşı hazır
Aşılar güncellendi Eris’e karşı hazır Sonbahar, koronavirüs enfeksiyonunda artışı da beraberinde getirdi. Uzmanlar vaka sayısının kış aylarında daha da artacağı görüşünde.
9.09.2023 Dünya
İngiltere'de yeni bir Covid varyantı yaşlı bakımevini vurdu
İngiltere'de yeni bir Covid varyantı yaşlı bakımevini vurdu İngiltere sağlık yetkilileri Norfolk'taki bir yaşlı bakımevinde onlarca kişiyi etkileyen yeni Covid salgınının arkasında yeni bir varyant olan BA.2.86 'nin bulunduğunu açıkladı.
8.09.2023 Dünya
ABD'yi sarsan pandemi kararı! Dünya 'Eris'e kilitlendi
ABD'yi sarsan pandemi kararı! Dünya 'Eris'e kilitlendi Yıllar sonra ABD'de tekrar patlak veren Kovid-19, bu sefer Eris varyantı ile etkisini sürdürüyor. Vaka sayılarının patladığı ülkede maskeler geri gelirken hastaneye yatış oranı da yükseldi.
23.08.2023 Dünya
Covid-19’un yeni varyantı panik yarattı! Tevfik Özlü: Korkunuz olmasın
Covid-19’un yeni varyantı panik yarattı! Tevfik Özlü: Korkunuz olmasın Covid-19’un yeni varyantı EG.5 (Eris) virüsü dünyada panik yaratırken Koranavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü'den önemli açıklamalar geldi.
22.08.2023 Haberler
Covid-19’un yeni varyantı panik yarattı! Tevfik Özlü: Korkunuz olmasın
Covid-19’un yeni varyantı panik yarattı! Tevfik Özlü: Korkunuz olmasın Covid-19’un yeni varyantı EG.5 (Eris) virüsü dünyada panik yaratırken Koranavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü'den önemli açıklamalar geldi.
22.08.2023 Gündem
ABD: Covid-19'e neden olan yeni virüs soyu takibe alındı
ABD: Covid-19'e neden olan yeni virüs soyu takibe alındı Covid-19'a neden olan virüsün yeni ve yüksek oranda mutasyona uğramış bir soyunun takip edildiği açıklandı. Uzmanlar, vakalarda yüksek artış olabileceği konusunda uyarıyor
18.08.2023 Dünya
20 yıl sonra 9 aylık öldü! 'Sırrını çözersek yaşlanmayı durdururuz'
20 yıl sonra 9 aylık öldü! 'Sırrını çözersek yaşlanmayı durdururuz' Dünyaya gözlerini açtığında hiçbir sorunu yoktu. Tıpkı yeni doğan diğer bebekler gibi oldukça sağlıklıydı. Kontrol amaçlı gittikleri doktor kontrolünde öğrenilen gerçek ise bilim dünyasını adeta kasıp kavurdu. 20 yaşındayken 9 aylık gibi görünen kızın çözümü hâlâ bulunamayan hastalığıyla ilgili cevaplanmamış sayısız soru işareti var.
17.07.2023 Dünya
Güney Kıbrıs’taki bulaşıcı hastalık dünya gündeminde: Ada’da 500 kedi ‘FIP’ kurbanı
Güney Kıbrıs’taki bulaşıcı hastalık dünya gündeminde: Ada’da 500 kedi ‘FIP’ kurbanı Güney Kıbrıs’ta FIP (Feline infektiyöz peritonit) hastalığının ocak ayından bu yana 300 bin kedinin hayatını kaybetmesine neden olduğu açıklandı. FIP’in insanları etkilemediği bildirildi.
25.08.2023 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Mutasyon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.